Постанова
від 18.02.2013 по справі 801/1101/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 лютого 2013 р. (09:40) Справа №801/1101/13

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Аблякимова Е.Е., за участю секретаря судового засідання Залюбовської Л.В. без участі представників сторін розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим Державної податкової служби

до Комунального підприємства "Качинський оазис"

про стягнення

Обставини справи: Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим Державної податкової служби (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Комунального підприємства «Качинський оазис» (далі відповідач) податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 21855,00 грн. та 3803,75 грн. з плати за користування надрами.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.01.2013 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

У судове засідання, яке відбулося 18.02.2013 року, позивач явку свого представника не забезпечив, про час, день та місце його проведення повідомлений належним чином надав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив останні задовольнити.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, день та місце його проведення повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив (а.с.40)

Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п.5 ч. 2 ст. 17 КАС України до юрисдикції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 ч.1 ст.3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.п. 41.1.1 п .41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктами владних повноважень.

Таким чином, Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АР Крим Державної податкової служби є суб'єктом владних повноважень, яка у правовідносинах з фізичними та юридичними особами реалізує надані владні управлінські функції, а тому спори за її участю є публічно-правовими і відносяться до юрисдикції адміністративних судів.

Комунальне підприємство «Качинський оазис» зареєстроване Бахчисарайською районною державної адміністрацією АР Крим як юридична особа 28.08.2006 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 №5711030 (а.с. 33).

Відповідач згідно з довідкою позивача перебуває на податковому обліку з 29.08.2006 року №303 (а.с. 32).

Судом встановлено, що відповідачем позивачу в порядку податкової звітності було подано декларацію з податку на додану вартість за вересень 2012 року вх. №9062961491 від 15.10.2012 року, податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2012 року вх. №9072242274 від 16.11.2012 року, податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2012 року вх. № 9078591679 від 14.12.2012 року, згідно з якими загальна сума податку на додану вартість за вказані періоди, становить 13 377,00 грн. Також, відповідачем подано позивачу податковий розрахунок з плати за користування надрами для видобування корисних копалин за ІІІ квартал 2012 року, згідно з яким плата за користування надрами становить 3803,75 грн. Доказів сплати вказаних сум КП "Качинський оазис" не надано.

Відповідно до довідки про розрахунки з бюджетом платника податків станом на 03.01.2013 року заборгованість відповідача з податку на додану вартість та з плати за користування надрами не сплачена.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України (далі по тексту -ПК України).

Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 46. 1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПК України).

Згідно з п.п. 49.18. ст. 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до п. 54. 1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).

Порядок оподаткування з податку на додану вартість визначений Розділом V Податкового кодексу України.

Згідно із ст. 203 цього Розділу податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Згідно до ст.71 КАС України відповідачем доказів сплати заборгованості суду не надано, тому в цієї частині позовні вимоги підлягають задоволенню.

Порядок плати за користування надрами визначений Розділом ХІ Податкового кодексу України.

Відповідно до ст. 262 ПК України плата за користування надрами - загальнодержавний платіж, який справляється у вигляді: плати за користування надрами для видобування корисних копалин; плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин.

Згідно з п. 263.1.1 ст. 263 ПК України платниками плати за користування надрами для видобуванням корисних копалин, є суб'єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об'єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (далі - спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, у тому числі під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об'єктах (ділянках) надр.

Згідно з п. 263.11.1. ст. 263 ПК України платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин та уповноважена особа, визначена відповідно до підпункту 263.1.4 пункту 263.1 статті 263 цього Кодексу, до закінчення граничного строку подання податкових розрахунків, визначеного розділом II цього Кодексу, та за формою, встановленою відповідно до статті 46 цього Кодексу, подають за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, а при видобуванні вуглеводневої сировини, що дорівнює календарному місяцю, податкові розрахунки з плати за користування надрами для видобування корисних копалин до органу державної податкової служби: за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України; за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Відповідно до п. 263.12.1. ст. 263 ПК платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин та уповноважена особа, визначена відповідно до підпункту 263.1.4 пункту 263.1 статті 263 цього Кодексу, протягом десяти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за податковий (звітний) період сплачують податкові зобов'язання у сумі, визначеній в розрахунку з плати, поданому ними органу державної податкової служби: за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України; за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Згідно до п. 263.13.1. ст. 263 ПК України платник несе відповідальність за правильність обчислення суми плати за користування надрами для видобування корисних копалин, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання органам державної податкової служби відповідних розрахунків згідно з нормами цього Кодексу та інших законів України. Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю і повнотою справляння плати за користування надрами для видобування корисних копалин до бюджету здійснюють органи державної податкової служби.

Відповідачем доказів сплати заборгованості суду не надано, тому в цієї частині позовні вимоги також підлягають задоволенню.

Також судом встановлено, що заборгованість відповідача утворилась в результаті нарахованих до сплати сум по акту камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість про несвоєчасну сплату.

У ході перевірки встановлені порушення п. 126.1, ст. 126 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року - несвоєчасна сплата податкових зобов'язань задекларованих у податкових деклараціях з ПДВ за грудень 2010р. №29795 від 14.01.11р., за лютий 2011року №9464 від 21.03.11р., за березень 2011року №14610 від 14.04.11р., за травень 2011року № 19816 від 17.06.11р., за липень 2011року №26878 від 19.08.11р., за серпень 2011року № 27857 від 20.09.11р., за вересень 2011року №31654 від 20.10.11р., за жовтень 2011року №34136 від 17.11.11р.

За результатами перевірки був складений акт перевірки № 53/1502/34416801 від 12.09.2012 року (а.с.12).

Пункт 126.1. статті 126 передбачає, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

13.09.12 року на адресу відповідача направлений розрахунок, який отриманий відповідачем 15.09.12 року (а.с. 13-14).

На підставі акту перевірки прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000691502 від 27.09.2012 року на суму 4000 грн., яке було отримано представником відповідача 09.10.2012 року, про що свідчить підпис на корінці поштового повідомлення (а.с. 11).

03.10.2012р. співробітниками Державної податкової служби у Бахчисарайському районі АРК ДПС проведена невиїзна документальна перевірка КП "Качинський оазис" з питання достовірності декларування показників з ПДВ по взаємовідносинам з ТОВ "Паритет" за вересень 2011року.

У ході перевірки встановлені порушення п.198.2,п.198.3, ст.198, п.201.11 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI, зі змінами та доповненнями п.2 ст.3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 №996-XVI зі змінами та доповненнями, у результаті чого донараховано податку на додану вартість за вересень 2011року на суму ПДВ 3583,20грн.

За результатами перевірки був складений акт перевірки №62/14/15-/34416801 від 03.10.2012 року на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення №000821502 від 16.10.12р. на суму 4478,75грн. Корінець податкового повідомлення-рішення № 0000821502 від 16.10.12 р. відправлено відповідачу 16.10.2012р., та вручено 18.10.12р. відповідно, до відмітки на корінці поштового повідомлення (а.с.14).

Згідно з п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Отже станом на день розгляду справи загальна заборгованість відповідача складає 25 658,75 гривень.

10.02.2011року Державної податкової інспекцією у Бахчисарайському районі було складено акт опису активів №2/24-00 від 10.02.11 року, на які поширюється право податкової застави. Всього вартість описаного майна становить 4362,27 грн.

Пунктом 14.1.175. статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Таким чином, грошове зобов'язання платника податку становиться податковим боргом з моменту його узгодження у порядку, визначеному Податковим кодексом.

Згідно з п.п. 59.1. 59.3. 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Таким чином, несплачена платником податків сума податкового боргу є узгодженою з моменту отримання ним податкової вимоги.

Позивачем на адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу №1/204 від 23.11.10 року замовленою кореспонденцією 26.11.10 р. та вручено 30.11.10р. (а.с.28), та другу податкову вимогу №2/240 від 31.12.10 р. та вручено 06.01.11р. (а.с.27). Відтак, сума податкового боргу відповідача є узгодженою.

Права органів державної податкової служби на час розгляду справи передбачені ст.20 Податкового кодексу України.

Згідно з п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податного боргу або його частини.

У порядку, передбаченому ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у сумі 25 658,75 грн.

Зазначені позивачем обставини підтверджені доказами по справі.

Відтак, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з розрахункових рахунків Комунального підприємства «Качинський оазис» (98450, АР Крим, Бахчисарайський район, с. Долинне, вул. Леніна, 28, ЄДРПОУ 34416801) суму податкової заборгованості у розмірі 25 658 (двадцять п'ять тисяч шістсот п'ятдесят вісім) гривень 75 копійок, з наступним розподілом податків:

- 21 855,00 грн. з податку на додану вартість (код платежу 14010100, р/р 31112029700048 до Державного бюджету України ГУ ДКС України в АР Крим, ЄДРПОУ 38051224, МФО 824026)

- 3 803,75 грн. з плати за користування надрами (код платежу 13030100, р/р 33118366700048 до Державного бюджету України ГУ ДКС України в АР Крим, ЄДРПОУ 38051224, МФО 824026)

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Аблякимов Е.Е.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення18.02.2013
Оприлюднено22.02.2013
Номер документу29465549
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —801/1101/13-а

Постанова від 18.02.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Аблякимов Е.Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні