Рішення
від 18.02.2013 по справі 901/313/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

18.02.2013Справа № 901/313/13-г

За позовом Кримського республіканського підприємства «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Сімферополя»,

м. Сімферополь

до відповідача Сімферопольської виправної колонії Управління державної пенітенціарної служби України в Автономній Республіці Крим та

м. Севастополі (№102), м. Сімферополь

про стягнення 257854,77 грн.

Суддя Лагутіна Н.М.

Представники:

від позивача - Фляга А.А., довіреність №4 від 04.01.2013р., юрисконсульт,

від відповідача - Лісіцин Б.В., довіреність №19/14-4 від 23.01.2013р., юрисконсульт.

СУТЬ СПОРУ: Кримське республіканське підприємство «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Сімферополя» звернулось до Господарського суду Автономної Республіки Крим з позовною заявою про стягнення з Сімферопольської виправної колонії Управління державної пенітенціарної служби України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (№102) суми заборгованості в розмірі 257854,77 грн, в тому числі: суми основного боргу в розмірі 244341,92 грн, 3% річних у розмірі 2337,98 грн, пені у розмірі 10875,76 грн та інфляції у розмірі 299,11 грн., а також судових витрат.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань за договором про закупівлю послуг з водопостачання та відведення стоків (водовідведенню) за державні кошти, а саме щодо повної та своєчасної оплати наданих позивачем послуг, у зв'язку з чим за відповідачем утворилась заборгованість та, як наслідок, позивачем нараховані пеня, 3% річних та індекс інфляції.

У ході розгляду справи позивачем в порядку ст. 22 Господарського процесуального кодексу України було зменшено суму позовних вимог відповідною заявою, в якій він просить суд стягнути з відповідача суму основного боргу за послуги з водопостачання та водовідведення у розмірі 243941,12 грн, 3% річних у розмірі 2337,98 грн, інфляцію у розмірі 299,11 грн та пеню у розмірі 10875,76 грн, а також судові витрати.

У судовому засіданні 18.02.2013р. представником відповідача надано суду заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у справі докази, суд

ВСТАНОВИВ:

12.04.2012р. між Кримським республіканським підприємством «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Сімферополя» (Учасником) та Сімферопольською виправною колонію Управління державної пенітенціарної служби України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (№102) (Замовником) укладений договір №689 про закупівлю послуг з водопостачання та відведення стоків (водовідведенню) за державні кошти.

Відповідно до п. 1.1 даного договору Учасник зобов'язується надавати Замовнику послуги з розподілу води (код 41.00.2), зазначені у пункті 1.2 договору (при наявності води у джерелах), а Замовник - прийняти та оплатити такі послуги.

У пункті 1.2 договору визначено найменування (номенклатура, асортимент) послуг - централізоване водопостачання холодної питної води та водовідведення. Встановлено наступні нормативні об'єми (ліміт) послуг: 1) водоспоживання - 77,100 тис. куб. метрів у рік, 6425,0 куб. метрів у місяць; 2) водовідведення - 77,100 тис. куб. метрів у рік, 6425,0 куб. метрів у місяць.

Об'єми водопостачання та водовідведення підлягають узгодженню з Учасником перед кожним наступним роком з дати укладення договору. Загальний об'єм наданих за цим договором послуг визначається загальною кількістю кубічних метрів поданої Замовнику впродовж дії договору води та прийнятих у міську каналізацію стічних вод, у тому числі додаткової кількості стічних вод, яка утворилась у результаті випадання атмосферних осадків (дощів, сніготаяння та інше).

Відповідно до п. 1.3 договору об'єми закупівлі послуг можуть бути зменшені у залежності від реального фінансування витрат.

Пунктом 1.5 договору передбачено, що Замовник приймає на себе обов'язок споживати послуги водопостачання та водовідведення у кількості не більш встановленого нормативного об'єму (ліміту). Якщо Замовник фінансується з бюджету будь-якого рівня (в подальшому іменується як бюджетна організація), то Замовник зобов'язан споживати послуги у кількості не більш ніж на суму, визначену кошторисом на утримання Замовника у частині оплати послуг з водопостачання та водовідведення.

Замовник приймає на себе зобов'язання своєчасно сплачувати надані йому послуги з водопостачання та водовідведення, належним чином експлуатувати водопровідні та каналізаційні мережі, які підключені до магістральних мереж Учасника, через які Замовнику здійснюється подача води та виконується водовідведення, та/або які знаходяться на балансі Замовника, прилади та пристрої на них у відповідності з даним договором, Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення у населених пунктах України, Правилами прийняття стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації міст та селищ України, Правилами прийому стічних вод підприємств у міську систему каналізації міста Сімферополя, а також Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення.

Розділом 3 договору визначено ціну договору, яка складає 295300,00 грн, в тому числі НДС 49216,67 грн. Ціна договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін (пункти 3.1, 3.2).

Згідно пунктів 3.4 - 3.7 договору Учасник надає Замовнику послуги з водопостачання та водовідведення за тарифами, встановленими у відповідності до законодавства України. Тарифи на послуги водопостачання та водовідведення та їх складові та дату укладення договору вказуються в окремому додатку, складеному Учасником, який є невід'ємною частиною договору. Тарифи за послуги водопостачання та водовідведення обов'язкові для застосування Учасником та оплати Замовником. Підписав даний договір, Замовник тим самим погоджується з тарифами та підтверджує отримання такого додатку. Зміна тарифів на послуги водопостачання та водовідведення виконується без попереднього узгодження з Замовником розмірів цих тарифів та введення їх у дію. Про зміну тарифів та введення їх у дію Замовник повідомляється Учасником шляхом публікації у друкарських засобах масової інформації. Зміна тарифів тягне відповідне коректування об'єму (ліміту) послуг при незмінності ціни, вказаної у пункті 3.1 договору. Загальна вартість послуг визначається шляхом добутку об'єму наданих Замовнику послуг на тарифи, діючі у відповідний період. Зобов'язання беруться у межах бюджетних асигнувань за загальними фондами та в межах фактичних надходжень за спеціальними фондами на поточний період.

Відповідно до п. 4.1 договору розрахунки виконуються шляхом оплати Замовником після пред'явлення Учасником рахунку на оплату послуг (далі - рахунок) або попередньої оплати, яка здійснюється на підставі рахунку у порядку, вказаному у пунктах даного розділу. Учасник упродовж шестидесяти днів із дня находження коштів як передплати підтверджує їх використання згідно акту прийому-передачі (акт виконаних робіт) або проміжним актом-звітом про використання коштів за призначенням.

До рахунку, виставленому за фактом надання послуг, додається акт прийому-передачі послуг (акт виконаних робіт) (п. 4.2 договору).

Пунктом 4.4 договору визначено, що оплата Замовником за послуги з водопостачання та водовідведення виконується упродовж трьох банківських днів з моменту отримання Замовником виставленого Учасником рахунку.

Строк (дата) надання послуг - водопостачання та водовідведення здійснюється цілодобово або за режимом (графіком), визначеним місцевими органами влади (органами місцевого самоврядування) протягом 2012 року.

Згідно п. 6.1 договору Замовник зобов'язан, зокрема, своєчасно та у повному обсязі сплачувати за надані послуги (п. п. 6.1.1), приймати надані послуги згідно акту прийому передачі (акту виконаних робіт).

Пунктом 6.3 передбачені обов'язки Учасника, зокрема, зобов'язання забезпечити надання послуг у строки, передбачені договором (пункт 6.3.1 договору) та зобов'язання забезпечити надання послуг, якість яких відповідає умов, встановленим розділом 2 даного договору (6.3.2 договору).

Згідно п. 10.2 договір набирає законної сили з моменту підписання його сторонами та діє до 31.12.2012р. У відповідності з п. 3 ст. 631 ЦК України умови цього договору поширюються на взаємовідносини сторін, які виникли з 12.04.2012р.

Представником позивача у судовому засіданні заявлено клопотання про долучення до матеріалів справи копії додаткової угоди від 17.12.2012р. до договору №689 про закупівлю послуг водопостачання та відведення стоків (водовідведення) за державні кошти від 12.04.2012р.

Судом задоволено вказане клопотання та долучено надану додаткову угоду до матеріалів справи.

Згідно додаткової угоди від 17.12.2012р. до договору №689 про закупівлю послуг водопостачання та відведення стоків (водовідведення) за державні кошти від 12.04.2012р. Кримське республіканське підприємство «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Сімферополя» в особі директора Скобликова В.В., діючого на підставі статуту, з однієї сторони, та Сімферопольською виправною колонією Управління державної пенітенціарної служби України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в особі начальника Дмитренко В.П., діючого на підставі положення, з іншої сторони, уклали дану додаткову угоду до договору №689 про закупівлю послуг водопостачання та відведення стоків (водовідведення) за державні кошти від 12.04.2012р. про наступне:

1. У зв'язку із прийняттям Указу Президента України від 09.12.2010р. №1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», пункт договору №689 про закупівлю послуг водопостачання та відведення стоків (водовідведення) за державні кошти від 12.04.2012р. викласти у наступній редакції:

«Кримське республіканське підприємство «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Сімферополя», надалі - Учасник, в особі директора Скобликова Віктора Вікторовича, діючого на підставі статуту, з однієї сторони, та Сімферопольською виправною колонією Управління державної пенітенціарної служби України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в особі начальника Дмитренко В.П., діючого на підставі положення, з іншої сторони, що іменуються також при сумісному згадуванні як Сторони, а окремо - Сторона, керуючись Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, Водним кодексом України, Законом України «Про питну воду та питне водопостачання», Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення у населених пунктах України (затверджені наказом Міністерства житлово-комунального господарства України від 27.06.2008р. №190), далі - Правила користування, Правилами прийняття стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України (затверджені наказом Держбуду України від 19.02.2002р. №37), Правилами прийому стічних вод підприємств у міську систему каналізації міста Сімферополя (затверджені рішенням Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради від 26.03.2004р. №469), Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скидання промислових та інших стічних вод до системи каналізації населених пунктів (затверджена наказом Держбуду України від 19.02.2002р. №37), Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України (затверджених наказом Держжилкомунгоспа України від 05.07.1995р. №30), уклали даний договір (далі за текстом договору) про наступне:»

2. Усі інші умови договору залишаються незмінними.

3. Дана додаткова угода складена у двох екземплярах на російській мові, кожен з яких має однакову юридичну силу та є невід'ємною частиною договору №689 про закупівлю послуг водопостачання та відведення стоків (водовідведення) за державні кошти від 12.04.2012р.

4. Дана додаткова угода набирає законної сили з моменту її підписання.

Позивачем свої зобов'язання за договором виконувались належним чином та на оплату спожитих Сімферопольською виправною колонією Управління державної пенітенціарної служби України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (№102) послуг з водопостачання та водовідведення ним виставлно наступні рахунки: №689 від 13.02.2012р. на суму 34177,44 грн, №689 від 12.03.2012р. на суму 38171,48 грн, №689 від 09.04.2012р. на суму 22902,89 грн, №689 від 15.05.2012р. на суму 27085,36 грн, №689 від 13.06.2012р. на суму 25174,99 грн, №689 від 12.07.2012р. на суму 24571,38 грн, №689 від 14.08.2012р. на суму 30554,17 грн, №689 від 14.09.2012р. на суму 24472,14 грн, №689 від 08.10.2012р. на суму 22663,87 грн, які наявні у матеріалах справи (а. с. 14-22). Всього рахунків виставлено на загальну суму 249773,72 грн.

Крім цього, між сторонами складені та підписані відповідні акти виконаних робіт.

В рахунок оплати спожитих послуг з водопостачання та водовідведення відповідачем здійснено оплату на користь позивача у розмірі 5431,80 грн.

Звернувшись до Господарського суду Автономної Республіки Крим за захистом своїх майнових прав та законних інтересів позивач посилається на те, що у порушення взятих на себе договірних зобов'язань відповідачем несплачені надані позивачем за період з 13.02.2012р. по 08.10.2012р. послуги по водопостачанню та водовідведенню у повному обсязі, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість у розмірі 244341,92 грн.

У ході розгляду справи позивачем в порядку ст. 22 Господарського процесуального кодексу України у зв'язку з частковою оплатою відповідачем суми заборгованості у розмірі 400,80 грн було зменшено суму позовних вимог відповідною заявою, в якій він просить суд стягнути з відповідача суму основного боргу за послуги з водопостачання та водовідведення у розмірі 243941,12 грн, 3% річних у розмірі 2337,98 грн, інфляцію у розмірі 299,11 грн та пеню у розмірі 10875,76 грн, а також судові витрати.

Статтею 22 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу, в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог.

Оскільки позивач скористався своїм правом на зменшення розміру позовних вимог з дотриманням вимог ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, суд приймає до розгляду заяву позивача про зменшення позовних вимог.

Представником відповідача у судовому засіданні 18.02.2013р. надано суду заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає позовні вимоги про стягнення суми основного боргу в розмірі 243941,12 грн такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

Статтею 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), визначено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: договори та інші правочини.

Відповідно до ч. 1 ст. 901 ЦК України, за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно ст. 509 вказаного кодексу зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Отже сторони, уклавши договір щодо надання послуг з водопостачання та водовідведення, прийняли на себе певні зобов'язання щодо виконання його умов.

Пунктом 6.3 договору передбачені обов'язки Учасника, зокрема, зобов'язання забезпечити надання послуг у строки, передбачені договором (пункт 6.3.1 договору) та зобов'язання забезпечити надання послуг, якість яких відповідає умов, встановленим розділом 2 даного договору (6.3.2 договору).

Матеріалами справи, а саме рахунками №689 від 13.02.2012р., №689 від 12.03.2012р., №689 від 09.04.2012р., №689 від 15.05.2012р., №689 від 13.06.2012р., №689 від 12.07.2012р., №689 від 14.08.2012р., №689 від 14.09.2012р., №689 від 08.10.2012р. та відповідними актами виконаних робіт, підтверджується виконання позивачем своїх зобов'язань з надання послуг (а. с. 14-22).

Згідно п. п. 6.1.1 та 6.1.2 договору Замовник зобов'язан, зокрема, своєчасно та у повному обсязі сплачувати за надані послуги, приймати надані послуги згідно акту прийому передачі (акту виконаних робіт).

Однак, відповідачем у порушення умов договору №689 від 12.04.2012р. про закупівлю послуг з водопостачання та відведення стоків (водовідведенню) за державні кошти оплата наданих послуг з водопостачання та водовідведення належним чином не виконувалась.

На підставі викладеного, суд задовольняє позовні вимоги про стягнення з відповідача суми основного боргу в розмірі 243941,12 грн.

Щодо вимог позивача про стягнення з відповідача 3% річних у розмірі 2337,98 грн, нарахованих за період з 26.02.2012р. по 09.10.2012р., та індексу інфляції у розмірі 299,11 грн, нарахованих за період з березня 2012р. по вересень 2012 року та з 01.10.2012р. по 09.10.2012р., суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Враховуючи ті обставини, що відповідачем не було виконано належним чином умови та взяті на себе зобов'язання за договором щодо своєчасної та повної оплати вартості наданих послуг, суд дійшов висновку, що вимоги про стягнення 3% річних у розмірі 2337,98 грн та індексу інфляції у розмірі 299,11 грн підлягають задоволенню.

За період прострочки відповідачем виконання своїх зобов'язань по договору №689 від 12.04.2012р. позивачем відповідно до п. п. 4.4 та 7.3 договору за період з 09.04.2012р. по 09.10.2012р. нарахована пеня, яка складає 10875,76 грн.

Суд погоджується з наданим позивачем розрахунком пені у розмірі 10875,76 грн враховуючи її розмір та період нарахування.

Частиною 3 статті 549 ЦК України, передбачено, що пенею визнається неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Частиною 1 статті 216 Господарського кодексу України встановлено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за порушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим кодексом, іншими законами та договором.

Статтею 230 Господарського кодексу України встановлено, що штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Відповідно до частини 1 статті 231 Господарського кодексу України законом щодо окремих видів зобов'язань може бути визначений розмір штрафних санкцій, зміна якого за погодженням сторін не допускається. Приписами частини 6 вказаної статті унормовано, що штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо іншій розмір відсотків не передбачено законодавством або договором.

Договірні відносини між платниками та одержувачами грошових зобов'язань регулюються Законом України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань», статтями 1 та 3 якого встановлено, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочу платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Пунктом 7.1 договору визначено, що у разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань за договором сторони несуть відповідальність, передбачену законами та даним договором.

Підпунктом «в» пункту 7.3 договору та підпунктом 7.4.1 договору визначено, що Замовник за кожен день прострочки виконання зобов'язання з оплати послуг сплачує Учаснику пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період прострочки, від суми простроченого платежу.

Матеріалами справи підтверджується, що відповідачем не були своєчасно виконані зобов'язання щодо оплати наданих послуг, а відтак вимоги про стягнення нарахованої суми пені за період з 09.04.2012р. по 09.10.2012р. у розмірі 10875,76 грн підлягають задоволенню.

Судові витрати по сплаті судового збору судом покладаються на відповідача в порядку ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.

Вступна і резолютивна частини рішення оголошені у судовому засіданні

18.02.2013р.

Повне рішення складено 21.02.2013р.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Сімферопольської виправної колонії Управління державної пенітенціарної служби України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (№102) (95040, м. Сімферополь, провулок Елеваторний, 4; код ЄДРПОУ 08563843, п/р35219004000156 ГУ ДКСУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026) на користь Кримського республіканського підприємства «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Сімферополя» (95053, м. Сімферополь, вул. Гурзуфська, 5; п/р 26002704129002 АТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 380805, код ЄДРПОУ 20671506) суму основного боргу за послуги з водопостачання та водовідведення у розмірі

243941,12 грн, 3% річних у розмірі 2337,98 грн, інфляцію у розмірі 299,11 грн та пеню у розмірі 10875,76 грн.

3. Стягнути з Сімферопольської виправної колонії Управління державної пенітенціарної служби України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (№102) (95040, м. Сімферополь, провулок Елеваторний, 4; код ЄДРПОУ 08563843, п/р35219004000156 ГУ ДКСУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026) на користь Кримського республіканського підприємства «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Сімферополя» (95053, м. Сімферополь, вул. Гурзуфська, 5; п/р 26002704129002 АТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 380805, код ЄДРПОУ 20671506) судовий збір у розмірі 5157,10 грн.

4. Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Суддя Н.М. Лагутіна

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення18.02.2013
Оприлюднено22.02.2013
Номер документу29476537
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —901/313/13-г

Рішення від 18.02.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Н.М. Лагутіна

Ухвала від 22.01.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Н.М. Лагутіна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні