Справа № 754/853/13- ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
19.02.2013 року Деснянський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Грегуль О.В.
при секретарі - Гавриш Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до державного підприємства «Каталіз і екологія» про стягнення заробітної плати, середнього заробітку та відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувшись до суду з вищевказаним позовом, посилається на порушення своїх трудових прав відповідачем.
У судовому засіданні позивач позов підтримав лише у частині стягнення середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні, а саме за 64 дні в сумі 15392 грн. та у частині відшкодування моральної шкоди в сумі 4000 грн., яка полягає в тому, що не отримавши розрахунку, він не мав коштів для продовження нормального режиму життя та втраті віри в закон та гарантії надані йому, як працівнику законодавством про працю. В іншій частині, позивач позов не підтримав, посилаючись на те, що після звернення до суду із зазначеним позовом і на час розгляду справи, відповідач виплатив заборгованість по заробітній платі.
Відповідач свого представника в судове засідання не направив і доказів про поважність причин не направлення свого представника, суду не надав, хоча про час і місце розгляду справи, відповідач повідомлявся належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи, письмовими доказами, зокрема, зворотним поштовим повідомленням.
Позивач не заперечував проти заочного розгляду справи.
З урахуванням положень ст. ст. 74-77, 169, 224 ЦПК України та з метою уникнення затягування розгляду справи, суд вважає, що в матеріалах справи, є достатньо даних про права та взаємовідносини сторін по справі, для її розгляду по суті заочно у відсутність представника відповідача.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд у судовому засіданні встановив наступне.
Як вбачається із наявної в матеріалах справи, копії трудової книжки позивача, останній перебував із відповідачем у трудових відносинах та працював у період з 01.04.1994 року по 27.05.2012 року на посаді директора, а з 28.05.2012 року по 19.11.2012 року на посаді заступника директора та був звільнений за власним бажанням.
Як вказує позивач, при звільненні, йому не була виплачена заробітна плата за листопад 2012 року.
Виплату заробітної плати за листопад 2012 року, відповідач затримав на 64 дні.
Згідно зі ст. ст. 115 ч. 1, 233 ч. 2 КЗпП України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів. Та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за яким здійснюється виплата. У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
Відповідно до положень ст. ст. 116 ч. 1, 117 ч. 1 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому при звільненні від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. В разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
У своєму позові, позивач навів розрахунок середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні.
Будь-яких конкретних правових доказів у спростування позовних вимог про стягнення середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні, відповідач суду не надав і судом таких доказів не здобуто.
Відповідно до ч. 1 ст. 237-1 КЗпП України, відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
Суд вважає, що відповідачем позивачу заподіяно моральну шкоду. Наявність вини відповідача в порушенні трудових прав позивача, судом встановлена. Що ж до розміру морального відшкодування, то з урахуванням ступеня вини відповідача, обставин заподіяння моральної шкоди, тривалості страждань та негативних наслідків, які настали для позивача у зв'язку з порушенням його трудових прав, суд вважає, що 4000 грн., про стягнення яких, просить позивач, є достатніми розміром для відшкодування заподіяної йому моральної шкоди.
Свого представника для спростування позовних вимог позивача, відповідач у судове засідання не направив.
За таких обставин, позов підлягає задоволенню.
Оскільки позов задовольняється, а позивач при подачі позову був звільнений від сплати судових витрат, то відповідно до положень ст. 88 ЦПК України, з відповідача в дохід держави, підлягає стягненню судовий збір пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
При цьому, розмір судового збору суд визначає із розміру задоволених позовним вимог про стягнення середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні та відшкодування моральної шкоди
Керуючись ст. ст. 4-11, 209, 213-215, 224-228 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з державного підприємства «Каталіз і екологія» (адреса: 03028, м. Київ, проспект Науки, 31, корпус 5, ідентифікаційний номер 21572516) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) 15392 грн. - середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні та 4000 грн. - у відшкодування моральної шкоди.
Стягнути з державного підприємства «Каталіз і екологія» (адреса: 03028, м. Київ, проспект Науки, 31, корпус 5, ідентифікаційний номер 21572516) у дохід держави 344 грн. 10 коп. - судового збору.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Заява про перегляд заочного рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.
СУДДЯ:
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2013 |
Оприлюднено | 21.02.2013 |
Номер документу | 29479555 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Грегуль О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні