Вирок
від 20.02.2013 по справі 411/8826/12
ДОВГИНЦІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 411/8826/12

ВИРОК Провадження № 1/411/648/12

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20.02.2013 року Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу в складі:

Головуючого судді Прудник Н. Г.

при секретарях Зідра О.В., Мазуренко В.В.

з участю прокурора Давидова С.М.

захисників: адвоката ОСОБА_1

адвоката ОСОБА_2

представника цив.позивача ОСОБА_3

підсудної ОСОБА_4

підсудної ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі кримінальну справу за звинуваченням:

ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженка с.Санжариха Смілянського району Черкаської області, українка, гр-ка України, освіта середня-спеціальна, раніше не судима, розведена, проживає: АДРЕСА_2,

в скоєнні злочину за ч.3 ст.27, ч.2 ст.364 КК України, -

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженка м.Кривого Рогу, українка, гр-ка України, освіта середня-спеціальна, раніше не судима, не одружена, проживає: АДРЕСА_3,

в скоєнні злочину за ч. 2 ст.27, ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

Підсудна ОСОБА_4 будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, розташованої за адресою: м.Кривий Ріг вул.Дніпропетровське Шосе-16, скоїла посадові злочини за наступних обставин:

Так, згідно з наказом № 119 від 01.11.2007 року ОСОБА_4 призначена на посаду бухгалтера 2-ї категорії централізованої бухгалтерії вищевказаного відділу освіти.

Наказом № 158 від 11.05.2011 року ОСОБА_4 переведена на посаду заступника головного бухгалтера даного відділу освіти.

Відповідно до наказу заступника начальника відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради № 147 від 03.08.2010 р. створено комітет з конкурсних торгів, головою якого призначено бухгалтера ОСОБА_4

ОСОБА_4, як голова комітету з конкурсних торгів, у період з 14.12.2010 р. по 17.12.2010 р. пройшла навчання за програмою "Державні закупівлі в Україні" при Інституті економічних досліджень та отримала сертифікат НОМЕР_12.

У відповідності зі ст.11 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2662-VI та прийнятим згідно наказу Міністра економічного розвитку і торгівлі України" від 26.07.2010 р № 916, "Положенням про комітет з конкурсних торгів", затвердженим заступником начальника вищевказаного відділу освіти, посадові особи замовника (генерального замовника) призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно з законом України "Про здійснення процедур закупівель". Метою створення комітету є організація та проведення процедур закупівель на засадах колегіальності та неупередженості.

Керівництво роботою комітету здійснює його голова, який призначається рішенням замовника та має право на підписання договорів про закупівлю у разі надання таких повноважень замовником відповідно до закону.

Голова комітету організовує роботу і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.

Голова комітету призначає заступника, відповідального секретаря з числа комітету та визначає функції кожного члена комітету.

Голова комітету: організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій, приймає рішення щодо проведення засідань комітету, пропонує порядок денний засідань комітету, веде засідання комітету.

Формою роботи комітету є засідання, які скликаються головою комітету. Рішення комітету оформляється протоколом, який підписується усіма членами комітету, присутніми на засіданні комітету.

Виконуючи такі організаційно-розпорядчі обов'язки, голова комітету з конкурсних торгів ОСОБА_4 згідно примітки 1 до ст.364 КК України була службовою особою.

ОСОБА_5, на підставі наказу № 30 від 01.04.2005 року завідуючого Довгинцевського відділу освіти м.Кривого Рогу, переведена з посади провідного спеціаліста ЦБШ на посаду головного бухгалтера даного відділу освіти.

Згідно посадової інструкції головного бухгалтера відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, ОСОБА_5 крім іншого виконувала наступні організаційно-розпорядчі обов'язки: "Здійснює керівництво працівниками бухгалтерії підприємства. Забезпечує ведення бухгалтерського обліку згідно закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". Організовує роботу бухгалтерської служби. Вимагає від підрозділів, служб та працівників забезпечення неухильного дотримання порядку оформлення та подання до звіту первинних документів. Здійснює контроль за веденням касових операцій. Керує працівниками бухгалтерського обліку підприємства та розподіляє між ними посадові завдання та обов'язки ".

Виконуючи такі організаційно-розпорядчі обов'язки, ОСОБА_5 згідно примітки 1 до ст.364 КК України була службовою особою.

У відповідності зі ст.3 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2289 від 01.06.2010 р., державні закупівлі здійснюються за принципами добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, не дискримінації учасників, об'єктивної та неупередженої оцінки пропозицій конкурсних торгів, протидії корупційним діям і зловживанням.

Кошторисом на 2011 рік, з урахуванням змін, внесених протягом року, затверджено видатків по КЕКВ 1133 "Продукти харчування" на суму 12133382 грн., з них: за рахунок загального фонду на суму 54128300 грн., за рахунок спеціального фонду на суму 6715082 грн .

Згідно з річним планом закупівель у 2011 р. було передбачено проведення 24 процедури із закупівлі продуктів харчування на суму 11586064,07 грн.

У 2011 році комітетом з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради проведено 24 процедури відкритих торгів на закупівлю продуктів харчування для потреб дошкільних і загальноосвітніх установ Довгинцевської району м.Кривого Рогу по КЕКВ 1133 "Продукти харчування" на суму 12045341, 64 грн., а саме: 5 процедур шляхом запиту цінових пропозицій на суму 813477 грн., 19 процедур закупівлі шляхом проведення відкритих торгів на суму 11231864,64 грн.

Приблизно в період грудня 2010 р. - січня 2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, у головного бухгалтера даного відділу освіти ОСОБА_5 виник умисел на отримання незаконної вигоди, одержуваної в результаті перемоги в конкурсних торгах, проведених у відділі освіти з метою закупівлі продуктів харчування за кошти міського бюджету підконтрольного їй підприємства, ПП "Наш Монтаж" (код ЄДРПОУ 36608230), засновником якого був її чоловік ОСОБА_51

Також, у зазначені вище строки, головний бухгалтер ОСОБА_5 вступила в злочинну змову з невстановленими слідством особами, які представляють інтереси пов'язаних між собою родинними і дружніми зв'язками суб'єктів підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців ОСОБА_8 (ІПН НОМЕР_1), ОСОБА_9 (ІПН НОМЕР_2), ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_3), ОСОБА_11 (НОМЕР_4), ОСОБА_12 (НОМЕР_5) спрямований на незаконне забезпечення перемоги в конкурсних торгах, що проводяться у вищевказаному відділі освіти вищевказаних суб'єктів підприємницької діяльності.

Реалізуючи свій злочинний умисел, головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 24.12.2010 року по 19.01.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні вищевказаного відділу освіти, в робочий час, з 9.00 год до 17.00 годин, віддавала ряд незаконних вказівок бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилася в її прямому службовому підпорядкуванні, та одночасно була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем відкритих конкурсних торгів із закупівлі за кошти міського бюджету "культур овочевих", "овочів свіжих" і "цукру" призначених на 19.01.2011 р. фізичної особи-підприємця ОСОБА_9, відкритих конкурсних торгів по предмету закупівлі "масло вершкове", "продукти готові та консерви плодові", ПП "Наш Монтаж", а також в період приблизно з 27.01.2011 р. по 14.02.2011 р. ОСОБА_5 віддала низку незаконних вказівок ОСОБА_4 на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення перемоги за запитами цінових пропозицій по предмету закупівлі "кава та чай","крохмаль і крохмалопродукти", "жири тваринні та олії сирі" ПП "Наш Монтаж", а ОСОБА_4, будучи особою,яка перебуває у службовій залежності від ОСОБА_5, за мотивами кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5,згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Надалі, після опублікування оголошення № 55 від 07.12.2010 року про проведення відкритих торгів по лоту "Відкриті торги (масло вершкове) 19.01.2011 року" згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Найменування предмета закупівлі - масло вершкове, в кількості 18400 кг. Термін поставки продукції лютий-грудень 2011 року. Розкриття пропозицій конкурсних торгів: 19.01.2011 року о 10.40 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 24.12.2010 року по 19.01.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, будучи службової особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 год. до 17.00 годин, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилася в її прямому службовому підпорядкуванні., а також була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаних відкритих конкурсних торгів призначених на 19.01.2011 ПП "Наш Монтаж", а ОСОБА_4, перебуваючи у службовій залежності від ОСОБА_5, з мотивів кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змова на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5, згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в торгах в комітет з конкурсних торгів надійшли від: ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ПрАТ "Криворізький міськмолокозавод № 1", ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ТОВ НВО "Промсервіс", при цьому ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10 були суб'єктами підприємницької діяльності пов'язаними між собою, про що було достовірно відомо ОСОБА_5 і ОСОБА_4, також як і ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13 були суб'єктами підприємницької діяльності, підконтрольними ОСОБА_5

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в конкурсних торгах за предметом закупівлі "Масло вершкове", ПП "Наш Монтаж" (код ЄДРПОУ 36608230), ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, виконуючи незаконне розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, 19.01.2011 року в період приблизно з 10.40 годин до 11.00 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури відкритих торгів, після розкриття пропозицій конкурсних торгів, власноручно внесла в офіційні документи, протокол про розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 19.01.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів", завідомо неправдиві відомості про наявність не всіх необхідних документів, наданих ПрАТ "Криворізький міськмолокозавод № 1", ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ТОВ НВО "Промсервіс", при цьому навмисне вказавши про відповідність документації ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ціна пропозиції яких була більш високою в порівнянні з цінами пропозицій інших учасників.

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесені такі відомості:

- ПП "Наш Монтаж", при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 1085 600 грн.;

- ФОП ОСОБА_13, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 1251200 грн.;

- ПрАТ "Криворізький молокозавод № 1", при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 971 152 грн.;

- ФОП ОСОБА_11, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 1251200 грн.;

- ФОП ОСОБА_10, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-1251200 грн.;

- ФОП ОСОБА_14, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-171672 грн.;

- ФОП ОСОБА_15, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-174248 грн.;

- ТОВ НВО "Промсервіс", при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-772800 грн.

При цьому, в документах ОСОБА_11, від імені якого документи у відділ освіти для участі в даних відкритих торгах надані ОСОБА_8 і який особисто не був присутній на зазначених торгах, будучи особою, яка формально вважається суб'єктом підприємницької діяльності і ніякої фінансово-господарської діяльності не здійснює, документи якого використовувалися зацікавленими особами, а саме ФОП ОСОБА_8 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності при заздалегідь домовленою з посадовими особами даного відділу освіти перемозі визначеного учасника, була відсутня довіреність на представлення його інтересів при проведенні торгів іншою особою.

Також документи ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 надані для участі в торгах ОСОБА_5, так як дані суб'єкти підприємницької діяльності були підконтрольними їй підприємствами, ФОП ОСОБА_13, будучи особою яка формально значиться суб'єктом підприємницької діяльності і ніякої фінансово-господарською діяльністі не здійснює, документи якого використовувалися ОСОБА_5 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності.

Враховуючи, що документи пропозицій конкурсних торгів ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 не прошиті і сторінки не пронумеровані, що не відповідає вимогам п. 1 розділу III "Підготовка пропозицій конкурсних торгів" документації конкурсних торгів, в якій визначено, що пропозиція конкурсних торгів подається у письмовій формі за підписом уповноваженої посадової особи учасника, прошито, пронумеровано та скріплено печаткою учасника у запечатаному конверті, ст. 25 Закону України № 2289-VI визначено порядок подання пропозицій конкурсних торгів, згідно з яким пропозиція конкурсних торгів подається у письмовій формі за підписом уповноваженої посадової особи учасника, прошиті та пронумеровані, а також те, що згідно документації конкурсних торгів Замовника (пункт 6 розділу III п . п.) до пропозиції учаснику необхідно додати документи про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, а саме: копію акта перевірки дотримання санітарного законодавства або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на складські приміщення (щодо предмета закупівлі) разом із затвердженим асортиментним переліком і документами, які підтверджують право розпорядження складським приміщенням (власність, оренда, зберігання чи інше), дійсні на момент розкриття пропозицій конкурсних торгів, ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 не виконані вимоги Замовника щодо виконання кваліфікаційних вимог в частині документального підтвердження наявності обладнання та матеріально-технічної бази, а саме: не надана копія акта перевірки дотримання санітарного законодавства або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на складські приміщення щодо предмета закупівлі разом з затвердженим асортиментним переліком і документами, що підтверджують право розпорядження складським приміщенням, діючих на момент розкриття пропозицій конкурсних торгів, комітет з конкурсних торгів повинен був відхилити пропозицію ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 на підставі п.5 ст.16, ст.17, п.1 ст.29, п.1 ст.30 Закону № 2289 та визнати торги такимиё що не відбулися.

Після чого, 24.01.2011 року, після оцінки пропозицій конкурсних торгів комітетом з конкурсних торгів, куди були допущені документи ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13, переможцем був визнаний ПП "Наш Монтаж" з більш низькою ціною пропозиції порівняно з ціною запропонованої ФОП ОСОБА_13 у розмірі 1085600 грн.

Після складання протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів від 24.01.2011 р. даний документ був підписаний членами комітету з конкурсних торгів та його головою ОСОБА_4, а також завірений печаткою відділу освіти.

В результаті визнання переможцем вищевказаних торгів визнано ПП "Наш Монтаж", відділом освіти виконкому Довгинцевської районної в місті ради з даним підприємством укладено договір на закупівлю товарів за державні кошти № 25 від 09.02.2011 року на постачання масла вершкового на суму 1085600 грн., після чого в період з 16.02.2011 р. до 19.12.2011 року була здійснена поставка масла вершкового на суму 832808,60 грн. за цінами, що перевищують ціни інших учасників торгів, а також середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, в результаті чого державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальну шкоду в розмірі 78534, 47 грн.

Також, після опублікування оголошення № 60 від 07.12.2010 року про проведення відкритих торгів по лоту "Відкриті торги (Продукти готові та консерви плодові) 19.01.2011 року" згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Найменування предмета закупівлі - продукти готові та консерви плодові, а саме: повидло-500 гр.-4500 банок, сухофрукти (суміш) - 4500 кг., Родзинки-600 кг. Термін поставки продукції лютий-грудень 2011 року. Розкриття пропозицій конкурсних торгів: 19.01.2011 року о 12.20 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, повторно, в період приблизно з 24.12.2010 року по 19.01.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, будучи службовою особою, повторно, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 ч. до 17.00 годин, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилася в її прямому службовому підпорядкуванні, та одночасно була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаних відкритих конкурсних торгів призначених на 19.01.2011 р. ПП "Наш Монтаж", а ОСОБА_4, перебуваючи у службовій залежності від ОСОБА_5, з мотивів кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5, згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в торгах в комітет з конкурсних торгів надійшли від: ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ТОВ НВО "Промсервіс", ФОП ОСОБА_18, при цьому ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10 були суб'єктами підприємницької діяльності, пов'язаними між собою, про що було достовірно відомо ОСОБА_5 і ОСОБА_4, а також ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13 були суб'єктами підприємницької діяльності, підконтрольними ОСОБА_5

ОСОБА_4, продовжуючи свою злочинну діяльність, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в конкурсних торгах за предметом закупівлі "Продукти готові та консерви плодові" ПП "Наш Монтаж" (код ЄДРПОУ 36608230), будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, виконуючи незаконне розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, 19.01.2011 року в період приблизно з 12.20 годин до 12.40 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури відкритих торгів, після розкриття пропозицій конкурсних торгів, власноруч внесла до офіційних документів, протоколу про розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 19.01.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів", завідомо неправдиві відомості про наявність не всіх необхідних документів, наданих ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ТОВ НВО "Промсервіс", ФОП ОСОБА_18 при цьому навмисно вказавши про відповідність документації ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ціна пропозиції яких була більш високою в порівнянні з цінами пропозицій інших учасників.

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесла наступні відомості:

- ФОП ОСОБА_13, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 262 140 грн.;

- ФОП ОСОБА_11, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 262 140 грн.;

- ПП "Наш Монтаж", при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 210 540 грн.;

- ФОП ОСОБА_14 при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 107 100 грн.;

- ФОП ОСОБА_10, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-263400 грн.;

- ФОП ОСОБА_15, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-122700 грн.;

- ТОВ НВО "Промсервіс", при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 107 220 грн.;

- ФОП ОСОБА_18, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-108678 грн.

При цьому, в документах ОСОБА_11, від імені якого документи у відділ освіти для участі в даних відкритих торгах надані ОСОБА_8 і який особисто не був присутній на зазначених торгах, будучи особою, яка формально обліковується суб'єктом підприємницької діяльності і ніякої фінансово-господарською діяльністю не здійснює, документи якого використовувалися зацікавленими особами, а саме ФОП ОСОБА_8 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності при заздалегідь домовленою з посадовими особами даного відділу освіти перемозі певного учасника, була відсутня довіреність на представлення його інтересів при проведенні торгів іншою особою.

Також документи ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 надані для участі в торгах ОСОБА_5, в зв'язку з тим, що суб'єкти підприємницької діяльності були підконтрольними їй підприємствами, ФОП ОСОБА_13 будучи особою, який формально обліковується суб'єктом підприємницької діяльності і ніякої фінансово-господарською діяльності не здійснює, документи якого використовувалися ОСОБА_5 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності.

Враховуючи, що документи пропозицій конкурсних торгів ПП "Наш Монтаж" та ФОП ОСОБА_13 не прошиті і сторінки не пронумеровані, що не відповідає вимогам п. 1 розділу III "Підготовка пропозицій конкурсних торгів" документації конкурсних торгів, ст. 25 Закону України № 2289-VI, а також те, що згідно документації конкурсних торгів Замовника (пункт 6 розділу III) до пропозиції учаснику необхідно додати документи про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, а саме: копію акту перевірки дотримання санітарного законодавства або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на складські приміщення (щодо предмета закупівлі) разом із затвердженим асортиментним переліком і документами, підтверджуючими право розпорядження складським приміщенням (власність, оренда, зберігання чи інше), дійсні на момент розкриття пропозицій конкурсних торгів, ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 не виконані вимоги Замовника щодо виконання кваліфікаційних вимог в частині документального підтвердження якості сировини, продуктів харчування, в документах переможця торгів ПП "Наш Монтаж" знаходиться копія якісного посвідчення на родзинки № 108/63 від 12.12.2009 року в якому зазначено термін реалізації 10.10.2010 року, у складі документів не надано асортиментний перелік на продукти харчування, які повинні зберігатися в складському приміщенні, тобто ПП "Наш Монтаж" не виконані вимоги замовника щодо виконання кваліфікаційних вимог в частині документального підтвердження якості предмета закупівлі, а саме, документів, які б підтверджували якість родзинок і суміші сухофруктів, не виконані вимоги щодо оформлення пропозиції конкурсних торгів, ОСОБА_4 як голова комітету з конкурсних торгів повинна була відхилити пропозиції ПП "Наш Монтаж" на підставі п.5 ст.16, ст.17, п.1 ст.29, п.1 ст.30 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2289-VI та визнати торги такими, що не відбулися.

Незважаючи на це, ОСОБА_4 прийняла і допустила до участі в торгах пропозицію ПП "Наш Монтаж", яка не відповідала кваліфікаційним вимогам, встановленим у п.1,7 документації конкурсних торгів на закупівлю повидла, родзинок, суміші сухофруктів шляхом проведення відкритих торгів від 16.12.2010 р. та ст.22 Закону України "Про здійснення державних закупівель" в частині не надання повного пакету документів, які підтверджували б якість предмету закупівлі та оформлення пропозиції з конкурсних торгів.

Після чого, 24.01.2011 року, після оцінки пропозицій конкурсних торгів комітетом з конкурсних торгів, куди були допущені документи ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13, переможцем був визнаний ПП "Наш Монтаж" з більш низькою ціною пропозиції порівняно з ціною, запропонованою ФОП ОСОБА_13 в розмірі 210540 грн.

Після складання протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів від 24.01.2011 р. даний документ був підписаний членами комітету з конкурсних торгів та його головою ОСОБА_4, а також завірений печаткою відділу освіти.

В результаті визнання переможцем вищевказаних торгів ПП "Наш Монтаж", відділом освіти виконкому Довгинцевської районної в місті ради з даним підприємством укладено договір № 25 від 09.02.2011 року на поставку продуктів готових та консервів плодових на суму 210540 грн., і в період з 16.02.2011 р. по 09.12.2011 року відділом освіти проведена закупівля зазначених продуктів за цінами, що перевищують ціни інших учасників торгів, а також середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати, в результаті чого державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальну шкоду при закупівлі повидла - в сумі 9445,95 грн., сухофруктів - в сумі 61492,35 грн., всього по предмету закупівлі "продукти готові та консерви плодові" розмірі 70938,30 грн .

Також, після опублікування оголошення № 66 від 07.12.2010 року про проведення відкритих торгів по лоту "Відкриті торги (цукор) 19.01.2011 року" згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Найменування предмета закупівлі - цукор-63000 кг., Термін поставки продукції лютий-грудень 2011 року. Розкриття пропозицій конкурсних торгів: 19.01.2011 року о 14.20 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 24.12.2010 року до 19.01.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, будучи службовою особою, повторно, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 ч. до 17.00 годин, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходиться в її прямому службовому підпорядкуванні., а також була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаних відкритих конкурсних торгів призначених на 19.01.2011 р. фізичної особи-підприємця ОСОБА_9, а ОСОБА_4, будучи особою яка знаходиться у службовій залежності від ОСОБА_5, з мотивів кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5 згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в торгах в комітет з конкурсних торгів надійшли від: ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_9, які є пов'язаними між собою суб'єктами підприємницької діяльності, про що було достовірно відомо ОСОБА_4 і ОСОБА_5 а також від ПП "Трансагро-Збут".

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в конкурсних торгах за предметом закупівлі "Цукор", ФОП ОСОБА_9, ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, виконуючи незаконне розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, діючи з мотивів кар'єризму, 19.01.2011 року в період приблизно з 12.40 годин до 13.00 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури відкритих торгів, після розкриття пропозицій конкурсних торгів, власноруч внесла до офіційних документів, протоколу про розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 19.01.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, до графи "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів", завідомо неправдиві відомості про наявність не всіх необхідних документів, наданих ФОП ОСОБА_10 і ПП "Трансагро-Збут" при цьому навмисне вказавши про відповідність документації ФОП ОСОБА_11 і ФОП ОСОБА_9, ціна пропозиції яких була найбільш високою порівняно з запропонованими цінами пропозицій інших учасників.

Так, у вищевказаний протокол розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесені такі відомості:

- ФОП ОСОБА_11, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 762 300 грн.

- ФОП ОСОБА_10, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-553140 грн.

- ФОП ОСОБА_9, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-760510 грн.;

- ПП "Трансагро-Збут", при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-691110 грн.

При цьому, в документах ОСОБА_11, від імені якого документи у відділ освіти для участі в даних відкритих торгах надані ОСОБА_8 і який особисто не був присутній на зазначених торгах, будучи особою, яка формально обліковується як суб'єкт підприємницької діяльності і ніякої фінансово- господарської діяльності не здійснює, документи якого використовувалися зацікавленими особами, а саме ФОП ОСОБА_8 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності при заздалегідь домовленої з посадовими особами даного відділу освіти перемозі певного учасника, була відсутня довіреність на представлення його інтересів при проведенні торгів іншою особою.

Також у складі пропозиції з конкурсних торгів ФОП ОСОБА_9 надані декларації виробника фермерського господарства "Сельхозновація плюс" від 30.12.2010 р. № 1 та № 2. Згідно ст.21 закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" від 23.12.1997 р. № 771/97-ВР передбачено, що виробник сільгосппродукції призначеної для споживання людиною, зобов'язаний видавати декларацію виробника. Декларація виробника дійсна за умови її реєстрації центральним органом виконавчої влади у сфері технічного регулювання (наявності в ній контрольного (реєстраційного) номера, наданого виробником органом виконавчої влади з питань аграрної політики, що передбачено ст.32 Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" від 01.12.2005 р № 3164 - ІУ.

Зважаючи на відсутність в даній декларації реєстраційного номера, замовник в особі відділу освіти повинен був відхилити пропозицію ОСОБА_9 на підставі п.5 ст.16, п.1 ст. 29, п.1 ст.30 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2289-VI.

Після чого, 24.01.2011 року, після оцінки пропозицій конкурсних торгів комітетом з конкурсних торгів, куди були допущені документи ФОП ОСОБА_11 і ФОП ОСОБА_9, переможцем був визнаний ФОП ОСОБА_9 з більш низькою ціною пропозиції в порівнянні з ціною запропонованої ФОП ОСОБА_11 в розмірі 831008 грн.

Після складання протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів від 24.01.2011 р. даний документ був підписаний членами комітету з конкурсних торгів та його головою ОСОБА_4, а також завірений печаткою відділу освіти.

Після проведення торгів в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_10 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що пропозиція ФОП ОСОБА_10 відхилено згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутня довідка від уповноваженої особи про відсутність судимості у учасника і його уповноваженої особи, відсутня довідка про відсутності відкриття провадження у справі про банкрутство підприємства, визнання їх банкрутами, перебування у стадії банкрутства виробництва в справі про банкрутство підприємств, визнання їх банкрутом, перебування у процедурі банкрутства), що не відповідало дійсності, так як зазначені документи знаходилися в документації.

Також в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ПП "Трансагро-Збут" від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме, вказано, що вказану пропозицію відхилено згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутні копії підтверджуючих документів на право розпорядження автотранспортом, копія балансу підприємства надана за 3-й квартал 2010 р., копія звіту про фінансові результати підприємства надано за 3-й квартал 2010 р.), що не відповідало дійсності, бо до документів долучені копії санітарного паспорта і копія акта про санітарну обробку автомобільного транспорту, якими буде здійснюватися поставка товару, звітний період для здачі фінансового звіту та балансу підприємства за 4-й квартал 2010 року не настав.

Внаслідок незаконного вибору переможця та відхилення пропозиції з більш низькою ціною, після визнання переможцем вищевказаних торгів ФОП ОСОБА_9, відділом освіти виконкому Довгинцевської районної в місті ради з ФОП ОСОБА_9 укладено договір на закупівлю товарів за державні кошти № 35 від 09.02.2011 року на поставку цукру на суму 760510 грн., після чого згідно даного договору протягом 2011 року було поставлено 37755 кг. цукру на суму 351088,90 грн., тобто за цінами, які перевищували ціни пропозицій інших учасників торгів і середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати, в результаті чого державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальні збитки в розмірі 19600 грн.

Окрім цього, після опублікування оголошення № 65 від 07.12.2010 року про проведення відкритих торгів по лоту "Відкриті торги (культури овочеві) 19.01.2011 року" згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Найменування предмета закупівлі - культури овочеві, а саме: горох - 6300 кг., Картопля-107100 кг, картопля раннього дозрівання-15600 кг. Термін поставки продукції лютий-грудень 2011 року. Розкриття пропозицій конкурсних торгів: 19.01.2011 року о 14.00 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 24.12.2010 року по 19.01.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 ч. до 17.00 годин, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходиться в її прямому службовому підпорядкуванні та водночас була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаних відкритих конкурсних торгів призначених на 19.01.2011 р. фізичної особи-підприємця ОСОБА_9, а ОСОБА_4, перебуваючи у службовій залежності від ОСОБА_5, з мотивів кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинна змова на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5, згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в торгах в комітет з конкурсних торгів надійшли від: ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ФОП ОСОБА_20, ПП "Трансаго-Збут", при цьому ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10 були суб'єктами підприємницької діяльності пов'язаними між собою, про що було достовірно відомо ОСОБА_5 і ОСОБА_4

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконно забезпечення перемоги в конкурсних торгах за предметом закупівлі "Культури овочеві" (картопля, горох), ФОП ОСОБА_9, ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної в Кривому Розі ради, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби , на виконання незаконного розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, 19.01.2011 року в період приблизно з 14.00 години до 14.20 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури відкритих торгів, після розкриття пропозицій конкурсних торгів, власноруч внесла до офіційних документів, протоколу про розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 19.01.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів", завідомо неправдиві відомості про наявність не всіх необхідних документів, наданих ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ФОП ОСОБА_20, ПП" Трансаго-Збут", при цьому навмисне вказавши про відповідність документації ФОП ОСОБА_11 і ФОП ОСОБА_9, ціна пропозиції яких була найбільш високою в порівнянні з запропонованими цінами пропозицій інших учасників.

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесла наступні відомості:

- ФОП ОСОБА_11, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 904 572 грн.

- ФОП ОСОБА_10, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-604365 грн.

- ФОП ОСОБА_9, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-901800 грн.;

- ФОП ОСОБА_14, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-637650 грн.;

- ФОП ОСОБА_15, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-664860 грн.;

- ФОП ОСОБА_20, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-601770 грн.;

- ПП "Трансагро-Збут", при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-565140 грн.

При цьому, в документах ОСОБА_11, від імені якого документи у відділ освіти для участі в даних відкритих торгах надані ОСОБА_8 і який особисто не був присутній на зазначених торгах, будучи особою, яка формально обліковується суб'єктом підприємницької діяльності і ніякої фінансово-господарською діяльності не здійснює, документи якого використовувалися зацікавленими особами, а саме ФОП ОСОБА_8 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності при заздалегідь домовленою з посадовими особами даного відділу освіти перемозі певного учасника, була відсутня довіреність на представлення його інтересів при проведенні торгів іншою особою.

Також у складі пропозиції з конкурсних торгів ФОП ОСОБА_9 надані декларації виробника фермерського господарства "Сельхозновація плюс" від 30.12.2010 р. № 1 та № 2. Згідно ст.21 закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" від 23.12.1997 р. № 771/97-ВР передбачено, що виробник сільгосппродукції призначеної для споживання людиною, зобов'язаний видавати декларацію виробника. Декларація виробника дійсна за умови її реєстрації центральним органом виконавчої влади у сфері технічного регулювання (наявності в ній контрольного (реєстраційного) номера, наданого виробником органом виконавчої влади з питань аграрної політики, що передбачено ст.32 Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності "від 01.12.2005 р № 3164 - ІУ. Зважаючи на відсутність в даній декларації реєстраційного номера, замовник в особі відділу освіти повинен був відхилити пропозицію ОСОБА_9 на підставі п.5 ст.16, п.1 ст.29 , п.1 ст.30 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2289-VI.

Таким чином, замовник повинен був відхилити пропозиції ФОП ОСОБА_9 і ФОП ОСОБА_11 на підставі п.5 ст.16, ст.17, п.1 ст.29, п.1 ст.30 Закону № 2289 "Про здійснення державних закупівель" та визнати торги такими, що не відбулися.

Після чого, 24.01.2011 року, після оцінки пропозицій конкурсних торгів комітетом з конкурсних торгів, куди були допущені документи ФОП ОСОБА_11 і ФОП ОСОБА_9, переможцем був визнаний ФОП ОСОБА_9 з більш низькою ціною пропозиції в порівнянні з ціною запропонованої ФОП ОСОБА_11 в розмірі 901800 грн.

Після складання протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів від 24.01.2011 р. даний документ був підписаний членами комітету з конкурсних торгів та його головою.

Після проведення торгів в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_10 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що пропозиція ФОП ОСОБА_10 відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутня довідка від уповноваженої особи про відсутність судимості у учасника і його уповноваженої особи, відсутня довідка про відсутність відкриття провадження у справі про банкрутство підприємства, визнання банкрутами, перебування у стадії банкрутства, відкриття провадження в справі про банкрутство підприємств, визнання їх банкрутом, перебування у процедурі банкрутства), що не відповідало дійсності, так як зазначені документи знаходилися в документації.

Після проведення торгів в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_14 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що його пропозиція відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутні копії документів, що підтверджують право розпорядження складськими приміщеннями, відсутні копії підтверджуючих документів на право розпорядження автотранспортом).

Також в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_15 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що її пропозиція відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (копію асортиментного переліку до акту на складські приміщення не затверджено і він не відповідає акту), що не відповідало дійсності так як зазначені документи знаходилися в документації.

Також в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ПП "Трансагро-Збут". від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що дана пропозиція відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутні копії документів, які підтверджують право розпорядження складськими приміщеннями; відсутня довідка, від уповноваженого органу про відсутність судимості у учасника і його уповноваженої особи, відсутні якісні посвідчення або декларації виробника), що не відповідало дійсності так як зазначені документи знаходилися в документації.

Після визнання переможцем вищевказаних торгів ФОП ОСОБА_9, відділом освіти виконкому Довгинцевської районної в місті ради з ФОП ОСОБА_9 укладено договір № 32 від 09.02.2011 року на постачання картоплі та гороху на суму 901800 грн.

Також, після опублікування оголошення № 66 від 07.12.2010 року про проведення відкритих торгів по лоту "Відкриті торги (Овочі свіжі) 19.01.2011 року" згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Найменування предмету закупівлі - овочі свіжі, а саме: капуста-30800 кг, морква-13600 кг, цибуля-14800 кг, буряк-15400 кг, цибуля інший -1800 кг, кабачки-1200 кг, капуста рання-5600 кг, огірки-1400 кг , морква рання -2100 кг, буряк ранній-2100 кг, томати-720 кг. Термін поставки продукції лютий-грудень 2011 року. Розкриття пропозицій конкурсних торгів: 19.01.2011 року о 14.20 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 24.12.2010 року по 19.01.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 ч. до 17.00 годин, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилася в її прямому службовому підпорядкуванні, а також була головою комітету з конкурсних торгів вказаного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаних відкритих конкурсних торгів призначених на 19.01.2011 р. фізичної особи-підприємця ОСОБА_9, а ОСОБА_4, будучи особою яка перебуває у службовій залежності від ОСОБА_5, за мотивами кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5, згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в торгах в комітет з конкурсних торгів надійшли від: ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_9, які були суб'єктами підприємницької діяльності, пов'язаними між собою, а також ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ФОП ОСОБА_20

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в конкурсних торгах за предметом закупівлі "Овочі свіжі", ФОП ОСОБА_9, ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної у м.Кривому Розі ради, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, на виконання незаконного розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, діючи з мотивів кар'єризму, 19.01.2011 року в період приблизно з 14.20 годин до 14.40 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури відкритих торгів, після розкриття пропозицій конкурсних торгів, власноручно внесла в офіційні документи, протокол про розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 19.01.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів", завідомо неправдиві відомості про наявність не всіх необхідних документів, наданих ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ФОП ОСОБА_20, ПП "Трансагро-Збут" при цьому навмисне вказавши про відповідність документації ФОП ОСОБА_11 і ФОП ОСОБА_9, ціна пропозиції яких була найбільш високою в порівнянні з запропонованими цінами пропозицій інших учасників.

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій:

- ФОП ОСОБА_11, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції - 832 910 грн.

- ФОП ОСОБА_10, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції-445050 грн.

- ФОП ОСОБА_9, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції-831008 грн.;

- ФОП ОСОБА_14, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції-462280 грн.;

- ФОП ОСОБА_15, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції-484020 грн.;

- ФОП ОСОБА_20, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції-441140 грн.;

- ПП "Трансаго-Збут", при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції-448304 грн.

При цьому, в документах ОСОБА_11, від імені якого документи у відділ освіти для участі в даних відкритих торгах надані ОСОБА_8 і який особисто не був присутній на зазначених торгах, будучи особою, яка формально обліковується суб'єктом підприємницької діяльності і ніякої фінансово-господарської діяльності не здійснює, документи якого використовувалися зацікавленими особами, а саме ФОП ОСОБА_8 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності при існуючої домовленості з посадовими особами даного відділу освіти щодо перемоги певного учасника, була відсутня довіреність на представлення його інтересів при проведенні торгів іншою особою.

Також у складі пропозиції з конкурсних торгів ФОП ОСОБА_9 надані декларації виробника фермерського господарства "Сельхозновація плюс" від 30.12.2010 р. № 1 та № 2. Згідно ст.21 закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" від 23.12.1997 р. № 771/97-ВР передбачено, що виробник сільгосппродукції, призначеної для споживання людиною, зобов'язаний видавати декларацію виробника. Декларація виробника дійсна за умови її реєстрації центральним органом виконавчої влади у сфері технічного регулювання (наявності в ній контрольного (реєстраційного) номера, наданого виробником органом виконавчої влади з питань аграрної політики, що передбачено ст.32 Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" від 01.12.2005 р № 3164 - ІУ. Зважаючи на відсутність в даній декларації реєстраційного номера, замовник в особі відділу освіти повинен був відхилити пропозицію ФОП ОСОБА_9 на підставі п.5 ст.16,, п.1 ст. 29, п.1 ст.30 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2289-VI.

Після чого, 24.01.2011 року, після оцінки пропозицій конкурсних торгів комітетом з конкурсних торгів, куди були допущені документи ФОП ОСОБА_11 і ФОП ОСОБА_9, переможцем був визнаний ФОП ОСОБА_9 з більш низькою ціною пропозиції в порівнянні з ціною запропонованою ФОП ОСОБА_11 в розмірі 831008 грн.

Після складання протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів від 24.01.2011 р. даний документ був підписаний членами комітету з конкурсних торгів та його головою ОСОБА_4, а також завірений печаткою відділу освіти.

Після проведення торгів в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_10 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що пропозиція ФОП ОСОБА_10 відхилено згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутня довідка від уповноваженої особи про відсутність судимості у учасника і його уповноваженої особи, відсутня довідка про відсутність відкриття провадження у справі про банкрутство підприємства, визнання їх банкрутами, перебування у стадії банкрутства виробництва в справі про банкрутство підприємств, визнання їх банкрутом, перебування у процедурі банкрутства), що не відповідало дійсності так як зазначені документи знаходилися в документації.

Після проведення торгів в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_14 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що її пропозиція відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутні копії документів, що підтверджують право розпорядження складськими приміщеннями, відсутні копії підтверджуючих документів на право розпорядження автотранспортом, відсутня оригінал довідки про відсутність відкриття провадження у справі про банкрутство підприємств, визнання їх банкрутами, перебування у процедурі банкрутства, відсутня оригінал довідки від уповноваженого органу про відсутність судимості у учасника і його уповноваженої особи), що не відповідало дійсності так як зазначені документи знаходилися в документації.

Також в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_15 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисно внесла неправдиві відомості, а саме вказала, що її пропозиція відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (копію асортиментного переліку до акту на складські приміщення не затверджено і він не відповідає акту), що не відповідає дійсності так як зазначені документи знаходилися в документації.

Також в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ПП "Трансагро-Збут". від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисно внесла неправдиві відомості, а саме вказала, що дана пропозиція відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутні копії документів, які підтверджують право розпорядження складськими приміщеннями; відсутня довідка, від уповноваженого органу про відсутність судимості у учасника і його уповноваженої особи, відсутні якісні посвідчення або декларації виробника), що не відповідало дійсності так як зазначені документи знаходилися в документації.

Головою комітету з конкурсних торгів ОСОБА_4 пропозиції ФОП ОСОБА_9, які не відповідали кваліфікаційним вимогам, встановленим в п.6 і п.7 документації конкурсних торгів на закупівлю овочів були допущені до участі в торгах на закупівлю овочів свіжих шляхом проведення відкритих торгів від 16.12.2010 р. та після визнання переможцем вищевказаних торгів ФОП ОСОБА_9, відділом освіти виконкому Довгинцевської районної в місті ради з ФОП ОСОБА_9 укладено договір на закупівлю товарів за державні кошти № 31 від 09.02.2011 року на постачання овочів свіжих в асортименті на суму 831008 грн., і в період з 09.02.2011 р. по 19.12.2011 року проведена закупівля гороху на суму 29841 грн., в період з 09.02.2011 р. по 21.09.2011 р. картоплі на суму 562692,49 грн., в період з 16.06.2011г. по 02.08.2011 р. кабачків на суму 2446,08 грн., в період з 09.02.2011 р. по 19.12.2011 р. буряка на суму 71458,09 грн., в період з 09.02.2011 р. по 19.12.2011 р. капусти на суму 131759,69 грн., моркви в період з 09.02.2011 р. по 19.12.2011 р. на суму 13882,18 грн., огірків свіжих в період з 03.06.2011 р. по 04.10.2011 р. на суму 10664,90 грн., в період з 09.02.2011 р. по 19.12.2011 року лука на суму 64007,99 грн., в період з 19.07.2011 р. по 01.09.2011 р. томатів на суму 7370 грн., за цінами, що перевищують ціни інших учасників торгів, а також середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати, в результаті чого державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальні збитки при закупівлі гороху - в сумі 8470 грн., картоплі - в сумі 110364,21 грн., кабачків-в сумі 859,45 грн., буряка-в сумі 14823,17 грн., капусти - в сумі 36556,32 грн. , моркви-в сумі 2633,59 грн., огірків свіжих - в сумі 1065,76 грн., цибулі - в сумі 7919,23 грн., томатів - в сумі 1688,45 грн., в загальному розмірі при закупівлі "культур овочевих" та "овочів свіжих" в розмірі 184379,06 грн.

Крім того, після публікації запиту цінових пропозицій від 27.01.2011 року по предмету закупівлі "Кава і чай", згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Предмет закупівлі - кавовий напій - 1000 кг., Чай чорний-900 кг. Строк поставки товарів - до 31.12.2011 року. Розкриття цінових пропозицій: 14.02.2011 р. о 10.00 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 27.01.2011 року по 14.02.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 годин до 17.00 годин, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилася в її прямому службовому підпорядкуванні, яка також була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаних торгів за запитом цінових пропозицій, призначених на 14.02.2011 р. ПП "Наш Монтаж", а ОСОБА_4, з мотивів кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала на це свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5, згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора і безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в торгах за запитом цінових пропозицій до комітету з конкурсних торгів надійшли від: ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_8, при цьому ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13 були суб'єктами підприємницької діяльності, підконтрольними ОСОБА_5, про що було достовірно відомо ОСОБА_4

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в процедурі за запитом цінових пропозицій по предмету закупівлі "кава і чай" ПП "Наш Монтаж" (код ЄДРПОУ 36608230), ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, будучи службовою особою, діючи умисно, повторно, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, на виконання незаконного розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, діючи умисно, всупереч інтересам служби, в інтересах третіх осіб, повторно, 14.02.2011 року в період часу приблизно з 13.30 годин до 13.50 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури розкриття цінових пропозицій, власноруч внесла до офіційних документів, протокол про розкриття цінових пропозицій від 14.02.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених запитом цінових пропозицій", завідомо неправдиві відомості про наявність всіх документів, передбачених запитом цінових пропозицій в пропозиції ПП "Наш Монтаж".

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесла такі відомості:

- ПП "Наш Монтаж", при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції -196200 грн.;

- ФОП ОСОБА_13, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 196 790 грн.;

- ФОП ОСОБА_8, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 197 250 грн.

При цьому, за умови того, що до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників, тобто за умови наявності лише одного учасника, в порушення вимог п.1 ст.30 п. 4 ст.36 та п.7 ст.36 Закону України "Про здійснення державних закупівель"№ 2289-VI, якими передбачено, що замовник відміняє торги, якщо до оцінки допущено менше двох учасників, ОСОБА_4 не були скасовані торги, ПП "Наш Монтаж" був визнаний переможцем і з даним підприємством укладено договір від 24.02.2011 року № 43 на поставку кави та чаю на суму 196200 грн., і в період з 03.06.2011 р. по 09.12.2011 року проведена закупівля кавового напою на суму 44219,63 грн. і чаю в період з 24.02.2011 р. по 09.12.2011 р. на суму 40374,94 грн. за цінами, що перевищують середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати, чим державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальні збитки при закупівлі кавового напою в сумі - 3629, 63 грн., при закупівлі чаю-в сумі 28391,91 грн., всього по предмету закупівлі "кава і чай" у розмірі 32021,54 грн.

Крім того, після публікації запиту цінових пропозицій від 27.01.2011 року по предмету закупівлі "Крохмаль і крохмалопродукти", згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Предмета закупівлі - кисіль плодово-ягідний -7999 кг. Строк поставки товарів - до 31.12.2011 року. Розкриття цінових пропозицій: 14.02.2011 р. о 10.00 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 27.01.2011 року по 14.02.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 год. до 17.00 год., повторно, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилися в її прямому службовому підпорядкуванні, та являлася головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем процедури за запитом цінових пропозицій, призначеної на 14.02.2011 р. ПП "Наш Монтаж", а ОСОБА_4, будучи особою перебувають у службовій залежності від ОСОБА_5, за мотивами кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5, згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в процедурі запиту цінових пропозицій в комітет з конкурсних торгів надійшли від: ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_8, при цьому ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13 були суб'єктами підприємницької діяльності, підконтрольними ОСОБА_5, про що було достовірно відомо ОСОБА_4

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в процедурі запиту цінових пропозицій по предмету закупівлі "Крохмаль і крохмалопродукти" ПП "Наш Монтаж" (код ЄДРПОУ 36608230), ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної в Кривому Розі ради, являючись службовою особою, повторно, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто в інших особистих інтересах або і в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, на виконання незаконного розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, 14.02.2011 року в період часу приблизно з 15.30 годин до 15.50 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури розкриття цінових пропозицій, власноручно внесла в офіційні документи, протокол про розкриття цінових пропозицій від 14.02.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених запитом цінових пропозицій", завідомо неправдиві відомості про наявність всіх документів, передбачених запитом цінових пропозицій у реченні ПП "Наш Монтаж".

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесла наступні відомості:

- ПП "Наш Монтаж", при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції -199 975 грн.;

- ФОП ОСОБА_13, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 201974,25 грн.;

- ФОП ОСОБА_8, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 202374,70 грн.

При цьому, за умови того, що до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників, тобто за умови наявності лише одного учасника, в порушення вимог п.1 ст.30 п. 4 ст.36 та п.7 ст.36 Закону України "Про здійснення державних закупівель"№ 2289-VI, якими передбачено, що замовник відміняє торги, якщо до оцінки допущено менше двох учасників, ОСОБА_4 не були скасовані торги, ПП "Наш Монтаж" був визнаний переможцем і з даним підприємством укладено договір від 24.02.2011 року № 41 на поставку на суму 199975 грн., і проведена закупівля киселю в період з 24.02.2011 р. по 09.12.2011 м. на суму 127054,80 грн. за цінами, що перевищують ціни інших учасників торгів, а також середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати, в результаті чого в результаті чого державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальну шкоду в розмірі 37402,80 грн.

Крім того, після публікації запиту цінових пропозицій від 27.01.2011 року по предмету закупівлі "Жири тваринні та олії сирі", згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Предмет закупівлі - олія соняшникова нерафінована-11764 л. Строк поставки товарів - до 31.12.2011 року. Розкриття цінових пропозицій: 14.02.2011 р. о 10.00 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 27.01.2011 року по 14.02.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, будучи службовою особою, повторно, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 год. до 17.00 год., віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилася в її прямому службовому підпорядковані, яка також була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаної процедури за запитом цінових пропозицій, призначеної на 14.02.2011 р. ПП "Наш Монтаж", а ОСОБА_4, перебуваючи у службовій залежності від ОСОБА_5, з мотивів кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5 згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі у вказаній процедурі за запитом цінових пропозицій до комітету з конкурсних торгів надійшли від: ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_8, при цьому ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13 були суб'єктами підприємницької діяльності, підконтрольними ОСОБА_5, про що було достовірно відомо ОСОБА_4

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в процедурі цінових пропозицій по предмету закупівлі "Жири тваринні та сирі олії" ПП "Наш Монтаж" (код ЄДРПОУ 36608230), ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, будучи службовою особою, повторно, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, виконуючи незаконне розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, 14.02.2011 року в період часу приблизно з 14.00 годин до 14.30 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури розкриття цінових пропозицій, власноручно внесла в офіційні документи, протокол про розкриття цінових пропозицій від 14.02.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених запитом цінових пропозицій", завідомо неправдиві відомості про наявність всіх документів, передбачених запитом цінових пропозицій в пропозиції ПП "Наш Монтаж".

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесла наступні відомості:

- ПП "Наш Монтаж", при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції -199978 грн.;

- ФОП ОСОБА_13, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 202374,70 грн.;

- ФОП ОСОБА_8, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 197 250 грн.

При цьому, за умови того, що до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників, тобто за умови наявності лише одного учасника, в порушення вимог п.1 ст.30 п. 4 ст.36 та п.7 ст.36 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2289-VI, якими передбачено, що замовник відміняє торги, якщо до оцінки допущено менше двох учасників, ОСОБА_4 не були скасовані торги, ПП "Наш Монтаж" був визнаний переможцем і з даним підприємством укладено договір від 24.02.2011 року № 42 поставки на суму 199978 грн., і в період з 25.02.2011 р. по 22.12.2011 р. проведена закупівля олії соняшникової на суму 142223,98 грн. за цінами, що перевищують ціни інших учасників торгів, а також середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати, в результаті чого відділу освіти виконкому Довгинцівської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальні збитки в розмірі 7074,23 грн.

Таким чином, зазначеними злочинними діями ОСОБА_4 і ОСОБА_5 заподіяно матеріальні збитки державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в місті ради в загальному розмірі 429950,34 грн., тобто такі, які в 250 і більше разів, а саме в 873 рази перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян і є тяжкими наслідками.

Підсудна ОСОБА_5 працюючи на посаді головного бухгалтера відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, розташованої за адресою: м.Кривий Ріг вул.Дніпропетровське Шосе-16, скоїла посадовий злочин за наступних обставин:

Так, ОСОБА_5, на підставі наказу № 30 від 01.04.2005 року завідуючого Довгинцевського відділу освіти м.Кривого Рогу, переведена з посади провідного спеціаліста ЦБШ на посаду головного бухгалтера даного відділу освіти.

Згідно посадової інструкції головного бухгалтера відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, ОСОБА_5 крім іншого виконувала наступні організаційно-розпорядчі функції: "Здійснює керівництво працівниками бухгалтерії підприємства. Забезпечує ведення бухгалтерського обліку згідно закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". Організовує роботу бухгалтерської служби. Вимагає від підрозділів, служб та працівників забезпечення неухильного дотримання порядку оформлення та подання до звіту первинних документів. Здійснює контроль за веденням касових операцій. Керує працівниками бухгалтерського обліку підприємства та розподіляє між ними посадові завдання та обов'язки ".

Виконуючи такі організаційно-розпорядчі функції, ОСОБА_5 згідно примітки 1 до ст.364 КК України була службовою особою.

ОСОБА_4, згідно з наказом № 119 від 01.11.2007 року призначена на посаду бухгалтера 2-ї категорії централізованої бухгалтерії вищевказаного відділу освіти.

Наказом № 158 від 11.05.2011 року ОСОБА_4 переведена на посаду заступника головного бухгалтера даного відділу освіти.

Відповідно до наказу заступника начальника відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради № 147 від 03.08.2010 р. створено комітет з конкурсних торгів, головою якого призначено бухгалтера ОСОБА_4

ОСОБА_4, як голова комітету з конкурсних торгів, у період з 14.12.2010 р. по 17.12.2010 р. пройшла навчання за програмою "Державні закупівлі в Україні" при Інституті економічних досліджень та отримала сертифікат НОМЕР_12.

У відповідності зі ст.11 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2662-VI та прийнятим згідно наказу Міністра економічного розвитку і торгівлі України" від 26.07.2010 р № 916, "Положенням про комітет з конкурсних торгів", затвердженим заступником начальника вищевказаного відділу освіти, посадові особи замовника (генерального замовника) призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно з законом України "Про здійснення процедур закупівель". Метою створення комітету є організація та проведення процедур закупівель на засадах колегіальності та неупередженості.

Керівництво роботою комітету здійснює його голова, який призначається рішенням замовника та має право на підписання договорів про закупівлю у разі надання таких повноважень замовником відповідно до закону.

Голова комітету організовує роботу і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.

Голова комітету призначає заступника, відповідального секретаря з числа комітету та визначає функції кожного члена комітету.

Голова комітету: організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій, приймає рішення щодо проведення засідань комітету, пропонує порядок денний засідань комітету, веде засідання комітету.

Формою роботи комітету є засідання, які скликаються головою комітету. Рішення комітету оформляється протоколом, який підписується усіма членами комітету, присутніми на засіданні комітету.

Виконуючи такі організаційно-розпорядчі обов'язки, голова комітету з конкурсних торгів ОСОБА_4 згідно примітки 1 до ст.364 КК України була службовою особою.

У відповідності зі ст.3 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2289 від 01.06.2010 р., державні закупівлі здійснюються за принципами добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, не дискримінації учасників, об'єктивної та неупередженої оцінки пропозицій конкурсних торгів, протидії корупційним діям і зловживанням.

Кошторисом на 2011 рік, з урахуванням змін, внесених протягом року, затверджено видатків по КЕКВ 1133 "Продукти харчування" на суму 12133382 грн., з них: за рахунок загального фонду на суму 54128300 грн., за рахунок спеціального фонду на суму 6715082 грн .

Згідно з річним планом закупівель у 2011 р. було передбачено проведення 24 процедури із закупівлі продуктів харчування на суму 11586064,07 грн.

У 2011 році комітетом з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради проведено 24 процедури відкритих торгів на закупівлю продуктів харчування для потреб дошкільних і загальноосвітніх установ Довгинцевської району м.Кривого Рогу по КЕКВ 1133 "Продукти харчування" на суму 12045341, 64 грн., а саме: 5 процедур шляхом запиту цінових пропозицій на суму 813477 грн., 19 процедур закупівлі шляхом проведення відкритих торгів на суму 11231864,64 грн.

Приблизно в період грудня 2010 р. - січня 2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, у головного бухгалтера даного відділу освіти ОСОБА_5 виник умисел на отримання незаконної вигоди, одержуваної в результаті перемоги в конкурсних торгах, проведених у відділі освіти з метою закупівлі продуктів харчування за кошти міського бюджету підконтрольного їй підприємства, ПП "Наш Монтаж" (код ЄДРПОУ 36608230), засновником якого був її чоловік ОСОБА_51

Також, у зазначені вище строки, головний бухгалтер ОСОБА_5 вступила в злочинну змову з невстановленими слідством особами, які представляють інтереси пов'язаних між собою родинними і дружніми зв'язками суб'єктів підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців ОСОБА_8 (ІПН НОМЕР_1), ОСОБА_9 (ІПН НОМЕР_2), ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_3), ОСОБА_11 (НОМЕР_4), ОСОБА_12 (НОМЕР_5) спрямований на незаконне забезпечення перемоги в конкурсних торгах, що проводяться у вищевказаному відділі освіти вищевказаних суб'єктів підприємницької діяльності.

Реалізуючи свій злочинний умисел, головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 24.12.2010 року по 19.01.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні вищевказаного відділу освіти, в робочий час, з 9.00 год до 17.00 годин, віддавала ряд незаконних вказівок бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилася в її прямому службовому підпорядкуванні, та одночасно була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем відкритих конкурсних торгів із закупівлі за кошти міського бюджету "культур овочевих", "овочів свіжих" і "цукру" призначених на 19.01.2011 р. фізичної особи-підприємця ОСОБА_9, відкритих конкурсних торгів по предмету закупівлі "масло вершкове", "продукти готові та консерви плодові", ПП "Наш Монтаж", а також в період приблизно з 27.01.2011 р. по 14.02.2011 р. ОСОБА_5 віддала низку незаконних вказівок ОСОБА_4 на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення перемоги за запитами цінових пропозицій по предмету закупівлі "кава та чай","крохмаль і крохмалопродукти", "жири тваринні та олії сирі" ПП "Наш Монтаж", а ОСОБА_4, будучи особою,яка перебуває у службовій залежності від ОСОБА_5, за мотивами кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5,згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Надалі, після опублікування оголошення № 55 від 07.12.2010 року про проведення відкритих торгів по лоту "Відкриті торги (масло вершкове) 19.01.2011 року" згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Найменування предмета закупівлі - масло вершкове, в кількості 18400 кг. Термін поставки продукції лютий-грудень 2011 року. Розкриття пропозицій конкурсних торгів: 19.01.2011 року о 10.40 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 24.12.2010 року по 19.01.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, будучи службової особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 год. до 17.00 годин, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилася в її прямому службовому підпорядкуванні., а також була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаних відкритих конкурсних торгів призначених на 19.01.2011 ПП "Наш Монтаж", а ОСОБА_4, перебуваючи у службовій залежності від ОСОБА_5, з мотивів кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змова на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5, згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в торгах в комітет з конкурсних торгів надійшли від: ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ПрАТ "Криворізький міськмолокозавод № 1", ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ТОВ НВО "Промсервіс", при цьому ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10 були суб'єктами підприємницької діяльності пов'язаними між собою, про що було достовірно відомо ОСОБА_5 і ОСОБА_4, також як і ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13 були суб'єктами підприємницької діяльності, підконтрольними ОСОБА_5

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в конкурсних торгах за предметом закупівлі "Масло вершкове", ПП "Наш Монтаж" (код ЄДРПОУ 36608230), ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, виконуючи незаконне розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, 19.01.2011 року в період приблизно з 10.40 годин до 11.00 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури відкритих торгів, після розкриття пропозицій конкурсних торгів, власноручно внесла в офіційні документи, протокол про розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 19.01.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів", завідомо неправдиві відомості про наявність не всіх необхідних документів, наданих ПрАТ "Криворізький міськмолокозавод № 1", ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ТОВ НВО "Промсервіс", при цьому навмисне вказавши про відповідність документації ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ціна пропозиції яких була більш високою в порівнянні з цінами пропозицій інших учасників.

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесені такі відомості:

- ПП "Наш Монтаж", при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 1085 600 грн.;

- ФОП ОСОБА_13, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 1251200 грн.;

- ПрАТ "Криворізький молокозавод № 1", при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 971 152 грн.;

- ФОП ОСОБА_11, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 1251200 грн.;

- ФОП ОСОБА_10, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-1251200 грн.;

- ФОП ОСОБА_14, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-171672 грн.;

- ФОП ОСОБА_15, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-174248 грн.;

- ТОВ НВО "Промсервіс", при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-772800 грн.

При цьому, в документах ОСОБА_11, від імені якого документи у відділ освіти для участі в даних відкритих торгах надані ОСОБА_8 і який особисто не був присутній на зазначених торгах, будучи особою, яка формально вважається суб'єктом підприємницької діяльності і ніякої фінансово-господарської діяльності не здійснює, документи якого використовувалися зацікавленими особами, а саме ФОП ОСОБА_8 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності при заздалегідь домовленою з посадовими особами даного відділу освіти перемозі визначеного учасника, була відсутня довіреність на представлення його інтересів при проведенні торгів іншою особою.

Також документи ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 надані для участі в торгах ОСОБА_5, так як дані суб'єкти підприємницької діяльності були підконтрольними їй підприємствами, ФОП ОСОБА_13, будучи особою яка формально значиться суб'єктом підприємницької діяльності і ніякої фінансово-господарською діяльністі не здійснює, документи якого використовувалися ОСОБА_5 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності.

Враховуючи, що документи пропозицій конкурсних торгів ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 не прошиті і сторінки не пронумеровані, що не відповідає вимогам п. 1 розділу III "Підготовка пропозицій конкурсних торгів" документації конкурсних торгів, в якій визначено, що пропозиція конкурсних торгів подається у письмовій формі за підписом уповноваженої посадової особи учасника, прошито, пронумеровано та скріплено печаткою учасника у запечатаному конверті, ст. 25 Закону України № 2289-VI визначено порядок подання пропозицій конкурсних торгів, згідно з яким пропозиція конкурсних торгів подається у письмовій формі за підписом уповноваженої посадової особи учасника, прошиті та пронумеровані, а також те, що згідно документації конкурсних торгів Замовника (пункт 6 розділу III п . п.) до пропозиції учаснику необхідно додати документи про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, а саме: копію акта перевірки дотримання санітарного законодавства або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на складські приміщення (щодо предмета закупівлі) разом із затвердженим асортиментним переліком і документами, які підтверджують право розпорядження складським приміщенням (власність, оренда, зберігання чи інше), дійсні на момент розкриття пропозицій конкурсних торгів, ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 не виконані вимоги Замовника щодо виконання кваліфікаційних вимог в частині документального підтвердження наявності обладнання та матеріально-технічної бази, а саме: не надана копія акта перевірки дотримання санітарного законодавства або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на складські приміщення щодо предмета закупівлі разом з затвердженим асортиментним переліком і документами, що підтверджують право розпорядження складським приміщенням, діючих на момент розкриття пропозицій конкурсних торгів, комітет з конкурсних торгів повинен був відхилити пропозицію ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 на підставі п.5 ст.16, ст.17, п.1 ст.29, п.1 ст.30 Закону № 2289 та визнати торги такимиё що не відбулися.

Після чого, 24.01.2011 року, після оцінки пропозицій конкурсних торгів комітетом з конкурсних торгів, куди були допущені документи ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13, переможцем був визнаний ПП "Наш Монтаж" з більш низькою ціною пропозиції порівняно з ціною запропонованої ФОП ОСОБА_13 у розмірі 1085600 грн.

Після складання протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів від 24.01.2011 р. даний документ був підписаний членами комітету з конкурсних торгів та його головою ОСОБА_4, а також завірений печаткою відділу освіти.

В результаті визнання переможцем вищевказаних торгів визнано ПП "Наш Монтаж", відділом освіти виконкому Довгинцевської районної в місті ради з даним підприємством укладено договір на закупівлю товарів за державні кошти № 25 від 09.02.2011 року на постачання масла вершкового на суму 1085600 грн., після чого в період з 16.02.2011 р. до 19.12.2011 року була здійснена поставка масла вершкового на суму 832808,60 грн. за цінами, що перевищують ціни інших учасників торгів, а також середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, в результаті чого державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальну шкоду в розмірі 78534, 47 грн.

Також, після опублікування оголошення № 60 від 07.12.2010 року про проведення відкритих торгів по лоту "Відкриті торги (Продукти готові та консерви плодові) 19.01.2011 року" згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Найменування предмета закупівлі - продукти готові та консерви плодові, а саме: повидло-500 гр.-4500 банок, сухофрукти (суміш) - 4500 кг., Родзинки-600 кг. Термін поставки продукції лютий-грудень 2011 року. Розкриття пропозицій конкурсних торгів: 19.01.2011 року о 12.20 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, повторно, в період приблизно з 24.12.2010 року по 19.01.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, будучи службовою особою, повторно, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 ч. до 17.00 годин, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилася в її прямому службовому підпорядкуванні, та одночасно була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаних відкритих конкурсних торгів призначених на 19.01.2011 р. ПП "Наш Монтаж", а ОСОБА_4, перебуваючи у службовій залежності від ОСОБА_5, з мотивів кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5, згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в торгах в комітет з конкурсних торгів надійшли від: ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ТОВ НВО "Промсервіс", ФОП ОСОБА_18, при цьому ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10 були суб'єктами підприємницької діяльності, пов'язаними між собою, про що було достовірно відомо ОСОБА_5 і ОСОБА_4, а також ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13 були суб'єктами підприємницької діяльності, підконтрольними ОСОБА_5

ОСОБА_4, продовжуючи свою злочинну діяльність, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в конкурсних торгах за предметом закупівлі "Продукти готові та консерви плодові" ПП "Наш Монтаж" (код ЄДРПОУ 36608230), будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, виконуючи незаконне розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, 19.01.2011 року в період приблизно з 12.20 годин до 12.40 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури відкритих торгів, після розкриття пропозицій конкурсних торгів, власноруч внесла до офіційних документів, протоколу про розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 19.01.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів", завідомо неправдиві відомості про наявність не всіх необхідних документів, наданих ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ТОВ НВО "Промсервіс", ФОП ОСОБА_18 при цьому навмисно вказавши про відповідність документації ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ціна пропозиції яких була більш високою в порівнянні з цінами пропозицій інших учасників.

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесла наступні відомості:

- ФОП ОСОБА_13, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 262 140 грн.;

- ФОП ОСОБА_11, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 262 140 грн.;

- ПП "Наш Монтаж", при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 210 540 грн.;

- ФОП ОСОБА_14 при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 107 100 грн.;

- ФОП ОСОБА_10, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-263400 грн.;

- ФОП ОСОБА_15, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-122700 грн.;

- ТОВ НВО "Промсервіс", при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 107 220 грн.;

- ФОП ОСОБА_18, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-108678 грн.

При цьому, в документах ОСОБА_11, від імені якого документи у відділ освіти для участі в даних відкритих торгах надані ОСОБА_8 і який особисто не був присутній на зазначених торгах, будучи особою, яка формально обліковується суб'єктом підприємницької діяльності і ніякої фінансово-господарською діяльністю не здійснює, документи якого використовувалися зацікавленими особами, а саме ФОП ОСОБА_8 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності при заздалегідь домовленою з посадовими особами даного відділу освіти перемозі певного учасника, була відсутня довіреність на представлення його інтересів при проведенні торгів іншою особою.

Також документи ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 надані для участі в торгах ОСОБА_5, в зв'язку з тим, що суб'єкти підприємницької діяльності були підконтрольними їй підприємствами, ФОП ОСОБА_13 будучи особою, який формально обліковується суб'єктом підприємницької діяльності і ніякої фінансово-господарською діяльності не здійснює, документи якого використовувалися ОСОБА_5 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності.

Враховуючи, що документи пропозицій конкурсних торгів ПП "Наш Монтаж" та ФОП ОСОБА_13 не прошиті і сторінки не пронумеровані, що не відповідає вимогам п. 1 розділу III "Підготовка пропозицій конкурсних торгів" документації конкурсних торгів, ст. 25 Закону України № 2289-VI, а також те, що згідно документації конкурсних торгів Замовника (пункт 6 розділу III) до пропозиції учаснику необхідно додати документи про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, а саме: копію акту перевірки дотримання санітарного законодавства або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на складські приміщення (щодо предмета закупівлі) разом із затвердженим асортиментним переліком і документами, підтверджуючими право розпорядження складським приміщенням (власність, оренда, зберігання чи інше), дійсні на момент розкриття пропозицій конкурсних торгів, ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 не виконані вимоги Замовника щодо виконання кваліфікаційних вимог в частині документального підтвердження якості сировини, продуктів харчування, в документах переможця торгів ПП "Наш Монтаж" знаходиться копія якісного посвідчення на родзинки № 108/63 від 12.12.2009 року в якому зазначено термін реалізації 10.10.2010 року, у складі документів не надано асортиментний перелік на продукти харчування, які повинні зберігатися в складському приміщенні, тобто ПП "Наш Монтаж" не виконані вимоги замовника щодо виконання кваліфікаційних вимог в частині документального підтвердження якості предмета закупівлі, а саме, документів, які б підтверджували якість родзинок і суміші сухофруктів, не виконані вимоги щодо оформлення пропозиції конкурсних торгів, ОСОБА_4 як голова комітету з конкурсних торгів повинна була відхилити пропозиції ПП "Наш Монтаж" на підставі п.5 ст.16, ст.17, п.1 ст.29, п.1 ст.30 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2289-VI та визнати торги такими, що не відбулися.

Незважаючи на це, ОСОБА_4 прийняла і допустила до участі в торгах пропозицію ПП "Наш Монтаж", яка не відповідала кваліфікаційним вимогам, встановленим у п.1,7 документації конкурсних торгів на закупівлю повидла, родзинок, суміші сухофруктів шляхом проведення відкритих торгів від 16.12.2010 р. та ст.22 Закону України "Про здійснення державних закупівель" в частині не надання повного пакету документів, які підтверджували б якість предмету закупівлі та оформлення пропозиції з конкурсних торгів.

Після чого, 24.01.2011 року, після оцінки пропозицій конкурсних торгів комітетом з конкурсних торгів, куди були допущені документи ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13, переможцем був визнаний ПП "Наш Монтаж" з більш низькою ціною пропозиції порівняно з ціною, запропонованою ФОП ОСОБА_13 в розмірі 210540 грн.

Після складання протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів від 24.01.2011 р. даний документ був підписаний членами комітету з конкурсних торгів та його головою ОСОБА_4, а також завірений печаткою відділу освіти.

В результаті визнання переможцем вищевказаних торгів ПП "Наш Монтаж", відділом освіти виконкому Довгинцевської районної в місті ради з даним підприємством укладено договір № 25 від 09.02.2011 року на поставку продуктів готових та консервів плодових на суму 210540 грн., і в період з 16.02.2011 р. по 09.12.2011 року відділом освіти проведена закупівля зазначених продуктів за цінами, що перевищують ціни інших учасників торгів, а також середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати, в результаті чого державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальну шкоду при закупівлі повидла - в сумі 9445,95 грн., сухофруктів - в сумі 61492,35 грн., всього по предмету закупівлі "продукти готові та консерви плодові" розмірі 70938,30 грн .

Також, після опублікування оголошення № 66 від 07.12.2010 року про проведення відкритих торгів по лоту "Відкриті торги (цукор) 19.01.2011 року" згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Найменування предмета закупівлі - цукор-63000 кг., Термін поставки продукції лютий-грудень 2011 року. Розкриття пропозицій конкурсних торгів: 19.01.2011 року о 14.20 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 24.12.2010 року до 19.01.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, будучи службовою особою, повторно, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 ч. до 17.00 годин, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходиться в її прямому службовому підпорядкуванні., а також була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаних відкритих конкурсних торгів призначених на 19.01.2011 р. фізичної особи-підприємця ОСОБА_9, а ОСОБА_4, будучи особою яка знаходиться у службовій залежності від ОСОБА_5, з мотивів кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5 згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в торгах в комітет з конкурсних торгів надійшли від: ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_9, які є пов'язаними між собою суб'єктами підприємницької діяльності, про що було достовірно відомо ОСОБА_4 і ОСОБА_5 а також від ПП "Трансагро-Збут".

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в конкурсних торгах за предметом закупівлі "Цукор", ФОП ОСОБА_9, ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, виконуючи незаконне розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, діючи з мотивів кар'єризму, 19.01.2011 року в період приблизно з 12.40 годин до 13.00 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури відкритих торгів, після розкриття пропозицій конкурсних торгів, власноруч внесла до офіційних документів, протоколу про розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 19.01.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, до графи "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів", завідомо неправдиві відомості про наявність не всіх необхідних документів, наданих ФОП ОСОБА_10 і ПП "Трансагро-Збут" при цьому навмисне вказавши про відповідність документації ФОП ОСОБА_11 і ФОП ОСОБА_9, ціна пропозиції яких була найбільш високою порівняно з запропонованими цінами пропозицій інших учасників.

Так, у вищевказаний протокол розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесені такі відомості:

- ФОП ОСОБА_11, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 762 300 грн.

- ФОП ОСОБА_10, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-553140 грн.

- ФОП ОСОБА_9, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-760510 грн.;

- ПП "Трансагро-Збут", при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-691110 грн.

При цьому, в документах ОСОБА_11, від імені якого документи у відділ освіти для участі в даних відкритих торгах надані ОСОБА_8 і який особисто не був присутній на зазначених торгах, будучи особою, яка формально обліковується як суб'єкт підприємницької діяльності і ніякої фінансово- господарської діяльності не здійснює, документи якого використовувалися зацікавленими особами, а саме ФОП ОСОБА_8 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності при заздалегідь домовленої з посадовими особами даного відділу освіти перемозі певного учасника, була відсутня довіреність на представлення його інтересів при проведенні торгів іншою особою.

Також у складі пропозиції з конкурсних торгів ФОП ОСОБА_9 надані декларації виробника фермерського господарства "Сельхозновація плюс" від 30.12.2010 р. № 1 та № 2. Згідно ст.21 закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" від 23.12.1997 р. № 771/97-ВР передбачено, що виробник сільгосппродукції призначеної для споживання людиною, зобов'язаний видавати декларацію виробника. Декларація виробника дійсна за умови її реєстрації центральним органом виконавчої влади у сфері технічного регулювання (наявності в ній контрольного (реєстраційного) номера, наданого виробником органом виконавчої влади з питань аграрної політики, що передбачено ст.32 Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" від 01.12.2005 р № 3164 - ІУ.

Зважаючи на відсутність в даній декларації реєстраційного номера, замовник в особі відділу освіти повинен був відхилити пропозицію ОСОБА_9 на підставі п.5 ст.16, п.1 ст. 29, п.1 ст.30 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2289-VI.

Після чого, 24.01.2011 року, після оцінки пропозицій конкурсних торгів комітетом з конкурсних торгів, куди були допущені документи ФОП ОСОБА_11 і ФОП ОСОБА_9, переможцем був визнаний ФОП ОСОБА_9 з більш низькою ціною пропозиції в порівнянні з ціною запропонованої ФОП ОСОБА_11 в розмірі 831008 грн.

Після складання протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів від 24.01.2011 р. даний документ був підписаний членами комітету з конкурсних торгів та його головою ОСОБА_4, а також завірений печаткою відділу освіти.

Після проведення торгів в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_10 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що пропозиція ФОП ОСОБА_10 відхилено згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутня довідка від уповноваженої особи про відсутність судимості у учасника і його уповноваженої особи, відсутня довідка про відсутності відкриття провадження у справі про банкрутство підприємства, визнання їх банкрутами, перебування у стадії банкрутства виробництва в справі про банкрутство підприємств, визнання їх банкрутом, перебування у процедурі банкрутства), що не відповідало дійсності, так як зазначені документи знаходилися в документації.

Також в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ПП "Трансагро-Збут" від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме, вказано, що вказану пропозицію відхилено згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутні копії підтверджуючих документів на право розпорядження автотранспортом, копія балансу підприємства надана за 3-й квартал 2010 р., копія звіту про фінансові результати підприємства надано за 3-й квартал 2010 р.), що не відповідало дійсності, бо до документів долучені копії санітарного паспорта і копія акта про санітарну обробку автомобільного транспорту, якими буде здійснюватися поставка товару, звітний період для здачі фінансового звіту та балансу підприємства за 4-й квартал 2010 року не настав.

Внаслідок незаконного вибору переможця та відхилення пропозиції з більш низькою ціною, після визнання переможцем вищевказаних торгів ФОП ОСОБА_9, відділом освіти виконкому Довгинцевської районної в місті ради з ФОП ОСОБА_9 укладено договір на закупівлю товарів за державні кошти № 35 від 09.02.2011 року на поставку цукру на суму 760510 грн., після чого згідно даного договору протягом 2011 року було поставлено 37755 кг. цукру на суму 351088,90 грн., тобто за цінами, які перевищували ціни пропозицій інших учасників торгів і середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати, в результаті чого державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальні збитки в розмірі 19600 грн.

Окрім цього, після опублікування оголошення № 65 від 07.12.2010 року про проведення відкритих торгів по лоту "Відкриті торги (культури овочеві) 19.01.2011 року" згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Найменування предмета закупівлі - культури овочеві, а саме: горох - 6300 кг., Картопля-107100 кг, картопля раннього дозрівання-15600 кг. Термін поставки продукції лютий-грудень 2011 року. Розкриття пропозицій конкурсних торгів: 19.01.2011 року о 14.00 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 24.12.2010 року по 19.01.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 ч. до 17.00 годин, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходиться в її прямому службовому підпорядкуванні та водночас була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаних відкритих конкурсних торгів призначених на 19.01.2011 р. фізичної особи-підприємця ОСОБА_9, а ОСОБА_4, перебуваючи у службовій залежності від ОСОБА_5, з мотивів кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинна змова на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5, згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в торгах в комітет з конкурсних торгів надійшли від: ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ФОП ОСОБА_20, ПП "Трансаго-Збут", при цьому ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_10 були суб'єктами підприємницької діяльності пов'язаними між собою, про що було достовірно відомо ОСОБА_5 і ОСОБА_4

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконно забезпечення перемоги в конкурсних торгах за предметом закупівлі "Культури овочеві" (картопля, горох), ФОП ОСОБА_9, ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної в Кривому Розі ради, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби , на виконання незаконного розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, 19.01.2011 року в період приблизно з 14.00 години до 14.20 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури відкритих торгів, після розкриття пропозицій конкурсних торгів, власноруч внесла до офіційних документів, протоколу про розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 19.01.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів", завідомо неправдиві відомості про наявність не всіх необхідних документів, наданих ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ФОП ОСОБА_20, ПП" Трансаго-Збут", при цьому навмисне вказавши про відповідність документації ФОП ОСОБА_11 і ФОП ОСОБА_9, ціна пропозиції яких була найбільш високою в порівнянні з запропонованими цінами пропозицій інших учасників.

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесла наступні відомості:

- ФОП ОСОБА_11, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 904 572 грн.

- ФОП ОСОБА_10, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-604365 грн.

- ФОП ОСОБА_9, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-901800 грн.;

- ФОП ОСОБА_14, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-637650 грн.;

- ФОП ОСОБА_15, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-664860 грн.;

- ФОП ОСОБА_20, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-601770 грн.;

- ПП "Трансагро-Збут", при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції-565140 грн.

При цьому, в документах ОСОБА_11, від імені якого документи у відділ освіти для участі в даних відкритих торгах надані ОСОБА_8 і який особисто не був присутній на зазначених торгах, будучи особою, яка формально обліковується суб'єктом підприємницької діяльності і ніякої фінансово-господарською діяльності не здійснює, документи якого використовувалися зацікавленими особами, а саме ФОП ОСОБА_8 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності при заздалегідь домовленою з посадовими особами даного відділу освіти перемозі певного учасника, була відсутня довіреність на представлення його інтересів при проведенні торгів іншою особою.

Також у складі пропозиції з конкурсних торгів ФОП ОСОБА_9 надані декларації виробника фермерського господарства "Сельхозновація плюс" від 30.12.2010 р. № 1 та № 2. Згідно ст.21 закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" від 23.12.1997 р. № 771/97-ВР передбачено, що виробник сільгосппродукції призначеної для споживання людиною, зобов'язаний видавати декларацію виробника. Декларація виробника дійсна за умови її реєстрації центральним органом виконавчої влади у сфері технічного регулювання (наявності в ній контрольного (реєстраційного) номера, наданого виробником органом виконавчої влади з питань аграрної політики, що передбачено ст.32 Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності "від 01.12.2005 р № 3164 - ІУ. Зважаючи на відсутність в даній декларації реєстраційного номера, замовник в особі відділу освіти повинен був відхилити пропозицію ОСОБА_9 на підставі п.5 ст.16, п.1 ст.29 , п.1 ст.30 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2289-VI.

Таким чином, замовник повинен був відхилити пропозиції ФОП ОСОБА_9 і ФОП ОСОБА_11 на підставі п.5 ст.16, ст.17, п.1 ст.29, п.1 ст.30 Закону № 2289 "Про здійснення державних закупівель" та визнати торги такими, що не відбулися.

Після чого, 24.01.2011 року, після оцінки пропозицій конкурсних торгів комітетом з конкурсних торгів, куди були допущені документи ФОП ОСОБА_11 і ФОП ОСОБА_9, переможцем був визнаний ФОП ОСОБА_9 з більш низькою ціною пропозиції в порівнянні з ціною запропонованої ФОП ОСОБА_11 в розмірі 901800 грн.

Після складання протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів від 24.01.2011 р. даний документ був підписаний членами комітету з конкурсних торгів та його головою.

Після проведення торгів в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_10 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що пропозиція ФОП ОСОБА_10 відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутня довідка від уповноваженої особи про відсутність судимості у учасника і його уповноваженої особи, відсутня довідка про відсутність відкриття провадження у справі про банкрутство підприємства, визнання банкрутами, перебування у стадії банкрутства, відкриття провадження в справі про банкрутство підприємств, визнання їх банкрутом, перебування у процедурі банкрутства), що не відповідало дійсності, так як зазначені документи знаходилися в документації.

Після проведення торгів в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_14 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що його пропозиція відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутні копії документів, що підтверджують право розпорядження складськими приміщеннями, відсутні копії підтверджуючих документів на право розпорядження автотранспортом).

Також в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_15 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що її пропозиція відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (копію асортиментного переліку до акту на складські приміщення не затверджено і він не відповідає акту), що не відповідало дійсності так як зазначені документи знаходилися в документації.

Також в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ПП "Трансагро-Збут". від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що дана пропозиція відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутні копії документів, які підтверджують право розпорядження складськими приміщеннями; відсутня довідка, від уповноваженого органу про відсутність судимості у учасника і його уповноваженої особи, відсутні якісні посвідчення або декларації виробника), що не відповідало дійсності так як зазначені документи знаходилися в документації.

Після визнання переможцем вищевказаних торгів ФОП ОСОБА_9, відділом освіти виконкому Довгинцевської районної в місті ради з ФОП ОСОБА_9 укладено договір № 32 від 09.02.2011 року на постачання картоплі та гороху на суму 901800 грн.

Також, після опублікування оголошення № 66 від 07.12.2010 року про проведення відкритих торгів по лоту "Відкриті торги (Овочі свіжі) 19.01.2011 року" згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Найменування предмету закупівлі - овочі свіжі, а саме: капуста-30800 кг, морква-13600 кг, цибуля-14800 кг, буряк-15400 кг, цибуля інший -1800 кг, кабачки-1200 кг, капуста рання-5600 кг, огірки-1400 кг , морква рання -2100 кг, буряк ранній-2100 кг, томати-720 кг. Термін поставки продукції лютий-грудень 2011 року. Розкриття пропозицій конкурсних торгів: 19.01.2011 року о 14.20 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 24.12.2010 року по 19.01.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 ч. до 17.00 годин, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилася в її прямому службовому підпорядкуванні, а також була головою комітету з конкурсних торгів вказаного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаних відкритих конкурсних торгів призначених на 19.01.2011 р. фізичної особи-підприємця ОСОБА_9, а ОСОБА_4, будучи особою яка перебуває у службовій залежності від ОСОБА_5, за мотивами кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5, згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в торгах в комітет з конкурсних торгів надійшли від: ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_9, які були суб'єктами підприємницької діяльності, пов'язаними між собою, а також ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ФОП ОСОБА_20

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в конкурсних торгах за предметом закупівлі "Овочі свіжі", ФОП ОСОБА_9, ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної у м.Кривому Розі ради, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, на виконання незаконного розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, діючи з мотивів кар'єризму, 19.01.2011 року в період приблизно з 14.20 годин до 14.40 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури відкритих торгів, після розкриття пропозицій конкурсних торгів, власноручно внесла в офіційні документи, протокол про розкриття пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій) від 19.01.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених документацією конкурсних торгів", завідомо неправдиві відомості про наявність не всіх необхідних документів, наданих ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_14, ФОП ОСОБА_15, ФОП ОСОБА_20, ПП "Трансагро-Збут" при цьому навмисне вказавши про відповідність документації ФОП ОСОБА_11 і ФОП ОСОБА_9, ціна пропозиції яких була найбільш високою в порівнянні з запропонованими цінами пропозицій інших учасників.

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій:

- ФОП ОСОБА_11, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції - 832 910 грн.

- ФОП ОСОБА_10, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції-445050 грн.

- ФОП ОСОБА_9, при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції-831008 грн.;

- ФОП ОСОБА_14, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції-462280 грн.;

- ФОП ОСОБА_15, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції-484020 грн.;

- ФОП ОСОБА_20, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції-441140 грн.;

- ПП "Трансаго-Збут", при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені законодавством, ціна пропозиції-448304 грн.

При цьому, в документах ОСОБА_11, від імені якого документи у відділ освіти для участі в даних відкритих торгах надані ОСОБА_8 і який особисто не був присутній на зазначених торгах, будучи особою, яка формально обліковується суб'єктом підприємницької діяльності і ніякої фінансово-господарської діяльності не здійснює, документи якого використовувалися зацікавленими особами, а саме ФОП ОСОБА_8 з метою створення видимості проведення конкурентних торгів між декількома суб'єктами підприємницької діяльності при існуючої домовленості з посадовими особами даного відділу освіти щодо перемоги певного учасника, була відсутня довіреність на представлення його інтересів при проведенні торгів іншою особою.

Також у складі пропозиції з конкурсних торгів ФОП ОСОБА_9 надані декларації виробника фермерського господарства "Сельхозновація плюс" від 30.12.2010 р. № 1 та № 2. Згідно ст.21 закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" від 23.12.1997 р. № 771/97-ВР передбачено, що виробник сільгосппродукції, призначеної для споживання людиною, зобов'язаний видавати декларацію виробника. Декларація виробника дійсна за умови її реєстрації центральним органом виконавчої влади у сфері технічного регулювання (наявності в ній контрольного (реєстраційного) номера, наданого виробником органом виконавчої влади з питань аграрної політики, що передбачено ст.32 Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" від 01.12.2005 р № 3164 - ІУ. Зважаючи на відсутність в даній декларації реєстраційного номера, замовник в особі відділу освіти повинен був відхилити пропозицію ФОП ОСОБА_9 на підставі п.5 ст.16,, п.1 ст. 29, п.1 ст.30 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2289-VI.

Після чого, 24.01.2011 року, після оцінки пропозицій конкурсних торгів комітетом з конкурсних торгів, куди були допущені документи ФОП ОСОБА_11 і ФОП ОСОБА_9, переможцем був визнаний ФОП ОСОБА_9 з більш низькою ціною пропозиції в порівнянні з ціною запропонованою ФОП ОСОБА_11 в розмірі 831008 грн.

Після складання протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів від 24.01.2011 р. даний документ був підписаний членами комітету з конкурсних торгів та його головою ОСОБА_4, а також завірений печаткою відділу освіти.

Після проведення торгів в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_10 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що пропозиція ФОП ОСОБА_10 відхилено згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутня довідка від уповноваженої особи про відсутність судимості у учасника і його уповноваженої особи, відсутня довідка про відсутність відкриття провадження у справі про банкрутство підприємства, визнання їх банкрутами, перебування у стадії банкрутства виробництва в справі про банкрутство підприємств, визнання їх банкрутом, перебування у процедурі банкрутства), що не відповідало дійсності так як зазначені документи знаходилися в документації.

Після проведення торгів в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_14 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисне внесені неправдиві відомості, а саме вказано, що її пропозиція відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутні копії документів, що підтверджують право розпорядження складськими приміщеннями, відсутні копії підтверджуючих документів на право розпорядження автотранспортом, відсутня оригінал довідки про відсутність відкриття провадження у справі про банкрутство підприємств, визнання їх банкрутами, перебування у процедурі банкрутства, відсутня оригінал довідки від уповноваженого органу про відсутність судимості у учасника і його уповноваженої особи), що не відповідало дійсності так як зазначені документи знаходилися в документації.

Також в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ФОП ОСОБА_15 від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисно внесла неправдиві відомості, а саме вказала, що її пропозиція відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (копію асортиментного переліку до акту на складські приміщення не затверджено і він не відповідає акту), що не відповідає дійсності так як зазначені документи знаходилися в документації.

Також в інформацію про відхилення пропозиції конкурсних торгів ПП "Трансагро-Збут". від 24.01.2011 року, ОСОБА_4 навмисно внесла неправдиві відомості, а саме вказала, що дана пропозиція відхилена згідно п.3 ст.29 Закону України № 2289-VI "Про здійснення державних закупівель", а саме пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торгів (відсутні копії документів, які підтверджують право розпорядження складськими приміщеннями; відсутня довідка, від уповноваженого органу про відсутність судимості у учасника і його уповноваженої особи, відсутні якісні посвідчення або декларації виробника), що не відповідало дійсності так як зазначені документи знаходилися в документації.

Головою комітету з конкурсних торгів ОСОБА_4 пропозиції ФОП ОСОБА_9, які не відповідали кваліфікаційним вимогам, встановленим в п.6 і п.7 документації конкурсних торгів на закупівлю овочів були допущені до участі в торгах на закупівлю овочів свіжих шляхом проведення відкритих торгів від 16.12.2010 р. та після визнання переможцем вищевказаних торгів ФОП ОСОБА_9, відділом освіти виконкому Довгинцевської районної в місті ради з ФОП ОСОБА_9 укладено договір на закупівлю товарів за державні кошти № 31 від 09.02.2011 року на постачання овочів свіжих в асортименті на суму 831008 грн., і в період з 09.02.2011 р. по 19.12.2011 року проведена закупівля гороху на суму 29841 грн., в період з 09.02.2011 р. по 21.09.2011 р. картоплі на суму 562692,49 грн., в період з 16.06.2011г. по 02.08.2011 р. кабачків на суму 2446,08 грн., в період з 09.02.2011 р. по 19.12.2011 р. буряка на суму 71458,09 грн., в період з 09.02.2011 р. по 19.12.2011 р. капусти на суму 131759,69 грн., моркви в період з 09.02.2011 р. по 19.12.2011 р. на суму 13882,18 грн., огірків свіжих в період з 03.06.2011 р. по 04.10.2011 р. на суму 10664,90 грн., в період з 09.02.2011 р. по 19.12.2011 року лука на суму 64007,99 грн., в період з 19.07.2011 р. по 01.09.2011 р. томатів на суму 7370 грн., за цінами, що перевищують ціни інших учасників торгів, а також середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати, в результаті чого державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальні збитки при закупівлі гороху - в сумі 8470 грн., картоплі - в сумі 110364,21 грн., кабачків-в сумі 859,45 грн., буряка-в сумі 14823,17 грн., капусти - в сумі 36556,32 грн. , моркви-в сумі 2633,59 грн., огірків свіжих - в сумі 1065,76 грн., цибулі - в сумі 7919,23 грн., томатів - в сумі 1688,45 грн., в загальному розмірі при закупівлі "культур овочевих" та "овочів свіжих" в розмірі 184379,06 грн.

Крім того, після публікації запиту цінових пропозицій від 27.01.2011 року по предмету закупівлі "Кава і чай", згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Предмет закупівлі - кавовий напій - 1000 кг., Чай чорний-900 кг. Строк поставки товарів - до 31.12.2011 року. Розкриття цінових пропозицій: 14.02.2011 р. о 10.00 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 27.01.2011 року по 14.02.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 годин до 17.00 годин, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилася в її прямому службовому підпорядкуванні, яка також була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаних торгів за запитом цінових пропозицій, призначених на 14.02.2011 р. ПП "Наш Монтаж", а ОСОБА_4, з мотивів кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала на це свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5, згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора і безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в торгах за запитом цінових пропозицій до комітету з конкурсних торгів надійшли від: ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_8, при цьому ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13 були суб'єктами підприємницької діяльності, підконтрольними ОСОБА_5, про що було достовірно відомо ОСОБА_4

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в процедурі за запитом цінових пропозицій по предмету закупівлі "кава і чай" ПП "Наш Монтаж" (код ЄДРПОУ 36608230), ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, будучи службовою особою, діючи умисно, повторно, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, на виконання незаконного розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, діючи умисно, всупереч інтересам служби, в інтересах третіх осіб, повторно, 14.02.2011 року в період часу приблизно з 13.30 годин до 13.50 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури розкриття цінових пропозицій, власноруч внесла до офіційних документів, протокол про розкриття цінових пропозицій від 14.02.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених запитом цінових пропозицій", завідомо неправдиві відомості про наявність всіх документів, передбачених запитом цінових пропозицій в пропозиції ПП "Наш Монтаж".

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесла такі відомості:

- ПП "Наш Монтаж", при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції -196200 грн.;

- ФОП ОСОБА_13, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 196 790 грн.;

- ФОП ОСОБА_8, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 197 250 грн.

При цьому, за умови того, що до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників, тобто за умови наявності лише одного учасника, в порушення вимог п.1 ст.30 п. 4 ст.36 та п.7 ст.36 Закону України "Про здійснення державних закупівель"№ 2289-VI, якими передбачено, що замовник відміняє торги, якщо до оцінки допущено менше двох учасників, ОСОБА_4 не були скасовані торги, ПП "Наш Монтаж" був визнаний переможцем і з даним підприємством укладено договір від 24.02.2011 року № 43 на поставку кави та чаю на суму 196200 грн., і в період з 03.06.2011 р. по 09.12.2011 року проведена закупівля кавового напою на суму 44219,63 грн. і чаю в період з 24.02.2011 р. по 09.12.2011 р. на суму 40374,94 грн. за цінами, що перевищують середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати, чим державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальні збитки при закупівлі кавового напою в сумі - 3629, 63 грн., при закупівлі чаю-в сумі 28391,91 грн., всього по предмету закупівлі "кава і чай" у розмірі 32021,54 грн.

Крім того, після публікації запиту цінових пропозицій від 27.01.2011 року по предмету закупівлі "Крохмаль і крохмалопродукти", згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Предмета закупівлі - кисіль плодово-ягідний -7999 кг. Строк поставки товарів - до 31.12.2011 року. Розкриття цінових пропозицій: 14.02.2011 р. о 10.00 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 27.01.2011 року по 14.02.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, повторно, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 год. до 17.00 год., повторно, віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилися в її прямому службовому підпорядкуванні, та являлася головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем процедури за запитом цінових пропозицій, призначеної на 14.02.2011 р. ПП "Наш Монтаж", а ОСОБА_4, будучи особою перебуваючою у службовій залежності від ОСОБА_5, за мотивами кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5, згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі в процедурі запиту цінових пропозицій в комітет з конкурсних торгів надійшли від: ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_8, при цьому ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13 були суб'єктами підприємницької діяльності, підконтрольними ОСОБА_5, про що було достовірно відомо ОСОБА_4

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в процедурі запиту цінових пропозицій по предмету закупівлі "Крохмаль і крохмалопродукти" ПП "Наш Монтаж" (код ЄДРПОУ 36608230), ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівської районної в Кривому Розі ради, являючись службовою особою, повторно, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто в інших особистих інтересах або і в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, на виконання незаконного розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, 14.02.2011 року в період часу приблизно з 15.30 годин до 15.50 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури розкриття цінових пропозицій, власноручно внесла в офіційні документи, протокол про розкриття цінових пропозицій від 14.02.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених запитом цінових пропозицій", завідомо неправдиві відомості про наявність всіх документів, передбачених запитом цінових пропозицій у реченні ПП "Наш Монтаж".

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесла наступні відомості:

- ПП "Наш Монтаж", при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції -199 975 грн.;

- ФОП ОСОБА_13, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 201974,25 грн.;

- ФОП ОСОБА_8, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 202374,70 грн.

При цьому, за умови того, що до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників, тобто за умови наявності лише одного учасника, в порушення вимог п.1 ст.30 п. 4 ст.36 та п.7 ст.36 Закону України "Про здійснення державних закупівель"№ 2289-VI, якими передбачено, що замовник відміняє торги, якщо до оцінки допущено менше двох учасників, ОСОБА_4 не були скасовані торги, ПП "Наш Монтаж" був визнаний переможцем і з даним підприємством укладено договір від 24.02.2011 року № 41 на поставку на суму 199975 грн., і проведена закупівля киселю в період з 24.02.2011 р. по 09.12.2011 м. на суму 127054,80 грн. за цінами, що перевищують ціни інших учасників торгів, а також середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати, в результаті чого в результаті чого державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальну шкоду в розмірі 37402,80 грн.

Крім того, після публікації запиту цінових пропозицій від 27.01.2011 року по предмету закупівлі "Жири тваринні та олії сирі", згідно якого: "Замовником є ??відділ освіти виконкому Довгинцевської районної у місті Кривому Розі ради. Джерело фінансування - міський бюджет. Предмет закупівлі - олія соняшникова нерафінована-11764 л. Строк поставки товарів - до 31.12.2011 року. Розкриття цінових пропозицій: 14.02.2011 р. о 10.00 годині", головний бухгалтер відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської в Кривому Розі ради ОСОБА_5, в період приблизно з 27.01.2011 року по 14.02.2011 року, більш точний час в ході досудового слідства встановити не виявилося можливим, будучи службовою особою, повторно, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, перебуваючи в приміщенні даного відділу освіти за вищевказаною адресою, в робочий час, з 9.00 год. до 17.00 год., віддала незаконну вказівку бухгалтеру ОСОБА_4, яка знаходилася в її прямому службовому підпорядковані, яка також була головою комітету з конкурсних торгів даного відділу освіти, на вчинення незаконних дій, спрямованих на забезпечення визнання переможцем вищевказаної процедури за запитом цінових пропозицій, призначеної на 14.02.2011 р. ПП "Наш Монтаж", а ОСОБА_4, перебуваючи у службовій залежності від ОСОБА_5, з мотивів кар'єризму, усвідомлюючи злочинний характер таких вказівок, дала свою згоду, таким чином вступивши в злочинну змову на вчинення вказаних злочинних дій з ОСОБА_5 згідно якого ОСОБА_5 виступила в якості організатора та безпосереднього керівника злочину, а ОСОБА_4 в якості виконавця злочину.

Документи для участі у вказаній процедурі за запитом цінових пропозицій до комітету з конкурсних торгів надійшли від: ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_8, при цьому ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13 були суб'єктами підприємницької діяльності, підконтрольними ОСОБА_5, про що було достовірно відомо ОСОБА_4

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на незаконне забезпечення перемоги в процедурі цінових пропозицій по предмету закупівлі "Жири тваринні та сирі олії" ПП "Наш Монтаж" (код ЄДРПОУ 36608230), ОСОБА_4, будучи головою комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, будучи службовою особою, повторно, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, виконуючи незаконне розпорядження головного бухгалтера зазначеного вище відділу освіти ОСОБА_5, 14.02.2011 року в період часу приблизно з 14.00 годин до 14.30 годин, перебуваючи в приміщенні зазначеного відділу освіти, в ході проведення процедури розкриття цінових пропозицій, власноручно внесла в офіційні документи, протокол про розкриття цінових пропозицій від 14.02.2011 року, складання якого передбачено наказом Міністерства економіки України "Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель" від 26.07.2010 р. № 922, в графу "Інформація про наявність необхідних документів, передбачених запитом цінових пропозицій", завідомо неправдиві відомості про наявність всіх документів, передбачених запитом цінових пропозицій в пропозиції ПП "Наш Монтаж".

Так, згідно вищевказаного протоколу розкриття пропозицій, ОСОБА_4 внесла наступні відомості:

- ПП "Наш Монтаж", при попередньому розгляді в наявності всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції -199978 грн.;

- ФОП ОСОБА_13, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 202374,70 грн.;

- ФОП ОСОБА_8, при попередньому розгляді в наявності не всі документи, передбачені документацією при попередньому розгляді, ціна пропозиції - 197 250 грн.

При цьому, за умови того, що до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників, тобто за умови наявності лише одного учасника, в порушення вимог п.1 ст.30 п. 4 ст.36 та п.7 ст.36 Закону України "Про здійснення державних закупівель" № 2289-VI, якими передбачено, що замовник відміняє торги, якщо до оцінки допущено менше двох учасників, ОСОБА_4 не були скасовані торги, ПП "Наш Монтаж" був визнаний переможцем і з даним підприємством укладено договір від 24.02.2011 року № 42 поставки на суму 199978 грн., і в період з 25.02.2011 р. по 22.12.2011 р. проведена закупівля олії соняшникової на суму 142223,98 грн. за цінами, що перевищують ціни інших учасників торгів, а також середньостатистичні ціни по Криворізькому регіону, визначені Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати, в результаті чого відділу освіти виконкому Довгинцівської районної в Кривому Розі ради заподіяно матеріальні збитки в розмірі 7074,23 грн.

Таким чином, зазначеними злочинними діями ОСОБА_5 і ОСОБА_4 заподіяно матеріальні збитки державним інтересам в особі відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в місті ради в загальному розмірі 429950,34 грн., тобто такі, які в 250 і більше разів, а саме в 873 рази перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян і є тяжкими наслідками.

Допитана в судовому засіданні в якості підсудної ОСОБА_4 винною себе визнала повністю, детально розповіла про обставини вчиненого злочину, як вони описані вище.

Допитана в судовому засіданні в якості підсудної ОСОБА_5 винною себе визнала повністю, детально розповіла про обставини вчиненого злочину, як вони описані вище.

Допитана в якості свідка представник цивільного позивача ОСОБА_3, суду пояснила, що вона працює на посаді заступника начальника відділу освіти Довгинцівського районного в Кривому Розі ради з 04.01.2011 року.

У січні 2011 року начальник відділу освіти ОСОБА_24 пішла на лікарняний, тому після того, як у відділі відбулися конкурсні торги, їй на підпис працівники бухгалтерії приносили договори з суб'єктами підприємницької діяльності на поставку продуктів харчування на 2011 рік.

У зв'язку з тим, що вона нещодавно призначена на вказану посаду, то питання підписання того чи іншого договору вона узгоджувала з начальником відділу освіти в телефонному режимі, а також з головним бухгалтером ОСОБА_5, яка безпосередньо займається питаннями підписання договорів у відділі освіти.

09.02.2011 року нею були підписані ряд договорів про закупівлю товарів за державні кошти, в тому числі з ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_9

Приблизно в середині лютого 2011 року на роботу вийшла начальник відділу освіти ОСОБА_24

12.10.2012 року Управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради по даній кримінальній справі заявлено цивільний позов по відшкодуванню обвинуваченими ОСОБА_5 та ОСОБА_4 заподіяної злочином шкоди в розмірі 429950,34 грн.

Управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради подано позов у зв'язку з тим, що відділ освіти є розпорядником коштів нижчого рівня, головним розпорядником коштів місцевого бюджету є вказане управління.

В ході судового розгляду представник цивільного позивача заявила клопотання про залишення цивільного позову без розгляду для уточнення позову та подання його в цивільному провадженні.

Свідок ОСОБА_25, суду пояснила, що працює на посаді провідного державного інспектора Криворізької об'єднаної державної фінансової інспекції з січня 2012 року, до реорганізації працювала в контрольно- ревізійному відділі м.Кривого Рогу з серпня 1994 року.

У її службові обов'язки входить проведення перевірок додержання законодавства у бюджетній сфері.

Згідно звернення прокуратури Кривого Рогу від 14.08.2012 № 57-212-12 та постанови Центрально-Міського районного суду м.Кривого Рогу від 14.08.2012 р., нею проведена позапланова ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу освіти виконавчого комітету Довгинцівського районного ради (далі - відділ освіти) за період з 01.01.2011 по 01.08.2012.

Ревізія проведена у відповідності з питаннями програми ревізії та робочого плану з відома начальника відділу освіти ОСОБА_26 і головного бухгалтера ОСОБА_5 Основна частина ревізії проходила без участі головного бухгалтера ОСОБА_5 і заступника головного бухгалтера ОСОБА_4, які пішли на лікарняний.

Ревізією встановлені порушення законодавства про закупівлю товарів за державні кошти на суму 463750,91 грн.

Так, ревізією правильності проведення відкритих конкурсних торгів, з предметів закупівлі "культури овочеві" (01.11.2) (картопля, горох) на суму 901800,00 грн, і "овочі свіжі" (01.12.1) (капуста, морква, буряк, огірки свіжі, цибуля, кабачки, томати) встановлено, що комітетом з конкурсних торгів відділу освіти прийняті і допущені до участі в торгах пропозиції ФОП ОСОБА_9 і ФОП ОСОБА_11, які не відповідали кваліфікаційним вимогам, встановленим в п.6 і п.7 документації конкурсних торгів на закупівлю овочів свіжих і культур овочевих від 16.12.2010 та ст. 22 Закону України "Про здійснення державних закупівель" від 01.06.2010 № 2289-VI (далі - Закон України № 2289-VI) в частині ненадання в повному обсязі документів, що підтверджують якість предмета закупівлі та підтвердження права власності на автотранспорт (ОСОБА_11), в результаті чого відділом освіти зайво витрачені кошти на суму 184379,06 грн.

Розрахунки зроблені на основі даних про рівень закупівельних цін, наданих Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати ініціатору.

Порушення допущено внаслідок недотримання вимог законодавства головою комітету ОСОБА_4 і послабленням контролю за діяльністю комітету. ОСОБА_4 в ході ревізії пояснень не надала.

Колишній член комітету з конкурсних торгів фахівець-технолог ОСОБА_28 пояснила, що в момент проведення відкритих торгів головою комітету зачитувався перелік документів, в тому числі і про якість. Нею зазначалося наявність документів, але за змістом вона їх не перевіряла.

До ревізії не було надано супроводжуючі документи на овочеву продукцію, яка поставлялася в установи відділу освіти у 2011 році.

Ревізією правильності проведення відкритих конкурсних торгів, по предмету закупівлі "Цукор" (15.83.1) встановлено неправомірний вибір переможця внаслідок відхилення пропозиції з найнижчою ціною, що призвело до зайвого витрачання коштів за період з 09.02.2011 по 31.12.2011 в сумі 19600, 00 гривень.

Так, ревізією наданих документів у складі пропозиції ФОП ОСОБА_10 встановлено, що в торгах на закупівлю цукру були в наявності всі необхідні документи.

Пропозиція ФОП ОСОБА_10, яка була найнижчою в порівнянні з іншими пропозиціями на участь у торгах із закупівлі цукру, була безпідставно відхилено комітетом, чим порушено пп.3 п.1 ст.29 Закону № 2289.

Для надання пояснень щодо проведеної закупівлі ФОП ОСОБА_10 було надіслано запрошення від 19.09.2012 № 17/2856. Для дачі пояснень ФОП ОСОБА_10 не з'явилася.

Враховуючи ст.11 Закону № 2289, порушення допущено внаслідок недотримання вимог законодавства головою комітету ОСОБА_4 і послабленням контролю за діяльністю комітету.

З приводу встановленого порушення голова комітету ОСОБА_4 пояснила, що причину відхилення пропозиції пояснити не може. В інформації про відхилення пропозиції ФОП ОСОБА_10, причину відхилення, внаслідок відсутності довідок про несудимість та банкрутство, зазначено помилково. Секретар комітету ОСОБА_30 причину відхилення пропозиції ФОП ОСОБА_10 пояснити не змогла.

Членам комітету конкурсних торгів ОСОБА_31, ОСОБА_32 були направлені запрошення від 19.09.2012 № 17/2854, 17/2853, які для надання пояснень не з'явилися.

Колишній член комітету з конкурсних торгів ОСОБА_28 пояснила, що не пам'ятає причин відхилення пропозиції ФОП ОСОБА_10

Ревізією правильності проведення процедури відкритих торгів по предмету закупівлі "Масло вершкове" (15.51.3) встановлено, що переможцем торгів ПП "Наш Монтаж", не виконані вимоги Замовника щодо виконання кваліфікаційних вимог в частині документального підтвердження наявності обладнання та матеріально-технічної бази, а саме: не надана копія акта перевірки дотримання санітарного законодавства або висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на складські приміщення щодо предмета закупівлі разом з затвердженим асортиментним переліком і документами, що підтверджують право розпорядження складським приміщенням, діючих на момент розкриття пропозицій конкурсних торгів.

Ревізією дотримання кваліфікаційних критеріїв, встановлених документацією конкурсних торгів ФОП ОСОБА_13, який також був допущений до оцінки встановлено, що для підтвердження наявності матеріально-технічної бази учасником торгів надано договір зберігання продукції № 3 від 04.01.2011 року, укладений між ФОП ОСОБА_13 і ПП "ОСОБА_85", розташованим за адресою вул. Кобилянського, 219 і акт перевірки дотримання санітарного законодавства від 10.12.2010 року, виданого головним державним санітарним лікарем Криворізького району ОСОБА_33 від 10.12.2010 року в складських приміщеннях ФОП "ОСОБА_85" за адресою: АДРЕСА_11 і копію асортиментного переліку продуктів, які зберігаються на цьому складі від 20.05.2010 р.

Криворізька районна СЕС листом від 14.09.2012 № 2/3-1973 повідомила, що перевірку на дотримання санітарного законодавства складів зазначеного підприємства СЕС не здійснювала.

Ревізією порядку надання та оформлення пропозицій учасниками торгів встановлено, що пропозиція конкурсних торгів ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 не прошита і сторінки не пронумеровані, що не відповідає вимогам п. 1 розділу III "Підготовка пропозицій конкурсних торгів" документації конкурсних торгів, в якій визначено, що пропозиція конкурсних торгів подається у письмовій формі за підписом уповноваженої посадової особи учасника, прошита, пронумерована та скріплена печаткою Учасника у запечатаному конверті.

Статтею 25 Закону України № 2289-VI визначено порядок подання пропозицій конкурсних торгів, згідно з яким пропозиція конкурсних торгів подається у письмовій формі за підписом уповноваженої посадової особи учасника, прошита і пронумерована.

Враховуючи вищевикладене, замовник повинен був відхилити пропозицію ПП "Наш Монтаж" на підставі п.5 ст.16, ст.17, ст.25 п.1 ст.29, п.1 ст.30 Закону № 2289 та визнати торги не відбувалися.

Незважаючи на це комітетом з конкурсних торгів відділу освіти прийнята і допущена до участі в торгах пропозиція ПП "Наш Монтаж", яка не відповідала умовам документації конкурсних торгів, встановленими в п.1, 6,7 розділу III на закупівлю масла вершкового шляхом проведення відкритих торгів від 16.12.2010 р. та ст. 22 Закону України № 2289-VI в частині не дотримання вимог щодо оформлення пропозиції, не надання в повному обсязі документів, що підтверджують якість предмета закупівлі та кваліфікаційні критерії учасника в частині підтвердження наявності обладнання та матеріально-технічної бази, що призвело до зайвого витрачання коштів відділом освіти за період з 09.02.2011 по 31.12.2012 на суму 78534,47 грн.

Розрахунок витрат здійснений відповідно за домінуючими середніми цінами на масло вершкове у Дніпропетровській області за даними Міністерства економіки України.

Порушення допущено внаслідок недотримання вимог законодавства головою комітету ОСОБА_4 і послабленням контролю за діяльністю комітету, яка в ході ревізії пояснень не надала.

Членам комітету конкурсних торгів були направлені запрошення від 19.09.2012 № 17/2854, 17/2853, які для надання пояснень не з'явилися.

Про наявність всіх документів в пропозиціях учасників, що підтверджують якість продуктів харчування, колишній член комітету з конкурсних торгів ОСОБА_28 пояснила, що в момент проведення відкритих торгів головою комітету зачитувався перелік документів, в тому числі і про якість. Нею зазначалося наявність документів, але за змістом вона їх не перевіряла.

Секретар комітету ОСОБА_34 пояснила, що при проведенні торгів вона видавала учасникам торгів документацію конкурсних торгів, вносила до реєстру отримані пропозиції від учасників, заповнювала протокол розкриття пропозицій, перевіряла спільно з комітетом документи, надані учасниками щодо документації конкурсних торгів, ведення протоколів засідання. Повний пакет документів визначався на підставі Закону № 2289 та документації конкурсних торгів. Критерієм допуску учасників до оцінки є повний пакет документів згідно документації конкурсних торгів.

Ревізією виконання договору встановлено, що в накладних на поставку масла вершкового не вказано назву виробника.

В ході ревізії висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на масло вершкове, яке поставлялося в установи освіти не надано.

Спеціаліст-технолог відділу освіти ОСОБА_35 пояснила, що норми зберігання супровідних документів, підтверджуючих безпеку і якість продуктів харчування на термін, більше ніж продукт знаходиться в коморі навчальних закладів не визначений жодним нормативним документом чинного законодавства.

Ревізією правильності проведення процедури відкритих торгів по предмету закупівлі "Продукти готові та консерви плодові" встановлено, що переможцем торгів, ПП "Наш Монтаж", в частині підтвердження якості предмета закупівлі надана копія якісного посвідчення на родзинки № 108/63 від 12.12.2009, в якому вказаний кінцевий термін реалізації-10.10.2010 року, в той час, коли закупівля продукту здійснювалася на 2011 рік, з нерозбірливою печаткою організації, яка його видала, також не надано якісного посвідчення або декларації виробника, що підтверджують якість суміші сухофруктів.

Ревізією порядку надання та оформлення пропозицій учасниками торгів встановлено, що пропозиція конкурсних торгів ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 не прошита і сторінки не пронумеровані, що не відповідає вимогам п. 1 розділу III "Підготовка пропозицій конкурсних торгів" документації конкурсних торгів, в якій визначено, що пропозиція конкурсних торгів подається у письмовій формі за підписом уповноваженої посадової особи учасника, прошита, пронумерована та скріплена печаткою учасника у запечатаному конверті.

Статтею 25 Закону України № 2289-VI визначено порядок подання пропозицій конкурсних торгів, згідно з яким пропозиція конкурсних торгів подається у письмовій формі за підписом уповноваженої посадової особи учасника, прошита і пронумерована.

Таким чином, переможцем торгів ПП "Наш Монтаж" і учасником торгів, ФОП ОСОБА_13, який також був допущений до оцінки, не виконані вимоги Замовника щодо виконання кваліфікаційних критеріїв у частині документального підтвердження якості предмета закупівлі, а саме: документів, підтверджують якість родзинок і суміші сухофруктів, крім того не виконані вимоги щодо оформлення пропозиції конкурсних торгів.

Враховуючи вищевикладене, замовник повинен був відхилити пропозицію ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 на підставі п.5 ст.16, ст.17, п.1 ст.29, п.1 ст.30 Закону № 2289 -VI та визнати торги такими, що не відбулися.

Незважаючи на це, комітетом з конкурсних торгів відділу освіти прийнято і допущено до участі в торгах пропозицію ПП "Наш Монтаж", яка не відповідала кваліфікаційним критеріям, встановленим у п.1, 7 документації конкурсних торгів на закупівлю повидла, родзинок, суміші сухофруктів шляхом проведення відкритих торгів від 16.12.2010 та ст. 22 Закону України № 2289-VI в частині не надання документів, що підтверджують якість предмета закупівлі та ст.25 Закону України № 2289-VI в частині оформлення пропозиції конкурсних торгів.

Вищезазначені порушення призвели до зайвого витрачання коштів відділом освіти за період з 01.02.2011 по 31.12.2011 на суму 70938,30 грн.

Розрахунки витрат здійснені на підставі даних про рівень закупівельних цін, наданих Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати від 24.09.2012 № 295/06.05.

Порушення допущено внаслідок недотримання вимог законодавства головою комітету ОСОБА_4 і послабленням контролю за діяльністю комітету, яка в ході ревізії не надала пояснення з приводу не відхилення пропозиції ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 при наявності в складі пропозицій конкурсних торгів якісних посвідчень з вичерпаним терміном реалізації та відсутності якісного посвідчення на суміш сухофруктів.

Ревізією правильності проведення конкурсних торгів шляхом запиту цінових пропозицій, з предметів закупівлі "кава і чай" (15.86.1), "крохмаль і крохмало- продукти" (15.62.2), "жири тваринні та олії сирі" (15.41.1) встановлено, що в порушення п.4 ст.36 Закону № 2289 протоколи оцінки цінових пропозицій не складалися за формою, встановленою наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 № 922.

Внаслідок цього до оцінки допущено пропозицій менше ніж двох учасників торгів, тобто за наявності тільки одного учасника, в порушення вимог п.1 ст.30, п. 4 ст. 36 і п. 7 ст. 36 Закону № 2289-VI, Замовником не були скасовані торги і з ПП "Наш Монтаж" укладено договори, що призвело до зайвого витрачання коштів відділом освіти за період 01.02.2011 по 31.12.2011 на суму 76498,57 грн: 7074,23 грн. (Олія соняшникова), 32021,54 грн. (Кавовий напій та чай), 37402,80 грн (кисіль).

Розрахунок витрат здійснений відповідно до домінуючих середніх цін на олію соняшникову по Дніпропетровській області за даними Міністерства економіки України, розрахунки по кавовому напою і чаю, киселю здійснено на підставі даних про рівень закупівельних цін, наданих Криворізьким представництвом Дніпропетровської торгово-промислової палати від 24.09.2012 № 295/06.05.

Враховуючи ст.11 Закону № 2289 порушення допущено внаслідок недотримання вимог законодавства головою комітету ОСОБА_4 і послабленням контролю за діяльністю комітету.

З приводу порушення законодавства при проведенні вищевказаних торгів голова комітету ОСОБА_4 пояснила, що запити цінових пропозицій на закупівлю "крохмалю та крохмалопродуктів", "кави та чаю", "жирів тварин і сирі олії", які були проведені в 2011 році не були скасовані, оскільки для цього не було підстав. Розділом IV Закону України "Про здійснення державних закупівель" оцінка цінових пропозицій не передбачена, тому комітет не міг скасувати процедуру запиту цінових пропозицій на підставі аб.8 п.1 ст.30 Закону України "Про здійснення державних закупівель", а інших підстав для скасування процедури не було.

Але, п.1 ст.30 Закону № 2289 передбачено, що замовник відміняє торги якщо до оцінки було допущено менше двох учасників. Також, протоколом оцінки пропозицій (цінових пропозицій), який в порушення наказу Міністерства економіки України від 26.07.2010 № 922 комітетом не складався, передбачено оцінку пропозицій більше одного учасника.

Ревізією виконання договору встановлено, що в накладних на поставку чаю, кавового напою не вказано сорт, вид і назва продукту.

Висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на вказані продукти харчування у відділі освіти відсутні.

Спеціаліст-технолог відділу освіти ОСОБА_35 пояснила, що норми зберігання супровідних документів, підтверджуючих безпеку і якість продуктів харчування на термін, більше ніж продукт знаходиться в коморі навчальних закладів, не визначений жодним нормативним документом чинного законодавства.

Таким чином, ревізією дотримання законодавства при здійсненні закупівель продуктів харчування встановлено невідповідність чинному законодавству окремих положень документації конкурсних торгів замовника, порушення вимог чинного законодавства в частині не надання учасниками торгів документів передбачених документацією конкурсних торгів замовника, неправомірний вибір переможця торгів, що призвело до порушення пп. 6 п.1 ст.7 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-ІУ та зайвого витрачання коштів відділом освіти на загальну суму 463750,91 гривень (2011 рік-429950, 40 грн., 2012 рік-33800, 51 грн).

Слід зазначити, що законодавством України про державні закупівлі не передбачено поняття "середня регіональна ціна по місту або по області", а бюджетним законодавством, а саме п.п.6 п.1 Бюджетного Кодексу України передбачено, що всі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення запланованих цілей при використанні мінімальних обсягів бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Свідок ОСОБА_36 суду пояснив, що він з 1999 року є фізичною особою-підприємцем, займається реалізацією продуктів харчування і непродовольчих товарів в своєму магазині "ІНФОРМАЦІЯ_7" розташованому за адресою: АДРЕСА_9.

Магазин має складське приміщення площею 60 м.кв.

У 20-х числах грудня 2010 року у нього в магазині була перевірка санепідемстанції, після якої його викликали, щоб підписати акти перевірки.

В розмові з головним лікарем Широківської СЕС ОСОБА_37, той запропонував йому за наявності порожнього складського приміщення, укласти договір зберігання продуктів харчування. Він погодився, для цього він надав ОСОБА_37 копії своїх документів, а саме: свідоцтво про держ.реєстрацію як фізичної особи-підприємця, свідоцтво платника єдиного податку форми 4ОПП.

Також він підписав у кабінеті головного лікаря СЕС ОСОБА_37 договори зберігання з наступними фізичними особами - підприємцями: ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_10, ОСОБА_42. Сам він вищевказаних людей ніколи не бачив і не зустрічався, з 01.01.2011 року по сьогоднішній день ніхто з них нічого не зберігав у його магазині згідно вказаних договорів. Дані договори він підписав, але печатки не ставив.

Як йому відразу при підписанні договорів пояснив головний лікар СЕС ОСОБА_37, зазначені договори необхідні для участі підприємців у тендерах (конкурсних торгах), хто з них виграє, той і буде зберігати продукцію в його складі. Розмір оплати за зберігання з ОСОБА_37 не обмовлявся.

До цього часу до нього ніхто не звертався з питанням про зберігання в його складі якихось товарів.

Свідок ОСОБА_43 , суду пояснила, що вона з 1994 року є приватним підприємцем (фізичною особою-підприємцем), займається реалізацією продуктів харчування.

З лютого 2010 року орендує магазин "ІНФОРМАЦІЯ_5", який розташований за адресою: АДРЕСА_1. площею 90 м.кв.

З моменту укладення договору оренди даного магазину, в ньому здійснюється продаж продуктів харчування та реалізація непродовольчих товарів.

Також в даному магазині є складське приміщення площею 30 м.кв., де він здійснює зберігання свого товару. Крім нього в ньому більше ніхто ніколи нічого не зберігав.

Приблизно в березні 2011 року його викликав головний лікар Широківської санепідемстанції ОСОБА_37.

Коли ОСОБА_37 запросив його, то запитав , чи є в нього печатка, вона відповіла що є, і ОСОБА_37 сказав їй, що йому потрібно допомогти, надати якимось людям приміщення під зберігання продуктів харчування та надав їй перелік продуктів, які повинні зберігатися. Серед них було і м'ясо та інші швидкопсувні продукти, як пояснив ОСОБА_37, можливо колись і знадобиться його допомога.

Вона не читаючи, підписала кілька договорів, в яких не було вписано дати укладення, суми та кількість товарів. Підписала вона їх так як не хотіла псувати відносини з районною СЕС в особі ОСОБА_37, і розуміла, що реально ніхто зберігати не буде, так як це неможливо виходячи з площі складу.

Договори зберігання продуктів нею підписані з ФОП ОСОБА_9, згідно договору той мав зберігати овочі.

Аналогічні договори нею були підписані з ФОП ОСОБА_10 (договір 1/2010), ФОП ОСОБА_39, ??ФОП ОСОБА_40 (договір 1/12/2010), ФОП ОСОБА_41, ФОП ОСОБА_42 (09/8 / 10), ОСОБА_8 (договір № 20/10). Фактично ніхто з вищевказаних осіб їй не відомий, з ними не зустрічалася жодного разу і товар вони у неї не зберігали.

Ніякої оплати за підписання вищевказаних договорів вона не отримувала, ніяких продуктів харчування, згідно вищевказаних договорів в приміщенні складу не зберігалося.

Свідок ОСОБА_51 суду пояснив, що з 2004 р. по лютий 2012 він перебував у шлюбі з ОСОБА_5. На даний момент в розлученні. З січня 2008 року проживає за адресою АДРЕСА_2.

У вересні 2009 року його дружина повідомила йому, що необхідно відкрити підприємства для ведення господарської діяльності в сфері надання підрядних послуг та поставки продуктів харчування. Оформленням документів по підприємству займався він. Рештою питаннь по підприємству займалася ОСОБА_5, підготовкою статуту, відкриттям розрахункових рахунків підприємства та іншим, також в подальшому ведення бухгалтерського обліку підприємства, звітами в контролюючі органи. Коли провели реєстрацію підприємства, підприємство назвали ПП "Наш Монтаж". Він був засновником і директором ПП "Наш Монтаж" в одній особі, бухгалтером підприємства було ОСОБА_44 (на момент оформлення підприємства і в даний момент працює бухгалтером відділу освіти Довгинцівського району). Після реєстрації підприємства ПП "Наш Монтаж", почав працювати - постачати продукти харчування до відділу освіти Дзержинського району міста Кривого Рогу з листопада 2009 року, це потрібно було для того, щоб показати досвід роботи, для подальшої участі в торгах у відділі освіти Довгинцівського району міста Кривого Рогу.

З січня 2010 року підприємство "Наш Монтаж" взяло участь у відкритих торгах (з поставки продуктів харчування), підготовкою документів для участі в торгах займалася ОСОБА_5. На скільки йому відомо, що частина документів, яких не вистачало для торгів ОСОБА_5 виготовляла за допомогою оргтехніки. Після проведення торгів в 2010 році підприємство ПП "Наш Монтаж" здобуло перемогу на поставку по наступних позиціях: чай, какао, кавовий напій, олія, сухофрукти, сир твердий, мак, родзинки, повидло, карамель, сіль, дріжджі, кисіль, сухофрукти та інше. Підприємство ПП "Наш Монтаж" також уклало прямі договори з відділом освіти на поставку перерахованих вище продуктів. Договори на постачання продуктів харчування між відділом освіти Довгинцівського району та ПП "Наш Монтаж" ним не підписувалися. Продукти харчування ПП "Наш Монтаж" закуповував у наступних постачальників: ПП "Таврія-Профіт", ПП "Ксенія", ПП "Негоціант", ПП "Універсалпродукт", СПД "ОСОБА_64", ПП "Чайний будинок", ПП "Вікторія", СПД "ОСОБА_45", всі вищезгадані продукти харчування закуповувалися за готівку.

На початку жовтня 2010 року ОСОБА_5 повідомила йому, що необхідно поміняти директора підприємства ПП "Наш Монтаж", так як у нього з нею одне прізвище, що викличе підозри при перевірці контролюючими органами і можуть бути неприємності. І запропонувала призначити директора ОСОБА_46, який є співмешканцем його сестри. ОСОБА_5 домовилася з ОСОБА_46 про зустрічі. Через деякий час вони зустрілися з ОСОБА_46 і ОСОБА_5 пояснила ОСОБА_46, що вона не може бути директором оскільки вона є головним бухгалтером відділу освіти Довгинцівського району, а він не може бути директором оскільки у них одні прізвища. ОСОБА_5 повідомила, що з ведення фінансово - господарської діяльності підприємства ПП "Наш Монтаж" робити нічого не потрібно буде, так як всіма питаннями займатиметься сама ОСОБА_5. І що їй потрібно щоб ОСОБА_46 числився формально директором підприємства. ОСОБА_46 погодився стати директором ПП "Наш Монтаж". В кінці жовтня 2010 року він з ОСОБА_46 приїхав в реєстраційну палату на пл. Праці для проведення всіх процедур по зміні директора ПП "Наш Монтаж" зі ОСОБА_51 на ОСОБА_46

В грудні 2010 року ОСОБА_5 повідомила йому , що необхідно відкрити ще ФОП і сказала, щоб він зателефонував ОСОБА_13 (є чоловіком молодшої сестри ОСОБА_5, ОСОБА_48) і домовився про зустріч, щоб вони змогли оформити на нього ФОП. Приблизно в кінці грудня 2010 р. він зустрівся з ОСОБА_13 і вони поїхали в реєстраційну палату для реєстрації ФОП, після чого поїхали у податкову інспекцію. Печатка на ФОП ОСОБА_13 робилася ним.

При підготовці в 2011 році до відкритих торгів у відділі освіти всіма документами необхідними для участі в торгах займалася його дружина ОСОБА_5, документи яких не вистачало остання виготовляла за допомогою оргтехніки. В день відкриття цінових пропозицій в 2011 році в момент відкриття торгів, ним в службовому кабінеті головного бухгалтера відділу освіти Довгинцівського району ОСОБА_5 за вказівкою останньої, завірялася тендерна документація від імені директора ПП "Наш Монтаж" ОСОБА_46 і тендерна документація від ФОП ОСОБА_13 це робилося для того, щоб підприємство ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 змогли здобути перемогу в торгах. Після проведення відкритих торгів ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 здобуло перемогу на поставку по наступних позиціях: чай, какао, кавовий напій, олія, сухофрукти, сир твердий, мак, родзинки, повидло, карамель, сіль, дріжджі, кисіль, сухофрукти, масло вершкове, макарони, цукерки шоколадні, сметана та інше. Продукти харчування ПП "Наш Монтаж" закуповував у наступних постачальників: ПП "Таврія-Профіт", ПП "Ксенія", ПП "Негоціант", ПП "Універсалпродукт", СПД "ОСОБА_64", ПП "Чайний будинок", ПП "Вікторія" , СПД "ОСОБА_45", всі вищезгадані продукти харчування закуповувалися за готівку. А оформленням документів про походження продуктів займалася ОСОБА_5 Всіма закупівлями та поставками продуктів харчування від ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13 у відділ освіти займався він і син ОСОБА_5, ОСОБА_59

Що стосується по придбанню продуктів харчування, а саме масла вершкового пояснив, що на початку жовтня 2011 його повідомила ОСОБА_5, що у ПП "Негоціант" купувати масло вершкове дорого і, що вона знайшла іншого постачальника ФОП "ОСОБА_84" у якого масло на порядок коштує дешевше. На наступний день він зустрівся з ФОП ОСОБА_84 і домовився про постачання масла вершкового. Всі розрахунки за масло відбувалися через ОСОБА_5, яким чином йому не відомо. Наскільки йому відомо, що від ФОП ОСОБА_84 і в даний момент здійснюється поставка масла вершкового в дошкільні установи і школи відділу освіти Довгинцівського району і що дане масло низької якості, і можливо схоже на "спред".

На початку січня 2012 року підготовка документів для участі у відкритих торгах у відділі освіти, пропозиції готувалися ОСОБА_5, заступником головного бухгалтера відділу освіти ОСОБА_4 і ще однією дівчиною з відділу освіти. На протязі декількох днів у них вдома за адресою: АДРЕСА_2 вищевказані люди готували документи за допомогою оргтехніки, розмножувальної техніки. Після того, як всі документи були готові для участі в торгах, ним були відвезені документи для участі в тендері в службовий кабінет головного бухгалтера відділу освіти ОСОБА_5 Після проведення відкритих торгів ПП "Наш Монтаж" і ФОП ОСОБА_13 здобуло перемогу на поставку по наступних позиціях: чай, какао, кавовий напій, олія, сухофрукти, сир твердий, мак, родзинки, повидло, карамель, сіль, дріжджі, кисіль, сухофрукти, масло вершкове, макарони, цукерки шоколадні, сметана та інше.

З лютого 2012 року він не здійснює поставки продуктів харчування в школи і дошкільні установи від ПП "Наш Монтаж", ФОП "ОСОБА_13.", ФОП "ОСОБА_31", ФОП "ОСОБА_61", цим займається її син ОСОБА_59.

Додатково показав, що ПП "Наш Монтаж" відкривався ним наприкінці 2009 року з ініціативи колишньої дружини ОСОБА_5

Спочатку ідея відкриття даного підприємства полягала в тому, щоб здійснювати ремонт в дитячих установах Довгинцівського району. Але потім, зі слів ОСОБА_5 так як міськрадою не були виділені кошти на ремонти шкіл та дитячих садків, вони навіть не стали купувати ліцензію на право виконання будівельних робіт.

Потім вони вирішили поміняти вид діяльності ПП "Наш Монтаж" і здійснювати розвезення продуктів по дитячим установи Довгинцівського району м.Кривого Рогу.

Спочатку він був засновником і директором ПП "Наш Монтаж". Потім колишня дружина сказала, що у них одне прізвище, це корупція, бо постачальник товару та головний бухгалтер має одне прізвище і слід поставити іншого директора.

Вона запропонувала поставити директором ПП "Наш Монтаж" ОСОБА_46, який є нареченим його сестри ОСОБА_52.

Він з ОСОБА_5 і ОСОБА_46 з його сестрою зустрілися в кафе, де обговорили всі питання і ОСОБА_46 дав згоду бути директором ПП "Наш Монтаж". Власне директором він тільки числився, ніякого відношення до діяльності підприємства він не мав і не знав, яким видом діяльності підприємство займається.

Юридична адреса ПП "Наш Монтаж" спочатку була за місцем їх проживання: АДРЕСА_2.

Вся документація підприємства знаходилася в розрахунковому відділі бухгалтерії відділу освіти виконкому Довгинцевскої в м.Кривому Розі ради.

Бухгалтерію вела ОСОБА_5, один комп'ютер стояв вдома, потім дружина купила ноутбук, щоб вести в своєму кабінеті бухгалтерію ПП "Наш Монтаж" і ніхто не міг би контролювати її.

Приблизно в січні 2012 року ОСОБА_5 зняла однокімнатну квартиру по АДРЕСА_4, вони купили в магазині "Метро" два комп'ютерні столи, для ОСОБА_31, яка працювала до цього в відділі освіти технологом, яка виконувала будь-яку роботу, яку їй доручала ОСОБА_5 і для ОСОБА_35 (молода дівчина) яка виконувала якусь роботу з бухгалтерського обліку для ФОП ОСОБА_8 з якої ОСОБА_5 в 2011 році активно співпрацювала, тобто суб'єкти підприємницької діяльності, які були з боку ОСОБА_8 перемагали в конкурсних торгах, на 2012 рік вони разом також мали багато планів по поставці продуктів в Довгинцівський відділ освіти. У 2012 році ПП "Наш Монтаж" брав участь в тендерах в інших відділах освіти, але скрізь програв.

Йому достовірно відомо, що в 2011 р.-2012 року ОСОБА_8 і ОСОБА_5 дуже тісно співпрацювали, ОСОБА_8 часто була у них в гостях, тому добре знає, що вони узгоджували діяльність з конкурсних торгів у відділі освіти.

У січні 2012 року, приблизно 8.01.2012 року, ОСОБА_4 і дівчина на ім'я ОСОБА_26, яка сидить в одному кабінеті з ОСОБА_4 у відділі освіти, два дні просиділи у будинку, де готували документи ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_27, ФОП ОСОБА_31

Всю документацію і розрахунки ФОП ОСОБА_13, ПП "Наш Монтаж" проводила ОСОБА_5, у неї в ноутбуці і на домашньому комп'ютері були програми по веденню бухгалтерського обліку даних суб'єктів підприємницької діяльності. Грошима на рахунках розпоряджалася тільки ОСОБА_5

Свідок ОСОБА_53 , суду пояснив, що з 1995 року є приватним підприємцем (фізичною особою-підприємцем), і з 2004 року надає послуги з перевезення вантажів на особистому автомобілі марки ГАЗ 5307 р.н. НОМЕР_13. Безпосередньо він особисто домовляється в усній формі з замовниками та в подальшому доставляв вантажі в обговорені з ними місця, за що останні розраховуються з ним готівковими коштами. Приблизно в 2005 році він познайомився з гр. ОСОБА_8, яка займалася реалізацією і постачанням продуктів харчування. Так приблизно в той же час вона запропонувала йому роботу по перевезенню в школи і садки продуктів харчування, на що він дав свою згоду. Ніяких трудових угод не укладав, всі домовленості відбувалися в усній формі. При цьому він розвозив продукти харчування в Тернівському, Довгинцівському районах. У той період він здійснював розвезення продуктів харчування на автомобілі марки ЗІЛ-130 д.н.НОМЕР_14. Також гр. ОСОБА_8 познайомила його з гр. ОСОБА_54, який також займався поставками та реалізацією продуктів харчування і як він згодом зрозумів гр. ОСОБА_54 і ОСОБА_8 знаходилися в цивільному шлюбі. Іноді ОСОБА_54 також йому говорив, що і куди потрібно розвезти (продукти харчування), але в основному цим процесом керувала ОСОБА_8

Приблизно на початку осені 2011 року він посварився з вищевказаними громадянами, тому що вони не хотіли платити вищу заробітну платню у зв'язку з подорожчанням цін на паливо. Після даної сварки він став рідше з ними працювати і періодично ОСОБА_8 просила його розвезти продукти харчування по школам і дошкільним закладам м. Кривого Рогу.

Також зазначив, що ОСОБА_9 працює приватним підприємцем, і він є родичем гр.. ОСОБА_54

Свідок ОСОБА_46, суду пояснив, що в середині літа 2010 року він познайомився з ОСОБА_5 та ОСОБА_51 на весіллі її сина ОСОБА_59. Через деякий час ОСОБА_5 запропонувала йому зустрітися, при зустрічі ОСОБА_5 розповіла йому, що хоче зайнятися бізнесом і запропонувала, щоб він став директором підприємства, пояснюючи це тим, що вона директором бути не може так як є головним бухгалтером відділу освіти Довгинцівського району, а її чоловік ОСОБА_51 буде засновником даного підприємства. ОСОБА_5 пояснила, що підприємство буде займатися постачанням продуктів харчування в школи і дошкільні установи Довгинцівського району, і що від нього їй тільки треба, щоб він числився на підприємстві директором, а всіма іншими питаннями щодо ведення фінансово-господарської діяльності підприємства буде займатися сама ОСОБА_5

Він погодився, так як на той момент ніде офіційно не був працевлаштований.

В кінці жовтня 2010 року, він зі ОСОБА_51 приїхали на пл.Праці в "Реєстраційну палату" м. Кривого Рогу для проведення всіх необхідних процедур з оформлення підприємства, підприємство назвали ПП "Наш Монтаж". Після оформлення та реєстрації підприємства ПП "Наш Монтаж", він всі документи підприємства передав ОСОБА_51

На весні 2011 року йому на мобільний телефон подзвонила ОСОБА_5 і повідомила, що їй необхідно змінити юридичну адресу на підприємстві ПП "Наш Монтаж" і для цього їй потрібно щоб він з'їздив з нею в податкову інспекцію. На наступний день вони зустрілися з ОСОБА_5 і ОСОБА_51 і поїхали у податкову інспекцію, яка знаходиться на проспекті Дзержинського (Центральна МДПІ), коли під'їхали до податкової інспекції він з Орос- ОСОБА_5 піднялися на 2 або 3 поверх, ОСОБА_5 сказала, щоб він почекав в коридорі, а сама зайшла в один з кабінетів і через деякий час вийшла з кабінету і сказала, щоб він зайшов до кабінету і продиктувала, що необхідно написати (причину зміни адреси) і сказала де розписатися.

ОСОБА_5 за той час, коли він був директором підприємства ПП "Наш Монтаж" декілька разів давала йому грошові кошти в сумі близько 2 тис. гривень.

Що стосується надання документів для участі у відкритих торгах, запиті цінових пропозицій у відділ освіти Довгинцівського району, ним як директором ПП "Наш Монтаж" ні які пропозиції конкурсних торгів, договору поставки продуктів харчування, специфікації, акти перевірки дотримання санітарного законодавства, довідки з КБ "ПриватБанк", фінансові звіти, істотні умови до договору, інформаційні довідки, штатний розклад підприємства ПП " Наш Монтаж", довідки про несудимість і ряд інших документів не надавалися і не підписувалися.

Зазначив що документи: пропозиції конкурсних торгів, договір поставки продуктів харчування, специфікації, акти перевірки дотримання санітарного законодавства, фінансові звіти, істотні умови до договору, інформаційні довідки, штатний розклад підприємства ПП "Наш Монтаж" ним не готувалися та не підписувались.

Ним, як директором ПП "Наш Монтаж" договору з відділом освіти Довгинцівського району, відділами освіти міста Кривого Рогу на поставку продуктів харчування, а також інших не продовольчих товарів не укладались. Також ним не укладалися договори з суб'єктами господарської діяльності.

Ні одного з документів, які подавалися для участі в конкурсних торгах у відділі освіти виконкому Довгинцівського в Кривому Розі ради він не підписував. У наданих йому документах по відкритих торгах у 2011 році підписи від його імені виконані іншою людиною.

Документи ПП "Наш Монтаж" він одразу після реєстрації даного підприємства на нього передав ОСОБА_51

Одного разу на початку 2011 року йому дзвонив ОСОБА_59 і просив підписати якісь документи для участі в тендері, він був на сесії у м.Дніпропетровську і тому їх не підписував.

У 2011 році літом його запросили ОСОБА_51 і ОСОБА_5 і вони їздили в Центральну податкову інспекцію і там він підписав якусь заяву, якийсь бланк, пояснення з приводу того, чому змінюється юридична адреса підприємства. Більше до нього з приводу діяльності ПП "Наш Монтаж" ніхто не звертався.

Грошових коштів він за те, що став директором ПП "Наш Монтаж" не отримував, одного разу ОСОБА_5 при зустрічі дала йому 1000 грн., одного разу її чоловік дав ще близько 1000 грн., в подяку за те, що він їм допоміг.

Приблизно в січні-лютому 2012 року ОСОБА_51 подзвонив йому і сказав, що ПП "Наш Монтаж" вже не існує, чи він не є директором. Сенс був такий, що він не буде надалі мати ніякого відношення до цього підприємства, чим це було викликано йому не повідомили.

Свідок ОСОБА_56 , суду пояснив, що приблизно з 2003 року є фізичною особою-підприємцем, займається реалізацією продуктів харчування і непродовольчих товарів в своєму магазині "ІНФОРМАЦІЯ_6" розташованому за адресою: АДРЕСА_5. Магазин має площа 50 м.кв. і складське приміщення площею 50 м.кв.

У середині грудня 2010 року його по телефону викликав до себе головний лікар Широківської СЕС ОСОБА_37, де в його службовому кабінеті попросив його допомогти, а саме надати документи від його імені для участі в якихось тендерах. На його прохання він дав свою згоду, так як той запевнив його, що ніяких проблем надалі не буде. Після цього він у той же день дав йому на підпис договори оренди складських приміщень, а саме, що нібито він здає в оренду свої складські приміщення різним суб'єктам підприємницької діяльності м. Кривого Рогу. Далі він підписав дані договори і поставив на них свою печатку, а також ОСОБА_37 надав йому акти перевірок дотримання санітарного законодавства, які він також підписав. Насправді ніхто з суб'єктів підприємницької діяльності м. Кривого Рогу у нього складські приміщення не орендував та орендної плати він не отримував. ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_54, йому не відомі.

ОСОБА_37 в своєму службовому кабінеті на комп'ютері роздрукував вищевказані бланки договорів, які були без дати і не до кінця заповнені.

До теперішнього часу до нього ніхто не звертався з питанням про зберігання в його складі якихось товарів.

Свідок ОСОБА_13 , суду пояснив що з березня 2011 року працевлаштувався на підприємство ТОВ "Бел-Пак", на посаду - прибиральник гарячого металу, в функціональні обов'язки входить упаковка металу (металевий дріт) на експорт. Підприємство ТОВ "Бел-Пак" здійснює свою діяльність з експорту металопрокату. Його робочий графік становить роботу позмінно, тобто поточний графік: 4 дні в першу зміну з 7.00 до 15.00, 4 дні в другу зміну з 15.00 до 22.00, 4 дні в третю зміну з 22.00 до 7.00, після відпрацювання зміни один вихідний. До того як він працевлаштувався на ТОВ "Бел-Пак", працював на підприємствах: підприємство "Тондо", ТОВ "Поліськло", ТОВ "Златомеблі", ЗАТ "Крівбассіндустрой", "Мебли " ЛІВС ".

В грудні 2010 року його запросили до себе додому ОСОБА_5 та ОСОБА_51, які проживають за адресою: АДРЕСА_2. В ході бесіди ОСОБА_5 запропонувала йому стати приватним підприємцем для того щоб вони змогли вести підприємницьку діяльність - здійснювати поставку продуктів харчування в шкільні та дошкільні установи, пояснюючи це тим, що на себе ОСОБА_5 не може відкрити приватного підприємця, так як вона є головним бухгалтером відділу освіти Довгинцівського виконавчого комітету в м. Кривому Розі, а ОСОБА_51 не може на себе відкрити СПД, так як він є її чоловіком і носять одне прізвище, і тому так не можна зробити, так як буде підозріло вести підприємницьку діяльність. А так як у нього інше прізвище, то підозр ніяких не буде і вони зможуть спокійно здійснювати свою діяльність. ОСОБА_5 сказала йому, що всією бухгалтерської і фінансовою документацією буде займатися сама і йому турбуватися немає про що. Він погодився, бо ОСОБА_5, є сестрою його дружини.

Приблизно в середині грудня 2010 року йому на мобільний телефон зателефонував ОСОБА_51 і сказав, щоб він взяв свої документи, для того щоб вони змогли оформити на нього суб'єкта підприємницької діяльності. Після чого той заїхав і вони поїхали в реєстраційну палату м. Кривого Рогу, в реєстраційній палаті ОСОБА_51 заповнив всі необхідні документи, він в них розписався і віддав ОСОБА_51 Через кілька днів вони знову зустрілися з ОСОБА_51 і поїхали в Південну МДПІ, де в податковій інспекції, також ОСОБА_51 були заповнені всі бланки, ним тільки поставлені підписи в них і віддані ОСОБА_51 для того, щоб віддати для подальшої реєстрації. Після того, як документи були оформлені в реєстраційній палаті та податкової інспекції, вони з ОСОБА_51 поїхали в ПриватБанк (розташований на 96 кварталі м. Кривий Ріг) для відкриття на його СПД розрахункового рахунку, як йому пояснив ОСОБА_51 це необхідно для того щоб ФОП ОСОБА_13 змогло працювати з відділом освіти Довгинцівського району. Через деякий час йому подзвонив ОСОБА_51 і сказав мені, що необхідно забрати печатку на СПД ОСОБА_13 в районі площі звільнення і після цього віддати йому. Коли було оформлено СПД ОСОБА_13, ним всі документи були віддані ОСОБА_51 Всіма платежами по реєстрації СПД ОСОБА_13 займався ОСОБА_51 Також був оформлений трудовий договір у центрі зайнятості Центрально-Міського району м.Кривого Рогу між СПД ОСОБА_13 і ОСОБА_51, що нібито у нього в наймі знаходиться останній, як йому пояснила ОСОБА_5, це необхідно для того щоб ОСОБА_51 фактично міг постачати продукти харчування від ФОП ОСОБА_13 і що не буде ні яких підозр.

Після того як реєстрація ФОП ОСОБА_13 пройшла, то на скільки йому відомо документи СПД ОСОБА_13 були передані ОСОБА_5. Ним, як суб'єктом підприємницької діяльності ніякої господарської діяльності не велося, договору на придбання і реалізацію продуктів харчування у відділ освіти Довгинцівського району не підписувалися і поставки не здійснювалися. З розрахункового рахунку відкритого на його ФОП ОСОБА_13 грошові кошти не знімалися і не переводилися, даними розрахунковим рахунком він не розпоряджався. Наскільки йому відомо, всієї фінансово - господарською діяльністю займалася ОСОБА_5.

За наданою документацією: пропозиції конкурсних торгів та додається до них пакет документів, які надавалися в комітет з конкурсних торгів відділу освіти Довгинцівського виконавчого комітету для участі в торгах на закупівлю продуктів харчування, пояснив, що дані документи ним не готувалися, ним не підписувались і в комітет з конкурсних торгів відділу освіти не надавалися, в свою чергу і не здійснювалися поставки. Як явін розумів, всі документи для участі в торгах, готувалися ОСОБА_5 і вся господарська діяльність від СПД ОСОБА_13 велася нею.

Свідок ОСОБА_44 , суду пояснила, що з березня 2007 року працює на посаді провідного спеціаліста районного відділу освіти виконавчого комітету Долгінцнвского району, в її функціональні обов'язки входить ведення обліку по нарахуванню заробітної плати працівникам шкільних та дошкільних закладів Довгинцівського району міста Кривого Рогу. Її безпосереднім керівником є ??головний бухгалтер відділу освіти Довгинцівського виконавчого комітету ОСОБА_5 та начальник районного відділу освіти Довгинцівського виконавчого комітету. Також вона здійснювала свою діяльність як головний бухгалтер підприємства ПП "Наш Монтаж" з кінця 2009 року по лютий 2012 року.

Наприкінці жовтня початку листопада 2009 року, ОСОБА_5 запропонувала їй стати головним бухгалтером підприємства ПП "Наш Монтаж", так як вона потребувала додаткового заробітку, і вона погодилася В її обов'язки як головного бухгалтера ПП "Наш монтаж" входило: ведення бухгалтерського обліку, подання звітності, нарахування заробітної плати працівникам підприємства. Також ОСОБА_5 сказала, що їй необхідно буде з'їздити в банк для оформлення підписів, як головного бухгалтера ПП "Наш Монтаж".

Через деякий час з нею зв'язався чоловік ОСОБА_5, ОСОБА_51 і вони домовилися з ним зустрітися біля відділення ПАТ КБ "Приват Банк" в районі 97 кварталу, при зустрічі вони пройшли в приміщення банку там нею були поставлені зразки підписів як бухгалтером ПП "Наш Монтаж", після чого вони проїхали до нотаріуса в районі 98 - го кварталу м. Кривого Рогу, для того щоб засвідчити підписи.

Бухгалтерський облік підприємства ПП "Наш Монтаж" вона вела у себе вдома. Для того, щоб вона змогла вести бухгалтерській облік підприємства ПП "Наш Монтаж" ОСОБА_5 придбала оргтехніку, яка перебувала у неї вдома. Заробітна плата за ведення бухгалтерського обліку підприємства ПП "Наш Монтаж" виплачувалася їй головним бухгалтером відділу освіти ОСОБА_5 щомісяця в розмірі від 700 до 1200 гривень.

В січні 2010 року ОСОБА_5 сказала їй, що підприємство ПП "Наш Монтаж" буде брати участь у конкурсних торгах відділу освіти і для цього їй потрібно, щоб вона підготувала їй необхідний пакет документів для участі підприємства в торгах, вона надала документацію конкурсних торгів з якою вона готувала наступні документи: статут підприємства , штатний розклад підприємства, звіти з податкової інспекції, звіти з пенсійного фонду, асортиментний перелік товару, довідку з банку, фінансовий звіт підприємства і ряд інших документів необхідних для участі в тендері. Після проведення торгів підприємство "Наш Монтаж" здійснювало поставку по наступних позиціях: чай, какао, кавовий напій, олія, сухофрукти, сир твердий, мак, родзинки, повидло, карамель, сіль, дріжджі, кисіль, сухофрукти та інше. Продукти харчування ПП "Наш Монтаж" закуповував у наступних постачальників: ПП "Таврія-Профіт", ПП "Ксенія", ПП "Негоціант", ПП "Універсалпродукт", підприємство "Інтехліс".

Під час здійснення господарської діяльності підприємством ПП "Наш Монтаж" нею як головним бухгалтером підприємства робився облік товару, - документи по приходу товару і витратам їй надавалися ОСОБА_5 або ОСОБА_51, а також вона займалася складанням бухгалтерської звітності, наданням звітів в контролюючі органи.

Фінансовою частиною - "банком" підприємства ПП "Наш монтаж" займалася ОСОБА_5 Печатка підприємства перебувала у ОСОБА_5, коли була необхідно поставити печатку на документах, то вона брала її у ОСОБА_5.

На початку 2011 року її попросила ОСОБА_5, щоб вона готувала і звітувала до податкової інспекції і пенсійний фонд звіти за суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_13

В січні 2011 року ОСОБА_5 сказала їй, що підприємство ПП "Наш монтаж" буде брати участь у конкурсних торгах відділу освіти і для цього їй потрібно, щоб вона підготувала їй необхідний пакет документів для участі підприємства в торгах, вона надала документацію конкурсних торгів з якої вона готувала наступні документи: статут підприємства , штатний розклад підприємства, звіти з податкової інспекції, звіти з пенсійного фонду, асортиментний перелік товару, довідку з банку, фінансовий звіт підприємства і ряд інших документів необхідних для участі в тендері. Після проведення торгів підприємство "Наш Монтаж" здійснювало поставку по наступних позиціях: чай, какао, кавовий напій, олія, сухофрукти, сир твердий, мак, родзинки, повидло, карамель, сіль, дріжджі, кисіль, сухофрукти та інше.

З директором підприємства ПП "Наш Монтаж" ОСОБА_46 бачилася один раз, коли в банку оформляли зразки підписів, після цього з ним не бачилася. Як директор ПП "Наш монтаж" ОСОБА_46 ніякої участі в управлінні і веденні господарської діяльності не брав.

Свідок ОСОБА_31 , суду пояснила, що є фізичною особою - підприємцем з 05.01.2012 року. Основним видом діяльності є поставка продуктів харчування - какао, чай, кавовий напій, макарони, дріжджі, сіль, мак, які вона здійснює оптом у відділ освіти Довгинцівського району м.Кривого Рогу.

У період з вересня 2009 року по 31.10.2011 року вона працювала на посаді бухгалтера відділу освіти Довгинцівського районного в Кривому Розі ради.

Головним бухгалтером за час її роботи була ОСОБА_5.

Рішення про те, щоб піти з роботи бухгалтера та зайнятися підприємницькою діяльністю було її самостійним рішенням.

Після звільнення з роботи бухгалтера вона вирішила зайнятися постачанням дрібних партій продуктів харчування в Довгинцівський відділ освіти.

Вона звернулася до тендерного комітету відділу освіти до його секретаря ОСОБА_4 і та їй видала перелік документів, які необхідні для участі у тендері (запит цінових пропозицій).

У зв'язку з тим, що вона не могла надати великі обсяги продуктів харчування (вартістю до 500 тис.грн.), вона в тендерах участі не брала, але договори на поставку підписувала з головою відділу освіти ОСОБА_26

Вона поставляла чай чорний в упаковках по 0,5 кг, який закуповувала на базі розташованої на АДРЕСА_6 у ПП "ОСОБА_64", за готівкові грошові кошти, вона купувала чай з посвідченнями та сертифікатами якості, без яких в відділ освіти продукти не беруть. Перевезенням продуктів займався ОСОБА_59, який є сином ОСОБА_5, головного бухгалтера відділу освіти Довгинцівського району на своєму автомобілі "Форд", мікроавтобус темно-зеленого кольору.

Дріжджі, сіль, макарони, кавовий напій, какао вона купувала там же, і перевезенням даної продукції займався завжди ОСОБА_51

Вона завжди їздила і їздить зі ОСОБА_51, за це вона йому нічого не платить, так як у них відбувається "взаєморозрахунок", вона в свою чергу надає бухгалтерські послуги ФОП ОСОБА_13, у якого офіційно працевлаштований (згідно трудового договору) ОСОБА_59 Бухгалтерські документи ОСОБА_13 їй надав ОСОБА_51, так як він здійснює перевезення (розвезення) продуктів харчування. З ОСОБА_13 вона не бачилася, бачила його одного разу у відділі освіти, і вона йому запропонувала послуги бухгалтера, а він їй послуги з перевезення.

В місяць вона поставляє продуктів на 10-15 тис. грн. Всі оригінали її статутних документів були вилучені співробітниками правоохоронних органів 02.08.2012 року на найманій квартирі, по АДРЕСА_7, яка використовувалася як офіс, де зберігалася оргтехніка та бухгалтерські документи. Цю квартиру вона не знімала, вона на неї приходить як на роботу, щоб зробити звіти в податкову, пенсійний, видаткові накладні для себе і ФОП ОСОБА_13 Вона не платить за оренду вищевказаної квартири. Хто платить за вищевказану квартиру вона не знає. У неї є ключі від квартири, ключі від квартири їй передав ОСОБА_51, чоловік головного бухгалтера відділу освіти ОСОБА_5 Оргтехніка на квартирі вже перебувала.

Документацію ФОП ОСОБА_13 вона веде з зими 2012 року. У цій же квартирі на своєму комп'ютері працювала ОСОБА_60, віком близько 22 років, вона вела бухгалтерію ФОП ОСОБА_61 Звіти робила на комп'ютері, на якому працювала вона.

Їй відомо найменування ПП "Наш Монтаж", вона вела бухгалтерію даного підприємства з лютого 2012 року, вона робила звіти в податкову. Засновником даного підприємства є ОСОБА_51, він передавав їй ключі від вищевказаної квартири, вона складала звіти в податкову ПП "Монтаж" з лютого 2012 року (до цього звітність здавалася в електронному вигляді), вести бухгалтерію даного підприємства її попросила ОСОБА_5, під приводом, щоб у того не було проблем з податковою, не вчасно здані звіти тягнуть за собою штраф. Звіти здавалися з нулями в графі ПДВ, так як підприємство не здійснювало підприємницьку діяльність з 01.01.2012 р.

З моменту приходу на роботу приблизно з жовтня 2009 року вона була членом комітету з конкурсних торгів відділу освіти виконкому Довгинцівського в Кривому Розі ради.

Вона була членом комітету з конкурсних торгів до моменту її звільнення з відділу освіти 31 жовтня 2011 року.

У 2011 році головою комітету з конкурсних торгів була ОСОБА_4, яка до цього була секретарем комітету.

Протокол відкриття конкурсних пропозицій повинна вести секретар комітету ОСОБА_30.

З приводу представленої їй на досудовому слідстві слідчим, для огляду, підшитої документації по відкритим торгам "Цукор" від 19.01.2011 року, пояснила, що була присутня на даних торгах, згідно реєстру отриманих пропозицій конкурсних торгів, документи надійшли від ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_9, ПП "Трансагро-Збут".

ФОП ОСОБА_11 на торгах не був присутній, чи він взагалі колись приходив на торги, вона пояснити не може, так як не пам'ятає і в обличчя того не знає. Те ж саме може сказати щодо ФОП ОСОБА_9

Чому в документах є вказівка ??на відмову в прийнятті пропозиції ОСОБА_10, на підставі того, що в її документах немає довідки про несудимість та довідки про відсутність банкрутства, а фактично ці документи були, вона не знає.

При відкритті конкурсних пропозицій на торгах їх відкриває голова ОСОБА_4, та оголошує весь список наявних документів. Після вона не дивилася документи з конкурсних торгів. Чому в матеріалах торгів (документах ОСОБА_11) немає довіреності на представлення його інтересів, їй не відомо. Чому виграв ФОП ОСОБА_9, вона не пам'ятає.

Свідок ОСОБА_62 , суду пояснила, що у травні 2011 року вона через своїх знайомих, познайомилася з ОСОБА_5 та ОСОБА_51. Приблизно в середині травні зустрілася з ОСОБА_5 і ОСОБА_51 в районі площі Артема, при зустрічі ОСОБА_5 запропонувала їй попрацювати на її підприємстві головним бухгалтером, так як вона в той момент шукала роботу то погодилася. В її обов'язки, як головного бухгалтера підприємства "Наш монтаж" входило: ведення бухгалтерської документації, подача звітів до контролюючих органів та інше.

Через деякий час за нею заїхав ОСОБА_51, щоб показати, де знаходяться документи підприємства ПП "Наш монтаж" за адресою: АДРЕСА_7. Він повідомив, що вся необхідна документація підприємства "Наш Монтаж" знаходиться тут.

ПП "Наш Монтаж" здійснювало свою діяльність з поставки продуктів харчування в шкільні та дошкільні установи Довгинцівського району. Документацію по ПП "Наш Монтаж" - рахунки, видаткові накладні, вона особисто відвозила до відділу освіти Довгинцівського виконавчого комітету.

Заробітну платню за її роботу їй виплачувала ОСОБА_5, зазвичай вона приїжджала до тої на роботу у відділ освіти Довгинцівського виконавчого комітету, де остання з нею розраховуються. На підприємстві ПП "Наш Монтаж" вона пропрацювала з червня по серпень 2011 року. Після цього вона розрахувалася, так як її не влаштовувала заробітна плата.

Свідок ОСОБА_15, суду пояснила, що є фізичною особою-підприємцем з 1999 року. Займається в основному постачанням продуктів харчування в бюджетні організації м.Кривого Рогу.

Вона постійно бере участь у конкурсних торгах в різних бюджетних організаціях, установах міста, в тому числі в 2011 році вона брала участь в ряді відкритих торгів у відділі освіти Довгинцівської районної в Кривому Розі ради по закупівлі овочів свіжих, консервації, картоплі.

Довгинцівський відділ освіти це єдиний відділ освіти, в якому вона ніколи не вигравала на торгах, при тому, що виставляла низькі і дуже конкурентні ціни на продукти.

У 2012 році вона вже не виставляла свої пропозиції на торги в зазначений відділ освіти, так як зрозуміла, що перемогти в торгах там їй буде не можливо при будь-яких умовах.

Так, при подачі заяви на видачу документації конкурсних торгів, в даному відділі відразу документи не видаються, вони видаються через 3 дні, якщо прийдеш через 2 дні або на 4-й день, то документи не видаються ОСОБА_4, з мотивуванням про пропуск термінів видачі.

В інших районах ніде такого немає, документи видаються відразу.

Приблизно в лютому 2011 року вона подавала заяву на отримання документів за запитом цінових пропозицій "Фрукти, ягоди, горіхи".

Головою комітету з конкурсних торгів ОСОБА_4 їй було усно відмовлено у видачі документації по запиту цінових пропозицій з мотивуванням, що у них вже є три учасники. Це було незаконно, так як закон України "Про здійснення державних закупівель" не обмежує кількість учасників, згідно його вимог, на відкритих торгах повинно бути не менше 2-х учасників, а при запиті цінових пропозицій - не менше трьох учасників.

Також вона брала участь у відкритих торгах у відділі освіти Довгинцівського районного в Кривому Розі ради по закупівлі "Продукти готові та консерви овочеві", "Овочі свіжі", "Культури овочеві". В результаті її документи були визнані поданими не в повному обсязі і вона не виграла тендер, хоча її ціна була кращою (найнижчою).

По відритим торгам (овочі свіжі) за 19.01.2011 року може пояснити, що запропонована нею ціна становила 484 020 грн. Її документи були визнані не відповідними вимогам конкурсних торгів, так як відсутній оригінал довідки про не судимість, довідки про відсутність провадження у справі про банкрутство, відсутня довідка довільної форми щодо відомостей про учасника.

В її документах перебувала завірена копія довідок про не судимість і про відсутність банкрутства, а також інші необхідні документи з відомостями про її як учасника (паспорт, копія довідки з ідентифікаційним номером, довідки про реєстрацію ФОП, свідоцтво про сплату єдиного податку, і всі дані є у фірмових бланках.)

Оригінал довідок про не судимість і про відсутність банкрутства були подані на інші торги в цей же день в цей же відділ освіти. Подавати оригінали в кожні торги дуже дорого, довідка про несудимість коштувала тоді 150 грн., про відсутність банкрутства близько 200 грн. Якщо її ціна становила 484 020 грн., то переможцем визнано ФОП ОСОБА_9 з ціною в 831 008 грн., тобто перемогла ціна, яка перевищує її в два рази.

Вона виставляє ціну на торги, яка для неї економічно обґрунтована і є вигідною, вона в неї вкладає прибуток в 10-15%. Її пропозиція була відхилена за якимись формальними надуманими обставинами.

Щодо торгів "Продукти готові та консерви овочеві" від 19.01.2011 року може пояснити, що запропонована ціна становила 168 000 грн.

Її документи були визнані не відповідними вимогам конкурсних торгів, так як відсутній оригінал довідки про не судимість, довідки про відсутність провадження у справі про банкрутство, копія асортиментного переліку до акту на складські приміщення не завірена, відсутній сертифікат відповідності.

У її документах перебувала завірена копія довідок про не судимість і про відсутність банкрутства, сертифікат відповідності на консервацію був давно скасований, приблизно три роки тому, асортиментний перелік завірений її підписом і печаткою та підписаний головним лікарем санстанції Жовтневой СЕС в Кривому Розі. Її ціна знову ж складала 168000 грн., а переможцем торгів визнано ФОП ОСОБА_9 з ціною в 374 500 грн., тобто перемогла ціна, що перевищує її більш ніж в два рази. Вона вважає, що її пропозиція була відхилена незаконно, безпідставно.

Щодо торгів "Культури овочеві" від 19.01.2011 року, то запропонована нею ціна становила 664 860 грн.

Її документи були визнані не відповідними вимогам конкурсних торгів, так як копія асортиментного переліку до акту на складські приміщення не завірена.

В її документах перебуває асортиментний перелік завірений її підписом і печаткою та підписаний головним лікарем санстанції Жовтневої СЕС в Кривому Розі. Цей документ не вимагає більш ніякого засвідчення.

Її ціна складала 664860 грн., переможцем торгів визнано ФОП ОСОБА_9 з ціною в 901 800 грн., тобто перемогла ціна, що перевищує її на 236 тис грн.

Її цінові пропозиції, не дивлячись на їх очевидну економічну вигідність для державних закупівель, відхилялися за формальними надуманими підставами.

В неї склалося враження в непрозорості, упередженості торгів, які проводяться в Довгинцевському відділі освіти , після чого вона вирішила більше там в торгах не брати участь.

Свідок ОСОБА_63 , суду пояснив, що є фізичною особою - підприємцем, а також є власником ПП "Трансагро-Збут", яке займається оптовою торгівлею продуктами харчування до супермаркетів і бюджетних організацій м.Кривого Рогу.

ПП "Трансагро-Збут" в період 2011 року постійно брав участь в конкурсних торгах, що проходили у відділі освіти Довгинцівської районної в м.Кривому Розі ради з приводу закупівлі круп, борошна, цукру, овочів, фруктів, картоплі. У період грудня 2011 року - січня 2012 його підприємство брало участь у торгах з приводу закупівель крупи, борошна, цукру, овочів, картоплі, сухофруктів, м'яса курки, м'ясо.

В 2011 році він брав участь в 4 торгах, якщо за двома торгів він дійсно забув вкласти довідку з МВС про відсутність судимостей, то по 2 торгам тендерним комітетом безпідставно, з надуманих причин було відхилено його пропозицію.

Щодо торгів 19.01.2011 року "Овочі свіжі", його пропозиція на поставку моркви, цибулі, капусти, буряка була відхилена, хоча його ціна становила 448 304 грн. Переміг у торгах ФОП ОСОБА_9 з ціною - 831008 грн.

Його пропозиція була відхилена з наступних підстав: не було сертифіката якості, але даний документ знаходився в тендерній документації, а в обґрунтування відхилення його пропозиції було зазначено, що відсутній звіт про фінансові результати підприємства. В той час, як він вклав звіт про фінансові результати за 3-й квартал 2010 року, та як за 4-й квартал ще не настав термін його здачі.

Також може привести приклад по торгам від 24.01.2012 року, де він брав участь у торгах щодо закупівель борошна та цукру для відділу освіти Довгинцевського району:

Його пропозиція становила 129682 гривні, пропозиція ОСОБА_12 - 182959 грн., ОСОБА_42 -184198 грн. Перемогла ОСОБА_12 з ціною в 182 959 грн., що на 50 тисяч дорожче його ціни. Його пропозицію відхилили у зв'язку з незаконною вимогою тендерного комітету надати гарантійний лист на поставку товара разом з усіма реєстраційними документами виробника у випадку якщо ціна пропозиції буде відрізнятися більш ніж на 15% від середньостатистичної ціни, внаслідок чого його пропозиція була відхилена.

Ще один з прикладів, незаконне відхилення його пропозиції на торгах від 24.01.2012 року, коли він брав участь у торгах по закупівлі цукру для вищевказаного відділу освіти.

Його пропозиція становила 283210 грн. Пропозиція ОСОБА_12 становила 330486 грн. Пропозиція ОСОБА_42 становила 332716 грн. Виграв ОСОБА_12, яка на 47276 грн. дорожче ніж його. Відмова ПП "Трансагро-Збут" аргументували тим, що запропонована ним ціна була нижчою від середньостатистичної більш ніж на 15%, хоча це насправді було не так. Його ціна становила 6 грн.35 копійок за 1 кг цукру, ціна статистики на момент проведення торгів становила 7,06 грн. Тобто ціна на 15% нижче від середньостатистичної була б 6.00 грн. Таким чином посадові особи тендерного комітету Довгинцівського відділу освіти безпідставно відхиляли його більш вигідну пропозицію на користь пропозицій інших суб'єктів підприємницької діяльності та купували продукцію за істотно завищеними цінами.

Тобто постійно його пропозиції, які були найбільш вигідними для держави, відхилялися за надуманими причинами, переможці були як правило одні і ті ж, це наскільки йому відомо пов'язані між собою родинними і дружніми зв'язками ФОП ОСОБА_9, ОСОБА_8 та інші.

Не дивлячись на те, що згідно вимог, поставка за бюджетні кошти не може здійснюватися за ціною, вищою ніж середньостатистична, яка встановлювалася Управлінням статистики м.Кривого Рогу, закупівлі в Довгинцівському відділі освіти здійснювалися за завищеними цінами.

Якщо його ціна за вказаним вище тендером на поставку цукру, становила 6,35 грн., А статистична ціна-7,06 грн., То закупівля була здійснена у переможця ОСОБА_12 з ціною 7.41 грн., тобто більш ніж на гривню дорожче, чим у нього.

Таким чином, він жодного разу не виграв тендер у відділі освіти Довгинцівського в Кривому Розі ради, хоча його ціна завжди було більш вигідною, одного разу, приблизно 24.01.2012 року коли він прийшов на торги, металеві двері, які ведуть до відділу освіти, де проходять торги була замкнена на два навісних замка, він викликав міліцію, замки спиляли і виявилося, що торги збиралися провести "при закритих дверях".

Свідок ОСОБА_14 , суду пояснив, що є фізичною особою-підприємцем з 2005 року. Займається оптовими поставками продуктів харчування в навчальні заклади міста Кривого Рогу.

Протягом 2011 року постійно брав участь в конкурсних торгах, що проходили у відділі освіти Довгинцівської районної в м.Кривому Розі ради з приводу закупівлі овочів, культур овочевих (картопля, горох), крупи, консервація, риба.

У січні 2011 року брав участь у торгах по овочах свіжих, культурам овочевим, можливо і по інших лотах. Його ціна була нижчою, ніж ціна тих, хто перемагав у торгах, в основному ФОП ОСОБА_9, ФОП ОСОБА_8, ФОП ОСОБА_54.

Він жодного разу не міг перемогти в торгах, що проводяться у відділі освіти Довгинцівського району, його пропозиції відхилялася з будь-яких причин, не через ціни або істотні умови, а за формальними ознаками, наприклад, довідка про не судимість чи про відсутність банкрутства видана на більш ранню дату. Це було пов'язано з тим, що часто він, побачивши в інтернеті на сайті оголошення про торги, та приготувавши документи на зазначену дату торгів, дізнавався, що ближче до дати торгів виходило оголошення про їх перенесення на іншу дату, так могло бути по кілька разів, в результаті він не встигав брати нові довідки, оскільки довідку про відсутність банкрутства видають у м.Дніпропетровську через 10 днів.

В результаті його пропозиція відхилялася через нестачу документів, а переможцем торгів ставав підприємець, ціна якого могла перевищувати його більш ніж в два рази. Він вважає, що це робилося навмисно, з метою забезпечення перемоги на торгах певних осіб, так як тільки людина, яка заздалегідь знала остаточну дату торгів, могла встигнути підготувати необхідну документацію.

На торгах у 2011 і на початку 2012 року він був майже на всіх, жодного разу не бачив на них ФОП ОСОБА_11, жодного разу не було ОСОБА_9, ОСОБА_10

На торгах постійно присутні ФОП ОСОБА_8 і ФОП ОСОБА_12 яка представляла інтереси, наскільки він пам'ятає ОСОБА_9

ОСОБА_8 і ОСОБА_12 приходили і уходили завжди разом, їх на торги часто привозив в одному автомобілі ОСОБА_54

ОСОБА_8 постійно писала якісь скарги, на торгах включала диктофон, він впевнений, що вони діяли на торгах спільно.

Складалося враження, що йому виграти на торгах не можливо і в 2012 році він перестав брати участь в торгах у даному відділі освіти.

Свідок ОСОБА_64 , суду пояснив, що є фізичною особою - підприємцем з 1995 року. Займається оптовими поставками продуктів харчування в тому числі в навчальні заклади міста Кривого Рогу.

Він в 2009, 2010 роках не працював з навчальними закладами міста, займався фасуванням борошна, цукру і подібної продукції.

Він раніше брав участь в конкурсних торгах в Долгінцевському відділі освіти районної у Кривому Розі ради, раніше поставляв борошно в даний відділ, але працювати в цьому районі було складно через погано поставлену роботу як у відділі освіти так і в навчальних закладах району.

У січні 2011 року він брав участь у конкурсних торгах на закупівлю продуктів готових та консервів овочевих.

Його цінова пропозиція була нижче ніж у деяких інших учасників торгів, але у зв'язку з відсутністю договорів поставок продуктів у бюджетні організації в 2009-2010 роках, його пропозиція була відхилена.

Він не був присутній при відкритті тендерних пропозицій, хто там був він не знає, він по пошті отримав повідомлення про результати торгів.

Більше в 2011-2012 роках він в торгах у відділі освіти Довгинцівського району участі не брав.

Свідок ОСОБА_18, суду пояснила, що є фізичною особою - підприємцем з 2009 року. Займається оптовими поставками продуктів харчування в навчальні заклади міста Кривого Рогу.

Більше здійснює поставок у відділ освіти Інгулецького, Саксаганського районів м.Кривого Рогу.

Періодично брала участь в конкурсних торгах у відділі освіти Довгинцівського району м.Кривого Рогу. В даному відділі освіти вона ніколи не вигравала конкурсні торги і поставок продуктів не здійснювала.

У 2011 році вона брала участь у конкурсних торгах у Довгинцівському відділі освіти по предмету закупівлі "Продукти готові та консерви плодові".

Нею особисто був зданий пакет документів згідно документації конкурсних торгів.

Документи для участі в торгах в Долгінцевському відділі освіти приймала ОСОБА_4, голова тендерного комітету.

Вона на торгах 19.01.2011 року особисто не була присутня, потім отримала поштою повідомлення про те, що її документація не відповідала вимогам конкурсних торгів, а саме, відсутнє якісне посвідчення на сухофрукти.

Її ціна пропозиції становила 108678 грн., Переможцем торгів був визнано ПП "Наш Монтаж" з ціною пропозиції 210540 грн.

У неї виникли сумніви в чесності проведених торгів, але ніяких заходів вона не приймала і нікуди не скаржилася, в силу відсутності часу і усвідомлення даремності скарг.

Так, згідно документації конкурсних торгів, необхідно було надати: декларацію виробника або якісне посвідчення, висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

В неї були якісні посвідчення на повидло і родзинки, на сухофрукти було тільки висновок санітарно-епідеміологічної експертизи.

Формально були підстави відхилити її пропозицію, хоча вона була найбільш економічно вигідною.

Вона чула від когось з підприємців, що ПП "Наш Монтаж" має відношення до головного бухгалтера ОСОБА_5, тому і з інших причин вона прийшла до висновку про недоцільність подальшої участі в конкурсних торгах по поставці продуктів харчування в зазначеному відділі освіти.

Свідок ОСОБА_30 , суду пояснила, що працює на посаді бухгалтера відділу освіти Довгинцівської районної в м.Кривому Розі ради з 01.12.2010 року. До цього працювала секретарем аварійно-рятувальної служби цього ж відділу.

Коли головний бухгалтер ОСОБА_5 запропонувала їй перейти на посаду бухгалтера, вона погодилася, так як зарплата бухгалтера трохи вище. З 01.12.2009 року була секретарем тендерного комітету, пізніше комітету з конкурсних торгів відділу освіти Довгинцівської районної в Кривому Розі ради з 01.12.2010 року. На дану посаду була призначена згідно наказу начальника відділу освіти. З 01.01.2012 року є членом комітету з конкурсних торгів.

У функції секретаря комітету з конкурсних торгів входить розміщення оголошень про проведення торгів, розміщення документації конкурсних торгів на веб-порталі, видача документації, прийом пакету документів від учасників, внесення їх до реєстру отриманих пропозицій, заповнення протоколу розкриття пропозицій, розгляд пропозицій від учасників після розкриття, ведення конкурсної документації (реєстру отриманих пропозицій конкурсних торгів. Вона вела протокол про розкриття пропозицій конкурсних торгів, куди вносяться дані про пропозиції учасників-внесення загальної суми пропозиції кожного учасника відповідно їх документації встановленим вимогам.

Крім неї до комітету з конкурсних торгів в 2011-2012 роках входять наступні працівники відділу освіти, голова в 2011 році - заступник головного бухгалтера ОСОБА_4, 2012 року - начальник відділу освіти ОСОБА_26 У 2011 році заступником голови була ОСОБА_32, з 01.01.2012 р. - ОСОБА_66.

Члени комітету - в 2011 році ОСОБА_28, ОСОБА_31. У 2012 році - крім неї, ОСОБА_68, секретар ОСОБА_4

Рішення про переможця торгів приймається рішенням комітету, вони разом вивчають документи, там де є всі необхідні документи, які відповідають документації конкурсних торгів, ті пропозиції допускаються до участі в оцінці та вибору переможця.

Рішення комітету у них завжди одноголосне, так як вони всі разом приймають рішення при вивченні документів.

Головою в 2011 році була ОСОБА_4, і вона на прийняття нею рішення ніяк не впливала.

По відкритим тогам "Цукор" від 19.01.2011 року, пояснила, що реєстр отриманих пропозицій заповнений від руки нею, протокол про розкриття пропозицій конкурсних торгів заповнений не нею, а рукою голови ОСОБА_4 Нею заповнена тільки графа-ціна пропозиції. Чому цей протокол заповнений не нею, вона не знає, взагалі то він повинен був заповнюватися нею як секретарем комісії.

Розкриття пропозицій відбувається наступним чином: всі члени комітету знаходяться в актовому залі відділу освіти. За бажанням можуть бути присутні учасники торгів або їх уповноважені представники.

Голова ОСОБА_4 оголошує предмет закупівлі, нею відкриваються запечатані пакети з наданими учасниками документами, потім ОСОБА_4 гортає документацію і перераховує кожен документ, наданий учасником і оголошує загальну суму пропозиції. Вони мають на руках таблички, які вони самі собі роблять для зручності, де в лівій графі перераховуються необхідні документи, для участі в торгах, у правій графі порожні клітини, де робляться позначки.

Після цього в протоколі підписуються всі присутні учасники торгів.

Згідно протоколу розкриття пропозицій по предмету закупівлі "Цукор" від 19.01.2011 року не може пояснити, чому його заповнювала ОСОБА_4, так як не знає, чи була вона в той день на торгах, про що свідчить заповнення нею деяких протоколів в цей день, наприклад по предмету закупівлі "М'ясо свіже та заморожене". Деякі реєстри отриманих пропозицій конкурсних торгів також заповнені нею, тому що було багато документів, вони з ОСОБА_4 поділили їх навпіл і заповнювали кожен свою частину.

Чому в документах є вказівка ??на відмову в прийнятті пропозиції ОСОБА_10, на підставі того, що в її документах немає довідки про несудимість та довідки про відсутність банкрутства, а фактично ці документи є, вона не знає.

По торгах "Овочі свіжі" від 19.01.2011 року показала, що і реєстр прийнятих пропозицій і протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів заповнений в розділі інформація про наявність документів рукою ОСОБА_4, цифри в розділі ціна пропозиції заповнені її рукою.

Можливо вона внесла цифри з ціною пропозицій, після чого ОСОБА_4 своєю рукою вже заповнювала графу "інформація про наявність необхідних документів.

Чому в повідомленні ФОП ОСОБА_10 підписаному ОСОБА_4 зазначено про відсутність у її документах довідки про судимість та про відсутність банкрутства, а в документах є довідка про відсутність судимості і відсутній один лист, сторінки 59-60, їй не відомо, вона не витягала якісь документи

З приводу торгів "Культури овочеві", "Продукти готові та консерви овочеві" документи заповнені також ОСОБА_4, крім графи ціна пропозиції в протоколі розкриття пропозицій конкурсних торгів, цифри до неї внесені нею.

Вона не отримувала будь-якої матеріальної чи іншої винагороди за будь-яке сприяння перемозі в торгах того чи іншого учасника.

ОСОБА_11 документи особисто у відділ освіти не приносив і на торгах не був присутній, хто представляв його інтереси і приносив його документи не пам'ятає.

За ФОП ОСОБА_10 документи приносила і була присутня на торгах ОСОБА_8, за ОСОБА_9 приносила документи і присутня на торгах ОСОБА_12.

Свідок ОСОБА_28 , суду пояснила, що працювала на посаді технолога відділу освіти виконкому Довгинцівського районного в Кривому Розі ради з 02.03.2010 року по 01.02.2012 року.

В її обов'язки входила перевірка документів про якість продуктів харчування, відповідності їх санітарно-епідеміологічним нормам.

З початку 2011 року до моменту її звільнення вона входила до складу комітету з конкурсних торгів вищевказаного відділу освіти.

Зазначила, що слідчий їй надавав для огляду протоколи розкриття конкурсних пропозицій від 19.01.2011 року, пояснила, що там її посада вказана як бухгалтер, що не відповідає дійсності.

Яким чином вона була призначена на посаду члена комітету з конкурсних торгів не знає, напередодні торгів, приблизно на початку січня 2011 року до неї підійшла голова тендерного комітету ОСОБА_4 і сказала, що на наступний день у відділі тендер, і вона повинна брати участь у ньому як член комітету. ОСОБА_4 не була її начальником, мабуть це питання вона погодила з головним бухгалтером ОСОБА_5

З приводу проведення конкурсних торгів із закупівлі продуктів харчування може пояснити, що її участь у тендерному комітеті носила формальний характер, вона, якщо не була на лікарняному, була присутня при розкритті пропозицій конкурсних торгів, яке відбувалося таким чином.

У присутності учасників торгів, голова комітету ОСОБА_4 відкривала конверти з поданою документацією, зачитувала наявні документи, а члени комітету з конкурсних торгів на аркушах паперу робили відмітки про наявність того чи іншого документа, необхідного для проведення торгів.

Після приймалося рішення в залежності від того чи всі є документи і за запропонованою ціною.

Рішення приймалося після розкриття, не в присутності учасників, як такого голосування не було, вона не впливала на прийняття рішень про перемогу того чи іншого суб'єкта підприємницької діяльності.

Ким приймалося рішення вона не знає, мабуть головою ОСОБА_4, чи впливала якось на прийняте рішення на користь певних підприємців головний бухгалтер ОСОБА_5 вона не знає.

Її дивувало іноді рішення про перемогу одного з учасників, це стосувалося перемоги ФОП, інтереси яких представляли ОСОБА_8 і ОСОБА_12, так як виставлені на торги ціни були набагато вищі, ніж в інших учасників.

Розповіла, що була присутня на відкритих торгах "Цукор" 19.01.2011 року тоді документи надійшли від ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_9, ПП "Трансагро-Збут".

ФОП ОСОБА_11 та торгах не був присутній в той день і взагалі вона його ніколи не бачила, його інтереси представляла або ОСОБА_8 або ОСОБА_12 Їй важко сказати, хто саме представляв його і інтереси так як вони обидві приходили і йшли разом, на торгах сиділи разом, вони мали спільну позицію, хоча всі розуміли, що вони представляю інтереси підприємців пов'язаних між собою, в даному випадку це ФОП ОСОБА_11, ОСОБА_10 і перемагав як правило в торгах з їх участю ОСОБА_9

Чому в документах є вказівка ??на відмову в прийнятті пропозиції ОСОБА_10, на підставі того, що в її документах немає довідки про несудимість та довідки про відсутність банкрутства, а фактично ці документи є, вона не знає.

Чому в матеріалах торгів (документах ОСОБА_11) немає довіреності на представлення його інтересів, їй не відомо.

Також на торгах ніколи не була присутня ФОП ОСОБА_10 і ФОП ОСОБА_9, їх інтереси представляли або ОСОБА_12 або ОСОБА_8, вона їх добре запам'ятала, бо вони завжди включали диктофон і чіплялися до слів.

Чому виграв ФОП ОСОБА_9 вона не пам'ятає і не приймала такого рішення.

По предмету закупівлі "Культури овочеві" від 19.01.2011 року, може пояснити теж саме, що і за процедурою закупівлі цукру, там ті ж учасники перемогли, і пропозиції інших підприємців були відхилені через відсутність тієї чи іншої довідки, вона не брала участь в ухваленні рішення про відхилення пропозицій того чи іншого учасника, мабуть, це рішення приймалося ОСОБА_4

По торгах "Овочі свіжі" від 19.01.2011 року можу пояснити теж саме, що і за процедурою закупівлі цукру і культур овочевих, там переміг знову ж ОСОБА_9 і пропозиції інших підприємців були відхилені через відсутність тієї чи іншої довідки, вона не брала участь в ухваленні рішення про відхилення пропозицій того чи іншого учасника, мабуть, це рішення приймалося ОСОБА_4

По торгах "Продукти готові та консерви овочеві" від 19.01.2011 року може сказати що і пояснити теж саме, що і за процедурою закупівлі цукру і культур овочевих, там переміг знову ж ОСОБА_9, і пропозиції інших підприємців були відхилені з-за відсутності тієї чи іншої довідки, вона не брала участь в ухваленні рішення про відхилення пропозицій того чи іншого учасника, мабуть, це рішення приймалося ОСОБА_4

Протоколи розкриття пропозицій конкурсних торгів у графі інформація про наявність необхідних документів, заповнені рукою ОСОБА_4, чому, їй не відомо, можливо секретар комітету ОСОБА_34 була зайнята чимось іншим.

Вона підписувала всі протоколи торгів, в яких брала участь, бувало, що вона підписувала протоколи щодо торгів, коли її не було з якихось причин, коли це було вона не пам'ятає.

Вона, як технолог перевіряла документи по відповідності санітарним нормам продукції, може сказати, що відносно продукції були зауваження, вона знала, що продукти розвозяться з порушенням санітарних норм (наприклад разом возять рибу, картоплю та інше), переживала, так як це все йде в їжу дітям, можуть бути і отруєння і що завгодно.

Експедитори і бухгалтери ФОП ОСОБА_9, ОСОБА_11, ОСОБА_8, ОСОБА_12, це одні й ті ж експедитори, вони часто змінювалися, вона не пам'ятає їх даних. Ці особи пов'язані між собою.

Перевіряючи документацію на їх товар, вони возили рибу, борошно, цукор, овочі, картоплю, крупи, консервацію, вона звертала увагу на те, що у всіх їх склади знаходяться в одному місці, санітарна документація однакова, різні тільки ФОП, достовірність документів вона не перевіряла, так як це не її функції, вона говорила про це ОСОБА_4, але вона не давала якоїсь відповіді.

За складом характеру ОСОБА_4 може сказати, що та не могла бути організатором якої-небудь незаконної схеми, а саме сприяти перемозі в тендері якогось конкретного підприємця, швидше за все вона діяла за вказівкою, але сказати чия саме це була вказівка вона ? не може, так як не була присутня при дачі їй таких вказівок.

Свідок ОСОБА_32 , суду пояснила, що працювала на посаді товарознавця відділу освіти виконкому Довгинцівської районної в м. Кривому Розі ради з 19.09.2007 року по 09.08.2011 року, потім пішла на лікарняний по вагітності.

Як товарознавець приймала заявки від установ, які закріплені за відділом освіти і формує спільні замовлення для постачальників продуктів харчування.

Приблизно з 2010 року була членом тендерного комітету зазначеного відділу освіти.

У 2011 році стала заступником голови комітету з конкурсних торгів ОСОБА_4 Яким чином була призначена на цю посаду вона не знає, мабуть, наказом начальника відділу освіти.

Рішення про переможця торгів приймається рішенням комітету, вони разом вивчають документи, там де є всі необхідні документи, які відповідають документації конкурсних торгів, ці пропозиції допускаються до участі в оцінці та вибору переможця.

Чи було рішення комітету у них завжди одноголосне, вона б не сказала, вони дивилися документи, ОСОБА_4 при відкритті тендерних пропозицій перечитувала кожен документ. Рішення приймалися колегіально всім комітетом.

Її участь у комітеті з конкурсних торгів носила формальний характер. Вона не приймала рішень про перемогу того чи іншого ФОП в торгах, вона була на кожному із засідань комітету, при розкритті пропозицій вона на аркуші паперу з переліком документів робила позначки про наявність або відсутність необхідних документів, після чого складався протокол розкриття пропозицій, з підписами присутніх учасників торгів або їх представників, потім переходили до наступного лоту торгів. Рішення про переможця приймалося пізніше, коли не було такого поспіху, в основному рішення було звичайно за ОСОБА_4, бо вони зайняті іншою роботою, але ці рішення були ОСОБА_4 обгрунтовані. Тобто якщо не було якогось документа, то пропозиція вважалася не відповідною вимогам тендерної документації.

Зазначила, що вона була присутня на відкритих торгах "Цукор" 19.01.2011 року, згідно реєстру отриманих пропозицій конкурсних торгів, документи надійшли від ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_10, ФОП ОСОБА_9, ПП "Трансагро-Збут".

ФОП ОСОБА_11 на торгах не був присутній взагалі ніколи, вона його особисто ніколи не бачила, його інтереси представляла або ОСОБА_8 або ОСОБА_12 Їй важко сказати хто саме представляв його інтереси так як на торгах були разом, вони мали спільну позицію, хоча всі розуміли, що вони представляють інтереси підприємців пов'язаних між собою, в даному випадку це ФОП ОСОБА_11, ОСОБА_10 і перемагав як правило в торгах з їх участю ОСОБА_9

Чому в документах є вказівка ??на відмову в прийнятті пропозиції ОСОБА_10, на підставі того, що в її документах немає довідки про несудимість та довідки про відсутність банкрутства, а фактично довідка про несудимість є, а довідка про відсутність процедури банкрутства є в описі , але немає в документах і не вистачає одного листа, вона не знає. Чому в матеріалах торгів (документах ОСОБА_11) немає довіреності на представлення його інтересів, їй не відомо.

Також на торгах ніколи не була присутня ФОП ОСОБА_10 і ФОП ОСОБА_9, їх інтереси представляли або ОСОБА_12 або ОСОБА_8

За протоколом розкриття пропозицій по предмету закупівлі "Культури овочеві" від 19.01.2011 року, вона може пояснити теж саме, що і за процедурою закупівлі цукру, там ті ж учасники перемогли, і пропозиції інших підприємців були відхилені через відсутність тієї чи іншої довідки, вона не приймала рішення про відхилення пропозицій того чи іншого учасника.

По торгах "Овочі свіжі" від 19.01.2011 року, пояснила теж саме, що і за процедурою закупівлі цукру і культур овочевих, там також переміг ОСОБА_9, і пропозиції інших підприємців були відхилені через відсутність тієї чи іншої довідки, вона не брала участь в ухваленні рішення про відхилення пропозицій того чи іншого учасника.

По торгах "Продукти готові та консерви овочеві" від 19.01.2011 року, пояснила, що - переміг ОСОБА_9, і пропозиції інших підприємців були відхилені через відсутність тієї чи іншої довідки, вона не брала участь в ухваленні рішення про відхилення пропозицій того чи іншого учасника.

Протоколи розкриття пропозицій конкурсних торгів у графі інформація про наявність необхідних документів, заповнені рукою ОСОБА_4, чому, їй не відомо, можливо через великий обсяг розглянутої документації на торгах їй довелося самій заповнювати протоколи розкриття пропозицій.

Вона не отримувала будь-якого матеріального чи іншої винагороди за будь-яке сприянню перемозі в торгах того чи іншого учасника.

Вона вважає, що ОСОБА_4 враховуючи її вік і характер, не стала б за своєю ініціативою підробляти або вносити неправдиві відомості в документацію конкурсних торгів, для того, щоб переміг той чи інший учасник.

Їй не відомо про факти вказівок ОСОБА_4 про неправомірні дії або підроблення конкурсної документації будь-ким з посадових осіб відділу освіти.

Свідок ОСОБА_24 , суду пояснила, що працювала на посаді начальника відділу освіти Довгинцівської районної в Кривому Розі ради з листопада 2010 року по кінець жовтня 2011 року.

Взагалі в даному відділі освіти відпрацювала 21 рік, до призначення начальником працювала заступником начальника даного відділу.

В посадові обов'язки начальника відділу освіти входить: загальне керівництво відділом, прийом і звільнення працівників, представлення інтересів відділу у взаємини з іншими установами, підприємствами, організаціями, укладання договорів, контроль за формуванням мережі класів, контроль за матеріально-технічним забезпеченням установи та інше.

У відділі освіти приблизно з початку 2000-х років існував тендерний комітет, пізніше комітет з конкурсних торгів, завданням якого було визначення на конкурсній основі суб'єкта підприємницької діяльності - постачальника певних продуктів харчування (товарів, послуг) для потреб шкільних, дошкільних закладів Довгинцівського району м. Кривого Рогу.

З приводу підприємця ОСОБА_54 може пояснити, що особисто вона з ним не мала жодних відносин, але знає, що він дуже давно займається постачанням продуктів харчування до відділу освіти, пам'ятає його близько 20 років як людину, що займається підприємницькою діяльністю у зазначеній сфері.

Вона колись, у 2002-2005 році була головою тендерного комітету, тоді ОСОБА_54 не вигравав тендери, він висловлював невдоволення. Вона вимагала належної якості продуктів і відповідну документацію, у нього з цим були проблеми.

Після цього вона не захотіла більше бути головою тендерного комітету і мати відношення до тендерів взагалі, так як особисто для неї це було неприємно.

ОСОБА_5 працює у відділі освіти близько 10 років, була бухгалтером, близько 5 років працює головним бухгалтером.

Вона добре розбирається в бухгалтерському обліку, стежить за законодавством, є гарним фахівцем.

ОСОБА_4 працює у відділі освіти близько 5 років. Спочатку працювала бухгалтером, потім з осені 2011 року призначена заступником головного бухгалтера.

ОСОБА_4 постійно займалася тендерними процедурами, була спочатку секретарем тендерного комітету, потім була призначена головою тендерного комітету. Це було зумовлено тим, що вона добре розбирається в законодавстві та процедурі по даному питанню.

В період 2011 року у відділі освіти Долгіценцевскої районної в Кривому Розі ради проводилися конкурсні торги по закупівлі продуктів харчування.

Приблизно з 15.01.2011 року по 07.02.2011 року вона перебувала на стаціонарному лікуванні, обов'язки начальника виконувала її заступник ОСОБА_3, вона ж підписувала договори на поставку продуктів харчування в відділ освіти з переможцями торгів під час її відсутності.

Всі питання організації та проведення конкурсних торгів відносяться до компетенції голови комітету з конкурсних торгів ОСОБА_4

Їй не було відомо про якісь порушення при проведенні конкурсних торгів, ОСОБА_4 їй не доповідала про якісь порушення при проведенні процедур, скарг з боку підприємців-учасників торгів не було.

Про те, що засновником і колишнім директором ПП "Наш Монтаж", що є переможцем деяких торгів, є чоловік ОСОБА_5 вона не знала.

ОСОБА_4 за складом свого характеру не могла організувати якусь злочинну схему, направлену на порушення законодавства про державні закупівлі, хоча володіла належним об'ємом знань, навичок в сфері проведення конкурсних торгів.

ОСОБА_5 була безпосереднім начальником ОСОБА_4, наскільки вона знає, стосунки в тих тільки службові. Їй не відомо про якісь незаконні розпорядження, вказівки головним бухгалтером ОСОБА_5 ОСОБА_4

Вина підсудних підтверджується оголошеними в судовому засіданні поясненнями свідка ОСОБА_11 , даними ним на досудовому слідстві, згідно яким він пояснив, що що з 2002 року до квітня 2010 року він працював на посаді монтера шляху УЖДТ КЗРК, в його обов'язки входило обслуговування залізничної колії. Його робочий графік становив з 8.00 до 17.00 п'ять днів на тиждень і два вихідних суботу та неділю. На даний момент він не працює.

В листопаді 2002 року до нього звернувся знайомий ОСОБА_54 з проханням, щоб він на своє ім'я відкрив СПД. Як той йому пояснив, це йому необхідно для того, щоб він зміг брати участь у державних закупівлях за бюджетні кошти, і для того щоб у нього був ряд своїх підконтрольних підприємців, від яких він зможе подавати заявки на участі в торгах для великої ймовірності отримання перемоги в торгах. ОСОБА_54 також пояснив, що нічого робити не треба буде, що фінансово - господарською діяльністю від ФОП ОСОБА_11 буде займатися він, всі звіти в контролюючі органи, також буду подаватися ОСОБА_54 Так як ОСОБА_54 був його знайомим, то він погодився. Через деякий час, він зустрівся з ОСОБА_54 і вони поїхали в реєстраційну палату відкривати на його ім'я суб'єкта підприємницької діяльності. У реєстраційній палаті по реєстрації ФОП займався ОСОБА_54, він тільки підписував документи. Після того, як було зареєстровано ФОП, він спільно з ОСОБА_54 отримали печатку на ФОП ОСОБА_11 Коли були отримані всі документи і печатка на його ФОП, він все передав ОСОБА_54, та ніякої фінансово-господарської діяльності від ФОП ОСОБА_11 він не вів.

У 2010 році до нього під'їхав ОСОБА_54 і сказав, що йому необхідно, щоб він від свого імені дав нотаріальну довіреність на ОСОБА_8, як пояснив йому ОСОБА_54 для того, щоб від його імені можна було надавати документи для участі в торгах в відділах освіти міста Кривого Рогу. Він погодився, і вони поїхали в нотаріальну контору по пр. Миру, м. Кривого Рогу. Також він давав доручення в 2011 році на ОСОБА_8

Оглянувши пред'явлені йому документи (відкриті торги "Масло вершкове") - пропозиції конкурсних торгів від ФОП ОСОБА_11, які надавалися у відділ освіти виконавчого комітету Довгинцевського району, пояснити, що документи: форма пропозиції конкурсних торгів, реєстру, інформаційна довідка про технічний, якісний стан, кількісні характеристики товару, істотні умови договору не готувалися, не підписувалися, договір зберігання ним з ФОП ОСОБА_56 не укладався, акт перевірки дотримання санітарного законодавства, асортиментний перелік, санітарний паспорт автомобіля, довідка з центру зайнятості, довідка, трудовий договір, договір на поставку продуктів харчування № 224, специфікація до договору № 224, відгук з досвіду виконання договорів, довідка відгук, звіт ФОП, лист від Приват Банк про відсутність кредитів і заборгованості, довідка МДПІ, довідка з питань відсутності банкрутства, довідка про відсутність судимості, копії реєстраційних документів від СПД ОСОБА_11, ним не готувалися, не підписувалися, не завірялися, і в комітет конкурсних торгів відділу освіти не надавалися. Також може пояснити, що ним не надавались вище перераховані документи для участі у відкритих торгах 2011 відділу освіти Довгинцівського виконавчого комітету: Культури овочеві, яйця птиці, соки фруктові та овочеві, продукти готові та консерви овочеві, крупи, овочі свіжі, цукор, культури зернові , борошно, цукор і інше.

У середині липня 2012 до нього приїхав ОСОБА_54 і повідомив, що ним займаються правоохоронні органи і попередив його, щоб якщо до нього приїдуть представники правоохоронних органів, то щоб він їм нічого не говорив.

13.08.2012 року близько 17.00 до нього приїхав ОСОБА_54 і сказав, щоб він збирався для того щоб він зміг вивезти його з міста, пояснюючи це тим, що у нього проблема з-за того, що він оформляв на нього та інших людей ФОП , і що від їхніх імен надавав документи у відділи освіти для участі у відкритих торгах на поставку продуктів харчування в відділи освіти та інші установи. І якщо до нього прийдуть співробітники правоохоронних органів, то він може розповісти їм, що не брав участь в торгах і ніякі документи не готував, не підписував і нікуди продукти харчування не постачав. Так ОСОБА_54 відвіз його в АДРЕСА_10, і сказав щоб він знаходився там поки той його не забере.

Додатково показав, що при оформлені його як підприємця, печатку він отримував в УВС міста разом з ОСОБА_8, ОСОБА_54 живе з нею. Печатку і всі статутні документи віддав ОСОБА_8 відразу ж після їх отримання.

Приблизно в 2010 році ОСОБА_54 попросив його видати довіреність на ОСОБА_8, щоб вона могла представляти інтереси ФОП ОСОБА_11 на торгах. Вони поїхали до нотаріуса на проспект Миру в Кривому Розі де він підписав довіреність.

Таких як він людей, на яких оформлені підприємства, у ОСОБА_54 декілька, це треба, щоб брати участь в різних торгах одночасно.

Сам особисто він жодного разу ні в яких торгах не брав участь. У Довгинцевському відділі освіти він жодного разу не був.

ОСОБА_9 він не знає, якщо це прийомний син ОСОБА_54, то він його бачив ще маленькою дитиною, коли приходив до них у гості, коли ОСОБА_54 жив з колишньою дружиною ОСОБА_17.

З приводу документів щодо участі в конкурсних торгах в 2011 році у відділі освіти Довгинцівського району на закупівлю овочів, соків фруктових та овочевих, продуктів готових та овочевих, олії соняшникової, круп, і інших, він може пояснити, що він в цих торгах особисто участі не брав, підписи від його імені в документації поданої на конкурсні торги всі підроблені, так як він їх не підписував.

Поняття не має ні про ціни, ні про продукцію, яку ОСОБА_54 і його знайомі поставляли в Довгинцівський відділ освіти, якось той йому говорив, що закуповує овочі, крупи, оптом на базах (Т. 8 а.с. 31-35).

Вина підсудних підтверджується оголошеними в судовому засіданні поясненнями свідка ОСОБА_74 , даними нею на досудовому слідстві, згідно яким вона пояснила, що з 1978 року працює заводі ( зараз "Арселор Міттал") на різних посадах, зараз працює сторожем. У 2007-2008 роках вона відкрила СПД на своє ім'я та почала займатися торговою діяльністю та поставками продуктів харчування. Вказаною діяльністю займалася до літа 2012 року, коли подала документи на закриття СПД. В районні відділи освіти вона продукти не поставляла та в торгах у вищевказаних відділах освіти м.Кривого Рогу не приймала участі, займалася лише торгівлею продуктами харчування на ринку на Соцмісці. Ніяких документів в районі відділи освіти вона не представляла і не підписувала (Т. 8. а.с. 36).

Вина підсудних підтверджується письмовими матеріалами кримінальної справи:

· Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в м.Кривому Розі ради серії А00 № 566549 від 19.06.2002 р. та довідкою АБ № 389721 з ЄДРПОУ (Т. 1 а.с. 92,99)

· Положенням про відділ освіти виконкому Довгинцевської районної в м.Кривому Розі ради, яким визначені загальні положення роботи відділу, його основні завдання та функції.( Т.1 а.с.94-97)

· Наказом № 119 від 01.11.2007 року, яким ОСОБА_4 призначена на посаду бухгалтера 2-ї категорії централізованої бухгалтерії відділу освіти. Виконкому Довгинцевської районної в м.Кривому Розі ради. Т.1 а.с.104)

· Наказом № 158 від 11.05.2011 року, згідно якого ОСОБА_4 переведена на посаду заступника головного бухгалтера даного відділу освіти. (Т.1 а.с.105)

· Наказом заступника начальника відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради № 147 від 03.08.2010 р., яким створено комітет з конкурсних торгів, головою якого призначено бухгалтера ОСОБА_4 (Т.1 а.с. 107)

· Наказом № 30 від 01.04.2005 року завідуючого Довгинцевського відділу освіти м.Кривого Рогу, згідно якого ОСОБА_5 переведена з посади провідного спеціаліста ЦБШ на посаду головного бухгалтера даного відділу освіти. (Т.1 а.с. 100-101)

· Посадовою інструкцією головного бухгалтера відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради від 12.01.2011 р.( Т.1 а.с. 102-103)

· Положенням про комітет з конкурсних торгів відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в Кривому Розі ради, згідно якого визначені загальні положення, порядок створення та організація діяльності комітету, його головні функції, права та обов'язки членів комітету. (Т. 4 а.с. 153-154)

· Сертифікатом НОМЕР_12, підтверджуючим, що ОСОБА_4, як голова комітету з конкурсних торгів, у період з 14.12.2010 р. по 17.12.2010 р. пройшла навчання за програмою "Державний закупівлі в Україні" при Інституті економічних досліджень. (Т.4 а.с.163)

· Актом № 24/055 від 24.09.2012 року ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу освіти виконавчого комітету Довгинцевської районної у м.Кривому Розі ради за період з01.01.2011 р. по 01.08.2012 р., згідно якого, ревізією дотримання законодавства при здійснення закупівель продуктів харчування встановлено невідповідність чинному законодавству окремих положень Документації з конкурсних торгів замовника, порушення чинного законодавства в частині не надання учасниками торгів документів, передбачених документацією конкурсних торгів замовника, неправомірний вибір переможця торгів, що призвело до порушення п.п.6 п.1 ст.7 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-ІV та зайвого витрачання відділом освіти коштів за 2011 рік на загальну суму 429950,40 грн. (Том 6, том 7)

· Довідкою щодо дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції відділом освіти виконкому Довгинцевської районної м.Кривому Розі ради при закупівлі у період 2011-2012 років за державні кошти продуктів харчування для потреб дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Довгинцевського району від 25.05.2012 року, згідно якої за результатами перевірки Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, встановлено, що:

Між цінами тендерних пропозицій ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_9 та цінами тендерних пропозицій інших учасників є значний розрив.

Документи тендерних пропозицій містять однакові особливості, що повинні мати індивідуальний характер, а саме: реєстри документів , які надавалися ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_9, та ФОП ОСОБА_10, мають схожий спосіб оформлення, викладення тексту. До того ж, реєстри цих учасників торгів відрізняються від реєстрів інших учасників.

В складі тендерних пропозицій ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_9 та ФОП ОСОБА_10 було надано документ "Істотні умови договору", в яких зазначено, що предметом договору є, наприклад, "борошно зернових та овочевих культур", в той час як ці учасники приймали учать у торгах на закупівлю "культур овочевих" (така ж ситуація спостерігається на інших торгах).

ФОП ОСОБА_11, ФОП ОСОБА_9 та ФОП ОСОБА_10, наприклад для участі в торгах на закуплю "культур овочевих" подали звіт суб'єкта малого підприємництва-фізичної особи-платника єдиного податку, в яких зазначили однаковий номер контактного телефону НОМЕР_16. При цьому такий самий номер контактного телефону має ФГ "Сільгоспновація плюс", копії документів якого надано цими учасниками для посвідчення якості товару (така є ситуація спостерігається на інших торгах). Такий саме номер контактного телефону був зазначений у звітах суб'єкта малого підприємництва-фізичної особи-платника єдиного податку ФОП ОСОБА_12 та ФОП ОСОБА_8 (Т.1 а.с. 31-40)

· Випискою по рахунку ФОП ОСОБА_9 ІПН НОМЕР_2 в ПАТ КБ "Приватбанк" НОМЕР_15 за період з 01.01.2011 року до 01.08.2012 року, згідно якого встановлено перерахування грошових коштів як оплату за поставку продуктів харчування згідно договорів, укладених з відділом освіти Довгинцевської районної в м.Кривому Розі ради. (Т.2 а.с. 5-42)

· Випискою по рахунку ПП "Наш Монтаж" код ЄДРПОУ 36608230 в ПАТ КБ "Приватбанк" №26002315406001 за період з 01.01.2011 року до 01.08.2012 року, згідно якого встановлено перерахування грошових коштів як оплату за поставку продуктів харчування згідно договорів, укладених з відділом освіти Довгинцевської районної в м.Кривому Розі ради.(Т. 2 а.с. 47-62)

· Протоколом обшуку від 02.08.2012 року за адресою АДРЕСА_8 у приміщенні, орендованому ФОП ОСОБА_8, згідно якого вилучені документи, комп'ютерна техніка, які підтверджують взаємопов'язаність одного з одним фізичних осіб - підприємців ОСОБА_8 (ІПН НОМЕР_1), ОСОБА_9 (ІПН НОМЕР_2), ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_3), ОСОБА_11 (НОМЕР_4), ОСОБА_12 (НОМЕР_5) та інших. ( Т.2 а.с. 72-78)

· Протоколом обшуку від 02.08.2012 року за адресою АДРЕСА_8 у приміщенні, орендованому ФОП ОСОБА_12, згідно якого вилучені документи, комп'ютерна техніка, печатки, штампи які підтверджують взаємопов'язаність одного з одним фізичних осіб - підприємців ОСОБА_8 (ІПН НОМЕР_1), ОСОБА_9 (ІПН НОМЕР_2), ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_3), ОСОБА_11 (НОМЕР_4), ОСОБА_12 (НОМЕР_5) та інших. ( Т.2 а.с. 83-85)

· Протоколом обшуку від 02.08.2012 року за адресою м.Кривий Ріг вул.Дніпропетровське Шоссе,16 у приміщенні відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в м.Кривому Розі ради згідно якого вилучені документи, комп'ютерна техніка, яка стосується проведення конкурсних торгів, а також діяльності ПП "Наш Монтаж". ( Т.2 а.с. 108-110)

· Протоколом виїмки від 03.08.2012 року у приміщенні відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в м.Кривому Розі ради, згідно якого вилучена документація конкурсних торгів та запитів цінових пропозицій за 2011 рік. (Т.2 а.с. 115-116)

· Протоколом обшуку від 02.08.2012 року за адресою АДРЕСА_7 згідно якого вилучені документи, комп'ютерна техніка, яка стосується проведення конкурсних торгів у відділі освіти виконкому Довгинцевської районної в м.Кривому Розі ради, а також діяльності ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_31 (Т.2 а.с. 122-124)

· Протоколами оглядів документів з конкурсних торгів та запитів цінових пропозицій, які були проведені у відділі освіти виконкому Довгинцевської районної в м.Кривому Розі ради 19.01.2011 року та 14.02.2011 року, згідно яких встановлені порушення при проведенні конкурсних процедур у вказаний період. (Т.2 а.с. 125-171)

· Протоколом огляду комп'ютерів, вилучених в офісі по АДРЕСА_8 в приміщенні, орендованому ОСОБА_12, вилученого в приміщенні орендованому ФОП ОСОБА_8 за адресою: АДРЕСА_8, вилучений у відділі освіти виконкому Довгинцівського районного в Кривому Розі ради, а також особистий комп'ютер ( ноутбук) ОСОБА_5, комп'ютеру вилученого у квартирі за адресою: АДРЕСА_7, згідно якого у вказаних комп'ютерах встановлено наявність документів в електронному виді щодо участі фізичних осіб - підприємців ОСОБА_8 (ІПН НОМЕР_1), ОСОБА_9 (ІПН НОМЕР_2), ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_3), ОСОБА_11 (НОМЕР_4), ОСОБА_12 (НОМЕР_5) та інших у конкурсних торгах по закупівлі продуктів харчування у відділу освіти виконкому Довгинцевської районної в м.Кривому Розі ради, а також діяльності ПП "Наш Монтаж", ФОП ОСОБА_13, ФОП ОСОБА_31, а також копіями документів у роздрукованому вигляді (Т. 2 а.с. 179-180, 181-245)

· Протоколом за результатами проведення оперативно-технічного заходу за оперативно-розшуковою справою №2779 від 24.01.2013р., згідно якому були відтворені аудиозаписи розмов ОСОБА_5 за період з 03.12.2011р. по 20.01.2012р., з якого вбачається вина підсудних в даному злочині ( Т. 10 а.с.5-130)

Дослідивши в сукупності всі здобуті у справі докази дають суду підстави стверджувати, що вина підсудної ОСОБА_4 доведена повністю, а її дії суд кваліфікує

за ч. 2 ст.27, ч.2 ст.364 КК України - зловживання службовим становищем, тобто умисне в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, яке спричинило тяжкі наслідки

за ч.2 ст.366 КК України, службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки, за ознаками: внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки.

Дослідивши в сукупності всі здобуті у справі докази дають суду підстави стверджувати, що вина підсудної ОСОБА_5 доведена повністю, а її дії суд кваліфікує за ч.3 ст.27, ч.2 ст.364 КК України - організація та керівництво зловживанням службовим становищем, тобто умисне з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, яке спричинило тяжкі наслідки.

Обговорюючи питання про міру покарання ОСОБА_4, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки скоєного, те що вона скоїла тяжкий та середньої тяжкості злочини, дані про особу підсудної, яка позитивно характеризується за місцем роботи та за місцем проживання, на обліку в ПНД і КГНД не стоїть, раніше не судима, не заміжня, освіта середня-спеціальна:

Відповідно до ст. 67 КК України обставин, що обтяжують покарання судом не встановлено; у відповідності зі ст. 66 КК України обставиною, що пом'якшує покарання суд вважає визнання вини, щире каяття, скоєння злочину в силу службової залежності. З урахуванням усього вищевикладеного, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_4 покарання у вигляді позбавлення волі мінімально передбачене санкціями статей, призначивши обов,язкові додаткові міри покарання. На підставі ст.. 75 КК України, суд вважає можливим звільнити ОСОБА_4 від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком, поклавши на неї обов,язки передбачені пп.2-3 ст. 76 КК України.

Обговорюючи питання про міру покарання ОСОБА_5, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки скоєного, те що вона скоїла тяжкий злочин, дані про особу підсудної, яка позитивно характеризується за місцем роботи, на обліку в ПНД і КГНД не стоїть, раніше не судима, розведена, освіта середня-спеціальна, підсудна має захворювання: остеохондроз поперекового відділу хребта; має на утриманні батька ОСОБА_55, що хворіє периферійним Сr частки лівої легені, кардіосклероз атеросклеротичний.

Відповідно до ст. 67 КК України обставин, що обтяжують покарання судом не встановлено; у відповідності зі ст. 66 КК України обставин, що пом'якшують покарання суд вважає визнання вини, щире каяття, хвороби підсудної, наявність на утриманні хворого батька. З урахуванням усього вищевикладеного, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_5 покарання у вигляді позбавлення волі мінімально передбачене санкцією статті, призначивши обов,язкові додаткові міри покарання. На підставі ст. 75 КК України, суд вважає можливим звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком, поклавши на неї обов,язки передбачені пп.2-3 ст. 76 КК України.

Цивільний позов Управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради підлягає залишенню без розгляду на підставі п.5 ч.1 ст. 207 ЦПК України, оскільки представник цивільного позивача заявила клопотання про залишення позову без розгляду, для його уточнення та подання в порядку цивільного провадження.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.323, 324 КПК України суд, -

З А С У Д И В:

Визнати винною ОСОБА_4 в скоєнні злочину за ч. 2 ст.27, ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 КК України та призначити покарання:

за ч. 2 ст.27, ч.2 ст.364 КК України- 3 (три) роки позбавлення волі, з позбавленням права займати керівні посади строком на 1 рік, та зі штрафом в розмірі 8500 грн.

за ч.2 ст.366 КК України- 2 (два) роки позбавлення волі, з позбавленням права займати керівні посади строком на 1 рік, та зі штрафом в розмірі 4250 грн.

На підставі ст. 70 КК України, шляхом поглинання більш тяжким покаранням менш тяжкого, остаточно призначити ОСОБА_4 покарання у вигляді 3 (три) роки позбавлення волі, з позбавленням права займати керівні посади строком на 1 рік, та зі штрафом в розмірі 8500 грн.

На підставі ст. 75 КК України звільнити засуджену ОСОБА_4 від відбування призначеного судом покарання у вигляді позбавлення волі з випробувальним терміном на 1 (один) рік.

На підставі ст. 76 п.2, 3 КК України зобов'язати засуджену ОСОБА_4 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти ці органи про зміну місця проживання.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_4 залишити підписку про невиїзд.

Визнати винною ОСОБА_5 в скоєнні злочину за ч. 3 ст.27, ч.2 ст.364 КК України та призначити покарання:

за ч. 3 ст.27, ч.2 ст.364 КК України- 3 (три) роки позбавлення волі, з позбавленням права займати керівні посади строком на 1 рік, та зі штрафом в розмірі 8500 грн.

На підставі ст. 75 КК України звільнити засуджену ОСОБА_5 від відбування призначеного судом покарання у вигляді позбавлення волі з випробувальним терміном на 1 (один) рік.

На підставі ст. 76 п.2, 3 КК України зобов'язати засуджену ОСОБА_5 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти ці органи про зміну місця проживання.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_5 залишити підписку про невиїзд.

Речові докази, що зберігаються в камері зберігання речових доказів прокуратури м.Кривого Рогу:

Документи щодо проведення відкритих торгів

- "Відкриті торги (овочі свіжі) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (цукор) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (культури овочеві) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (продукти готові та консерви овочеві) 19.01.2011 року".

- "Відкриті торги (м'ясо та харчові субпродукти свійської птиці) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (вироби хлібобулочні, тістечка та здобні хлібобулочні вироби) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (сир сичужний та кисломолочний) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (масло вершкове) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (продукти готові та консерви плодові) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (соки фруктові та овочеві) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (яйця птиці) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (крупи) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (м'ясопродукти) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (вироби сухарні, печиво та здобні хлібобулочні вироби довгочасного зберігання) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (м'ясо свіже та заморожене) 19.01.2011 року";

- "Відкриті торги (борошно зернових та овочевих культур) 15.02.2011 року";

- Запит цінових пропозицій (культури зернові) 14.02.2011 р.;

- Запит цінових пропозицій (жири тваринні та олії сирі) 14.02.2011 р.;

- Запит цінових пропозицій (фрукти, ягоди та горіхи) 14.02.2011 р.;

- Запит цінових пропозицій (крохмаль і крохмалепродукти) 14.02.2011 р.;

- Запит цінових пропозицій (кава і чай) 14.02.2011 р.

долучити та зберігати при матеріалах справи.

Вилучені в ході обшуку в приміщенні, орендованому ФОП ОСОБА_12 за адресою: АДРЕСА_8:

- Кругла печатка ФОП ОСОБА_9 ІПН НОМЕР_2,

- чисті бланки рахунків з печатками ФОП ОСОБА_9;

- Накладні не заповнені ФОП ОСОБА_9 з прямокутними печатками на 60 аркушах;

-Папка з деклараціями з ПДВ ОСОБА_9

-штамп ФОП ОСОБА_9 ІПН НОМЕР_2

- Папка "ОСОБА_9" бухгалтерськими документами за жовтень 2011 р.;

- 2 папки з написом "Долгінцева листопада 2011 ОСОБА_9.";

- 2 папки з написом "Долгінцева вересня 2011 ОСОБА_9.";

повернути ОСОБА_9 за належністю.

- Чисті бланки накладних з печаткою ФОП ОСОБА_39 в кількості 11 шт., штамп ФОП ОСОБА_39 ІПН НОМЕР_8, - повернути ОСОБА_39 за належністю

- штамп ФОП ОСОБА_11, ІПН НОМЕР_4, повернути ОСОБА_11 за належністю

- штампи ФОП ОСОБА_40 ІПН НОМЕР_9, повернути ОСОБА_40 за належністю

- штампи ФОП ОСОБА_41 ІПН НОМЕР_10, повернути ОСОБА_41 за належністю

- штампи ФОП ОСОБА_42 ІПН НОМЕР_11, повернути ОСОБА_42 за належністю

- штамп ФОП ОСОБА_8 ІПН НОМЕР_1, - повернути ОСОБА_8 за належністю

- виписки руху коштів по рахунках ОСОБА_12, Папка чорного кольору з написом ОСОБА_12 з оригіналами реєстраційних та статутних документів, трудовими договорами,- повернути ОСОБА_12 за належністю

- виписки руху коштів по рахунках ОСОБА_8, повернути ОСОБА_8 за належністю

Документи, вилучені в ході обшуку в приміщенні, орендованому ФОП ОСОБА_8 за адресою: АДРЕСА_8:

- Папка швидкозшивач білого кольору з написом ПП "ОСОБА_9" витрати-лютий-березень Долгінцево "з бухгалтерськими документами;

- Акт податкової перевірки ФОП ОСОБА_9 від 07.07.2012 р.;

- Папка для паперів з договорами поставок ФОП ОСОБА_9 за 2009-2011 роки;

- Копії трудових договорів, укладених з ФОП ОСОБА_9;

- Довіреність видана на ім'я ОСОБА_54 ФОП ОСОБА_9 від 25.06.2012 р.;

- Швидкозшивач сірого кольору з написом "Долгінцево 2006" з накладними на ім'я ОСОБА_9;

- Договори перевезення вантажів укладені ФОП ОСОБА_9;

- Простий вексель АА 2259726 виданий ТОВ "Інтехліс" та ФОП ОСОБА_9 на суму 286509,79 грн. і акт пред'явлення векселя до оплати від 3012.0211 р.;

- Розписка від 30.12.2011 р.

- Прості векселі видані ОСОБА_9 ГО "Інтехліс" в кількості 3 шт. і акти пред'явлення їх до оплати за 2011 р.;

- Копія завірена ОСОБА_8 договору поставки товару товара від 01.03.2011 р. між ПП "Рефах агро" та ФОП ОСОБА_9;

- Папки-швидкозшивачі з податковими накладними ФОП ОСОБА_9 за квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2011 р.;

- Договори про надання поворотної фінансової допомоги між ФОП ОСОБА_9 і ФОП ОСОБА_42, ОСОБА_41, ОСОБА_78;

- Договір зберігання між 01.01.2011 р. між ФОП ОСОБА_9 і ФОП ОСОБА_36, акт перевірки санітарного законодавства від 16.01.2011 р., асортиментний перелік;

- Договір консигнації № 1 від 01.02.2011 р. між ФОП ОСОБА_39 і ФОП ОСОБА_9;

- Податкові накладні ОСОБА_9 за травень-грудень 2011 р.,;

- Чисті аркуші паперу формату А-4 з підписами ФОП ОСОБА_9;

- Журнал реєстрації довіреностей ФОП ОСОБА_9;

- Папка з оригіналами статутних документів ФОП ОСОБА_9;

- Реєстр документів до заперечення до акта від 30.03.2012 р. податкової перевірки ФОП ОСОБА_9;

- Папка чорного кольору з дорученнями виданими від імені фізичних осіб-підприємців ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_11, ОСОБА_74, ОСОБА_78

повернути ОСОБА_9 за належністю.

- Зошит з чорновими записами ОСОБА_8 з зображенням метелика на обкладинці; Папка з написом "Долгінцево липень 2011"; повернути ОСОБА_8 за належністю

- Договір зберігання № 01/1-1 від 01.01.2011 року укладений між ФОП ОСОБА_11 і ФОП ОСОБА_56; Договір № 18 на перевезення вантажів автомобільним транспортом від 06.01.2011 р. між ОСОБА_17 і ОСОБА_11; - повернути ОСОБА_11 за належністю

- Папка з договорами перевезення і зберігання від 01.11.2011 р. між ФОП ОСОБА_81 і ФОП ОСОБА_40, ФОП ОСОБА_83 і ФОП ОСОБА_12, повернути ОСОБА_81 за належністю

- Договір зберігання від 01.01.2011 р. між ФДП ОСОБА_36 і ФОП ОСОБА_39, акт перевірки санітарного законодавства; Договір зберігання від 25.12.2010 р. між ФОП ОСОБА_36 і ФОП ОСОБА_39; Договір зберігання від 25.12.20120г. між ФОП ОСОБА_12 і ФОП ОСОБА_36, - повернути ОСОБА_36 за належністю

- Папка із статутними документами ФОП ОСОБА_45; Копії статутних документів ФОП ОСОБА_40, повернути за належністю ОСОБА_40.

- Копії статутних документів ФОП ОСОБА_41, повернути за належністю ОСОБА_41

- Папка з документами фермерського господарства "Сельхозновація", повернути представнику вказаного господарства за належністю

- Папки з документами ФОП ОСОБА_74, повернути за належністю ОСОБА_74

- Папки з документами та бухгалтерськими документами ФОП ОСОБА_11, повернути за належністю ОСОБА_11

- Папка білого кольору з договорами укладеними ФОП ОСОБА_39; копії статутних документів ФОП ОСОБА_39, Папка чорного кольору з оригіналами документів ФОП ОСОБА_39, повернути за належністю ОСОБА_39

- Папка з документами ФОП ОСОБА_78, повернути за належністю ОСОБА_78

- Папка із статутними документами ПП "Укрпостач-КР" повернути за належністю до ПП Укрпостач-КР

Цивільний позов Управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради до ОСОБА_5 та ОСОБА_4 про стягнення матеріальної шкоди - залишити без розгляду.

Вирок може бути оскаржений в Дніпропетровський апеляційний суд через Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу протягом 15 діб з дня його проголошення.

Суддя Н.Г.Прудник

СудДовгинцівський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення20.02.2013
Оприлюднено04.03.2013
Номер документу29494571
СудочинствоКримінальне