Ухвала
від 18.02.2013 по справі 5006/10/60пн/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

18.02.13 р. Справа № 5006/10/60пн/2012

Господарський суд Донецької області у складі:

Головуючий - суддя Харакоз К.С.,

при секретарі судового засідання Куньчик К.А.,

розглянувши справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МИЛОСЕРДИЕ», м. Донецьк,

до відповідача Публічного акціонерного товариства «ЕЛАСТОМІР», м. Горлівка, Донецька область,

про надання проходу та проїзду та заборону вчиняти дії, -

За участю:

представник позивача не з'явився;

представник відповідача Абрамян В.В. за довіреністю

ВСТАНОВИВ:

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «МИЛОСЕРДИЕ», м. Донецьк, звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до відповідача Публічного акціонерного товариства «ЕЛАСТОМІР», м. Горлівка, Донецька область, про надання проходу та проїзду та заборону вчиняти дії.

Ухвалою суду від 03.12.2012 року було порушено провадження у справі.

Ухвалою суду від 04.02.2013 року було продовжено строк розгляду справи за клопотанням сторін на 15 днів.

У судових засіданнях 04.02.2013 року та 11.02.2013 року судом оголошувались перерви.

11.02.2013 року через канцелярію суду надійшла спільна заява сторін про затвердження мирової угоди відносно позовних вимог.

Як вбачається зі змісту поданої мирової угоди, сторони погодили, зокрема, наступне:

1. Відповідач - Публічне акціонерне товариство «ЕЛАСТОМІР» (код ЄДРПОУ 04863904) в порядку особистого сервітуту з метою організації транспортування (перевезення) Позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю «МИЛОСЕРДИЕ» (код ЄДРПОУ 24810592) товарів, іншого майна та вантажів до приміщень №1,2,3,4,5 в будівлі (літ.М-ІІІ), що розташовані за адресою: Донецька обл., м. Горлівка, вул. Бєлгородська, 58/4, а також зворотного вивезення цього майна позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю «МИЛОСЕРДИЕ» бажаним для останнього маршрутом надасть позивачу право обмеженого використання в зазначених цілях нерухомого майна, у якому є певна потреба.

2. Положення п.1 цієї мирової угоди не означатиме, що позивач у зв'язку із сервітутом отримає перелічене цією угодою майно у своє володіння у т.ч. строкове, проте він буде мати право використовувати своє право сервітуту щодо цього майна з метою, про яку зазначено.

3. Майном, право сервітуту щодо якого надається позивачу за цією угодою для проїзду автомобільного транспорту, зокрема визначається: ворота (літ.№1), частина внутрізаводської автомобільної дороги - частина замощення, що за маршрутом прямування (літ.І). Майно, про яке зазначено розташоване на земельній ділянці, що перебуває у постійному користуванні відповідача на підставі Акту про постійне користування земельною ділянкою (Державний акт на право постійного користування землею І-ДН №001235 00044, виданий Виконкомом Горлівської міської ради 22.12.1995 р.) за адресою м. Горлівка, вул. Бєлгородська, 58.

4. Проїзд автотранспортних засобів за правом особистого сервітуту щодо нерухомого майна, про яке вказано вище, має здійснюватись позивачем таким маршрутом:

1) в'їзд через ворота зі сторони вул. Бєлгородської (літ.№1 згідно з технічним паспортом БТІ) з подальшим прямуванням найкоротшим шляхом по внутрізаводській асфальтованій дорозі - частині замощення (літ.І) вздовж будівлі гаражу (літ.Ц-І), будівлі РМЦ (літ.Х-ІІІ) у напрямку до будівлі складу (літ.П-І) із поворотом вправоруч навпроти рампи (літ.М6) до належних позивачу приміщень №1,2,3,4,5 в будівлі (літ.М-ІІІ), що знаходяться поза межами земельної ділянки відповідача за адресою: м. Горлівка, вул. Бєлгородська, 58/4;

2) виїзд зворотнім напрямком від будівлі (літ.М-ІІІ) до воріт (літ.№1).

5. Будь які відхилення автотранспорту позивача від встановленого п.4. цієї мирової угоди маршруту; паркування автомобілів, причепів, напівпричепів тощо на майданчиках, замощеннях, внутрішніх автомобільних шляхах або інших об'єктах, що розташовані на території земельної ділянки відповідача, включаючи ділянки, що під зеленими насадженнями, не допускаються, якщо це не буде погоджено з відповідачем у кожному окремому випадку.

Також на майданчиках, внутрішніх автомобільних шляхах або інших об'єктах, що розташовані на території земельної ділянки відповідача, не допускаються, якщо це у кожному окремому випадку не буде погоджено з відповідачем, здійснення позивачем або третіми особами, що діють у його інтересах чи за його дорученням, складування товарів, відходів чи то інших речей, проведення будь-яких вантажно-розвантажувальних робіт, робіт з перепакування, перевантаження або інші подібні роботи.

Крім того, не допускається перебування співробітників або інших осіб, що залучаються позивачем до виконання певних функцій, на території відповідача або вільне їх пересування цією територією без відповідного супроводження.

6. У випадку проведення ремонтно-відновлювальних робіт на маршруті прямування згідно із сервітутом та/або аварійних робіт, сторони на час їх проведення мають узгодити новий маршрут руху, якщо буде така технічна можливість.

7. Проїзд автотранспорту з метою цієї мирової угоди має здійснюватись у проміжок часу, що відповідає встановленому часу роботи відповідача: з 7-00 до 17-00, крім святкових та вихідних (субота та неділя) днів із врахуванням можливого їх перенесення згідно з відповідними рекомендаціями за Розпорядженнями КМ України, коли такий проїзд не допускається, якщо це не буде погоджено із відповідачем у кожному окремому випадку.

Якщо позивач з будь яких причин буде мати потребу у проїзді в інший час, ніж то узгоджено вище, він має звернутися до відповідача з метою оперативного врегулювання цього питання.

8. Пропуск транспортних засобів позивача для проїзду забезпечується за умови пред'явлення водієм, експедитором або іншою особою, яка супроводжує транспортний засіб, документального підтвердження про належність (подорожнього листа, ТТН, видаткової накладної, довідки про належність, перепуски, письмового повідомлення або іншого підтвердження про належність).

9. Проїзд автотранспорту до складу позивача за встановленим вище маршрутом та зворотній його виїзд мають здійснюватись у супроводі відповідальної особи відповідача після догляду транспортного засобу та внесення відповідного запису до журналу обліку, що ведеться відповідачем.

10. Провезення сміття, включаючи будівельне, небезпечних або легкозаймистих речовин за встановленим цією мировою угодою маршрутом має попередньо узгоджуватись із відповідачем з метою визначення умов та можливості такого провезення згідно вимог нормативних документів.

Використання права сервітуту для проїзду важкої будівельної техніки, гусеничних тракторів та інших самохідних машин на колісному та гусеничному ході у кожному окремому випадку має попередньо узгоджуватись із відповідачем з метою визначення умов та можливості такого проїзду згідно вимог нормативних документів.

11. Право користування особистим майновим сервітутом за цією угодою надається позивачу на оплатній основі.

11.1. Розмір оплати встановлюється за домовленістю сторін і складає 3000 (три тисячі) грн. 00 коп. за місяць. Розмір оплати не залежить від інтенсивності використання позивачем свого сервітутного права та кількості проїздів автомобілів або інших транспортних засобів за вказаним вище маршрутом. Зазначена сума у наступних розрахункових періодах підлягає індексації на офіційний індекс інфляції за умови його зростання наростаючим підсумком більш ніж на один відсоток. Така індексація має застосовуватись з того розрахункового періоду, що є наступним розрахунковому періоду, у якому індекс інфляції за його наростаючим підсумком перевищуватиме вказане вище значення.

11.2. Розрахунковим періодом для внесення платежів за право користування сервітутом є календарний місяць.

11.3. Оплата за користування сервітутом має вноситись позивачем авансом із сплатою повної її суми до останнього числа місяця, який передує розрахунковому місяцю.

11.4. Відповідач має право відмовити відповідачу у проїзді, якщо позивач буде мати прострочену заборгованість або не внесе відповідної плати як це обумовлено.

11. Для проїзду не допускаються автомобілі (автопоїзди), повна маса яких згідно з реєстраційними документами перевищуватиме 25 тн. та/або маса без навантаження яких перевищуватиме 10 тн., та/або загальна довжина яких з урахуванням довжини причепів (напівпричепів) перевищуватиме 15 м, та/або автомобілі, які перевозять негабаритні вантажі.

12. З метою запобігання руйнуванню асфальтового покриття у літній період при температурі повітря більш 30 градусів відповідач може тимчасово обмежити рух вантажного транспорту, про що позивача має бути попереджено.

13. У зв'язку із цією мировою угодою сторони не будуть мати одна до одної жодних претензій, майнових або інших вимог, у т.ч. вимог, що були висунуті ТОВ «МИЛОСЕРДИЕ» за позовною заявою або мають обґрунтування, яке в цій позовній заяві вказано, включаючи вимоги щодо будь яких відшкодувань або інших платежів окрім тих, що пов'язані із цією угодою чи із її виконанням.

14. Відповідно до цієї мирової угоди особистий майновий сервітут надається позивачу строком на п'ять років від дати набрання нею чинності. Якщо до закінчення вказаного терміну жодною стороною не буде вказано на небажання її подовження, право особистого майнового сервітуту, як його визначено за цією мировою угодою, вважається подовженим на новий п'ятирічний строк.

У разі якщо позивачем у встановленому порядку буде оформлено право користування земельною ділянкою під належними йому приміщеннями складу, сторони мають оформити земельний сервітут щодо права проїзду через земельну ділянку відповідача на умовах, що є тотожними умовам цього особистого сервітуту.

15. Позивач, якщо у встановленому за цією угодою особистому сервітуті потреба згодом відпаде, може відмовитись від сервітуту направивши відповідачу відповідне повідомлення. За фактом такого повідомлення подальше право особистого сервітуту має вважатися припиненим.

16. Право сервітуту за цією угодою, оскільки він є особистим, не може бути передано позивачем іншим особам. Право сервітуту припиняється у разі відчуження позивачем будівлі складу або передачі цієї будівлі у користування іншим особам, що не є учасниками цієї мирової угоди. Право особистого сервітуту також припиняється у разі оформлення позивачем у встановленому порядку права користування земельною ділянкою під належними йому приміщеннями складу, коли сторонами має бути укладений договір земельного сервітуту, як про те вказано вище.

17. Право сервітуту за цією мировою угодою зберігає чинність у межах встановленого строку також у разі переходу права власності на майно, щодо якого він був встановлений, від відповідача до інших осіб, про що відповідач має цих осіб завчасно попередити.

18. Усі судові витрати по справі №5006/10/60пн/2012 мають бути віднесені на позивача у повній їх сумі, проти чого сторони не заперечують.

19. Ця угода набуває чинності з моменту її затвердження судом в порядку ст.78 ГПК України.

Дана мирова угода підписана з боку позивача - представником за довіреністю Березовською Є.О. (довіреність №01-01/13 від 02.01.2013 року), а з боку відповідача - представником за довіреністю Абрамяном В.В. (довіреність №04-110/203 від 26.12.2012 року), які за змістом ст. 28 Господарського процесуального кодексу України уповноважені на укладення такої угоди.

Представник позивача в судове засідання 18.02.2013 року не з'явилась. В судовому засіданні 11.02.2013 року просила суд затвердити мирову угоду та припинити провадження у справі.

Представник відповідача в судове засідання з'явився, умови мирової угоди підтримав, просив суд її затвердити.

Дослідивши зміст мирової угоди від 11.02.2013 року, суд прийшов до висновку, що дана мирова угода стосується виключно прав та обов'язків сторін щодо предмету спору; її умови не суперечать діючому законодавству; мирова угода не порушує прав та інтересів інших осіб; форма волевиявлення сторін щодо врегулювання спору мировою угодою відповідає вимогам ч. 1 ст. 78 Господарського процесуального кодексу України; особи, які підписали текст мирової угоди, мають необхідний обсяг повноважень.

За таких обставин мирова угода сторін підлягає затвердженню судом.

На виконання вимог ч.2 ст.78 Господарського процесуального кодексу України суд роз'яснив сторонам наслідки затвердження судом мирової угоди.

Відповідно до ч. 4 ст. 78 Господарського процесуального кодексу України про прийняття відмови позивача від позову або про затвердження мирової угоди сторін господарський суд виносить ухвалу, якою одночасно припиняє провадження у справі.

Згідно з п.7 ст.80 господарський суд припиняє провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена господарським судом.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 78, 80, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Затвердити мирову угоду, укладену між Товариством з обмеженою відповідальністю «МИЛОСЕРДИЕ», м. Донецьк, та Публічним акціонерного товариства «ЕЛАСТОМІР», м. Горлівка, Донецька область, від 11.02.2013 року наступного змісту:

1. Відповідач - Публічне акціонерне товариство «ЕЛАСТОМІР» (код ЄДРПОУ 04863904) в порядку особистого сервітуту з метою організації транспортування (перевезення) Позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю «МИЛОСЕРДИЕ» (код ЄДРПОУ 24810592) товарів, іншого майна та вантажів до приміщень №1,2,3,4,5 в будівлі (літ.М-ІІІ), що розташовані за адресою: Донецька обл., м. Горлівка, вул. Бєлгородська, 58/4, а також зворотного вивезення цього майна позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю «МИЛОСЕРДИЕ» бажаним для останнього маршрутом надасть позивачу право обмеженого використання в зазначених цілях нерухомого майна, у якому є певна потреба.

2. Положення п.1 цієї мирової угоди не означатиме, що позивач у зв'язку із сервітутом отримає перелічене цією угодою майно у своє володіння у т.ч. строкове, проте він буде мати право використовувати своє право сервітуту щодо цього майна з метою, про яку зазначено.

3. Майном, право сервітуту щодо якого надається позивачу за цією угодою для проїзду автомобільного транспорту, зокрема визначається: ворота (літ.№1), частина внутрізаводської автомобільної дороги - частина замощення, що за маршрутом прямування (літ.І). Майно, про яке зазначено розташоване на земельній ділянці, що перебуває у постійному користуванні відповідача на підставі Акту про постійне користування земельною ділянкою (Державний акт на право постійного користування землею І-ДН №001235 00044, виданий Виконкомом Горлівської міської ради 22.12.1995 р.) за адресою м. Горлівка, вул. Бєлгородська, 58.

4. Проїзд автотранспортних засобів за правом особистого сервітуту щодо нерухомого майна, про яке вказано вище, має здійснюватись позивачем таким маршрутом:

1) в'їзд через ворота зі сторони вул. Бєлгородської (літ.№1 згідно з технічним паспортом БТІ) з подальшим прямуванням найкоротшим шляхом по внутрізаводській асфальтованій дорозі - частині замощення (літ.І) вздовж будівлі гаражу (літ.Ц-І), будівлі РМЦ (літ.Х-ІІІ) у напрямку до будівлі складу (літ.П-І) із поворотом вправоруч навпроти рампи (літ.М6) до належних позивачу приміщень №1,2,3,4,5 в будівлі (літ.М-ІІІ), що знаходяться поза межами земельної ділянки відповідача за адресою: м. Горлівка, вул. Бєлгородська, 58/4;

2) виїзд зворотнім напрямком від будівлі (літ.М-ІІІ) до воріт (літ.№1).

6. Будь які відхилення автотранспорту позивача від встановленого п.4. цієї мирової угоди маршруту; паркування автомобілів, причепів, напівпричепів тощо на майданчиках, замощеннях, внутрішніх автомобільних шляхах або інших об'єктах, що розташовані на території земельної ділянки відповідача, включаючи ділянки, що під зеленими насадженнями, не допускаються, якщо це не буде погоджено з відповідачем у кожному окремому випадку.

Також на майданчиках, внутрішніх автомобільних шляхах або інших об'єктах, що розташовані на території земельної ділянки відповідача, не допускаються, якщо це у кожному окремому випадку не буде погоджено з відповідачем, здійснення позивачем або третіми особами, що діють у його інтересах чи за його дорученням, складування товарів, відходів чи то інших речей, проведення будь-яких вантажно-розвантажувальних робіт, робіт з перепакування, перевантаження або інші подібні роботи.

Крім того, не допускається перебування співробітників або інших осіб, що залучаються позивачем до виконання певних функцій, на території відповідача або вільне їх пересування цією територією без відповідного супроводження.

6. У випадку проведення ремонтно-відновлювальних робіт на маршруті прямування згідно із сервітутом та/або аварійних робіт, сторони на час їх проведення мають узгодити новий маршрут руху, якщо буде така технічна можливість.

7. Проїзд автотранспорту з метою цієї мирової угоди має здійснюватись у проміжок часу, що відповідає встановленому часу роботи відповідача: з 7-00 до 17-00, крім святкових та вихідних (субота та неділя) днів із врахуванням можливого їх перенесення згідно з відповідними рекомендаціями за Розпорядженнями КМ України, коли такий проїзд не допускається, якщо це не буде погоджено із відповідачем у кожному окремому випадку.

Якщо позивач з будь яких причин буде мати потребу у проїзді в інший час, ніж то узгоджено вище, він має звернутися до відповідача з метою оперативного врегулювання цього питання.

8. Пропуск транспортних засобів позивача для проїзду забезпечується за умови пред'явлення водієм, експедитором або іншою особою, яка супроводжує транспортний засіб, документального підтвердження про належність (подорожнього листа, ТТН, видаткової накладної, довідки про належність, перепуски, письмового повідомлення або іншого підтвердження про належність).

9. Проїзд автотранспорту до складу позивача за встановленим вище маршрутом та зворотній його виїзд мають здійснюватись у супроводі відповідальної особи відповідача після догляду транспортного засобу та внесення відповідного запису до журналу обліку, що ведеться відповідачем.

10. Провезення сміття, включаючи будівельне, небезпечних або легкозаймистих речовин за встановленим цією мировою угодою маршрутом має попередньо узгоджуватись із відповідачем з метою визначення умов та можливості такого провезення згідно вимог нормативних документів.

Використання права сервітуту для проїзду важкої будівельної техніки, гусеничних тракторів та інших самохідних машин на колісному та гусеничному ході у кожному окремому випадку має попередньо узгоджуватись із відповідачем з метою визначення умов та можливості такого проїзду згідно вимог нормативних документів.

11. Право користування особистим майновим сервітутом за цією угодою надається позивачу на оплатній основі.

11.1. Розмір оплати встановлюється за домовленістю сторін і складає 3000 (три тисячі) грн. 00 коп. за місяць. Розмір оплати не залежить від інтенсивності використання позивачем свого сервітутного права та кількості проїздів автомобілів або інших транспортних засобів за вказаним вище маршрутом. Зазначена сума у наступних розрахункових періодах підлягає індексації на офіційний індекс інфляції за умови його зростання наростаючим підсумком більш ніж на один відсоток. Така індексація має застосовуватись з того розрахункового періоду, що є наступним розрахунковому періоду, у якому індекс інфляції за його наростаючим підсумком перевищуватиме вказане вище значення.

11.2. Розрахунковим періодом для внесення платежів за право користування сервітутом є календарний місяць.

11.3. Оплата за користування сервітутом має вноситись позивачем авансом із сплатою повної її суми до останнього числа місяця, який передує розрахунковому місяцю.

11.4. Відповідач має право відмовити відповідачу у проїзді, якщо позивач буде мати прострочену заборгованість або не внесе відповідної плати як це обумовлено.

11. Для проїзду не допускаються автомобілі (автопоїзди), повна маса яких згідно з реєстраційними документами перевищуватиме 25 тн. та/або маса без навантаження яких перевищуватиме 10 тн., та/або загальна довжина яких з урахуванням довжини причепів (напівпричепів) перевищуватиме 15 м, та/або автомобілі, які перевозять негабаритні вантажі.

12. З метою запобігання руйнуванню асфальтового покриття у літній період при температурі повітря більш 30 градусів відповідач може тимчасово обмежити рух вантажного транспорту, про що позивача має бути попереджено.

13. У зв'язку із цією мировою угодою сторони не будуть мати одна до одної жодних претензій, майнових або інших вимог, у т.ч. вимог, що були висунуті ТОВ «МИЛОСЕРДИЕ» за позовною заявою або мають обґрунтування, яке в цій позовній заяві вказано, включаючи вимоги щодо будь яких відшкодувань або інших платежів окрім тих, що пов'язані із цією угодою чи із її виконанням.

14. Відповідно до цієї мирової угоди особистий майновий сервітут надається позивачу строком на п'ять років від дати набрання нею чинності. Якщо до закінчення вказаного терміну жодною стороною не буде вказано на небажання її подовження, право особистого майнового сервітуту, як його визначено за цією мировою угодою, вважається подовженим на новий п'ятирічний строк.

У разі якщо позивачем у встановленому порядку буде оформлено право користування земельною ділянкою під належними йому приміщеннями складу, сторони мають оформити земельний сервітут щодо права проїзду через земельну ділянку відповідача на умовах, що є тотожними умовам цього особистого сервітуту.

15. Позивач, якщо у встановленому за цією угодою особистому сервітуті потреба згодом відпаде, може відмовитись від сервітуту направивши відповідачу відповідне повідомлення. За фактом такого повідомлення подальше право особистого сервітуту має вважатися припиненим.

16. Право сервітуту за цією угодою, оскільки він є особистим, не може бути передано позивачем іншим особам. Право сервітуту припиняється у разі відчуження позивачем будівлі складу або передачі цієї будівлі у користування іншим особам, що не є учасниками цієї мирової угоди. Право особистого сервітуту також припиняється у разі оформлення позивачем у встановленому порядку права користування земельною ділянкою під належними йому приміщеннями складу, коли сторонами має бути укладений договір земельного сервітуту, як про те вказано вище.

17. Право сервітуту за цією мировою угодою зберігає чинність у межах встановленого строку також у разі переходу права власності на майно, щодо якого він був встановлений, від відповідача до інших осіб, про що відповідач має цих осіб завчасно попередити.

18. Усі судові витрати по справі №5006/10/60пн/2012 мають бути віднесені на позивача у повній їх сумі, проти чого сторони не заперечують.

19. Ця угода набуває чинності з моменту набрання чинності ухвалою суду, якою її затверджено в порядку ст.78 ГПК України.

Провадження у справі №5006/10/60пн/2012 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «МИЛОСЕРДИЕ», м. Донецьк, до відповідача Публічного акціонерного товариства «ЕЛАСТОМІР», м. Горлівка, Донецька область, про надання проходу та проїзду та заборону вчиняти дії - припинити.

Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано до Донецького апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Ухвала суду є виконавчим документом і може бути пред'явлена до виконання в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Суддя Харакоз К.С.

.

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення18.02.2013
Оприлюднено25.02.2013
Номер документу29520853
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5006/10/60пн/2012

Ухвала від 13.12.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Харакоз К.С.

Ухвала від 10.01.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Харакоз К.С.

Ухвала від 03.01.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Харакоз К.С.

Ухвала від 18.02.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Харакоз К.С.

Ухвала від 04.02.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Харакоз К.С.

Ухвала від 03.12.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Харакоз К.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні