Рішення
від 12.02.2013 по справі 709/306/13- ц
ЧОРНОБАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 709/306/13- ц

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 лютого 2013 року смт.Чорнобай

Чорнобаївський районний суд в складі головуючого судді - Синецької Л.А.,

при секретарі - Пархоменко О.С., за участю представника позивача - ОСОБА_1, відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Чорнобай цивільну справу за позовом прокуратури Черкаської області в інтересах Чорнобаївської ЦРЛ до ОСОБА_2 про стягнення коштів, витрачених на лікування потерпілого від злочину,-

в с т а н о в и в :

Прокуратура Черкаської області звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів, витрачених на лікування потерпілого від злочину мотивуючи тим, що 31 грудня 2011 року близько 00 години 30 хвилин водій ОСОБА_2 в порушення п.п.2.9 Правил дорожнього руху України, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, в нічний час, керуючи автомобілем АUDI 80 1.8 S реєстраційний номер НОМЕР_3, в порушення вимог п.п.2.3(б) Правил дорожнього руху України, був не уважний, не стежив за дорожньою обстановкою, відповідно не реагував на її зміну, біля будинку №58 по вулиці Леніна в с.Велика Бурімка Чорнобаївського району Черкаської області, зі сторони с.Мала Бурімка в напрямку с.Михайлівка, в порушення п.п.12.1 Правил дорожнього руху України, не дотримався безпечної швидкості, не урахував дорожньої обстановки, не справився з керуванням, в порушення п.п.1.10 Правил дорожнього руху України, скоїв наїзд на пішоходів ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які рухались в попутному напрямку руху, по правому узбіччю, яке не призначене для руху транспортних засобів.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди пішоходи ОСОБА_5 згідно висновку судово-медичної експертизи № 48 м/д від 03.02.2012 року, отримала тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості, що спричинили тривалий розлад здоров'я, у вигляді закритого перелому правої ключиці, легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров'я у вигляді травми голови зі струсом головного мозку, крововиливами та саднами обличчя, ОСОБА_3 згідно висновку судово-медичної експертизи № 97 від 31.01.2012 року отримала легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров'я у вигляді травми голови зі струсом головного мозку, легкі тілесні ушкодження у вигляді саден тазу зліва, крововиливів та саден нижніх кінцівок.

Вироком Чорнобаївського районного суду від 08 жовтня 2012 року ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України та призначено покарання три роки обмеження волі з позбавленням права управління транспортними засобами на 2 роки. На підставі ст.75 КК України ОСОБА_2 звільнений від відбуття основного покарання з випробувальним іспитовим строком на 2 роки. На лікування потерпілої ОСОБА_4 у травматологічному відділенні протягом 10 ліжко-днів з 31 грудня 2011 року по 10 січня 2012 року Чорнобаївською ЦРЛ затрачено кошти в сумі 2480 (дві тисячі чотириста вісімдесят гривень) 00 коп., які позивач просить стягнути на користь Центральної районної лікарні.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 підтримав позовні вимоги, просив задоволити. Відповідач ОСОБА_2 позов визнав.

Суд встановив наступні обставини справи.

31 грудня 2011 року близько 00 години 30 хвилин водій ОСОБА_2 в порушення п.п.2.9 Правил дорожнього руху України, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, в нічний час, керуючи автомобілем АUDI 80 1.8 S реєстраційний номер НОМЕР_3, в порушення вимог

2

п.п.2.3(б) Правил дорожнього руху України, був не уважний, не стежив за дорожньою обстановкою, відповідно не реагував на її зміну, рухаючись біля будинку №58 по вулиці Леніна в с.Велика Бурімка Чорнобаївського району Черкаської області, зі сторони с.Мала Бурімка в напрямку с.Михайлівка, в порушення п.п.12.1 Правил дорожнього руху України, не дотримався безпечної швидкості, не урахував дорожньої обстановки, не справився з керуванням, в порушення п.п.1.10 Правил дорожнього руху України, скоїв наїзд на пішоходів ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які рухались в попутному напрямку руху по правому узбіччю, яке не призначене для руху транспортних засобів.

Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_5 отримала тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості, що спричинили тривалий розлад здоров'я, у вигляді закритого перелому правої ключиці, легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров'я у вигляді травми голови зі струсом головного мозку, крововиливами та саднами обличчя, ОСОБА_3 отримала легкі тілесні ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров'я у вигляді травми голови зі струсом головного мозку, легкі тілесні ушкодження у вигляді саден тазу зліва, крововиливів та саден нижніх кінцівок.

Вироком Чорнобаївського районного суду від 08 жовтня 2012 року ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України та призначено покарання три роки обмеження волі з позбавленням права управління транспортними засобами на 2 роки. На підставі ст.75 КК України ОСОБА_2 звільнений від відбуття основного покарання з випробувальним іспитовим строком на 2 роки. Ухвалою апеляційного суду Черкаської області від 22 січня 2013 року вирок Чорнобаївського районного суду від 08 жовтня 2012 року в частині вирішення цивільних позовів прокурора та потерпілих ОСОБА_4 та ОСОБА_3 скасовано, а справу в цій частині направлено в Чорнобаївський районний суд Черкаської області на новий судовий розгляд для вирішення в порядку цивільного судочинсьва. В решті вирок щодо засудженого ОСОБА_2 залишено без зміни.

На лікування потерпілої ОСОБА_4 у травматологічному відділенні протягом 10 ліжко-днів з 31 грудня 2011 року по 10 січня 2012 року Чорнобаївською ЦРЛ затрачено кошти в сумі 2480 (дві тисячі чотириста вісімдесят гривень) 00 коп.

Відповідно до ст.1206 ЦК України кошти, витрачені Чорнобаївською ЦРЛ на стаціонарне лікування потерпілої ОСОБА_4, відшкодовуються особою, яка вчинила злочин.

З урахуванням викладених обставин справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.

Керуючись ст.1206 ЦК України, ст.ст.3, 209,212-215 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

Позов прокуратури Черкаської області в інтересах Чорнобаївської ЦРЛ до ОСОБА_2 про стягнення коштів, витрачених на лікування потерпілого від злочину -задоволити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя с.Велика Бурімка Чорнобаївського району, ІПН НОМЕР_2 на користь Чорнобаївської ЦРЛ, смт.Чорнобай вул.Леніна№221, код установи-02005266, розрахунковий рахунок №080101190111175, кошти в сумі 2480 (дві тисячі чотириста вісімдесят гривень) 00 коп., витрачених на лікування потерпілої ОСОБА_4

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Чорнобаївського

районного суду Л. А. Синецька

Рішення суду набрало законної сили 25 лютого 2013 року

Голова Чорнобаївського районного суду Н. І. Охріменко

СудЧорнобаївський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення12.02.2013
Оприлюднено26.02.2013
Номер документу29524828
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —709/306/13- ц

Ухвала від 09.06.2016

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Синецька Л. А.

Рішення від 12.02.2013

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Синецька Л. А.

Ухвала від 31.01.2013

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Синецька Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні