ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
21.02.13 Справа № 9/420-04.
Господарський суд Сумської області у складі судді М.С. Лущик, розглянувши заяву б/н, б/д (вх. № 1829 від 06.02.2013р.) ОСОБА_1 про роз'яснення рішення господарського суду Сумської області від 14.10.2004 року у справі № 9/420-04, порушеної за позовом Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Шостка, до відповідача приватного підприємця ОСОБА_1, м. Шостка, про припинення підприємницької діяльності, -
За участю представників сторін:
від позивача - не з'явився
від відповідача - не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Сумської області від 14.10.2004 року у справі № 9/240-04 позов задоволено повністю; припинено підприємницьку діяльність приватного підприємця ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає: АДРЕСА_1), яка була зареєстрована розпорядженням виконавчого комітету Шосткинської міської ради № 100 від 16.05.95р.; стягнуто приватного підприємця ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає: АДРЕСА_1) в доход державного бюджету України (р/р № 31112092800002 в УДК в Сумській області, МФО 837013, код 23636315, код бюджетної класифікації 22090200, символ 092) державного мита 85 грн. 00 коп.; зобов'язано приватного підприємця ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає: АДРЕСА_1) здійснити ліквідацію в установленому законом порядку.
Відповідач у справі - ОСОБА_1 звернулося до господарського суду Сумської області із заявою б/н, б/д (вх. № 1829 від 06.02.2013р.), в якій просить суд роз'яснити рішення господарського суду Сумської області від 14.10.2004р. у справі № 9/420-04 та вказати чи могла відповідач займатись підприємницькою діяльністю з моменту її припинення судом.
В обгрунтування зазначеної заяви ОСОБА_1 зазначає, що вона здійснювала підприємницьку діяльність протягом одного року (з 1995 по 1996 рік включно) і після винесення судом рішення про припинення її підприємницької діяльності з 2005 року не подавала податкової звітності до Шосткинської ОДПІ. В жовтні 2012р. на адресу відповідача від УПФУ в м. Шостка надійшло повідомлення, що ОСОБА_1, як працюючому пенсіонеру зменшено пенсію на 77 грн. і нараховано борг з переплати пенсії в розмірі 753 грн. та штраф в розмірі 170 грн.
Також відповідач повідомляє суд, що нею повідомлено державного реєстратора Виконавчого комітету Шосткинської міської ради Сумської області про рішення господарського суду Сумської області від 14.10.2004р. у справі № 9/420-04 щодо припинення підприємницької діяльності ПП ОСОБА_1, проте останнім не здійснено дій по внесенню до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридич ної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця відповідача у справі.
До початку судового слухання від відповідача надійшов лист б/н від 15.02.2013р. (вх. № 2396 від 18.02.2013р.), в якому остання повідомляє, що не зможе бути присутньою у судовому засіданні та надає суду копію довідки УПФУ в м. Шостка № 41 від 05.02.2013р. про відсутність заборгованості із сплати страхових коштів, копію довідки Шосткинського міськрайонного центру зайнятості № 02-06/297 від 05.02.2013р. про відсутність заборгованості та копію опису документів, що надаються фізичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Внесення рішення фізичної особи-підприємця про припинення підприємницької діяльності».
Представники сторін не скористались своїх правом на участь у судовому слуханні справи, в засідання суду не з'явилися, про час і місце судового слухання справи повідомлені належним чином.
У відповідності до частини четвертої статті 89 Господарського процесуального кодексу України, неявка осіб, які брали участь у справі не перешкоджає розгляду питання про роз'яснення рішення суду, тому суд розглядає подану відповідачем заяву про роз'яснення рішення за відсутності уповноважених представників сторін на підставі наявних у суді належним чином завірених копій процесуальних документів по справі № 9/420-04, оскільки матеріали даної справи знищено у зв'язку із закінченням встановлених строків зберігання.
Частиною першою статті 89 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя за заявою сторони чи державного виконавця роз'яснює рішення, ухвалу, не змінюючи при цьому їх змісту, а також за заявою сторони або за своєю ініціативою виправляє допущені в рішенні, ухвалі описки чи арифметичні помилки, не зачіпаючи суті рішення.
За приписами пункту 1 статті 51 Господарського кодексу України, підприємницька діяльність припиняється: з власної ініціативи підприємця; у разі закінчення строку дії ліцензії; у разі припинення існування підприємця; на підставі рішення суду у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами.
Примусове припинення підприємницької діяльності здійснюється з ініціативи ор ганів держави, що здійснюють контроль за провадженням підприємництва, кредиторів суб'єкта підприємницької діяльності тощо.
Юридичними підставами примусового припинення підприємницької діяльності є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
В даному випадку підприємницьку діяльність відповідача припинено судом у зв'язку з неподанням відповідачем звітності по податкових платежах з 01.01.2003 року, що є порушенням підпункту 4.1.4 пункту 4.1. статті 4 Закону Украйни «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», згідно з яким податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Незалежно від того, добровільно чи примусово припиняється підприємницька діяльність, во на остаточно вважається припиненою лише після державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності здійснюють ті ж органи, які проводять державну реєстрацію її заснування (державну реєстрацію суб'єктів господарювання), та в порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фі зичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 року № 755-ІV.
Підприємницька діяльність суб'єкта господарювання є такою, що остаточно припинена з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридич ної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Припинення діяльності підприємця здійснюється у порядку, встановленому Господарським і Цивільним кодексами України, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», а також спеціальними актами господарського законодавства, які ви значають правовий статус окремих суб'єктів господарювання.
Стаття 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» № 755-ІV від 15.05.2003р. визначає порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за судовим рішенням, що не пов'язано з банкрутством фізичної особи-підприємця.
Частиною п'ятою названої статті закону визначено, що порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності за судовим рішенням, що не пов'язано з банкрутством фізичної особи-підприємця, здійснюється за процедурами, встановленими частинами дев'ятою - вісімнадцятою статті 47 цього Закону.
Відповідно до частини дев'ятої статті 47 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за її рішенням фізична особа-підприємець або уповноважена нею особа не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації подає державному реєстратору особисто (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за її рішенням; свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця; довідку відповідного органу державної податкової служби про зняття фізичної особи-підприємця з обліку як платника податків; довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про зняття з обліку; довідки відповідних органів фондів соціального страхування про зняття з обліку.
Як встановлено частиною 15 наведеної правової норми, за відсутності підстав для залишення документів, які передбачені частиною тринадцятою цієї статті, без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем є датою державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем.
Строк державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем не повинен перевищувати два робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем. Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем повинен видати або надіслати заявнику копію свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця із спеціальною відміткою про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем.
Порядок надання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування встановлюється статтею 51 цього Закону (частини 16-18 статті 47 вищевказаного Закону).
З огляду на вищенаведене, суд, розглянувши матеріали справи, вважає за доцільне роз'яснити, що винесене рішення від 14.10.2004р. у справі № 9/420-04 наступним чином:
Тому, керуючись статтями 86, 89 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Роз'яснити рішення господарського суду Сумської області від 14.10.2004р. у справі № 9/420-04 наступним чином:
«Державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності здійснюють ті ж органи, які проводять державну реєстрацію її заснування (державну реєстрацію суб'єктів господарювання), та в порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фі зичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 року № 755-ІV.
Підприємницька діяльність суб'єкта господарювання є такою, що остаточно припинена з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридич ної особи або підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Припинення діяльності підприємця здійснюється у порядку, встановленому Господарським і Цивільним кодексами України, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», а також спеціальними актами господарського законодавства, які ви значають правовий статус окремих суб'єктів господарювання.
Стаття 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» № 755-ІV від 15.05.2003р. визначає порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за судовим рішенням, що не пов'язано з банкрутством фізичної особи-підприємця.
Частиною п'ятою названої статті закону визначено, що порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності за судовим рішенням, що не пов'язано з банкрутством фізичної особи-підприємця, здійснюється за процедурами, встановленими частинами дев'ятою - вісімнадцятою статті 47 цього Закону.
Відповідно до частини дев'ятої статті 47 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за її рішенням фізична особа-підприємець або уповноважена нею особа не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації подає державному реєстратору особисто (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем за її рішенням; свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця; довідку відповідного органу державної податкової служби про зняття фізичної особи-підприємця з обліку як платника податків; довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про зняття з обліку; довідки відповідних органів фондів соціального страхування про зняття з обліку.
Як встановлено частиною 15 наведеної правової норми, за відсутності підстав для залишення документів, які передбачені частиною тринадцятою цієї статті, без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем є датою державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою-підприємцем.».
2. Ухвалу надіслати сторонам у справі та державному реєстратору Виконавчого комітету Шосткинської міської ради.
Суддя М.С. Лущик
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2013 |
Оприлюднено | 25.02.2013 |
Номер документу | 29525944 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Лущик Марія Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні