cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" лютого 2013 р. Справа № 915/146/13-г
м. Миколаїв
Кредитор : Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва, 54018, м. Миколаїв, пр. Жовтневий, 55-е
Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Майстер-Сан", 54042, м. Миколаїв, вул. Будівельників, 15-А, код ЄДРПОУ 34993445
Державний реєстратор виконавчий комітет Миколаївської міської ради, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20
Головне управління юстиції у Миколаївській області , 54020, м. Миколаїв, вул. 8 Березня, 107
Суддя Ржепецький В.О.,
представники:
Від кредитора: Курдіяш Г.О. за дов. № 15578/09 від 19.07.12р.;
Від боржника: не з'явився.
Суть спору: про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури
встановив:
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 18.01.2013р., за заявою Управління пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Миколаєва порушено справу про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Майстер-Сан" за ознаками ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Заяву обґрунтовано тим, що боржник має безспірну кредиторську заборгованість та відсутній за адресою місцезнаходження.
Боржник в судове засідання не з`явився, відзиву на заяву кредитора суду не надав.
Представник кредитора підтримує заяву, просить суд визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором у справі арбітражного керуючого Черепенко В.Г.
При розгляді даної справи господарський суд враховує такі обставини.
З 19 січня 2013 року Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) викладено у редакції згідно із Законом України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI.
Відповідно до абз. 1, 3 п. 1-1 Закону (зі змінами, внесеними Законом України від 2 жовтня 2012 року N 5405-VI), положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
З положень ч. 4 ст. 10 Закону (в редакції від 30 червня 1999 року) витікає, що саме в підготовчому засіданні господарський суд встановлює наявність або відсутність ознак неплатоспроможності боржника.
Правовий аналіз зазначених положень дозволяє дійти висновку про те, що на момент вирішення даної справи процедура визначення підстав для визнання боржника банкрутом регулюється положеннями Закону в редакції від 30 червня 1999 року.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора, суд дійшов висновку про задоволення заяви про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури виходячи з такого.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Майстер-Сан" зареєстроване як суб`єкт підприємницької діяльності - юридична особа виконавчим комітетом Миколаївської міської ради.
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 06.11.12р. статус відомостей про юридичну особу - відсутність юридичної особи за місцезнаходженням.
Як зазначено вище, на підставі пояснень державного реєстратора та дослідження реєстраційної справи боржника, запис про відсутність останнього за місцезнаходженням внесено із дотриманням порядку, визначеному ч. 12 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", внаслідок чого зазначену довідку господарський суд вважає належним доказом на підтвердження обставин відсутності боржника з місцезнаходженням.
Наявність безспірної кредиторської заборгованості боржника перед кредитором в сумі 14909,71 грн., підтверджується постановою Миколаївського окружного адміністративного суду у справі № 2а-562/09/1470 від 19.05.2009р., виконавчим листом по адміністративній справі № 2а-562/09/1470 від 19.05.2009р., постановою Ленінським ВДВС Миколаївського міського управління юстиції від 24.04.2012р. про відкриття виконавчого провадження
Згідно статті 209 Господарського кодексу України, у разі нездатності суб`єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов`язання перед іншими особами або державою інакше як через відновлення його платоспроможності, цей суб`єкт відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.
Відповідно до ч.1 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 30.06.1999р. (надалі - Закон) у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов`язань.
Стаття 52 Закону, яка має назву "Особливості банкрутства відсутнього боржника", передбачає ці самі "інші випадки" та особливості порушення справи про банкрутство, про які ідеться в ч. 3 ст. 6 Закону, зокрема, у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також, за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Виходячи з викладеного, ч. 3 ст. 6 Закону містить загальні норми, а ст. 52 Закону передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.
Станом на дату розгляду справи кредиторська заборгованість не погашена, за юридичною адресою підприємство відсутнє, що свідчать про припинення підприємницької діяльності боржника.
Вказані обставини є підставою для визнання боржника банкрутом.
Таким чином, оцінивши фактичні обставини справи та матеріали справи у відповідності до ст. 43 ГПК суд дійшов висновку, що ліквідація юридичної особи - боржника має бути здійснена через застосування положень ст. 52 Закону.
Враховуючи, що: станом на момент порушення провадження у цій справі не було затверджено Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна господарським судом у справах про банкрутство, у відповідності до п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону (в редакції згідно із Законом України від 22 грудня 2011 року N 4212-VI) з дня набрання чинності цим Законом продовжують діяти ліцензії на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), господарський суд керуючись положеннями ч. 2 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону №4212-VІ від 22.12.2011р.), вважає за можливе призначити ліквідатором в цій справі арбітражного керуючого Черепенко Вікторію Григорівну (ліцензія серії АБ №178091 від 07.07.2005р.) за її згодою.
Керуючись абз. 1, 3 п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (зі змінами, внесеними Законом України від 2 жовтня 2012 року N 5405-VI), ст. ст. 1, 3-1, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 30.06.1999р., господарський суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати безспірні грошові вимоги Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва в сумі 14909,71 грн.
2. Визнати боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Майстер-Сан", 54042, м. Миколаїв, вул. Будівельників, 15-А, код ЄДРПОУ 34993445 - банкрутом.
3. Відкрити ліквідаційну процедуру.
4. Призначити ліквідатором у справі арбітражного керуючого Черепенко Вікторію Григорівну (ліцензія серії АБ №178091 від 07.07.2005р.), 54034, м.Миколаїв, вул.. Шевченко, буд. 67, кв.10).
5. Призначеному ліквідатору здійснити ліквідацію боржника відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
6. З дня прийняття даної постанови припиняється підприємницька діяльність боржника, вважається таким, що настав строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.
7. Скасувати арешт, накладений на майно банкрута, чи інші обмеження щодо розпорядження майном банкрута. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
8. Постанову надіслати на адресу: кредитора, банкрута, ліквідатора, державного реєстратора, Головного управління юстиції у Миколаївській області, Ленінського ВДВС Миколаївського міського управління юстиції (54031, м. Миколаїв, вул. Кірова, 238).
СуддяВ.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2013 |
Оприлюднено | 28.02.2013 |
Номер документу | 29615319 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні