Рішення
від 20.02.2013 по справі 2-4695/12
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ОСОБА_1

Справа № 2-4695/12

2/369/522/13

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

іменем України

20.02.2013 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді: Нікушин В.В.

при секретарі: Василенко Н.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства «Міська страхова компанія», треті особи: ОСОБА_1, ОСОБА_3 про стягнення суми страхового відшкодування ,-

В С Т А Н О В И В :

В листопаді 2012 року позивач звернувся в суд з вказаним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що 01 лютого 2012 року 0 23 годині 50 хвилин ОСОБА_1, керуючи легковим автомобілем марки «СНЕVRОLЕТ АVЕО» державний номер НОМЕР_4, рухаючись у місті Боярка по вулиці Хрещатик Києво-Святошинського району, Київської області під час вибору у встановлених межах безпечної швидкості руху, не дотримав безпечної дистанції та допустив зіткнення з автомобілем марки «ВМW-520» державний реєстраційний номер НОМЕР_3, який належить ОСОБА_3, на праві приватної власності, рухався попереду нього, та зупинився перед світлофором., що призвело до пошкодження транспортних засобів. ОСОБА_1 мав страховий поліс обов'язкового страхування цивільної правової відповідальності АА0333512 від відокремленого підрозділу юридичної особи приватного акціонерного товариства «Міська страхова компанія», 03 лютого 2012 року позивач звернувся до ПАТ «МСК» із заявою, як від потерпілої особи про настання страхового випадку та виплату страхового відшкодування яка була зареєстрована за №345.

Вказане ДТП сталася в результаті порушення ОСОБА_1. ПДР України., відповідно його визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосованого до, останнього, адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 425,00 гривень в дохід держави.

20 лютого 2012 року позивач звернувся до відділу регулювання ПРАТ«МСК», де йому було відмовлено, у зв'язку з тим, що ДТП сталося 01 лютого 2012 року о 23 години 50 хвилин, як вказано в протоколі ДАЇ, а саме протокол справи з ДТП, і постанова суду про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 оформлено 02 лютого 2012 року., 27 лютого 2012 року позивач звернувся до Києво-Святошинського районного суду Київської області із запитом переглянути справу, але йому було відмовлено листом

ТОВ «Незалежна експертно-асистуюча компанія» було проведено експертизу матеріального збитку, завданого власнику автомобіля «ВМW-520», державний реєстраційний номер НОМЕР_3, яка склала 15475,74 гривень.

Позивач вважає, що збитки у розмірі 15475,74 гривень зобов'язаний був відшкодувати відповідач, а також відшкодувати пеню у розмірах пеню у розмірі - 877 гривень, витрати на проведення експертизи - 360,00 гривень, витрати на правову допомогу - 2000,00 гривень, та судовий збір у розмірі - 214,60 грн.

А тому просить суд визнати дії приватного акціонерного товариства «Міська страхова компанія» неправомірними. Стягнути з відповідача на користь його страхове відшкодування у розмірі 15475,74 гривень, та додатково понесенні витрати.

У судове засідання позивача з'явився. Позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі та приєднав заяву.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі, зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Третя особа ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.

Третя особа ОСОБА_3 у судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, та приєднав заяву.

Вислухавши пояснення, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню частково.

В судовому засіданні встановлено, що 01 лютого 2012 року 0 23 годині 50 хвилин ОСОБА_1, керуючи легковим автомобілем марки «СНЕVRОLЕТ АVЕО» державний номер НОМЕР_4, рухаючись у місті Боярка по вулиці Хрещатик Києво-Святошинського району, Київської області під час вибору у встановлених межах безпечної швидкості руху, не дотримав безпечної дистанції та допустив зіткнення з автомобілем марки «ВМW-520» державний реєстраційний номер НОМЕР_3, який належить ОСОБА_3, на праві приватної власності. За довіреністю ОСОБА_3 на підставі доручення уповноважив ОСОБА_5 вчиняти дії щодо належного йому майна на підставі Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, який, в свою чергу, керуючись нормами чинного законодавства, передав ОСОБА_2 право керування вказаним вище легковим автомобілем.

Внаслідок ДТП вище вказані автомобілі отримали механічні пошкодження.

ОСОБА_1 мав страховий поліс обов'язкового страхування цивільної правової відповідальності АА0333512 від відокремленого підрозділу юридичної особи приватного акціонерного товариства «Міська страхова компанія», 03 лютого 2012 року позивач звернувся до ПАТ «МСК» із заявою, як від потерпілої особи про настання страхового випадку та виплату страхового відшкодування яка була зареєстрована за №345.

06 лютого 2012 року згідно з постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області №3-455/12 року громадянина ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 Кодексу України Про адміністративні правопорушення, та застосованого до, останнього, адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 425,00 гривень в дохід держави.

У період з 03 лютого 2012 року до 12 квітня 2012 року відповідач не вжив будь-яких заходів щодо встановлення реальних збитків, які отримав позивач в результаті скоєної ДТП.

10 лютого 2012 року ТОВ «Незалежна експертно-асистуюча компанія» було проведено експертизу та відповідно до висновку експерта від 10 лютого 2012 року №112 вартість матеріального збитку, завданого власнику автомобіля «ВМW-520», державний реєстраційний номер НОМЕР_3 станом на 10 лютого 2012 року склало 15475,74 гривень.

У відповідності до статті 979 ЦК України за договором страхування одна сторона (страховик) зобов'язується у разі настання певної події (страхового випадку) виплатити другій стороні (страхувальникові) або іншій особі, визначеній у договорі, грошову суму (страхову виплату), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі та виконувати інші умови договору.

Відповідно до ст.ст. 4, 5 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно - правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (Закон) визначено, що суб'єктами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності є страхувальники, страховики, особи, цивільна-правова відповідальність яких застрахована, Моторне (транспортне) страхове бюро України (далі - МТСБУ) та потерпілі.

Незважаючи на вимоги пункту 22.1 статті 22 Закону яким встановлено, що при настанні страхового випадку страховик відповідно до лімітів відповідальності страховика відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, яка була заподіяна у результаті дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров'ю, майну третьої особи, страховик не правомірно не відшкодував шкоди завданої позивачу.

Відповідно до статті 29 Закону у зв'язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов'язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, розрахованого в порядку, встановленому законодавством, включаючи витрати на усунення пошкоджень, зроблених навмисно з метою порятунку потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, з евакуацією транспортного засобу з місця дорожньо-транспортної пригоди до місця проживання того власника чи законного користувача транспортного засобу, який керував у момент дорожньо-транспортної пригоди, чи до місця здійснення ремонту на території України. Якщо транспортний засіб необхідно, з поважних причин, помістити на стоянку, до розміру шкоди додаються також витрати на евакуацію транспортного засобу до стоянки та плати за послуги стоянки.

Пунктом 36.1. - 36.7. статті 36 Закону передбачено, що страховик (МТСБУ) протягом 15 днів з дня узгодження ним розміру страхового відшкодування з особою, яка має право на отримання відшкодування, за наявності документів, зазначених у статті 35 цього Закону, повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, але не пізніше як через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов'язаний: у разі визнання ним вимог заявника обґрунтованими - прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати) та виплатити його. Якщо у зв'язку з відсутністю документів, що підтверджують розмір заявленої шкоди, страховик (МТСБУ) не може оцінити її загальний розмір, виплата страхового відшкодування (регламентна виплата) здійснюється у розмірі заподіяної шкоди, оціненої страховиком (МТСБУ). Страховик має право здійснювати виплати без проведення експертизи, якщо за результатами проведеного ним огляду пошкодженого майна страховик і потерпілий досягли згоди про розмір страхового відшкодування і не наполягають на проведенні оцінки, експертизи пошкодженого майна; Протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення страховик (МТСБУ) зобов'язаний направити заявнику письмове повідомлення про прийняття рішення.

Виплата страхового відшкодування (регламентна виплата) здійснюється безпосередньо потерпілому (іншій особі, яка має право на отримання відшкодування) або погодженим з ним особам, які надають послуги з ремонту пошкодженого майна, сплатити страхове відшкодування за договором майнового страхування (крім регламентної виплати, передбаченими «а» пункту 41.1 статті 41 цього Закону), лікування потерпілих та інші послуги, пов'язані з відшкодуванням збитків.

Відповідно до ст.. 980 ЦКУ передбачає, що предметом договору страхування можуть бути майнові інтереси, які не суперечать закону і пов'язані з відшкодування шкоди, завданої страхувальником (страхування відповідальності). Страхова виплата за договором майнового страхування і страхування відповідальності (страхове відшкодування) не може перевищувати розміру реальних збитків. Інші збитки вважаються застрахованими, якщо це встановлено договором. Страхова виплата за договором майнового страхування здійснюється страховиком у межах страхової суми, яка встановлюється у межах вартості майна на момент укладення договору. Договір страхування можуть бути встановлені також інші обов'язки страховика.

Відповідно до статті 988 ЦКУ страховик зобов'язаний, зокрема, протягом двох робочих днів, як тільки стане відомо про настання страхового випадку, вжити заходів щодо оформлення всіх необхідних документів для своєчасного здійснення страхової виплати страхувальникові, у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату у строк, встановлений договором.

У відповідності до статті 992 ЦКУ У разі несплати страховиком страхувальникові або іншій особі страхової виплати страховик зобов'язаний сплатити неустойку в розмірі, встановленому договором або законом. Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання (стаття 549ЦКУ).

Згідно ст.1192 ЦК України з урахуванням обставин справи суд за вибором потерпілого може зобов'язати особу, яка завдала шкоди майну, відшкодувати її в натурі(передати річ того ж роду і такої ж якості, полагодити пошкоджену річ тощо) або відшкодувати завдані збитки у повному обсязі.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

До судових витрат у відповідності до ст. 79 ЦПК України відноситься судовий збір.

Враховуючи наведене, з відповідача слід стягнути витрати які підтверджуються квитанціями а в частині витрат на які не надано документального підтвердження відмовити.

Дані обставини підтверджуються всіма доказами, зібраними у справі, в їх сукупності, та не спростовані відповідачем в судовому засіданні. За таких обставин позов підлягає задоволенню частково.

Враховуючи вищевикладене та керуючись 15, 16, 979, 988, 980, 999, 1192 ЦК України, ст.,ст.. 4, 6, 13, 22, 29, 36, 37, 41 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», ст.ст.10, 11, 60, 79, 88, 209, 212,214-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_2 до Приватного акціонерного товариства «Міська страхова компанія», ОСОБА_1, ОСОБА_3 про стягнення суми страхового відшкодування - задовольнити частково.

Визнати дії приватного акціонерного товариства «Міська страхова компанія» (місце знаходження юридичної особи: 83053, Донецька область, місто Донецьк, вулиця Краснооктябрська, будинок 111, код за ЄДРПОУ: 30244124) неправомірними.

Стягнути з приватного акціонерного товариства «Міська страхова компанія» (місце знаходження юридичної особи: 83053, Донецька область, місто Донецьк, вулиця Краснооктябрська, будинок 111, код за ЄДРПОУ: 30244124) на користь ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 код за ДРФО) - страхове відшкодування у розмірі - 15475,74 гривень (п'ятнадцять тисяч чотириста сімдесят п'ять гривень) 74 коп; пеню у розмірі - 877 гривень (вісімсот сімдесят сім гривень), витрати на проведення експертизи - 360,00 гривень (триста шістдесят гривень).

Стягнути з приватного акціонерного товариства «Міська страхова компанія» (місце знаходження юридичної особи: 83053, Донецька область, місто Донецьк, вулиця Краснооктябрська, будинок 111, код за ЄДРПОУ: 30244124) на користь ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 код за ДРФО) - судовий збір у розмірі - 214,60 грн., (двісті чотирнадцять гривень) 60 коп.

У решті позову відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданої протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення.

На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: В.В. Нікушин

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення20.02.2013
Оприлюднено10.06.2013
Номер документу29629366
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-4695/12

Рішення від 19.12.2012

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Парамонов М. Л.

Рішення від 20.02.2013

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Нікушин В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні