Рішення
від 20.02.2013 по справі 5011-7/19042-2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 5011-7/19042-2012 20.02.13

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніверсал Асістанс-Україна»

до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Лафорт»

про стягнення 69 784,87 грн.

Суддя Якименко М.М.

Представники сторін:

від позивача: Біла Р.В. - довіреність б/н від 16.11.2012;

від відповідача: не з'явилися;

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Юніверсал Асістанс-Україна» звернулося до господарського суду м. Києва з позовом до Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Лафорт» про стягнення 69 784,87 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив взяті на себе зобов'язання щодо повноти та своєчасності внесення оплати за отримані послуги згідно Договору № 8-LF про надання асистентських послуг по врегулюванню страхових випадків від 12.06.2012 року

З цих підстав, позивач просив задовольнити позов, стягнувши з відповідача на свою користь 69 380,00 грн. - основного боргу, 404,87 грн. - пені.

Ухвалою від 28.12.2012 року порушено провадження по справі та призначено її розгляд на 30.01.2013 року.

30.01.2013 року представник позивача у судовому засіданні надав статутні документи на вимогу ухвали суду про порушення провадження.

30.01.2013 року представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.

Враховуючи те, що нез'явлення представника відповідача у судове засідання перешкоджає вирішенню спору по суті, суд вважав за доцільне відкласти розгляд справи на 20.02.2013 року.

20.02.2013 року представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.

У відповідності з положеннями п. 3.6 Роз'яснення Вищого арбітражного суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України» від 18.09.97р. N 02-5/289 особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві.

Відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Представник позивача в судовому засіданні 20.02.2013 року позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні 20.02.2013 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані матеріали справи в їх сукупності, та заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

12.06.2012 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Юніверсал Асістанс-Україна» (далі по тексту - виконавець, позивач) та Приватним акціонерним товариством «Страхова компанія «Лафорт» (далі по тексту - замовник, відповідач,) було укладено Договір № 8-LF про надання асистентських послуг по врегулюванню страхових випадків (далі по тексту - Договір).

Згідно з п. 6.2. Договору Договір укладається без обмеження терміну його дії (є безстроковим).

Суду не надано жодних доказів припинення дії Договору.

Відповідно до п. 1.1. Договору унормування стосунків Сторін з метою забезпечення Замовника якісним розслідуванням та врегулюванням полій, що мають ознаки страхових виинадків на всій території України, у тому числі в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (Регіональних предстаництвах Виконавця, які зазначені в Додатку №4) за договорами (полісами) страхування, укладеними Замовником, або за іншими письмовими окремими дорученнями Замовника, а саме:

- 1.1.1. цілодобове прийняття повідомлень (усних або письмових (в т.ч. в електронному вигляді)) про настання події, що маг ознаки страхової, надання необхідної організаційної, технічної та юридичної допомоги, забезпечення виїзду аварійного комісара на місце страхового випадку, здійснення фотозйомки, розміщення пошкоджених транспортних засобів (далі ГЗ);

- 1.1.2. з'ясування обставин та причин настання страхового випадку;

- 1.1.3. збір та підготовка необхідного для виплати страхового відшкодування - комплекту документів, згідно з Додатком 3.6 до цього Договору;

- 1.1.4. надання послуг евакуатора та допомога в транспортуванні та розміщенні ТЗ па автомобільній стоянці:

- 1.1.5. призначення та проведення оціночних досліджень не пізніше 10 робочих днів з дати отримання від Потерпілого/Страхувальника повідомлення про страховий випадок, а в необхідних випадках авто-технічних та траііспортпо-трасологічиих досліджень, контроль за якістю і об'єктивністю виконання таких досліджень іншими суб'єктами експсртно-оціночної діяльності;

- 1.1.6. представництво інтересів Замовника (за його Довіреністю) з питань врегулювання страхових випадків в органах державної влади, а також у державних та недержавних організаціях, підприємствах, установах і у стосунках і фізичними особами.

Згідно з п. 3.1. Договору відповідно до цього Договору та чинного законодавства України, Виконавець одержує винагороду у відповідності до узгоджених Сторонами Тарифів на асистанські послуги Виконавця (Додаток № 1) за виключенням окремих випадків узгоджених Сторонами.

Відповідно до п. 3.2. Договору оплата послуг Виконавця здійснюється на підставі погодженого Реєстру (ів), Акту (ів) про виконані роботи, в який включаються обсяг, вартість наданих послуг та ідентифікаційні дані по застрахованим об'єктам, за якими надавалися послуги з врегулювання за звітний період. Вартість наданих асистанських послуг формується Виконавцем виходячи із кількості замовлених Замовником послуг у звітному періоді (за один календарний місяць), відповідно Додатку №1 Договору. Реєстр(и) для погодження надаються' Виконавцем один раз на місяць у перший робочий день місяця, наступного за звітним та'в який включаються всі послуги, що були надані Виконавцем впродовж минулого місяця. Реєстр перевіряється та погоджується протягом 5 (п'яти) робочих днів. Після погодження Реєстру Виконавець надає на затвердження Акт (и) виконаних робіт, що відповідають погодженим Реєстрам та надає відповідні рахунки. Затвердження Акту прийняття виконаних робіт здійснюється Замовником протягом 5 робочих днів. Оплата винагороди згідно наданих рахунків проводиться впродовж 5 (п'яти) робочих днів після затвердження Страховиком Акту прийняття виконаних робіт. Один екземпляр підписаного Страховиком Акту прийняття виконаних робіт та погоджений реєстр у продовж 5 (п'яти) робочих днів після сплати наданих послуг направляється поштою Виконавцю.

Згідно з п. 3.3. Договору протягом поточного (звітного) місяця щодекади або щотижня Виконавець може надавати Замовнику реєстри про виконані роботи, в які включаються обсяг, вартість наданих послуг та ідентифікаційні дані по застрахованим об'єктам, за якими надавалися послуги з врегулювання. Після перевірки (протягом 10 (десяти) робочих днів) та підтвердження про прийняття реєстру, ці реєстри долучаються до Акту виконаних робіт послуг за звітний період.

Однак, як слідує з матеріалів справи, внаслідок порушення відповідачем зобов'язання щодо своєчасності та повноти внесення оплати за отримані асистентські послуги по врегулюванню страхових випадків відповідно до умов Договору, у відповідача перед позивачем виникла заборгованість по оплаті отриманих послуг в розмірі 69 380,00 грн.

На підтвердження своїх позовних вимог позивач надав суду копії актів наданих послуг і реєстри виконаних робіт та рахунки на оплату наданих послуг, які повинен був оплатити відповідач в якості отриманих послуг, щодо якості і кількості отриманих послуг відповідачем не надано суду жодних заперечень.

На підтвердження іншого суду не надано жодних доказів.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно з ч. 1 ст. 903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до ст. 905 ЦК України строк договору про надання послуг встановлюється за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом або іншими нормативно-правовими актами.

Згідно з ч. 1 ст. 173 ГК України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до частин 1, 2 статті 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

За змістом статті 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ст. 527 ЦК України, боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно вимог ст. 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

З наданих позивачем доказів вбачається, що позивач взяті на себе зобов'язання виконав належним чином, надав відповідачеві асистентські послуги по врегулюванню страхових випадків відповідно до умов Договору, а відповідач в порушення умов Договору не сплатив на користь позивача вартість отриманих послуг.

Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно статті 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Зважаючи на встановлені обставини справи та вимоги правових норм викладених вище, а також на те, що відповідач в установленому порядку обставини, які повідомлені позивачем, не спростував, розміру позовних вимог не оспорив, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині стягнення основного боргу в розмірі 69 380,00 грн. нормативно та документально доведені, а тому підлягають задоволенню.

Відповідач припустився прострочення платежу, а тому позивач, керуючись п. 4.2. Договору просить суд стягнути з відповідача пеню, яка за розрахунками позивача становить 404,87 грн.

Згідно з п. 4.2. Договору за порушення термінів сплати винагороди Виконавцю Замовник сплачує Виконавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який нараховується пеня, за кожен день прострочення платежу.

Відповідно до ч. 1 статті 546, статті 549 Цивільного кодексу України виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором (згідно ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України).

Згідно п. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача в частині стягнення пені за несвоєчасне виконання відповідачем взятих на себе зобов'язань в розмірі 404,87 грн. є обґрунтованими, нараховані відповідно до законодавства, тому підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються судом на відповідача .

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 32, 33, 49, 75, 82 - 85 ГПК України, господарський суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Лафорт» (04050, м. Київ, Шевченківський район, ВУЛИЦЯ ДОВНАР-ЗАПОЛЬСЬКОГО, будинок 9/10, код ЄДРПОУ 25005889) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Юніверсал Асістанс-Україна» (04073, м. Київ, Оболонський район, ПРОСПЕКТ МОСКОВСЬКИЙ, будинок 9 ЛІТЕРА "Ф", корпус 4, офіс 4-502, код ЄДРПОУ 37615500) 69 380 (шістдесят дев'ять тисяч триста вісімдесят) грн. 00 коп. - основного боргу, 404 (чотириста чотири) грн. 87 коп. - пені, 1 609 (одну тисячу шістсот дев'ять) грн. 50 коп. - судового збору.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Суддя М.М. Якименко

Дата підписання рішення: 26.02.2013 року.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.02.2013
Оприлюднено01.03.2013
Номер документу29651277
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5011-7/19042-2012

Рішення від 20.02.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Якименко М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні