Рішення
від 01.03.2013 по справі 368/331/13-ц
КАГАРЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2\368\176\13

Справа № 368/331/13-ц

Рішення

іменем України

"01" березня 2013 р. м. Кагарлик Київської області

Кагарлицький районний суд Київської області в складі:

Головуючого: судді Закаблук О.В.

При секретарі: Гембар В.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Кагарлицького районного суду Київської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Стрітівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, треті особи, - Управління держкомагенства у Кагарлицькому районі, державна реєстраційна служба Кагарлицького районного управління юстиції Київської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, суд, -

В С Т А Н О В И В :

18.02.2013 року на адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Стрітівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, треті особи, - Управління держкомагенства у Кагарлицькому районі, державна реєстраційна служба Кагарлицького районного управління юстиції Київської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, в якій позивач просить суд винести рішення, яким:

- визнати за ним, - ОСОБА_2 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку площею 2,6197 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Стрітівської сільської ради Кагарлицького району, кадастровий номер 3222287800:02:006:0005.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

На запитання суду позивач ОСОБА_2 зазначив, що не бажає стягувати з відповідача, - Стрітівської сільської ради Кагарлицького району Київської області сплачений ним судовий збір в розмірі 733 грн. 15 коп.

В судове засідання представник відповідача, - Стрітівської сільської сільської ради Кагарлицького району Київської області не з»явився, проте на адресу Кагарлицького районного суду Київської області надійшла письмова заява від Стрітівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, Вх. № 1434\13 - В від 27.02.13 року, в якій відповідач просить слухати справу без участі представника, позов визнає.

В судове засідання представник третьої особи, - Управління держкомагенства в Кагарлицькому районі Київської області в судове засідання не з»явився, хоча був повідомлений судом належним чином про день, час та місце слухання справи.

В судове засідання представник третьої особи, - Державна реєстраційна служба Кагарлицького районного управління юстиції Київської області не з»явився, проте на адресу Кагарлицького районного суду Київської області від третьої особи надійшла письмова заява, Вх. № 1431\13 - Вх. Від 27.02.2013 року, в якій третя особа просить суд слухати справу без участі представника, з позовом згідні.

Суд, вислухавши позивача ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку щодо задоволення позову, обґрунтовуючи своє рішення наступним.

Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. померла ОСОБА_3.

За життя ОСОБА_5 згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯА №592043 від 29.07.2005 р. (який вона отримала за життя, але він був втрачений) належала земельна ділянка площею 2,6197 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Стрітівської сільської ради Кагарлицького району.

Отже, після смерті ОСОБА_3 залишилась вищезазначена земельна ділянка.

22.10.2011 р. ОСОБА_3 було складено заповіт, посвідчений секретарем виконавчого комітету Стрітівської сільської ради ОСОБА_6 та зареєстровано в реєстрі за №51.

Відповідно до вищезазначеного заповіту ОСОБА_3 заповіла своєму онуку ОСОБА_2 (далі-Позивач) все своє майно, з чого воно не складалося і де б воно не було і взагалі все те, що за законом належатиме їй на день смерті і на що за законом матиме право.

Згідно ч. і ст. 1223 Цивільного кодексу України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Згідно ч. 2 ст. 1223 Цивільного кодексу України у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.

Отже, враховуючи те, що ОСОБА_3 склала заповіт, яким все своє майно заповіла Позивачу, Позивач як спадкоємець за заповітом успадковує спадщину ОСОБА_3, в тому числі і земельну ділянку площею 2,6197 га.

У зв'язку з відкриттям спадщини ОСОБА_3 Позивач у встановлений ст. 1270 Цивільного кодексу України шестимісячний строк належним чином прийняв спадщину бабусі шляхом подачі до Ржищівської міської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, що підтверджується витягом про реєстрацію в спадковому реєстрі №31373979 від 15.08.2012 р.

Для оформлення спадщини та видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку державний нотаріус Ржищівської міської державної нотаріальної контори попросила Позивача надати оригінал державного акту на право власності на земельну ділянку, яка належала ОСОБА_3

Однак, Позивач не зміг надати оригінали державного акту на земельну ділянку на ім'я ОСОБА_3, оскільки державний акт був втрачений.

Позивач звернувся до Управління Держземагентства в Кагарлицькому районі для отримання дублікату державного акту на право власності на земельну ділянку на ім'я ОСОБА_3.

Посадові особи Управління Держземагентства в Кагарлицькому районі надали Позивачу лише копію державного акту та повідомили, що дублікат державного акту, у разі його втрати, може отримати лише власник, тобто ОСОБА_3 Оскільки власник ОСОБА_3 померла, дублікат державного акту на померлу особу не може бути виданий.

Враховуючи вказане вище, Позивач не зміг надати нотаріусу оригінал державного акту на право власності на земельну ділянку на ім'я ОСОБА_3, оскільки Позивач не є власником та не може отримати дублікат втраченого державного акту в Управлінні Держземагентства у Кагарлицькому районі.

На адресу Позивача державним нотаріусом Ржищівської міської державної нотаріальної контори було направлено лист №127/02-14 від 15.08.2012 р., в якому зазначено, що оскільки оригінал державного акту було втрачено, питання щодо визнання за спадкоємцями права власності на земельну ділянку необхідно вирішувати в судовому порядку.

В зв'язку з чим, Позивачу було рекомендовано звернутись до суду щодо визнання за ним в порядку спадкування права власності на земельну ділянку площею 2,6197 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Стрітівської сільської ради Кагарлицького району, яка належала ОСОБА_3

Таким чином, у зв'язку з тим, що державний акт ОСОБА_3 було втрачено, а для отримання свідоцтв про право на спадщину необхідно надати оригінал державного акту, Позивач не може оформити через нотаріальну контору свої спадкові права на вищевказану земельну ділянку.

Згідно ст. 328 Цивільного кодексу України право власності надувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Згідно ч. 2 ст. 158 Земельного кодексу України, виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.

Враховуючи вищевказане та керуючись Постановою Пленуму Верховного суду України №7 від 30.05.2008 р. «Про судову практику у справах про спадкування», Постановою Пленуму Верховного суду України №20 від 22.12.1995 р. «Про судову практику у справах за позовами про захист права власності», ст. ст. 328, 1223, 1261, 1267, 1270, 1272 Цивільного кодексу України, ст. 158 Земельного кодексу України, ст. ст. З, 15, 118, 119, 215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Стрітівської сільської ради Кагарлицького району Київської області, треті особи, - Управління держкомагенства у Кагарлицькому районі, державна реєстраційна служба Кагарлицького районного управління юстиції Київської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_2, паспорт серії НОМЕР_1 який видано 2 червня 1995 року Мінським РУГУ МВС України в м. Києві в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку площею 2,6197 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Стрітівської сільської ради Кагарлицького району, кадастровий номер 3222287800:02:006:0005.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст.223 ЦПК України.

Суддя: О. В. Закаблук

СудКагарлицький районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення01.03.2013
Оприлюднено05.03.2013
Номер документу29655254
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —368/331/13-ц

Рішення від 01.03.2013

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Закаблук О. В.

Рішення від 01.03.2013

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Закаблук О. В.

Ухвала від 19.02.2013

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Закаблук О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні