Справа № 1570/5825/2012
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2013 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Стеценко О.О.,
за участю секретаря - Запорощукової Г.Г.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Іллічівську Одеської області до Державного підприємства «Судноремонтне виробництво Іллічівського судноремонтного заводу» про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах,-
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Одеського окружного адміністративного суду звернулось Управління Пенсійного фонду України в м. Іллічівську Одеської області (далі УПФУ в м. Іллічівську, або Позивач) до Державного підприємства «Судноремонтне виробництво Іллічівського судноремонтного заводу» (далі - ДП «Судноремонтне виробництво Іллічівського судноремонтного заводу», або Відповідач) про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах за період з липня по вересень 2012 року в розмірі 88314,13 гривень за Списком № 1 та в розмірі 388731,57 гривень за Списком № 2, мотивуючи свої вимоги тим, що Відповідач не сплачує фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, чим порушує вимоги п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а саме: за період липень-вересень 2012 року підприємством не відшкодовуються суми витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. Зазначена сума заборгованості Відповідачем до теперішнього часу не сплачена, а тому Позивач просить стягнути вказану заборгованість на користь УПФУ в м. Іллічівську Одеської області.
Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить суд розглянути справу у відсутність представника Позивача.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином та своєчасно, про що свідчить підпис представника Відповідача на довідковому листі (а.с.194). Жодних клопотань про розгляд справи за його відсутністю чи про відкладення розгляду справи на іншу дату до суду не надходило.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що причина неявки Відповідача в судове засідання є не поважною та можливим розглядати справу у його відсутність.
З урахуванням заяви позивача та приписів ч. 4 ст. 128 КАС України суд ухвалив про розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних у ній доказів.
У зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, згідно приписів ч. 1 ст. 41 КАС України, не здійснювалося.
Відтак, суд доходить висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Судом встановлено, що юридична особа - Державне підприємство «Судноремонтне виробництво Іллічівського судноремонтного заводу» зареєстроване 09 лютого 1998 року виконавчим комітетом Іллічівської міької ради Одеської області за № 15541200000000371, ідентифікаційний код юридичної особи 25417053 (а.с. 5).
Судом встановлено, що ДП «Судноремонтне виробництво Іллічівського судноремонтного заводу» зареєстровано, як юридична особа 09.02.1998 року Виконавчим комітетом Іллічівської міської ради Одеської області за № 15541200000000371 (а.с.5), та зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Іллічівську Одеської області за реєстраційним № 1503010012 та перебуває на обліку платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (а.с.7).
З матеріалів справи вбачається, що на підприємстві Відповідача виконуються роботи із шкідливими та важкими умовами праці за Списками № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій та посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України (36-2003-п) на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Судом встановлено, що у Відповідача перебували на посадах працівники, які передбачені списками № 1 та № 2, що надає їм право для нарахування пільгових пенсій. Це підтверджується відповідними довідками, що уточнюють особливий характер роботи або умови праці, необхідні для нарахування пільгової пенсії за списком списками №1 та №2, наявними в матеріалах справи (а.с.122-188).
Судом встановлено, що на підставі вищезазначених довідок УПФ була призначена вищезазначеним працівникам пенсія за віком на пільгових умовах, що підтверджено заявами про призначення пенсії, розпорядженнями, протоколами та розрахунками стажу, наявними в матеріалах справи (а.с.122-188).
Також судом встановлено, що Позивач надсилав на адресу Відповідача розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в пропорційній частині, залежно від стажу роботи працівника на цьому підприємстві відповідно до пунктів "б-з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та повідомлення про необхідність сплатити борг за отриманими ними розрахунками по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за Списками № 1 та № 2, які були належним чином отримані відповідачем (а.с.8-11).
Згідно отриманих розрахунків про суму відшкодування фактичних витрат на оплату і доставку пільгових пенсій по пенсіонерам, дане підприємство повинно відшкодувати заборгованість по відшкодуванню на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах перед Управлінням Пенсійного фонду України в розмірі 88314,13 грн. за Списком № 1 та 388731,57 грн. за Списком № 2 (а.с.12-36).
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, згідно частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення", при цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України" від 17.02.2000 року № 1461-3 витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"в" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку були визначені як збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з 15.03.2000 року.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування підприємствами, установами, організаціями до Пенсійного фонду України та облік надходження та витрачання його коштів", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2001 року № 998/6189, відповідач зобов'язаний одночасно з одержанням коштів на заробітну плату сплачувати збори на обов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, згідно встановлених законодавством тарифів.
Відповідно до п.6.1.р.6 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.11.2003 року № 21-1, зареєстрованого в Мінюсті України 16.01.2004 року № 64/8663, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону.
Відповідно до п.6.4. та п.6.8 р.6 Інструкції розмір сум, що підлягають відшкодуванню на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій, а підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, визначених на пільгових умовах.
Відповідно до п.6.10 р.6 Інструкції, у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган "Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї Інструкції для зазначених підприємств у двох примірниках через орган Пенсійного фонду України за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду України за місцем його реєстрації.
Таким чином, станом на день розгляду справи у Відповідача склалася заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій Управлінням Пенсійного фонду України за період липень-вересень 2012 року в розмірі 88314,13 гривень за Списком № 1 та 388731,57 гривень за Списком № 2.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Відповідно до ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п.1 Положення про Пенсійний фонду України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01 року № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.
Враховуючи те, що судом не встановлено обставин які б звільняли Відповідача від сплати заборгованості, а також відсутність доказів повної сплати суми боргу на час розгляду справи, суд на підставі положень ст. 67 Конституції України, ч.2 ст.162 КАС України вважає за необхідне прийняти постанову про задоволення позовних вимог в повному обсязі та стягнути з Відповідача на користь Позивача заборгованість в розмірі 88314,13 гривень за Списком № 1 та 388731,57 гривень за Списком № 2 на покриття витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за віком на пільгових умовах.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 79, 86, 94, 128, 158-162, КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в місті Іллічівську Одеської області до Державного підприємства «Судноремонтне виробництво Іллічівського судноремонтного заводу» про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах - задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Судноремонтне виробництво Іллічівського судноремонтного заводу» (код ЄДРПОУ 25417053) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Іллічівську Одеської області заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1 в розмірі 88314,13 гривень (вісімдесят вісім тисяч триста чотирнадцять гривень тринадцять копійок) та за Списком № 2 в розмірі 388731,57 гривень (триста вісімдесят вісім тисяч сімсот тридцять одна гривня п'ятдесят сім копійок).
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в десятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Стеценко О.О.
18 лютого 2013 року
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2013 |
Оприлюднено | 04.03.2013 |
Номер документу | 29656036 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Стеценко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні