Рішення
від 28.02.2013 по справі 921/143/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"28" лютого 2013 р.Справа № 921/143/13-г

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Турецького І.М.

розглянув справу

за позовом Прокурора Чортківського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Чортківського УЕГГ Публічного акціонерного товариства "Тернопільгаз" , м. Чортків вул.. Гранична - бічна, 39б Тернопільської області (код ЄДРПОУ 34905593)

до відповідача Публічного акціонерного товариства "Чортківське племпідприємство" , с. Шманьківчики Чортківського району Тернопільської області (код ЄДРПОУ 00704474)

про стягнення заборгованості

За участю представників сторін від:

Позивача:

Луків Р.М. - юрисконсульт, представник за довіреністю №01/13 від 03.01.2013р.

Відповідача:

не з"явився

За участю прокурора - Процик Е.Р. , посвідчення №012763 від 06.11.2012р.

Суть справи :

Прокурор Чортківського району Тернопільської області в інтересах держави в особі Чортківського УЕГГ Публічного акціонерного товариства "Тернопільгаз" звернувся до господарського суду Тернопільської області з позовною заявою до відповідача Публічного акціонерного товариства "Чортківське племпідприємство" про стягнення 3234 грн. 44 коп. заборгованості за спожитий природний газ.

Відповідач своїм конституційним правом на захист скористався . Явку у призначені судові засідання свого представника не забезпечив, однак, надав суду заяву - відзив на позовну заяву за вх.. № 5527 від 18.02.2013р. , в якій ПАТ "Чортківське племпідприємство" позовні вимоги щодо стягнення заборгованості за використаний природний газ у розмірі 3234 грн. 44 коп. визнає повністю , просить суд позов задовольнити у повному обсязі.

А також, просить суд розгляд справи №921/143/13-г здійснювати без участі представника ПАТ "Чортківське племпідприємство" .

У відповідності до статті 77 ГПК України , розгляд справи №921/143/13-г відкладався на 28 лютого 2013 року на 12:00 год. , що підтверджується ухвалою суду від 21.02.2013р.

В розпочатому судовому засіданні представнику позивача та прокурору роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки, передбачені статтями 20, 22, 29, 81-1 Господарського процесуального Кодексу України.

Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу, в порядку статті 81-1 ГПК України, не здійснюється із-за відсутності відповідного клопотання сторін.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності , суд встановив:

Згідно вимог статті 121 Конституції України, Закону України "Про прокуратуру", статті 29 Господарського процесуального кодексу України на органи прокуратури покладається представництво інтересів громадян та держави в судах у випадках, визначених Законом. Прокурор має право звернутися до господарського суду з позовом в інтересах держави або громадянина.

В силу статтей 20, 36-1 Закону України "Про прокуратуру" при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор має право звертатись до суду з заявою про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб при наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

01 липня 2012 року між Публічним акціонерним товариством "Тернопільгаз" (як, Постачальник) в особі начальника Чортківського УЕГГ Клизуба І.З. (на підставі доручення №01/15 від 07.07.11р.) та ПАТ "Чортківське племпідприємство" (як, Споживач) було укладено типовий договір на постачання природного газу за регульованим тарифом №17/к-372 , відповідно до умов якого Постачальник постачає природний газ Споживачу в обсягах і порядку , передбачених Договором для забезпечення потреб Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість газу і наданих послуг у розмірах , строках, порядку та на умовах , передбачених Договором (п.1.1. Договору).

Пунктами 2.1., 2.6., 2.9., Договору , сторони домовились, що договірні обсяги постачання газу Споживачу наводяться в додатку 2 до Договору. Послуги з постачання газу підтверджується підписаним Сторонами актом приймання - передачі газу , що оформлюється за даними вузлів обліку , визначених у додатку 1 до Договору. Акти приймання - передачі газу є підставою для остаточних розрахунків Споживача з Постачальником.

Відповідно до п.4.1., п.4.2., п.4.4., п.4.5. , п.4.6. Договору, встановлено, що розрахунки за реалізований Споживачеві газ здійснюються за цінами , що встановлюються національною комісією , яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики. У випадках , передбачених законодавством , до ціни на природний газ додаються : збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ , тариф на транспортування газу магістральними трубопроводами , тариф на транспортування газу розподільними трубопроводами, тариф на постачання газу за регульованим тарифом , податок на додану вартість. Сторони домовились, що ціна газу, розрахована відповідно до пунктів 4.1. та 4.2. Договору , є обов"язковою для сторін з дати набрання нею чинності . Визначена на її основі вартість газу буде застосовуватись сторонами при складанні актів приймання - передачі газу та розрахунках за газ згідно з умовами Договору. Розрахунковий період за Договором становить один місяць - з 9:00 години першого дня місяця до 9:00 години першого дня наступного місяця включно. Оплата вартості послуг з постачання газу здійснюється Споживачем авансовим та /або плановими платежами із розрахунку договірного обсягу постачання газу протягом періоду оплати відповідно до додатку 2 до Договору.

Вартість газу станом на липень 2012 року відповідно до Постанови НКРЕ України №827 від 27.06.2012р. становила 3509,00 грн. за 1 000 куб.м.

Відповідно до Податкового кодексу України збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ передбачено у розмірі 2% , ПДВ - 20%. Тариф на транспортування газу магістральними трубопроводами у відповідності до Постанови НКРЕ України №131 від 28.12.2011р. становив 14,20 грн. - 1000 м. куб. Тарифи на транспортування та постачання природного газу для ПАТ "Тернопільгаз" затверджено Постановою НКРЕ України №164 від 28.12.2011р. в розмірі 291,40 грн. ( без ПДВ) та 59,90 грн. ( без ПДВ) відповідно.

А тому , вартість поставленого природного газу згідно типового договору на постачання природного газу за регульованим тарифом №17/к-372 від 01.07.2012р. станом на липень 2012 року становить 4728,72 грн. (з ПДВ.)

Пунктом 5.3. Договору , Споживач зобов"язався виконувати умови договору та оплачувати Постачальнику вартість поставленого газу на умовах та в обсягах , визначених Договором.

Згідно п.10.1. Договору , сторони встановили, що останній набирає чинності з дати його підписання та укладається на строк до 31.12.2012р. Договір вважається продовженим на аналогічний період , якщо за місяць до закінчення терміну дії договору жодною із сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.

Як вбачається із матеріалів справи , зокрема із акту приймання - передачі природного газу за липень 2012 року , підписаний повноважними представниками сторін та скріплений печатками юридичних осіб , на виконання умов договору у липні 2012 року позивач здійснив поставку природного газу в обсязі 684 куб. м. , а відповідач спожив на загальну суму 3234 грн. 44 коп.

В порушення умов договору, відповідачем не виконано своїх зобов'язань та не проведено повного розрахунку у строки та в порядку, визначеному умовами договору, внаслідок чого станом на час звернення з позовом до суду сума заборгованості склала 3234 грн. 44 коп. , що підтверджується долученим позивачем розрахунком заборгованості .

Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 Цивільного кодексу України, а саме цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що непередбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

У відповідності до статті 509 Цивільного кодексу України, статті 173 Господарського кодексу України, в силу господарського зобов'язання, яке виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання, один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько - господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

Відповідно до положень статей 525, 526, 530 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно статті 193 Господарського кодексу України, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

В силу статті 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Взаємовідносини, що склалися між сторонами у справі суд кваліфікує як взаємовідносини, що випливають із договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу, згідно якого та в силу статті 714 Цивільного кодексу України, одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Статтею 22 ГПК України, передбачено право відповідача визнати позов повністю або частково.

Згідно частини 5 статті 78 ГПК України, у разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.

Оцінивши докази в їх сукупності , господарський суд Тернопільської області прийшов до переконання, що позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідача 3234 грн. 44 коп. заборгованості за спожитий природний газ , документально обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Згідно вимог статей 32, 33 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Статтею 49 ГПК України передбачено, що судовий збір від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати судового збору.

Відповідно до статтей 1, 4 Закону України "Про судовий збір", який набрав чинності з 01.11.2011р., судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується в розмірі 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати - 1720,50 грн. та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат - 68820,00 грн.

Згідно до Закону України " Про Державний бюджет України на 2013 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2013 року складає 1147 грн. 00 коп.

Враховуючи зазначене, судовий збір у розмірі 1720 грн. 50 коп. покладається на відповідача у справі та стягується у дохід Державного бюджету України.

Керуючись статтями 22, 29, 32, 33, 43, 49, 78, 81-1, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, статтями 173, 193 Господарського кодексу України, статтями 11, 509, 525, 526, 530, 629, 714 Цивільного кодексу України, господарський суд ,-

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю .

2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Чортківське племпідприємство", с. Шманьківчики Чортківського району Тернопільської області (код ЄДРПОУ 00704474) на користь Чортківського УЕГГ ПАТ "Тернопільгаз" м. Чортків вул.. Гранична - бічна, 39б Тернопільської області на розрахунковий рахунок 26007190153 у ПАТ "Мегабанк" , МФО 351629 код ЄДРПОУ 34905593 - 3234 грн. 44 коп. заборгованості за природний газ.

3. Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Чортківське племпідприємство", с. Шманьківчики Чортківського району Тернопільської області (код ЄДРПОУ 00704474) в дохід державного бюджету України (отримувач коштів УДКСУ м. Тернополя ,код класифікації доходів бюджету 22030001, номер рахунку отримувача 31217206783002 , назва банку отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області, МФО банку отримувача 838012, код ЄДРПОУ отримувача 37977726, код ЄДРПОУ суду 03500022) - 1720 грн. 50 коп. судового збору.

4. Накази видати стягувачеві після набрання судовим рішенням законної сили.

5. На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення "01" березня 2013 року, через місцевий господарський суд.

6. Рішення направити сторонам у справі та прокурору.

Суддя І.М. Турецький

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення28.02.2013
Оприлюднено04.03.2013
Номер документу29659315
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/143/13-г

Судовий наказ від 12.03.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Турецький І.М.

Ухвала від 21.02.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Турецький І.М.

Ухвала від 11.02.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Турецький І.М.

Рішення від 28.02.2013

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Турецький І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні