cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/1538/13 25.02.13
За позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Кримська водочна компанія»
До відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «ПРАЙД»
Про стягнення 5972,04 грн.
Суддя Ковтун С.А.
Представники сторін:
від позивача Хомяков С.М. - за дов.
від відповідача не з'явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До господарського суду міста Києва звернулося з позовом товариство з обмеженою відповідальністю «Кримська водочна компанія» до товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «ПРАЙД» про стягнення за договором поставки № ДТ-60-005803 від 22.04.2011 р. 5972,04 грн..
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив взяті на себе зобов'язання щодо повноти та своєчасності внесення оплати за отриманий товар.
Ухвалою суду від 30.01.2013 р. порушено провадження у справі № 910/1538/13, розгляд останньої призначено на 25.02.2013 р..
Відповідач відзиву на позов не надав, явку представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами на підставі ст. 75 ГПК України.
Розглянувши надані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:
22.04.2011 р. між товариством з обмеженою відповідальністю «Кримська водочна компанія» (постачальником) та товариством з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «ПРАЙД» (покупцем) укладено договір №ДТ-60-005803(далі - Договір), відповідно до п. 1.1 якого постачальник передає у власність покупцю, а покупець приймає і оплачує алкогольні і безалкогольні напої (далі - продукція і/або товар), в асортименті, партіями згідно з накладними, на умовах даного Договору.
Відповідно до п. 2.9 Договору покупець зобов'язується сплачувати кожну партію продукції не пізніше 7 календарних днів з моменту передачі.
На виконання своїх зобов'язань за Договором, у період з 14.12.2011 р. по 30.12.2011 р., постачальник поставив, а покупець отримав товару на суму 5972,04 грн., що підтверджується доказами, наданими в матеріали справи.
Покупець товар не оплатив.
Станом на день розгляду справи заборгованість відповідача становить 5972,04 грн., проти чого останній не заперечує.
Згідно з приписами статей 526 Цивільного кодексу України та 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, що передбачено ст. 525 Цивільного кодексу України. Згідно з ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Таким чином, вимоги про стягнення з відповідача 5972,04 грн. боргу є законними та обґрунтованими.
Відповідно до ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги чи заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Приймаючи рішення, суд зобов'язаний керуватись наданими сторонами доказами.
Позивачем належним чином доведене порушення його прав зі сторони відповідача.
Обставини, на які посилається позивач як на підставу своїх вимог, належним чином доведені і відповідачем не спростовані, а тому позовні вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати покладаються відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 49, 82-85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «ПРАЙД» (02068, м. Київ, вул. Драгоманова, 25, кв. 11, код 37560724) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Кримська водочна компанія» (97530, Автономна Республіка Крим, Сімферопольський район, с. Мазанка, вул. Садова, 19, код 36499654) 5972,04 грн. боргу, 1720,50 грн. судового збору.
Рішення підписано 01.03.2013 р.
Суддя С. А. Ковтун
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2013 |
Оприлюднено | 01.03.2013 |
Номер документу | 29660677 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ковтун С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні