Постанова
від 28.02.2013 по справі 819/223/13-а
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/223/13-a

"28" лютого 2013 р.Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої Дерех Н.В.

при секретарі Вальчук І.М.

за участю:

представника позивача Муравка В.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Сенс» про стягнення податкового боргу,

в с т а н о в и в:

Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція Тернопільської області Державної податкової служби ( надалі позивач, Тернопільська ОДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Сенс» ( надалі відповідач, ПП «Сенс») про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами на загальну суму 680 грн.00 коп., шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача та за рахунок готівки, що належить відповідачу та просить надати дозвіл на погашення суми податкового боргу ПП «Сенс» в розмірі 7030 грн. 52 коп. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.

Представник позивача Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби в судовому засіданні позов підтримав та просив його задовольнити, оскільки ПП «Сенс» перебуває на обліку як платник податків і зобов'язане їх сплачувати своєчасно та в повному обсязі, однак за відповідачем виникла заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами на загальну суму 7710 грн.52 коп. Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 08.05.2012р. стягнуто з ПП «Сенс» 7030 грн. 52коп. податкового боргу з рахунків у банках та за рахунок готівки, що належить відповідачу. З метою належного виконання вищезазначеної постанови позивач просить надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі, а саме за рахунок 15-ти квартирного житлового будинку за адресою м. Тернопіль, вул. Над Ставом, 10 а, власником якого є ПП «Сенс». Також позивач просить стягнути 680 грн. 00коп. податкового боргу з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача та за рахунок готівки, що належить відповідачу. Дана заборгованість відповідачем в добровільному порядку не сплачується, тому Тернопільська об'єднана державна податкова інспекція Тернопільської області Державної податкової служби просить стягнути її в примусовому порядку.

Представник відповідача Приватного підприємства «Сенс» в судове засідання повторно не прибув, про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, не повідомив причини неприбуття та не подав заяви про розгляд справи за його відсутності. Тому суд вважає, що справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Суд, заслухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши представлені докази по справі у їх сукупності, приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають до часткового задоволення, виходячи з наступних міркувань.

Стаття 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" передбачає, що органи державної податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів) регулюється нормами Податкового кодексу України (надалі - ПК України).

Приватне підприємство «Сенс» зареєстроване органами державної реєстрації як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа та знаходиться на обліку в Тернопільській об'єднаній державній податковій інспекції Тернопільської області Державної податкової служби і відповідно до статті 67 Конституції України та статті 36 Податкового кодексу України на нього покладений обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно п. 102.4 ст. 102 Податкового кодексу України податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.

Станом на день звернення до суду з адміністративним позовом відповідач має заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по сплаті податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 340грн.00 коп., та по сплаті єдиного податку з юридичних осіб в розмірі 340грн.00 коп., що підтверджена довідкою про наявність податкового боргу відповідача, обліковими картками платника податку, корінцями податкових повідомлень-рішень від 31.07.2012р., розрахунком штрафних (фінансових) санкцій ПП «Сенс», а всього 680 грн.00 коп.

Відповідно до пп.20.1.18 п 20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до вимог ч. 1 п. 95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду.

Відповідно до вимог пункту 95.4 статті 95 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Приймаючи до уваги, що відповідач станом на день розгляду спору суму податкового боргу в розмірі 680грн. 00коп. не сплатив, тому позов в частині стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами слід задовольнити.

Судом встановлено, що Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 08.05.2012р. у адміністративній справі за позовом Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Тернопільської області Державної податкової служби до Приватного підприємства «Сенс» про стягнення заборгованості в сумі 7030грн. 52коп. з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача та за рахунок готівки, що належить відповідачу позов задоволено.

Як вбачається з матеріалів справи з метою виконання вищезазначеної постанови суду позивачем вживалися заходи, щодо списання коштів з рахунків відповідача шляхом виставлення інкасових доручень (розпоряджень) №12588 від 10.07.2012р., №12595 від 10.07.2012р.,№12592 від 10.07.2012р., №12590 від 10.07.2012р., №12596 від 10.07.2012р. на рахунки підприємства. Однак банківськими установами дані платіжні вимоги повернуті без виконання у зв'язку із відсутністю коштів на рахунках платника.

Відповідно до Акта опису майна №12412/7/19-43 від 09.07.2012р. у податковій заставі перебуває 15-ти квартирний житловий будинок по вулиці Над Ставом, 10а без зазначення ціни даного будинку , який належить ПП «Сенс», відповідно до листа ТзОВ «Міське бюро технічної інвентаризації» №5505/07-2 від 04.05.2012р.

Згідно з п. 95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

В силу п. 95.2 ст.95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

З аналізу норм ст. 95 Податкового кодексу України вбачається, що підставою для звернення до суду з позовом про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, є недостатність коштів платника податку, які перебувають у його власності.

Оскільки матеріалами справи підтверджено наявність податкового боргу за постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 08.05.2012р. в справі №2-а-1970/1646/12 у сумі 7030грн.52 коп., та відсутність коштів для його погашення на рахунку банку, який обслуговує відповідача, суд дійшов до висновку, що є усі законні підстави для надання дозволу на погашення вказаного податкового боргу за рахунок майна боржника на суму 7030 грн. 52коп., яке перебуває у податковій заставі.

Однак, при зверненні до суду з адміністративним позовом позивачем представлено Акт опису майна №12412/7/19-43 від 09.07.2012р., яким проведено опис майна, зокрема 15-ти квартирного житлового будинку за адресою м. Тернопіль, вул. Над Ставом,10 а. Додатком №2 до Порядку застосування податкової застави органами державної податкової служби передбачено, що при проведенні опису майна зазначається найменування майна ( з детальною характеристикою кожного предмета: вага, метраж, розмір, вид, колір, товарний знак, проба, виробнича марка, дата випуску, ступінь зносу тощо). Жодної детальної характеристики описаного майна в акті не зазначено, а саме загальної площі та вартості.

Крім того суд вважає за необхідне зазначити, що сума боргу, яку позивач просить стягнути за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі становить 7030грн.52коп., що є неспіврозмірним вартості 15-ти квартирного житлового будинку.

Виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги в частині надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу ПП «Сенс» в розмірі 7030 грн. 52 коп. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі до задоволення не підлягають.

Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 72, 160-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Приватного підприємства " Сенс" ( вул. Миру 9/11, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 21158432) 680 (шістсот вісімдесят) грн. 00 коп. податкового боргу, шляхом стягнення коштів з рахунків у банках обслуговуючих Приватне підприємство "Сенс" та за рахунок готівки, що належить відповідачу

3. У решті позовних вимог - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 01 березня 2013 року.

Копію постанови направити відповідачу ПП «Сенс».

Головуючий суддя Дерех Н.В.

копія вірна

Суддя Дерех Н.В.

СудТернопільський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.02.2013
Оприлюднено05.03.2013
Номер документу29662304
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —819/223/13-а

Постанова від 28.02.2013

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Н.В.

Ухвала від 01.02.2013

Адміністративне

Тернопільський окружний адміністративний суд

Дерех Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні