Справа № 2-146/02
УХВАЛА
03 лютого 2009 року
Новокаховський міський суд Херсонської області в складі:
головуючого судді: Непомнящої Н.О.
при секретарі: Биковій Ю.В.
з участю заявника:
ОСОБА_1
представника заінтересованої особи:
ОСОБА_2
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Нова Каховка в приміщенні суду заяву
ОСОБА_1
про заміну сторони виконавчого провадження
в с т а н о в и в:
Рішенням Новокаховського міського суду Херсонської області від 04.04.2002 року стягнуто з відділу Державної виконавчої служби Новокаховського міського управління юстиції на користь
ОСОБА_1
600 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди.
Ухвалою апеляційного суду від 30.10.2002 року рішення змінено в частині розміру відшкодування моральної шкоди, збільшено розмір відшкодування до 700 грн.
Рішення суду набрало законної сили 30.10.2002 року після перегляду справи судом апеляційної інстанції. На підставі виконавчого листа від 27.11.2003 року
НОМЕР_1
, виданого на підставі вказаного рішення було відкрито виконавче провадження.
24.12.2008 року
ОСОБА_1
звернувся до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, посилаючись на те, що в ході проведення виконавчих дій державним виконавцем відповідно до вимог ст.ст. 50, 51, 55 ЗУ «Про виконавче провадження» здійснено перевірку майнового стану боржника та встановлено, що згідно із витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб ВДВС Новокаховського управління юстиції ліквідовано. На підставі викладеного просить суд замінити сторону (боржника) виконавчого провадження по виконанню рішення Новокаховського міського суду - з ВДВС Новокаховського міського управління юстиції (код 25801112) на ВДВС Новокаховського міського управління юстиції (код 34933370).
В судовому засіданні заявник заяву підтримав з наведених підстав.
Представник заінтересованої особи в судовому засіданні заяву не визнав, просив відмовити в її задоволенні.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали цивільної справи суд вважає, що заява задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до ст. 378 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою сторони, суд замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
При цьому під правонаступництвом у виконавчому провадженні слід розуміти заміну однієї із сторін ( стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від правопопередника до іншої особи – правонаступника, що раніше не брали участь у виконавчому провадженні.
Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження – з моменту відкриття виконавчого провадження, до його закінчення.
Підставою для правонаступництва може бути, зокрема реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги, переведення боргу тощо.
В судовому засіданні встановлено, що відділ Державної виконавчої служби Новокаховського міського управління юстиції 27.12.2006 року припинив свою діяльність в результаті його ліквідації за рішенням засновників, що не пов'язано з реорганізацією, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Враховуючи, що ліквідація не передбачає правонаступництва, правонаступники юридичної особи – боржника відсутні.
Крім того, виконавче провадження по виконанню виконавчого документу, виданого 27.11.2003 року
НОМЕР_2
на підставі рішення Новокаховського міського суду закінчено 08.12.2008 року, що підтверджується постановою державного виконавця, яка на час розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження учасниками виконавчого провадження не оскаржена, тому є чинною.
З наведених підстав, суд дійшов висновку, що сам факт закінчення виконавчого провадження виключає можливість задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження, тому заява задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 378 ЦПК України, суд –
у х в а л и в :
У задоволенні заяви
ОСОБА_1
про заміну сторони виконавчого провадження – відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Херсонської області через Новокаховський міський суд.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 10-и денний строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Н.О.Непомняща
Суд | Новокаховський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2009 |
Оприлюднено | 19.02.2009 |
Номер документу | 2966609 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новокаховський міський суд Херсонської області
Непомняща Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні