Постанова
від 13.02.2013 по справі 827/61/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 лютого 2013 рокуСправа №827/61/13-а 09 год. 59 хв.

м. Севастополь

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Мінько О.В.;

при секретарі - Бойко М.С.,

за участю: представника позивача, Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя Державної податкової служби - Ольжича Олега Олеговича, довіреність № 553/9/10-0 від 08.11.2012 року,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя Державної податкової служби до приватного підприємства "Кримбал-Трейд" про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Балаклавському районі м. Севастополя Державної податкової служби звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства "Кримбал-Трейд" про стягнення заборгованості з орендної плати за землю у розмірі 31772,36 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач у порушення вимог законодавства України не сплатив заборгованість перед бюджетом з орендної плати за землю.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 14.01.2013 р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, просив позов задовольнити у повному обсязі

Відповідач в судове засідання явку повноважного представника не забезпечив, про дату та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку. Надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника.

Суд, заслухавши представника позивача, встановивши обставини у справі, дослідивши докази, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі статтею 2 закону України "Про державну податкову службу України" від 04.12.1990 р. № 509-XII (далі - Закон № 509-XII), завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Статтею 4 Закону № 509-XII встановлено, що податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах міста підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.

Відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Встановлено, що приватне підприємство "Кримбал-Трейд" (далі - ПП "Кримбал-Трейд") зареєстровано Балаклавською районною державною адміністрацією м. Севастополя 17.10.2006 р. як юридична особа, та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя державної податкової служби (далі - ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя ДПС) як платник податків та зборів.

Пунктом 15.1 статті 15 Податкового кодексу України встановлено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з частиною першою статті 206 Земельного кодексу України, використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка

Підпунктом 269.1.2 пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу України, передбачено, що платниками податку є землекористувачі.

Відповідно до підпункту 270.1.1 пункту 270.1 статті 270 Податкового кодексу України, об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Згідно зі статтею 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

20.10.2007 р. між Севастопольською міською радою та ПП "Кримбал-Трейд" укладено договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого відповідачу надано у строкове користування земельну ділянку загальною площею 1,4162 га, для реконструкції та обслуговування будівель та споруд виробничої частки цеху кераміки з віднесенням земельної ділянки до категорії земель промисловості, транспорту, зв'язку. енергетики, оборони, яка знаходиться за адресою: м. Севастополь, вул. Гончарна, 10. (а. с. 9).

Пунктом 288.7 статті 288 Податкового кодексу України встановлено, що податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.

Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Згідно з частиною першою статті 96 Земельного кодексу України, землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Відповідно до пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Як встановлено 28.01.2011 р. відповідач надав до ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя ДПС звітну податкову декларацію № 1091 з орендної плати за землю державної і комунальної власності на 2011 рік, згідно якої річна сума з орендної плати на 2011 рік склала 127089,29 грн., тобто щомісячне нарахування склало з січня по листопад по 10590,77 грн., за грудень - 10590,82 грн. (а. с. 14).

Таким чином, задекларована ПП "Кримбал-Трейд" сума податкового зобов'язання з орендної плати за землю за період з січня по грудень 2011 року включно у загальному розмірі 127089,29 грн. є самостійно узгодженою платником податків.

Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з пунктом 56.11 статті 56 цього Кодексу не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

З облікової картки платника вбачається, що відповідачем не сплачена узгоджена сума грошового зобов'язання за жовтень - грудень 2011 року у загальному розмірі 31772,36 грн. (10590,77 грн. * 2 +10590,82 грн.).

Строком сплати податку та збору, відповідно до пункту 31.1 статті 31 Податкового кодексу України, визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Згідно підпункту 14.1.175 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до облікової картки платника, станом на початок 2013 року у відповідача малась недоїмка у розмірі 412348,50 грн.

Пунктом 87.9 статті 87 Податкового кодексу України встановлено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Статтею 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Як встановлено, ДПІ у Балаклавському районі м. Севастополя ДПС на адресу відповідача рекомендованим листом направлена податкова вимога № 1/187 від 29.12.2009 року, яка була отримана 29.01.2010 року.

Податкова вимога № 1/187 від 29.12.2009 року відповідачем оскажена не була.

Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Якщо розмір податкового боргу збільшився після надсилання податкової вимоги, то податковий орган не повинен надсилати нову податкову вимогу незалежно від того, з якого саме податку збільшився податковий борг - із того, що зазначений у податковій вимозі, чи з іншого. При цьому позивач не повинен подавати доказів, що підтверджують надсилання повторних податкових вимог у разі, якщо податковий борг збільшився після надсилання податкової вимоги.

Водночас підпунктом 60.1.1 пункту 60.1 статті 60 Кодексу визначено, що податкова вимога вважається відкликаною у разі, якщо сума податкового боргу була погашена самостійно платником податків або органом стягнення.

Як вбачається з облікової картки платника, з моменту надсилання податковим органом відповідачу податкової вимоги № 1/187 від 29.12.2009 року, податковий борг ПП "Кримбал-Трейд" в період з 29.12.2009 р. по 31.01.2013 р. погашений не був, натомість збільшувався впродовж зазначеного періоду.

Отже, у податкового органу відсутні підстави для направлення податкової вимоги ПП "Кримбал-Трейд" про сплату податкового богу з орендної плати за землю в сумі 31772,36 оскільки податкова вимога № 1/187 від 29.12.2009 року не вважається відкликаною.

У встановлені Податковим кодексом України терміни податковий борг з орендної плати за землю платником сплачено не було, у зв'язку з чим на обліковій картці платника з цього податку утворилась заборгованість за жовтень - грудень 2011 року у сумі 31772,36 грн.

На день розгляду справи відповідачем доказів погашення заборгованості до суду не наведено.

Відповідно до пункту 41.5 статті 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України, орган державної по служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Підпунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України закріплено право органів державної податкової служби застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З врахуванням зазначеного, аналізуючи законодавство України, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевівши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя Державної податкової служби обґрунтовані, засновані на законі та підлягають задоволенню, а сума заборгованості - стягненню з відповідача.

Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, повний текст постанови складено, та постанова підписана 19.02.2013.

На підставі викладеного та керуючись статтями 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя Державної податкової служби задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Кримбал-Трейд" (вул. Кажанова, 10, кв. 2 м. Севастополь, 99003 код ЄДРПОУ 34680417) на користь Державної податкової інспекції у Балаклавському районі м. Севастополя Державної податкової служби р/р 33214812700002, одержувач Балаклавський місцевий бюджет, код платежу: *; 147; 13050200, ЄДРПОУ 37963282, банк УДК м. Севастополя, МФО 824509, кошти в рахунок погашення податкового боргу з орендної плати за землю за жовтень - грудень 2011 року в розмірі 31772 (тридцять одна тисяча сімсот сімдесят дві) грн. 36 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя О.В. Мінько

СудОкружний адміністративний суд міста Севастополя
Дата ухвалення рішення13.02.2013
Оприлюднено05.03.2013
Номер документу29666435
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —827/61/13-а

Ухвала від 06.06.2013

Адміністративне

Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дадінська Тамара Вікторівна

Ухвала від 08.04.2013

Адміністративне

Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дадінська Тамара Вікторівна

Ухвала від 14.03.2013

Адміністративне

Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дадінська Тамара Вікторівна

Постанова від 13.02.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Мінько О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні