ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2013 р. Справа № 114101/12/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів :
головуючого судді: Запотічного І.І.,
суддів: Довгої О.І., Ліщинського А.М.,
при секретарі судового засідання: Нефедовій А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 25.05.2012р. по справі № 2а-1580/12/1370 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ейч Ті Проперті Вест" до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова про скасування податкового повідомлення-рішення,
В С Т А Н О В И Л А:
22 лютого 2012 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Ейч Ті Проперті Вест" звернулося в суд із позовом до ДПІ у Галицькому районі м. Львова з вимогою про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення № 0003151501 від 25.10.2011 року.
Позовні вимоги ТзОВ "Ейч Ті Проперті Вест" обґрунтовано тим, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийнято з порушенням норм законодавства, зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток на 6497016 грн.- є протиправним, оскільки ТзОВ "Ейч Ті Проперті Вест" дотримано вимог п.3 підрозділу 4 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України стосовно включення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування в наступних податкових періодах.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 25.05.2012 року у справі № 2а-1580/12/1370 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Ейч Ті Проперті Вест" до Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова задоволено, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова № 0003151501 від 25.10.2011 року.
Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, ДПІ у Галицькому районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби її оскаржила, подавши апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду. Вважає, що постанова суду є необґрунтованою, прийнятою з порушенням норм матеріального та процесуального права та неповним з'ясуванням всіх обставин справи, що призвело до неправильного вирішення справи, та просить скасувати її та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог ТзОВ "Ейч Ті Проперті Вест" відмовити.
Представник позивача у судовому засіданні апеляційного розгляду справи проти апеляційної скарги заперечив. Вважає оскаржувану постанову такою, що винесена із повним з'ясуванням усіх обставин справи та з дотриманням норм матеріального та процесуального права. Просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
В судовому засіданні представник апелянта надав пояснення аналогічні викладеним в апеляційній скарзі, просив скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою відмовити позивачу в задоволенні позову.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
07 жовтня 2011 року Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м.Львова проведено виїзну камеральну перевірку податкової звітності ТзОВ "Ейч Ті Проперті Вест", про що складено Акт № 3803/2465/1511/35969209 від 07.10.2011 щодо виявлених помилок (порушень). Перевіркою встановлено зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування в Декларації з податку на прибуток за II квартал 2011 року на суму 6497016 грн.
25 жовтня 2011 року відповідачем на підставі акта перевірки № 3803/2465/1511/35969209 від 07.10.201 1 року прийнято податкове повідомлення - рішення форми «П» № 0003151501, яким, згідно з п. З підрозділу 4 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України, ТзОВ "Ейч Ті Проперті Вест" зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 6497016 грн.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, у податковій звітності з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2011 року позивачем задеклароване від'ємне значення об'єкту оподаткування, яке було сформоване з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування попереднього податкового року.
Згідно з даними декларації позивача за І квартал 2011 року від'ємне значення об'єкта оподаткування, отримане позивачем за результатами діяльності 2010 року включено до складу валових витрат першого кварталу 2011 року, згідно п. 6.1 ст. 6 та п. 22.4 ст. 22 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР від 28.12.1994 року.
Разом з тим, факт включення до складу валових витрат декларації за І квартал 2011 року від'ємного значення об'єкта оподаткування попереднього податкового року у акті перевірки під сумнів не ставився.
Згідно з відомостями податкової декларації за II квартал 2011 року рядок 06.6, має місце від'ємне значення оподатковування попереднього звітного (податкового) періоду та складає 9032304 грн.
Таким чином, від'ємне значення 2010 року формує валові витрати першого кварталу 2011 року.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», що діяв у 1 кварталі 2011 року, об'єкт оподаткування визначений як прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на :
суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону;
суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону.
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» валові витрати виробництва та обігу - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким п латником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
У пункті 22.4. Прикінцевих положень Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» визначено, що у 2011 році сума від'ємного значення, яка відповідно до абзацу першого цього пункту не була врахована у складі валових витрат, та від'ємне значення об'єкта оподаткування, яке виникло у 2010 році, підлягають включенню до складу валових витрат у порядку, встановленому статтею 6 цього Закону, без обмежень, встановлених цим пунктом.
В статті 6 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» встановлено, якщо об'єкт оподаткування платника податку з числа резидентів за результатами податкового року має від'ємне значення об'єкта оподаткування (з урахуванням суми амортизаційних відрахувань), сума такого від'ємного значення підлягає включенню до складу валових витрат першого календарного кварталу наступного податкового року.
Порядок урахування від'ємного значення об'єкта оподаткування в результатах наступних податкових періодів з 01.04.2011 року встановлений статтею 150 Податкового кодексу України, де зазначено, якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками податкового року є від'ємне значення, то сума такого від'ємного значення підлягає включенню до витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням зазначеного від'ємного значення попереднього року у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.
Відповідно до пункту 3 підрозділу 4 «Особливості справляння податку на прибуток підприємств у 2011 році» Розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, пункт 150.1 статті 150 Кодексу застосовується у 2011 році з урахуванням такого:
якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками першого кварталу 2011 року є від'ємне значення, то сума такого від'ємного значення підлягає включенню до витрат другого календарного кварталу 2011 року; розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками другого, другого і третього кварталів, другого - четвертого кварталів 2011 року здійснюється з урахуванням від'ємного значення, отриманого платником податку за перший квартал 2011 року, у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.
Таким чином, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що норма пункту 3 підрозділу 4 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України дає підстави вважати, що у разі наявності від'ємного значення об'єкту оподаткування у першому кварталі 2011 року то сума такого від'ємного значення підлягає включенню до складу витрат ІІ календарного кварталу 2011 року. Обмеження витрат, що мають бути враховані у складі валових витрат другого кварталу 2011 року, зазначена законодавча норма не містить.
Відтак, у разі виникнення від'ємного значення об'єкта оподаткування за результатами першого кварталу 2011 року така сума повністю включається до складу витрат другого кварталу 2011 року. При цьому, валові витрати першого кварталу 2011 року з метою визначення об'єкта оподаткування (від'ємного значення) будь-якому розподілу не підлягають, в тому числі на валові, витрати від діяльності першого кварталу і валові витрати, які сформувалися за рахунок від'ємного значення попереднього 2010 року.
Відповідно при визначенні від'ємного значення за. результатами діяльності першого кварталу 2011 року немає підстав проводити аналіз складових частин таких витрат та не враховувати у складі витрат окремі з них, зокрема ті, що утворилися за рахунок від'ємного значення об'єкта оподаткування 2010 року чи попередніх років.
З урахуванням наведеного, колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку про правомірне включення ТзОВ "Ейч Ті Проперті Вест" від'ємного значення в сумі 6497016 грн., за підсумками першого кварталу 2011 року до витрат другого календарного кварталу 2011 року та безпідставне зменшення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 6497016 грн.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином враховуючи вищевикладене, колегія суддів апеляційного адміністративного суду вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції про задоволення позову, а відтак апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
Керуючись статтями 160 ч. 3, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ДПІ у Галицькому районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 25.05.2012 року по справі № 2а-1580/12/1370 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 27.02.2013 року.
Головуючий суддя І.І. Запотічний
Судді О.І.Довга
А.М.Ліщинський
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2013 |
Оприлюднено | 04.03.2013 |
Номер документу | 29675931 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Запотічний І.І.
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні