Галицький районний суд м.Львова
Справа № 2-а-948/11
Категорія 29
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.12.2011 м. Львів
Галицький районний суд м. Львова
в складі:
головуючого - судді Юрківа О.Р.
при секретарі Чорненькій К.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Піраміда»до державного реєстратора Виконавчого комітету Львівської міської ради ОСОБА_1 про визнання дій протиправними , -
встановив:
позивач звернувся до суду із позовом до державного реєстратора Виконавчого комітету ЛМР ОСОБА_1 про визнання дій протиправними, покликаючись на те, що уповноважені особи позивача подали відповідачу пакет документів для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до установчих документів»юридичної особи. Відповідач в порушення ст. 19 Конституції України залишив подані документи без розгляду, передбаченої ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»реєстраційної дії не здійснив, оскільки, на його переконання, позивач подав документи не в повному обсязі, документи були подані особою, що не має на це повноважень. Окрім того, на думку відповідача подані документи не відповідають вимогам чинного законодавства, оскільки законом не передбачено порядок виключення засновника приватного підприємства. Позивач із зазначеними висновками не погодився, вважає, що відповідач порушив його права, зазначає про невідповідність дії державного реєстратора вимогам закону. Просить позов задовольнити в повному обсязі.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, давши пояснення, аналогічні викладеним у фабулі позовної заяви. Просить позов задовольнити.
Відповідача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, наслідки неявки.
Відповідно до ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів, які суд вважає достатніми, оскільки представник відповідача неодноразово не з’являвся на судові засідання, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 20.06.2011 року, позивач, з метою проведення державної реєстрації змін до установчих документів, подав до державного реєстратора документи згідно опису, необхідні для вчинення зазначеної реєстраційної дії. Зокрема позивачем подано: реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; оригінал рішення про внесення змін до установчих документів; нотаріально посвідчену копію рішення про внесення змін до установчих документів; документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; Статут; нову редакцію установчих документів (два примірники); копію квитанції, виданої банком; документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи. Вказані обставини підтверджуються описом документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до установчих документів», який сформований 20.06.2011 року. Вказані документи отримані відповідачем 20.06.2011 року про, що свідчить особистий підпис державного реєстратора на зазначеному описі.
Згідно з повідомленням відповідача від 20.06.2011 року № б/н, документи подані позивачем згідно опису, були залишені без розгляду відповідачем.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Відповідно до ч.1, ч. 3 ст. 29 Закону України ««Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»у разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи державному реєстрату слід подати: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів; документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів; рішення про вихід юридичної особи із складу засновників (учасників) або заяви фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників), або заяви, договору, іншого документа про перехід чи передачу частки учасника у статутному капіталі товариства, або рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) із складу засновників (учасників) юридичної особи, якщо це передбачено законом або установчими документами юридичної особи.
Рішенням загальних зборів Засновників (Учасників) ПП «Піраміда» від 19.05.2008 року вирішено провести зміни в установчі документи підприємства, виключити ОСОБА_2 з числа засновників ПП «Піраміда», відсторонити ОСОБА_2 від виконання обов’язків директора ПП «Піраміда», підтвердити повноваження нового керівника ПП «Піраміда»ОСОБА_3, доручити ОСОБА_3 зареєструвати ухвалені зміни в єдиному державному реєстрі.
Таким чином, документи для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до установчих документів»юридичної особи ПП «Піраміда»подані згідно вимог, визначених ст.29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», у повному обсязі. Крім того, суд погоджується із твердженням позивача, що відповідач не зазначив, які саме документи не подані позивачем, як того вимагає закон.
Не погоджується, також, суд із твердженнями відповідача про те, що подані документи ПП «Піраміда»не відповідають вимогам чинного законодавства, оскільки законом не передбачено порядок виключення засновника приватного підприємства, з таких підстав.
Стаття 113 Господарського кодексу України (надалі -ГК України) передбачає, що приватним підприємством визнається підприємство, що діє на основі приватної власності одного або кількох громадян, іноземців, осіб без громадянства та його (їх) праці чи з використанням найманої праці. Приватним є також підприємство, що діє на основі приватної власності суб'єкта господарювання - юридичної особи. Порядок організації та діяльності приватних підприємств визначається цим Кодексом та іншими законами. Відповідно до ст.62 ГК України підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту.
Згідно статуту Приватного підприємства «ПІРАМІДА», зареєстрованого 20 грудня 2005 року державним реєстратором Виконавчого комітету Львівської міської ради, номер запису 14151050002007002, власниками Підприємства (засновниками) є громадянка України ОСОБА_2 з часткою у розмірі 1% статутного фонду Підприємства та громадянин ОСОБА_4 Канестрі Бруно з часткою у розмірі 99% статутного фонду Підприємства.
Згідно п.7.10. статуту позивача засідання зборів вважається правомочним, якщо на ньому присутні Засновники (представники Засновників), які мають разом більше ніж 60 відсотків голосів. На зборах засновників підприємства були присутні засновники підприємства (засновник підприємства -Канестрі Бруно), що володіють в сукупності 99% голосів від загальної кількості голосів всіх засновників підприємства. Таким чином, збори засновників, котрі відбулися 19 травня 2008 року, були повноважними для вирішення всіх питань порядку денного, в т.ч. з питань примусового виключення учасників.
Відповідно до ст.29 Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємцівВ» для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи подається рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) із складу засновників (учасників) юридичної особи, якщо це передбачено законом або установчими документами юридичної особи.
Згідно п.4.15. Статуту ПП «Піраміда»засновника, який систематично не виконує чи виконує неналежним чином обов’язки, покладені на нього Підприємством, або який перешкоджає своїми діями (бездіяльністю) досягненню цілей Підприємства, може бути виключений із Підприємства згідно з відповідним рішенням зборів засновників, за яке проголосували засновники, що володіють у сукупності більш як 50 відсотками загальної кількості голосів.
Таким чином, порядок виключення засновника з числа засновників підприємства передбачений статутом ПП «Піраміда». Відповідачу подане рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) із складу засновників (учасників) юридичної особи, що відповідає ст. 29 Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємцівВ» . З огляду на наведене, відповідач не мав правових підстав залишати подані позивачем документи без розгляду, з тих підстав, що подані документи ПП «Піраміда»не відповідають вимогам чинного законодавства, оскільки законом не передбачено порядок виключення засновника приватного підприємства.
Не відповідають, також, вимогам ст.29 Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємцівВ» посилання відповідача на те, що документи надані на проведення державної реєстрації змін до установчих документів ПП «Піраміда» подані особою, що не має пвноважень вчиняти такі дії. Згідно наведеної норми, якщо документи подаються представником юридичної особи, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт та надається документ або нотаріально засвідчена копія документа, що засвідчує повноваження представника.
Представник Позивача, при поданні документів для проведення державної реєстрації змін, окрім паспорта, надав Відповідачу ОСОБА_5 № 1/11 від 01.06.2011 року на представлення інтересів Приватного підприємства «ПІРАМІДА»в органах державної влади України, державних, громадських, господарських та інших підприємствах, установах, організаціях, незалежно від їх підпорядкування, форм власності та галузевої приналежності, при проведенні державної реєстрації змін до установчих документів, видану директором Приватного підприємства «ПІРАМІДА»ОСОБА_3, повноваження якого, як директора, як вже зазначалося вище було підтверджено зборами засновників підприємства, що оформлено протоколом загальних зборів засновників (учасників) приватного підприємства «ПІРАМІДА»19 травня 2008 року. Вказані обставини підтверджуються п. 6 опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії «Державна реєстрація змін до установчих документів», який сформований 20.06.2011 року, відповідно до якого відповідачу був наданий документ, що засвідчує повноваження особи на подання відповідних документів в інтересах ПП «Піраміда».
Відповідно до ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Оскільки ж відповідачем, не зважаючи на значний час розгляду справи, не було надано належних доказів того, що його дії були правомірними, позов підлягає задоволенню.
Оцінюючи докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити, оскільки відповідачем винесено оскаржуване рішення без повного, всебічного та об'єктивного з'ясування обставин справи, та з порушенням норм чинного законодавства.
Керуючись ст.ст. 14, 17, 71, 128, 159-163, 167 КАС України, суд,-
постановив:
позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії державного реєстратора Виконавчого комітету Львівської міської ради ОСОБА_1, щодо залишення без розгляду документів, поданих Приватним підприємством «ПІРАМІДА»для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.
Зобов’язати державного реєстратора Виконавчого комітету Львівської міської ради ОСОБА_1 повторно прийняти до розгляду документи Приватного підприємства «Піраміда»для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи відповідно до ст.29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців».
Зобов’язати державного реєстратора Виконавчого комітету Львівської міської ради ОСОБА_1 провести державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи Приватного підприємства «ПІРАМІДА».
Стягнути з державного реєстратора Виконавчого комітету Львівської міської ради ОСОБА_1 на користь Приватного підприємства «ПІРАМІДА»ЄДРПОУ 22333788, 03,40 грн. судового збору.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подано до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення або з дня отримання копії постанови.
Суддя О.Р.Юрків
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2011 |
Оприлюднено | 23.01.2014 |
Номер документу | 29693068 |
Судочинство | Адміністративне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні