ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 лютого 2013 р. 10:39 Справа №2а-10731/12/0170/6
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючогоЛатиніна Ю.А., при секретарі Захарової М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" ( Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні)
до Кримської республіканської установи "Дитячий клінічний кардіоревматологічний санаторій "Бригантина"
про стягнення
Суть спору: Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Кримському регіоні" звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Кримської республіканської установи "Дитячий клінічний кардіоревматологічний санаторій "Бригантина" про стягнення заборгованості у сумі 1700 грн.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, надав клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, на позовних вимогах наполягав у повному обсязі.
Представник відповідача до суду не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представників сторін, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці та регулювання відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі передбачені Законом України від 16.10.1997року № 575/97-ВР "Про електроенергетику" (далі -Закон).
Одними з головних засад державної політики в сфері електроенергетики відповідно до статті 5 Закону є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики; додержання єдиних державних норм, правил і стандартів всіма суб'єктами відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії; забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.
Відповідно до статті 9 Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.
Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право: давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
ВП "Держенергонагляд у Кримському регіоні" створено відповідно до Положення про відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Кримському регіоні" Державного Підприємства НЕК "Укренерго", затвердженого наказом НЕК "Укренерго" від 20.02.2006 року № 63 "Про утворення відокремлених підрозділів НЕК "Укренерго" і здійснює свою діяльність у складі ДП НЕК "Укренерго".
Відповідно до Положення метою і завданням ВП "Держенергонагляд у Кримському регіоні" є сприяння забезпеченню належного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави й здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії, вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, поставки й споживання електричної та теплової енергії.
Обов'язки і відповідальність споживачів електричної енергії передбачені статтею 26 Закону України "Про електроенергетику".
Споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Споживач забезпечує безперешкодний доступ відповідальних представників енергопостачальника, підприємства, що здійснює передачу електричної енергії, до власних електричних установок для контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого порядку. В разі перешкоди у доступі зазначених представників до електричних установок споживача посадові особи такого споживача несуть відповідальність відповідно до закону.
Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність (стаття 27 Закону).
Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці у тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.
Порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання передбачений відповідним положенням, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України 21 липня 1999 року № 1312 (далі -Положення).
Згідно з пунктом 7 Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду.
Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду.
Постанова або розпорядження про накладення штрафу складається у двох примірниках. Перший примірник постанови або розпорядження залишається в органі, який її оформив. Другий примірник у 3-денний термін після оформлення постанови або розпорядження надсилається (видається повноважному представнику) для сплати штрафу суб'єкту господарювання.
Приписом посадової особи позивача № 04/08-52-010 від 14.03.2012 року на підставі статті 9 Закону України "Про електроенергетику" та акту перевірки від 14.03.2012 року № 04/08-52-17 та акту №04/08-52-19 головному лікарю Кримської республіканської установи "Дитячий клінічний кардіоревматологічний санаторій "Бригантина" Мотричу Андрію Констатиновичу приписано усунути порушення вимог чинного законодавства в сфері електроенергетики у встановлені строки (встановлено термін повідомлення про усунення порушень до 24.03.2012 року).
Судом встановлено, що 18.06.2012 року позивачем була проведена перевірка з питань виконання вимог припису № 04/08-52-10 від 14.03.2012 року, за наслідками якої встановлено, що вимоги цього припису в частині п.28, п.29 не виконані, складено акт від 18.06.2012 року № 04/08-52-04.
На підставі зазначеного акту перевірки 26.07.2012 року позивачем прийнята постанова № 189кр про накладення на відповідача штрафу у розмірі 1700 грн. за порушення статті 27 Закону України "Про електроенергетику" і статті 31 Закону України "Про теплопостачання" в частині невиконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Згідно з пунктом 10 Положення суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
Відповідно до пункту 11 Положення рішення про накладення на суб'єктів господарювання штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку.
Відповідно до пункту 10 Положення у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Приймаючи до уваги, що відповідачем у порядку, встановленому статтею 71 КАС України не було надано жодного доказу на підтвердження того, що постанову про накладення штрафу було винесено з порушенням вимог чинного законодавства, доказів сплати штрафу, накладеного за вказаною постановою, суд дійшов висновку, що позивач правомірно звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 1700,00 грн. заборгованості.
Враховуючи викладене вище, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Під час судового засідання, яке відбулось 14.02.2013р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 19.02.2013р.
Керуючись статтями 158-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Кримської республіканської установи "Дитячий клінічний кардіоревматологічний санаторій "Бригантина" (вул. Алея Дружби, буд. 75, м. Євпаторія, АР Крим, 97493, ЗКПО 04766199, МФО 824026) в дохід державного бюджету (код платежу 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", р/р 31110106700015 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 37940108, одержувач Державний бюджет м. Євпаторія) штраф у сумі 1700,00 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Латинін Ю.А.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2013 |
Оприлюднено | 05.03.2013 |
Номер документу | 29698596 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Латинін Ю.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні