Постанова
від 05.03.2013 по справі 813/811/13-а
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 березня 2013 року № 813/811/13

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Костецький Н.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрінтерконтакт» про стягнення податкового боргу,-

в с т а н о в и в :

Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби (далі - ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрінтерконтакт» (далі - ТзОВ «Укрінтерконтакт») в якому просить суд стягнути з рахунків ТзОВ «Укрінтерконтакт» на користь державного бюджету кошти у розмірі 1 020, 00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ТзОВ «Укрінтерконтакт» є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України і на даний час має заборгованість перед бюджетом. Заборгованість відповідача виникла внаслідок несплати податкових зобов'язань по податку на прибуток та згідно довідки про заборгованість перед бюджетом станом на 13.12.2012 року ТзОВ «Укрінтерконтакт» має заборгованість по платежах до бюджету в сумі 1 020, 00 грн. На виконання п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, яка зазначає про те, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкову вимогу, ДПІ у Залізничному районі м. Львова ТзОВ «Укрінтерконтакт» надіслано податкову вимогу від 22.10.2012 року №650 на суму 1 020, 00 грн. На даний час суми податків та фінансових санкцій ТзОВ «Укрінтерконтакт» є узгодженими та у встановлені строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у термін (ст.57 Податкового кодексу України). Оскільки вжиті податковим органом заходи, передбачені чинним законодавством, щодо погашення податкової заборгованості не мали позитивних результатів, позивач просить задовольнити позовні вимоги повністю та стягнути податковий борг у судовому порядку.

Суд, розглянувши матеріали позовної заяви та встановивши, що відповідно до положень ст. 183-2 КАС України у даній адміністративній справі застосовується скорочене провадження, ухвалою від 01.02.2013 року відкрив скорочене провадження у даній справі та запропонував відповідачу в десятиденний термін надати письмові заперечення проти позову.

На адресу суду повернувся конверт з судовою кореспонденцією з відміткою відділення поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання». Копія ухвали про відкриття скороченого провадження направлялась відповідачу за юридичною адресою зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. З урахуванням положень ч. 11 ст. 35 КАС України, суд вважає, що копія ухвали вручена відповідачеві належним чином. Заперечення проти позову у встановлений десятиденний термін до суду не надійшло.

Розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі - суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав щодо прийняття рішення про задоволення позову в порядку скороченого провадження, з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, ТзОВ «Укрінтерконтакт» зареєстроване як юридична особа 22.01.2001 року виконавчим комітетом Львівської міської ради, ідентифікаційний код юридичної особи 31291133, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.14-16).

Згідно довідки про взяття на облік платника податків від 18.12.2012 року №24817/10/18-2017 (а.с.5) ТзОВ «Укрінтерконтакт» взято на облік в органах державної податкової служби 30.01.2001 року за №31291133 та на дату видачі цієї довідки перебуває на обліку ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС.

Судом встановлено, що згідно довідки про податкову заборгованість (а.с.7) станом на 13.12.2012 року у ТзОВ «Укрінтерконтакт» наявна заборгованість у сумі 1 020, 00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (недоїмкою) по податку на прибуток приватних підприємств.

Згідно Акта перевірки від 21.05.2012 року №818/15-10/31291133 «Про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності» позивачем встановлено порушення відповідачем п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 розділу ІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-IV в частині не подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 1 кв. 2012 року (граничний строк подання - 10.05.2012 року).

На підставі зазначеного акта перевірки від 21.05.2012 року №818/15-10/31291133 позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 10.07.2012 року №0012051501 згідно якого ТзОВ «Укрінтерконтакт» нараховано штрафні (фінансові) санкції з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 1 020, 00 грн., яке було надіслано ДПІ у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС відповідачу рекомендованою поштовою кореспонденцією (а.с.9)

Відповідно до п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до п.п.16.1.3., 16.1.4. п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно п. 56.11 ст. 56. Податкового кодексу України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Крім того, строки сплати податкового зобов'язання визначені ст.57 Податкового кодексу України, відповідно до пункту 57.3. цієї статті у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 ст.54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження контролюючого органу.

Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 ст.129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженої суми грошових зобов'язань нараховується пеня.

Пунктом 59.1 ст.59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

З метою погашення податкового боргу ДПІ у Залізничному районі м.Львова Львівської області ДПС було виставлено ТзОВ «Укрінтерконтакт» податкову вимогу форми «Ю» №650 від 22.10.2012 року на суму 1 020, 00 грн., яка була надіслана на адресу відповідача поштою (а.с.8 на звороті).

Однак прийняті заходи податковим органом не призвели до погашення податкового боргу.

Станом на момент розгляду справи податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1 020, 00 грн. відповідачем не сплачено.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки та збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.п.14.1.175 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом (пп.20.1.28).

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно відповіді начальника відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ з обслуговування м. Львова та Пустомитівського району ГУМВС України у Львівській області від 14.12.2011 року за відповідачем станом на 14.12.2011 року автотранспортні засоби не зареєстровані (а.с.11).

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Беручи до уваги те, що суму боргу у розмірі 1 020, 00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, податковий борг є узгодженим, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, а тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та визнає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 17, 18, 49, 51, 94, 158, 160-163, 167 , 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрінтерконтакт» (код ЄДРПОУ 31291133) на користь Державного бюджету України 1 020 (одна тисяча двадцять) грн. 00 коп. податкового боргу.

Постанову звернути до негайного виконання.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Суддя Костецький Н.В.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.03.2013
Оприлюднено06.03.2013
Номер документу29724136
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/811/13-а

Постанова від 05.03.2013

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Костецький Назар Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні