cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
28 лютого 2013 року Справа № 913/166/13-г
Провадження №26/913/166/13-г
Суддя Єжова С.С., за участю секретаря судового засідання Антонової І.В., розглянув матеріали справи за позовом
Прокурора Артемівського району м.Луганська в інтересах держави в особі Ювілейної селищної ради м.Луганськ, смт.Ювілейне Луганської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Луга-Парк", смт.Ювілейне м.Луганськ
про стягнення заборгованості за договором оренди землі від 20.02.2007, державна реєстрація від 23.04.2007 №040740200005, в сумі 9049 грн. 23 коп.
в присутності представників сторін:
від заявника - старший прокурор прокуратури Артемівського району м.Луганська Голоденко К.О., посвідчення №008341 від 09.10.2012;
від позивача - не прибув;
від відповідача - не прибув.
В С Т А Н О В И В:
Обставини справи: заявлено вимогу про стягнення з відповідача заборгованості за договором оренди землі від 20.02.2007, державна реєстрація від 23.04.2007 №040740200005, в сумі 9049 грн. 23 коп.
Письмовим поясненням №116 від 14.02.2013 позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідач не скористався своїм правом, передбаченим ст.22 Господарського процесуального кодексу України, не забезпечив участі повноважного представника у судовому засіданні.
Згідно до п.п. 3.9.1, 3.9.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №15682217 місцезнаходженням відповідача є: пров.Строітельний, б.4, смт.Ювілейне м.Луганськ, 91493. На вказану адресу господарський суд і надсилав поштову кореспонденцію.
Відповідно до п.3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи-підприємця визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ст. 17 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців").
Згідно з ст.18 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 №755-IV якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Також відповідач не надав суду відзив на позовну заяву, а ненадання відзиву на позовну заяву та неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті, згідно положень ст.75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається по наявних у ній матеріалах.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника прокуратури, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, господарський суд Луганської області дійшов наступного.
Згідно зі ст.13 Конституції України земля є об'єктом права власності українського народу. Від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Відповідно до ст.ст.142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах повноважень шляхом прийняття рішень. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку.
Статтею 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Статтею 121 Конституції України передбачено, що на органи прокуратури України покладається представництво інтересів громадян або держави в судах у випадках, визначених законом.
Відповідно до ст.20 Закону України „Про прокуратуру" при виявленні порушень закону прокурор у межах своєї компетенції має право звертатись до суду в передбачених законом випадках.
Статтею 36-1 Закону України „Про прокуратуру" визначено, що підставою представництва прокурором в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави.
Підставою звернення прокурора Артемівського району міста Луганська з даною позовною заявою до суду в інтересах держави в особі позивача є порушення відповідачем встановленого державою порядку користування земельною ділянкою, наданою на умовах оренди.
Рішенням Ювілейної селищної ради від 15.11.2006 №6/88 Товариству з обмеженою відповідальністю „Луга-Парк" було вирішено надати в оренду терміном на 5 років за адресою: м.Луганськ, смт.Ювілейне, пров.Строітельний, 4, земельну ділянку загальною площею 2,6307 га під розміщення цеху по виробництву шлакоблоку, залізобетонних конструкцій та будматеріалів, виробництву та збиранню меблів.
На виконання вказаного рішення між Ювілейною селищною радою та Товариством з обмеженою відповідальністю „Луга-Парк" було укладено договір оренди землі від 20.02.2007, державна реєстрація від 23.04.2007 №040740200005.
Відповідно до п.4 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 459752 грн. 45 коп.
Згідно п.8 договору річна орендна плата встановлюється у розмірі земельного податку (річного), який діє на момент укладення договору оренди земельної ділянки збільшеного на коефіцієнт 5 (довідка у вигляді розрахунку про розмір земельного податку (річного), який діє на момент укладення договору оренди земельної ділянки додається до даного договору та є його невід"ємною частиною).
У п.9 договору сторони передбачили, що орендна плата вноситься орендарем у грошовій безготівковій формі. На момент укладення договору розмір орендної плати складає 22987 грн. 62 коп., розмір земельного податку складає 4597 грн. 52 коп.
Згідно п.п.25.4 п.25 договору орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.
Відповідно до п.п.28.1 п.28 договору орендар зобов"язаний самостійно обчислювати розмір орендної плати, в тому числі здійснювати індексацію землі.
Як зазначив прокурор, у зв'язку з неналежним виконанням відповідачем умов даного договору в частині своєчасного внесення орендної плати за землю, за останнім за період з 01.01.2012 по 24.04.2012 утворилась заборгованість з орендної плати за землю у сумі 9049 грн. 23 коп.
Частиною 1 ст.206 Земельного кодексу України передбачено, що використання землі в Україні є платним.
Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, відповідно до ст.274 Податкового кодексу України, встановлюється у розмірі 1% від їх нормативної грошової оцінки.
Відповідно до ст.9 Податкового кодексу України плата за землю відноситься до загальнодержавних податків та зборів.
Відповідно до ст.ст.13, 14 Закону України „Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. До істотних умов договору, зокрема, віднесено орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Статтею 21 зазначеного Закону передбачено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно ст.526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).
Приписами ст.530 Цивільного кодексу України, зокрема, встановлено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Порушенням зобов'язання, у відповідності до ст.610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання, тобто - неналежне виконання.
Відповідно до ст.612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений до говором або законом.
Враховуючи вищезазначені умови договору оренди землі, приписи вищевикладених норм законодавства, суд дійшов висновку, що відповідач оплату за користування земельною ділянкою своєчасно не проводив, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість з орендної плати за землю за період з 01.01.2012 по 24.04.2012 у сумі 9049 грн. 23 коп., що підтверджується матеріалами справи, яка і підлягає стягненню з відповідача.
Судовий збір покладається на відповідача, згідно ст.ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України
Згідно ст.85 Господарського процесуального кодексу України, у судовому засіданні 28.02.2013 були оголошені вступна та резолютивна частини рішення.
Керуючись ст.ст.44, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області
В И Р І Ш И В:
1. Позов Прокурора Артемівського району міста Луганська в інтересах держави в особі Ювілейної селищної ради до Товариства з обмеженою відповідальністю „Луга-Парк" задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Луга-Парк", пров.Строітельний, б.4, смт.Ювілейне Луганської області, код 33352344, на користь Ювілейної селищної ради, вул.Артема, б.13, смт.Ювілейне м.Луганськ, код 04335536 , отримувач коштів: місцевий бюджет смт.Ювілейного, в УДКСУ м.Луганська, МФО 804013, код 37991503, р/р 33211812700009, код платежу 13050200 заборгованість з орендної плати за землю у сумі 9049 грн. 23 коп., видати наказ позивачу.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Луга-Парк", пров.Строітельний, б.4, смт.Ювілейне Луганської області, код 33352344 на р/р 35413001003410, МФО 804013, код 35079336 УДКС у м.Луганськ ГУДКСУ у Луганській області судовий збір в сумі 1720 грн. 50 коп., видати наказ позивачу.
Відповідно до ст.85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Дата складання рішення: 05.03.2013.
Суддя С.С. Єжова
вих.№
4
05.03.2013
Надр. 5 прим.
1-до справи
2-заявнику: вул.Леніна, 105, м.Луганськ, 91055 (простою)
3- Прокуратурі м.Луганська: вул.Леніна, 34, 91055 (простою)
4-позивачу: вул.Артема, 13, смт.Ювілейне м.Луганськ, 91493 (рекомендованою)
5- відповідачу: пров.Строітельний, б.4, смт.Ювілейне м.Луганськ, 91493 (рекомендованою)
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2013 |
Оприлюднено | 06.03.2013 |
Номер документу | 29735353 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Єжова С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні