cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"25" лютого 2013 р.Справа № 924/106/13-г
до товариства з обмеженою відповідальністю - ресторану "Проскурів", м. Хмельницький
про стягнення 72495,05 грн. боргу
Суддя Смаровоз М.В.
Представники сторін:
позивача: Лаврентюк Л.Є. - за довіреністю від 19.07.2010р.;
відповідача: Павлюк І.П. - директор.
В судовому засіданні 25.02.2013р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення у справі. Повний текст рішення складено 28.02.2013р.
Позивач звернувся до суду з позовом, відповідно до якого просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю - ресторану "Проскурів" заборгованість, існуючу станом на 22.01.2013р., а саме 72495,05 грн. боргу зі сплати орендної плати за договором оренди майна (нерухомого або іншого), що належить до комунальної власності, від 15.07.2008р.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач, зокрема, вказує на порушення відповідачем п. 5.4. договору, відповідно до якого орендар зобов'язаний сплачувати в повному обсязі орендну плату щомісяця до 25 числа поточного місяця по день фактичної здачі приміщення по акту. Посилаючись на ст.ст. 509, 526, 530 ЦК України, ст.ст. 18, 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", позивач просить свої позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача у своїй заяві від 12.02.2013 року позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.
15.07.2008р. між управлінням комунального майна Хмельницької міської ради (орендодавцем), товариством з обмеженою відповідальністю - ресторан "Проскурів" (орендарем) та міським комунальним підприємством по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності (отримувачем коштів) було укладено договір оренди майна (нерухомого або іншого), що належить до комунальної власності, відповідно до якого орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування майно нежитлове приміщення (майно), площею 163,2 кв. м, в тому числі підвал, розміщене за адресою: м. Хмельницький, вул. Проскурівського підпілля, 203 на 2-му поверсі, що знаходиться на балансі ТОВ фірми „ЖЕК-1", вартість якого встановлена за результатами проведення незалежної оцінки (експертним шляхом) і становить відповідно до звіту про оцінку майна 684000 грн. станом на 31.05.2008 року. Майно передається в оренду під ресторан на строк з 15.07.2008р. по 28.02.2011р. (п.1.1. договору).
Згідно з п.2.1. договору орендар вступає у строкове платне користування майном у термін, вказаний у договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього договору та акта приймання-передачі майна з балансоутримувачем. У разі непідписання акту приймання-передачі договір вважається неукладеним.
У відповідності до п.2.3. договору у разі припинення цього договору майно повертається орендарем балансоутримувачу. Орендар повертає майно балансоутримувачу аналогічно порядку, встановленому при передачі майна орендарю цим договором. Майно вважається поверненим балансоутримувачу з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі.
Обов'язок по складанню акта приймання-передачі покладається на сторону, яка передає майно іншій стороні договору (п.2.4. договору).
Пункт 3.2. договору передбачає, що орендна плата (визначена п.3.1.) за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць.
Як передбачено п.3.3. даного договору, орендна плата перераховується отримувачу коштів до 25 числа поточного місяця на обумовлений в договорі рахунок.
Згідно з п.3.7. договору зобов'язання орендаря по сплаті орендної плати забезпечуються у вигляді платежу в розмірі місячної орендної плати.
Пунктом 5.4. договору визначено, що орендар зобов'язаний сплачувати в повному обсязі орендну плату щомісяця до 25 числа поточного місяця.
Відповідно до п.9.1. договору за невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим договором сторони несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
Згідно з п.10.1. договору умови цього договору зберігають силу протягом всього терміну цього договору, в тому числі у випадках, коли після його укладення, законодавством встановлено правила, що погіршують становище орендаря, а в частині зобов'язань орендаря щодо орендної плати - до виконання зобов'язань.
Передбачене договором майно передано відповідачеві згідно акту приймання-передачі від 15.07.2008р.
28.02.2011р. міським комунальним підприємством по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності (балансоутримувач (отримувач коштів)) та товариством з обмеженою відповідальністю - ресторан "Проскурів" (орендар) складено акт приймання - передачі, відповідно до якого орендар повертає балансоутримувачу нерухоме майно. Місцезнаходження об'єкта передачі: вул. Проскурівського підпілля, 203. Загальна площа: 163,2 кв.м. Даний акт скріплений підписами та печатками обох сторін.
Також в матеріалах справи наявні копії: довідки з ЄДРПОУ № 1988 від 27.05.1998р., свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи № 247106 від 27.05.1998р. тощо.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом береться до уваги наступне.
Пунктом 3 ст.3, ст.627 Цивільного кодексу України закріплено принцип свободи договору, який передбачає, що сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Ст. 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно зі ст.530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Згідно зі ст.193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Статтею 625 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Як передбачено частинами 1, 5 ст. 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.
Беручи до уваги наведені вище положення закону, враховуючи встановлені судом факти, зміст позовних вимог, розрахунок заборгованості та факт визнання позову відповідачем, суд вважає правомірними вимоги щодо стягнення з відповідача 72495,05 грн. боргу зі сплати орендної плати за договором оренди майна (нерухомого або іншого), що належить до комунальної власності, від 15.07.2008р. Відповідачем доказів на підтвердження добровільного погашення вказаної заборгованості не подано.
За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи та підлягають задоволенню зі стягненням з відповідача судових витрат по справі згідно зі ст. 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 4 5 , 12, 13, 33, 43, 44, 49, 82-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю - ресторану "Проскурів" (м. Хмельницький, вул. Проскурівського підпілля, буд. 203, ідентифікаційний код 14145021) на користь міського комунального підприємства по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності (м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, буд. 2, ідентифікаційний код 30579655) 72495,05 грн. боргу, 1720,5 грн. відшкодування судового збору.
Видати наказ.
Суддя М.В. Смаровоз
Віддрук. 3 прим.:
1 - до справи;
2 - позивачу;
3 - відповідачу.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2013 |
Оприлюднено | 06.03.2013 |
Номер документу | 29735701 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Смаровоз М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні