Ухвала
від 27.02.2013 по справі 910/1958/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98


УХВАЛА

про відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство

27.02.13 Справа № 910/1958/13.

За заявоюТовариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" (ідентифікаційний код 32107539) Пробанкрутство Суддя Омельченко Л.В.

Представники:

Від боржникаКрочук І.І. - представник за довіреністю від 26.09.2012 р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" (далі - боржник) звернулося до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство, посилаючись на виявлення у ході процедури припинення юридичної особи простроченої кредиторської заборгованості у розмірі 133 418,82 грн., кошти на погашення якої відсутні.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.02.2013 р. № 910/1958/12 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" було прийнято до розгляду суддею Омельченком Л.В., підготовче засідання призначено на 20.02.2013 р. та зобов'язано визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого Войлова Волидимира Вікторовича подати заяву про участь у справі.

20.02.2013 р. у судове засідання Товариство з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" уповноваженого представника не направило, витребувані судом документи не подало, у зв'язку з чим розгляд справи у підготовчому засіданні було відкладено на 27.02.2013 р.

27.02.2013 р. у судове засідання з'явився представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс", який подав суду клопотання про залучення до матеріалів справи додаткових документів (акт опису майна, витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, запит до ДАІ, рішення про затвердження проміжного ліквідаційного балансу, витяг з Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України, запит до Державної реєстраційної служби України, акти інвентаризації, акт податкової перевірки).

Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" у підготовчому засіданні підтримав вимоги про порушення провадження у справі про банкрутство, просив визнати товариство банкрутом, відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором голову ліквідаційної комісії Челаха Дмитра Олександровича.

Заслухавши пояснення представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" та дослідивши подані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" зареєстровано як юридична особа 09.08.2005 р. у м. Черкаси по вул. Смілянській, 129 з присвоєнням ідентифікаційного коду 31207539.

Відповідно до поданих суду документів місцезнаходженням товариства станом на 18.02.2013 р. є: 03151, м. Київ, просп. Повітрофлотський, 47, основними видами діяльності є оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами.

Згідно з даними статуту юридичної особи її учасниками є Челах Дмитро Олександрович та Тимофеєнко Володимир Олександрович.

18.09.2012 р. на загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" було прийнято рішення про припинення даної юридичної особи шляхом її ліквідації з призначенням ліквідаційної комісії (протокол № 24 в матеріалах справи).

Згідно з вказаним рішенням для ліквідації юридичної особи було призначено ліквідаційну комісію у складі двох осіб - голови ліквідаційної комісії Челаха Д.О. та члена комісії Тимофеєнка В.О.

18.09.2012 р. ліквідаційною комісією було подано державному реєстратору Солом'янської району міста Києва документи, потрібні для внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про припинення юридичної особи.

Матеріалами справи підтверджується, що така реєстраційна дія як "внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи" була проведена державним реєстратором в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за № 10731100014022936, а оголошення про припинення Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" було опубліковано в Бюлетені державної реєстрації № 226 (26) від 28.09.2012 р.

Як вказується у заяві про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс", цінною кореспонденцією головою ліквідаційної комісії до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва, Управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва, Солом'янського районного центру зайнятості, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у Солом'янському районі м. Києва, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань було надіслано повідомлення про ліквідацію підприємства.

03.12.2012 р. голова ліквідаційної комісії № 2 вирішив звернутися до Господарського суду міста Києва із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" у зв'язку з відсутністю у підприємства майна та неспроможністю задовольнити вимоги усіх кредиторів.

Згідно з поданими документами, ліквідаційною комісією визнано грошові вимоги фізичної особи - підприємця Григор'єва Леоніда Анатолійовича у сумі 133 414,82 грн. за опротестованим векселем серії АА 2050147 від 05.12.2011 р.

Відповідно до ч 1 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992 р. в редакції від 22.12.2011 р. (далі - Закон) перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.

Як передбачено у ч. 6 ст. 16 Закону за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство або про відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.

Згідно з ч. 7 ст. 16 Закону суд відмовляє у порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; вимоги кредитора є повністю забезпеченими майном боржника; вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених ч. 3 ст. 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених ст. 15 цього Закону.

Відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених цим Законом (ч. 8 ст. 16).

У ст. 15 Закону встановлено, що господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посаду якої у заяві не зазначено; заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі; заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному ч. 3 ст. 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом; заявник-кредитор не надав доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

Частиною 1 ст. 95 Закону закріплено, що якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Таким чином, у підготовчому засіданні суд обов'язково має з'ясувати обставини дотримання боржником порядку ліквідаційної процедури.

Так, зважаючи на описані вище обставини та за наслідками дослідження приписів ст.ст. 105 та 111 Цивільного кодексу України, суд встановив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" у передбачені законодавством строки подало державному реєстратору відомості про припинення своєї діяльності, за наслідками чого було здійснено публікацію відповідного оголошення. Крім того, підприємством проведено інвентаризацію активів.

Згідно з ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені цим Кодексом строки. Ліквідаційна комісія (ліквідатор) заявляє вимоги та позови про стягнення заборгованості з боржників юридичної особи.

Відповідно ч. 7 ст. 111 Цивільного кодексу України для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання органам державної податкової служби та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку.

До моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає органам державної податкової служби, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період.

У ч. 8 ст. 111 Цивільного кодексу України встановлено, що ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.

Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Станом на час проведення підготовчого засідання суду не було подано доказів складання та подання Товариством з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" до органу державної податкової служби, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітності за останній звітний період, а також первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку для визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Зазначене свідчить про порушення порядку ліквідації юридичних осіб, встановленого ст. 105 ст.ст. 111Цивільного кодексу України.

Звертаючись до суду для ініціювання процедури свого банкрутства, Товариством з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" було подано суду проміжний ліквідаційний баланс від 29.09.2012 р. та ліквідаційний баланс від 2611.2012 р.

Ухвалою про прийняття до розгляду заяви про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" боржника було зобов'язано, зокрема надати суду рішення про затвердження проміжного ліквідаційного балансу, оскільки до зазначеної заяви його приєднано не було.

Як вище вказувалося, оголошення про прийняття рішення про припинення Товариством з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" було опубліковано 29.08.2012 р.

На виконання вимог суду 27.02.2012 р. представником боржника було подано суду ріщення зборів учасників товариства від 29.11.2012 р. про затвердження проміжного ліквідаційного балансу.

Разом з тим, довідки про відсутність у підприємства заборгованості із заробітної плати, відсутності дебіторської заборгованості та наявність кредиторської заборгованості були складені головою ліквідаційної комісії 26.11.2012 р., аудиторську перевірку підприємства проведено з 28ю.11.2012 р. по 07.12.2012 р.

З наведеного слідує, що проміжний ліквідаційний баланс складався підприємством, що ліквідується без дотримання строків для звертання кредиторами з грошовим вимогами до особи, яка припиняє свою діяльність та до виявлення наявності або відсутності у неї активів, дебіторської та кредиторської заборгованості, що є порушенням порядку ліквідації юридичних осіб.

Крім того, розглядаючи заяву про порушення провадження у справі про банкрутство суд звертає увагу та не, що рішення про припинення Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" було прийнято наступного місяцях після зміни даною юридичною особою свого місця реєстрації, відомості про яке до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців було внесено лише 10.08.2012 р. (довідка з реєстру станом на 11.12.2012 р. в матеріалах справи), тоді як доказів перебування Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" на податковому обліку Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва суду подано не було.

Відповідно до п. 11.11.1 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588 юридична особа, яка перебуває у процесі припинення, подає до органу державної податкової служби за основним місцем обліку такі документи: заяву про припинення платника податків за ф. № 8-ОПП (додаток 15), дата якої фіксується в журналі за ф. № 6-ОПП; оригінал довідки за ф. № 4-ОПП; копію розпорядчого документа (рішення) власника або органу, уповноваженого на те установчими документами про припинення; копію розпорядчого документа про утворення комісії з припинення (ліквідаційної комісії).

У п 11.3 даного Порядку вказано, що якщо розпочато процедуру припинення юридичної особи, органом державної податкової служби приймається рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі. Призначається та розпочинається перевірка протягом десяти робочих днів з дати публікації повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, у разі ліквідації юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу.

До заяви про порушення провадження у справі було приєднано заяву про припинення платника податків форми № 8-ОПП та докази її надіслання 07.12.2012 р. на адресу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва, тоді як доказів перебування на податковому обліку вказаного податкового органу суду подано не було.

Ухвалу про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" судом було надіслано до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва та зобов'язано останню подати суду документи, що стосуються податкового обліку та податкової заборгованості боржника.

Станом на 27.02.2013 р. жодних документів від Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва судом отримано не було.

Викладеними вище фактичними обставинами справи стверджується факт того, що у процесі припинення Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" ним не було дотримано основних вимог діючого законодавства щодо проведення процедури припинення, а тому у суду відсутні правові підстави для порушення провадження у справі про банкрутство, у зв'язку з чим у порушенні провадження слід відмовити відповідно до ч. 7 ст. 16 Закону.

Керуючись Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 32, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у порушенні провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Мол - Імпекс" (03151, м. Київ, просп. Повітрофлотський, 47, ідентифікаційний код 31207539).

Суддя Л.В. Омельченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.02.2013
Оприлюднено05.03.2013
Номер документу29739678
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/1958/13

Ухвала від 27.02.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

Ухвала від 08.02.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Омельченко Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні