cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
28.02.2013Справа №5002-23/ 4515-2012
За позовом Заступника прокурора міста Сімферополя в інтересах держави у особі:
Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради
до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Льдинка»
про стягнення 35224,20 грн.
Суддя Доброрез І.О.
Представники :
Від позивача - Кудімова Є.С. довіреність № 24/01-55/2578 від 28.12.2012
Від відповідача - не з'явився.
Прокурор - Приймак А.О. посвідчення № 013070
СУТЬ СПОРУ: Заступник прокурора міста Сімферополь в інтересах держави у особі Виконавчий комітету Сімферопольської міської ради звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим із позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Льдинка» в який просить суд стягнути з відповідача заборгованість за договором про участь в комплексному соціальному-економічному розвитку від 06.07.2009 року у сумі 35224,20 грн. У тому числі загальну сума заборгованості у розмірі 18622 грн., штрафні санкції у розмірі 10% від суми платежу у розмірі 16602,20 грн.
Представник позивача та прокурор в судове засідання з'явилися, позов підтримали.
Відповідач у судові засідання 31.01.2013, 14.02.2013 та 28.02.2013 не з'явився, відзив на позовну заяву не надав, про час та місце слухання справи був проінформований належним чином - рекомендованою кореспонденцією.
Тим самим судом згідно статті 4-3 Господарського процесуального кодексу України було надано можливість відповідачу захищати свої інтереси, але відповідач своїми правами не скористався.
Відповідно до абз. 3,4,6 п. 3.6 Роз'яснення Вищого арбітражного суду України «Про деякі питання практики застосування господарського процесуального кодексу України» №02-5/289 від 18.09.1997р. особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві. У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі , якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору. У разі не виявлення його відповідача за викликом господарського суду, суд має право відкласти розгляд справи (стаття 77 ГПК), вжити заходів, передбачених пунктом 5 статті 83 ГПК або статтею 90 ГПК, чи прийняти рішення за відсутності цього представника.
Суд вважає можливим розгляд справи за наявними у ній матеріалами відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України. Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи представника позивача, висновок прокурора, суд
Встановив :
06.07.2009 між виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради та ТОВ «Льдинка» укладено договір про участь в комплексному соціально-економічному розвитку міста (далі - Договір).
Відповідно до пункту 1 Договору, предметом договору є участь у комплексному соціально економічному розвитку міста, розвитку об`єктів інженерної та соціальної інфраструктури на земельній ділянці, що розташована по вул. Київській, 141 «б», у місті Сімферополі, що надана рішенням Сімферопольської міської ради 33-1 сесії V скликання від 25.12.2007, 10.01.2008 № 464 в короткострокову оренду строком на 3 роки, для будівництва багатоповерхового житлового будинку.
Розділом другим Договору регламентовано порядок розрахунків, їх обсяг та періодичність їх здійснення.
Так, п. 2.1.1. Договору встановлено, що ТОВ «Льдинка» зобов'язується перерахувати кошти на розвиток інженерної та соціальної інфраструктури міста у розмірі 166022,00 грн. до місцевого бюджету. Встановлено, що до 01.08.2009 підлягають сплаті 49806,00 грн., а до 01.04.2010 щомісячно рівними частками 116216,00 грн.
Відповідно до умов цього пункту вказана сума підлягає корегуванню після отримання технічних умов на підключення до міських мереж водоводу та каналізації, до мережа теплопостачальної організації. На виконання умов цього пункту сума не корегувалася та залишилась без змін.
З метою виконання умов договору ТОВ «Льдинка» починаючи з вересня 2009р. по травень 2011р. з пропущенням встановленого строку сплати перераховано до місцевого бюджету 147400,00 грн.
Через несвоєчасне та не у повному обсязі виконання Товариством з обмеженою відповідальністю «Льдинка» умов Договору, а саме пункту 2.1.1, у відповідача на момент пред'явлення позову наявна заборгованість за договором у сумі 18622,00 грн.
Суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню на підставі наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. При цьому, майново-господарськими, згідно з ч. 1 ст. 175 ГК України, визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Аналогічне положення стосовно господарських зобов'язань міститься в ч. 1 ст.193 Господарського кодексу України, якою визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Стаття 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином (ч. 7 ст. 193 Господарського кодексу України)
Таким чином, оскільки ТОВ «Льдинка» не виконує своїх обов'язків за договором, то заборгованість за договором у сумі 18622,00грн. підлягає стягненню з відповідача.
Частиною 1 статті 546 ЦК України передбачено, що виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Згідно з ч. 1 ст. 548 ЦК України виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом. Під неустойкою, відповідно до ст. 549 ЦК України розуміється грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Статтею 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
У пункті 4.3 Договору сторони передбачили, що у випадку несвоєчасного внесення платежу передбаченого пунктом 2.1.1 Договору Суб'єкт підприємницької діяльності сплачує штраф в розмірі 10% від суми платежу.
Враховуючи, що ТОВ «Льдинка» свого обов'язку по своєчасному внесенню платежів не виконав, то у примусовому порядку підлягає стягненню також штраф в розмірі 16602,20грн., що дорівнює 10% простроченої суми внеску на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста.
Таким чином, позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Судовий збір покладається на відповідача згідно ст. 49 ГПК України.
Повне рішення складене 04.03.2013.
З огляду на викладене та керуючись ст.ст. 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Льдинка» (вул. Київська, буд. 141-б, м. Сімферополь, АРК, 95043; ідентифікаційний код 32624924) на користь Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради (вул. Толстого, 15, м. Сімферополь, АР Крим, 95000; отримувач - УДКСУ у м.Сімферополі, АРК, р/р 31513921700002, ЄДРПОУ 38040558 код платежу 24170000 «Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту», ГУ ДКСУ в АРК, м.Сімферополь, МФО 824026) 18622,00грн. основного боргу та 16602,20 грн. штрафних санкцій.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Льдинка» (вул. Київська, буд. 141-б, м. Сімферополь, АРК, 95043; ідентифікаційний код 32624924) в дохід Державного бюджету (отримувач - УДКСУ у м.Сімферополі АРК, м.Сімферополь, рахунок 31211206783002, банк отримувача ГУ ДКС в АР Крим, м.Сімферополь, код ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026, код платежу 22030001) 1720,50 грн. судового збору.
4. Накази видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Суддя І.О. Доброрез
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2013 |
Оприлюднено | 06.03.2013 |
Номер документу | 29754194 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
І.О. Доброрез
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні