Справа № 2607/13781/12
Категорія
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 березня 2013 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Васильченка О. В. ,
при секретарі - Кушніренко Ю. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Віджіл» на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Подільського районного управління юстиції у м. Києві Деркача Валерія Вікторовича,
В С Т А Н О В И В :
ТОВ «Юридична фірма «Віджіл» звернулася до суду зі скаргою на дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Подільського районного управління юстиції у м. Києві Деркача В.В., в якій просила суд визнати неправомірною постанову про зупинення виконавчого провадження № 33632341 від 05.11.12, зобов'язати поновити виконавче провадження. Крім цього, товариство просило стягнути з ВДВС Подільського РУЮ у м. Києві на його користь судові витрати.
Скаргу обґрунтовано посиланням на те, що державний виконавець ВДВС Подільського РУЮ у м. Києві Деркач В.В. в ході проведення виконавчих дій порушив права скаржника, зокрема, зупинив виконавче провадження, у зв'язку з розшуком автотранспортного засобу боржника. На думку скаржника вказана постанова є невмотивованою та неправомірною.
У судовому засіданні представник скаржника вимоги скарги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити з викладених вище підстав.
Державний виконавець ВДВС Подільського РУЮ у м. Києві Деркач В.В. свого права на участь у судовому засіданні не використав, направив до суду заперечення, в яких просив розглядати справу без його участі та відмовити у задоволенні скарги з підстав її необґрунтованості та безпідставності (а.с. 17-19).
Суд, заслухавши думку осіб, які брали участь у справі, вивчивши матеріали скарги, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, прийшов до висновку про задоволення скарги з наступних підстав.
Відповідно до п. 1, 2, 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Так, законом передбачено, що державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом.
Згідно ч. 2 ст. 52 Закону України «Про виконавче провадження» стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у гривнях та іноземній валюті, інші цінності, у тому числі кошти на рахунках і вкладах боржника у банках та інших фінансових установах, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів.
Із матеріалів виконавчого провадження не вбачається жодних доказів, які б свідчили про визначення черговості стягнення на кошти та інше майно боржника. Виходячи зі змісту ст. 52 Закону, державний виконавець в першу чергу мав звернути стягнення на кошти боржника. З метою виявлення коштів боржника у банках та інших фінансових установах, державному виконавцю необхідно було звернутися до органів Державної податкової інспекції та зробити опис майна боржника за місцем його проживання для виявлення готівкових коштів, які знаходяться у його власності.
Державний виконавець до винесення постанови про зупинення виконавчого провадження, не вчинив жодних дій, для виявлення готівкових коштів, які знаходяться у власності боржника.
П.4 ч.1 ст.38 Закону України «Про виконавче провадження» дійсно визначено, що виконавче провадження може бути зупинено у разі оголошення розшуку боржника - фізичної особи, транспортних засобів боржника. Однак, відповідно до п.4.7.1 Інструкції «Про проведення виконавчих дій», державний виконавець має винести вмотивовану постанову про зупинення виконавчого провадження.
Як вбачається з постанови про внесення виправлення до постанови про зупинення виконавчого провадження від 14.11.12, державний виконавець не зазначив жодної підстави, яка б унеможливлювала подальше виконання виконавчого листа № 2-4614/11 від 27.07.12 не зупиняючи виконавче провадження.
Враховуючи зазначені вище обставини у їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що державний виконавець, передчасно виніс постанову про зупинення виконавчих дій не провівши перед цим всіх дій, необхідних для забезпечення виконання виконавчого листа № 2-4614/11 від 27.07.12.
Керуючись ст. ст. 210, 383-389 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Віджіл» задовольнити повністю.
Визнати неправомірною постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Подільського районного управління юстиції у м. Києві Деркача Валерія Вікторовича про зупинення виконавчого провадження № 33632341 від 05.11.12.
Зобов'язати державного виконавця відділу державної виконавчої служби Подільського районного управління юстиції у м. Києві Деркача Валерія Вікторовича поновити виконавче провадження № 33632341.
Стягнути з відділу державної виконавчої служби Подільського районного управління юстиції у м. Києві (ЄДРПОУ - 33746542) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична фірма «Віджіл» (ЄДРПОУ - 33593630) судовий збір в розмірі 107 грн. 30 коп.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення, а особам які не брали участь у справі - протягом п'яти днів з дати її отримання.
СуддяО. В. Васильченко
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2013 |
Оприлюднено | 07.03.2013 |
Номер документу | 29781796 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Васильченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні