Постанова
від 28.02.2013 по справі 801/1443/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 лютого 2013 р. Справа №801/1443/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Дудіна С. О., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Адель Чо»

про стягнення 186 514,91 грн.,

за участю представників:

позивача - не з'явився

відповідача - не з'явився.

Суть справи: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовною заявою та просить стягнути з рахунків в банках, що обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю «Адель Чо», суму заборгованості з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 186 514,91 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 05.02.2013р. було відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач самостійно розрахував суми зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009-2012 роки, проте своєчасно та повному належні до сплати суми до бюджету перераховані не були, що призвело до утворення заборгованості. Крім того, позивач також посилається на те, що за несвоєчасну сплату орендної плати до відповідача були застосовані штрафні санкції, про що винесені податкові повідомлення-рішення, які відповідачем оскаржені не були, як і не сплачена визначена в них сума податкового зобов'язання.

Позивач явку представника у судове засідання не забезпечив, однак направив до суду клопотання про розгляд справи у відсутність його представника. Відповідно до зазначеного клопотання позовні вимоги позивач підтримав в повному обсязі.

Відповідач письмових заперечень на адміністративний позов під час судового розгляду справи не надав, явку представника у судове засідання не забезпечив. Про відкриття провадження по справі, час та місце розгляду справи сповіщався рекомендованою кореспонденцією.

Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, та приймаючи до уваги те, що учасники судового процесу були належним чином проінформовані про дату, час і місце судового розгляду, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Згідно з пунктом 10 частини 1 статті 3 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Вищий адміністративний суд України в пункті 11 Листа від 30.11.2009 р. N 1619/10/13-09 зазначив, що під час вирішення справи у порядку письмового провадження його фіксування за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, оскільки в такому разі не проводиться судове засідання і, відповідно, справа розглядається без участі секретаря.

На підставі цього, справа розглядається без проведення судового засідання.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Адель Чо» є юридичною особою, яка перебуває на податковому обліку з 19.12.2007р. за №27070 (а.с. 23).

23.01.2009р. відповідачем була надана податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік, в якій відповідач визначив, що загальна сума орендної плати, яка підлягає сплаті за рік, складає 53809,92 грн., розмір щомісячної плати дорівнює 4484,16 грн., з яких несплаченими залишилися суми за листопад-грудень 2009р. в загальному розмірі 8968,32 грн., що підтверджується розрахунком позовних вимог та карткою особового рахунку відповідача.

До 01.01.2011р. були чинними Закон України «Про плату за землю» та Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Статтею 14 вказаного Закону було передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Згідно зі ст. 5 зазначеного Закону податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Статтею 17 Закону України "Про плату за землю" було обумовлено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.

Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.

За положеннями п.п. 17.1.7. п. 17.1 ст. 17 Закону №2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

30.12.2009 р. ДПІ в м. Сімферополі АР Крим за результатом проведеної документальної невиїзної перевірки з питань своєчасності сплати до бюджету орендної плати за землю ТОВ «Адель Чо» за 30.12.2008р. по 16.03.2009р. був складений акт №1443/15-3/35650847.

У вказаному акті зафіксоване порушення відповідачем п.п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: несвоєчасна сплата податкового зобов'язання з орендної плати за листопад-грудень 2008р. в сумі 4484,16 грн.

За результатом проведеної перевірки до відповідача були застосовані штрафні санкції податковим повідомленням-рішенням від 12.01.2009р. №0000101503/0 на суму 777,18 грн. та податковим повідомленням-рішенням №0000111503/0 від 12.01.2009р. на суму 1737,32 грн. на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (а.с. 27-29).

Зазначені акт перевірки та податкові повідомлення-рішення були отримані відповідачем згідно копій поштових повідомлень, які наявні в матеріалах справи.

27.01.2010р. відповідачем була подана податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік із визначенням річного розміру зобов'язання на рівні 56984,76 грн., щомісячного - 4748,43 грн. Річна сума орендної плати, відповідно до розрахунку позовних вимог та картки особового рахунку, відповідачем сплачена не була (а.с. 30).

24.11.2008р. на адресу відповідача була направлена перша податкова вимога №1/3344 на суму податкового боргу в розмірі 497,08 грн., яка була вручена 03.02.2009р. під розпис (а.с. 48).

Згідно акта №1739/24-1 від 23.04.2008р. про неможливість вручення податкової вимоги (розміщення на дошці оголошень ДПІ в м. Сімферополі) відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п. 5.8 ст. 5 Порядку направлення органами Державної податкової служби України податковим вимог платникам податків від 03.07.2001р. №266, у зв'язку з невстановленням місця знаходження відповідача, друга податкова вимога від 18.03.2009р. №2/960 була розміщена на дошці оголошень.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

З матеріалів справи також вбачається, що 09.07.2012р. відповідачем була подана податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011р., в якій зазначено, що загальна річна сума орендної плати складає 56984,76 грн., у тому числі щомісячно 4748,73 грн. (а. с. 38-40). Орендна плата за 2011 рік в сумі 56984,76 грн. відповідачем сплачена не була, що підтверджується карткою особового рахунку.

09.07.2012р. відповідачем була подана податкова декларація з плати за землю за 2012р., згідно якої річний розмір орендної плати складає 67864,50 грн., щомісячний: з січня по листопад - 5655,38 грн., грудень - 5655,32 грн. З облікової картки відповідача вбачається, що орендна плата за період з січня по жовтень 2012 року (включно) в розмірі 56553,80 грн. відповідачем сплачена не була.

Відповідно до положень ст. 288 Податкового кодексу України платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Згідно п. 288.7 ст. 288 ПК України податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.

Пунктом 4.1.1 статті 4 встановлено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цім Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.

Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Пунктом 285.1 ст. 285 Податкового кодексу України передбачено, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) (п. 286.2 ст. 286 Кодексу) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Згідно з п. 287.3. ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, яке надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом.

Відповідно до п. 126.1 ст. 126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

25.03.2011р. ДПІ в м. Сімферополі АР Крим була проведена камеральна перевірка своєчасності сплати до бюджету орендної плат за землю ТОВ «Адель Чо» за період з 30.01.2011р. по 25.03.2011р., за результатами якої був складений акт №3267/15-3/3565084 від 25.03.2011 р. В ході перевірки було виявлений факт несвоєчасної сплати відповідачем узгодженого податкового зобов'язання з орендної плати за землю за січень 2009 року в сумі 4908,62 грн. На підставі акта перевірки до відповідача були застосовані штрафні санкції в розмірі 2454,31 грн. відповідно до ст. 126 Податкового кодексу України в розмірі 50% від суми несвоєчасно погашеного податкового зобов'язання податковим повідомленням-рішенням №0005741503 від 05.04.2011р. (а.с. 31-32).

Зазначені акт перевірки та податкове повідомлення-рішення були отримані відповідачем згідно копій поштових повідомлень, які наявні в матеріалах справи.

20.05.2011р. ДПІ в м. Сімферополі АРК була проведена камеральна перевірка ТОВ «Адель Чо» з питань своєчасності сплати орендної плати за землю за період з 30.03.2009р. по 20.05.2011р., відповідно до якої було встановлено порушення відповідачем п. 57.1 ст. 57, п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України у вигляді несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобов'язання з орендної плати за землю за лютий 2009 року в сумі 4484,1 Результати перевірки були оформлені актом №6260/15-3/35650847 від 20.05.2011 р., на підставі якого до відповідача були застосовані штрафні санкції в розмірі 1883,45 грн. відповідно до ст. 126 Податкового кодексу України в розмірі 20% від суми несвоєчасно погашеного податкового зобов'язання , про що було винесено податкове повідомлення-рішення №0007731503 від 24.05.2011р. (а.с. 33-34).

14.08.2012р. ДПІ у м. Сімферополі АРК ДПС була проведена камеральна перевірка податкової звітності ТОВ «Адель Чо», за результатами якої був складений акт за №4461/15-3/35650847, яким були встановлені порушення відповідачем вимог п. 286.3 ст. 286 Податкового кодексу України у вигляді несвоєчасного подання податкової декларації з плати за землю (орендної плати) за 2011 рік. За результатом перевірки позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення №0005921503 від 14.08.2012р. про застосування до відповідача штрафних санкцій в розмірі 1 грн. (а.с. 44-45).

05.11.2012р. ДПІ у м. Сімферополі АР Крим ДПС була проведена камеральна перевірка податкової звітності ТОВ «Адель Чо», за результатами якої був складений акт за №8716/15-3/35650847 від 05.11.2012 р. В ході перевірки було виявлено порушення відповідачем п. 286.3 ст. 286 Податкового кодексу України у вигляді несвоєчасного подання податкової декларації з плати за землю за 2012 рік, після чого до відповідача були застосовані штрафні санкції в розмірі 1020,00 грн., про що було прийнято податкове повідомлення-рішення №0012361503 від 05.11.2012р., з яких позивачем до стягнення заявлено 170,00 грн. (а.с. 46-47).

Таким чином, загальний розмір заборгованості відповідача перед бюджетом складає 186 514,90 грн. та підтверджується матеріалами справи.

Згідно з пунктом 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

При цьому, відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Згідно з п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Таким чином враховуючи підтвердження матеріалами справи наявності податкового боргу відповідача та дотримання податковим органом законодавчо встановленої процедури стягнення податкового боргу, суд дійшов висновку щодо правомірності вимог позивача.

Оскільки порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості, сума заборгованості підлягає стягненню з відповідача.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують Товариство обмеженою відповідальністю «Адель Чо» (95022, м. Сімферополь, вул. Бородіна, 18А, ідентифікаційний код 35650847, р/р 26053051245016 (укр. грн.) в ПАТ «УКРІНБАНК», МФО 300142, відкритий 28.11.2011р.; р/р 26005705 (укр. грн.), відкритий 27.12.2007р. в АТ «Ерсте Банк», МФО 380009; р/р 26007000354001 (укр. грн.), відкритий 24.11.2011р. в Сімферопольській філії ПАТ «УКРІНБАНК», м. Сімферополь, МФО 384782) в доход державного бюджету (р/р 33219812700004 в ГУ ДКСУ в АРК, код ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026, код платежу 5213050205) заборгованість з орендної плати з юридичних осіб в сумі 186 514,91 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Дудін С.О.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення28.02.2013
Оприлюднено11.03.2013
Номер документу29797057
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —801/1443/13-а

Постанова від 28.02.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дудін С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні