Вирок
від 11.03.2013 по справі 523/2480/13-к
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Суворовський районний суд міста Одеси


Справа №523/2480/13

Провадження № 1-кп/523/73/13

В И Р О К І м е н е м У к р а ї н и

11.03.2013 року м. Одеса

Суворовський районний суд м. Одеси під головуванням судді Деркачова О.В., при секретарі Дем'янчук І.Г., за участю старшого прокурора відділу прокуратури Одеської області Русу А.Л., потерпілого ОСОБА_2 та обвинувачених, розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду кримінальне провадження по звинуваченню

ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_6 в м. Одесі, росіянина, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, перебуваючого у фактичних шлюбних відносинах, маючого малолітню дитину, водія ПП «Престиж», не судимого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України,

ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_7 в смт Петрівці Іванівського р-ну Одеської області, українця, громадянина України, з базовою середньою освітою, холостого, водія ПП «Престиж», не судимого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_3

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України,

в с т а н о в и в:

Близько 20 години 40 хвилин 19 жовтня 2012 року ОСОБА_4 керував технічно справним автомобілем «ЗІЛ», р.н. НОМЕР_4, та здійснював буксирування вантажного автомобіля «ЗІЛ», р.н. НОМЕР_5, під керуванням ОСОБА_3, по проїжджій частині вул. Хуторській в напрямку вул. Агрономічної в м. Одесі.

В районі перехрестя вул. Хуторської з провулком Шахтинським ОСОБА_4 та ОСОБА_3, кожний окремо, в порушення правил безпеки дорожнього руху, передбачених п.п. 2.3«б», 23.4, 31.1 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 (далі - ПДР), маючи об'єктивну можливість, і будучи не уважним, обрали для буксирування останнього автомобіля гнучке зчеплення у виді стального тросу, на кінцях якого були відсутні закріплюючі механізми, що не забезпечувало надійності зчеплення при буксируванні та не було призначено для даного виду буксирування, а також, після відмови в автомобілі «ЗІЛ», р.н. НОМЕР_5, робочої гальмівної системи, не відмовилися від продовження буксирування, в результаті чого виник обрив гнучкого зчеплення, рух цього автомобіля заднім ходом та наїзд на пішохода ОСОБА_2, який рухався по правому тротуару.

Наслідком даної дорожньо-транспортної пригоди стало отримання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, тілесних ушкоджень у виді закритої травми органів грудної клітини, переломів ІІ-Х ребер справа, Х-ХІ ребер зліва, ускладнених колапсом правої легені і гемопневмотораксом, переломів поперекового відростку L5 (поперекового хребця) праворуч, крижової кістки праворуч, переломів вертлюжних впадин, лонних і сідничних кісток, гематом клубового і грушоподібного м'язу справа, синців обличчя та колінних суглобів, травматичного шоку, що, відповідно до висновку судово-медичної експертизи №4314 від 21 січня 2012 року, були спричинені виступаючими частинами вантажного автомобіля, з послідуючим падінням потерпілого на тверду поверхню, та віднесені до тяжких тілесних ушкоджень.

Кожен з обвинувачених свою вину у вчиненому діянні визнав повністю , підтвердив в своїх показаннях сутність пред'явленого їм обвинувачення.

Зокрема, обвинувачений ОСОБА_3 також додатково показав, що в умовах вечірнього часу та поганої видимості 19 жовтня 2012 року він, перебуваючи за кермом автомобіля, який буксирував на гнучкому тросі ОСОБА_4, відчув різкий хлопок кисню та, за показниками монометру, зрозумів про відсутність гальм. Проте, він не відмовився від подальшого буксирування, а навпаки зателефонував ОСОБА_4 з проханням підвищити швидкість руху, щоб не допустити зіткнення з керованим тим попереду автомобілем. Основною метою подальшого продовження буксирування для нього було якнайшвидше пройти наступну дільницю дороги, щоб не заважати іншим учасникам руху. Разом з тим, під час здійснення по вул. Хуторській підйому, гнучке зчеплення висмикнулося, а керований ним (ОСОБА_3) автомобіль, не маючи гальм, почав рух задом. Потерпілого він вже побачив лежачим на тротуарі, після чого разом з ОСОБА_4 надали тому допомогу.

Обвинувачений ОСОБА_4 також додатково показав про те, що ОСОБА_3 повідомив йому про відсутність гальм, у зв'язку із чим, замість припинення буксирування, навпаки попросив збільшити швидкість руку, з чим він і погодився. На одному з підйомів по вул. Хуторській ОСОБА_4 в дзеркало заднього виду побачив, як автомобіль, який він буксирував, почав стрімко віддалятись від нього, рухаючись заднім ходом. Після зупинки ОСОБА_4 дізнався про обрив металевого тросу, а також про наїзд автомобіля ОСОБА_3 на потерпілого.

Про вчинену необережність кожен з обвинувачених жалкує, щиро кається.

Отримавши показання кожного з обвинувачених, що повністю відповідають фактичним обставинам кримінального провадження, з'ясувавши правильність розуміння всіма учасниками судового засідання змісту цих обставин та відсутності їх оспорювань, сумнівів у добровільності та істинності їх позицій, роз'яснивши правові наслідки застосування положень ч.3 ст.349 КПК України, за клопотанням прокурора, підтриманого потерпілим та обвинуваченими, суд визнав недоцільним дослідження інших доказів .

Оскільки судом встановлено, що ОСОБА_4 і ОСОБА_3 близько 20 години 40 хвилин 19 жовтня 2012 року, керуючи технічно справним автомобілем «ЗІЛ», р.н. НОМЕР_4, та здійснюючи буксирування вантажного автомобіля «ЗІЛ», р.н. НОМЕР_5, за допомогою гнучкого зчеплення у виді стального тросу, на кінцях якого були відсутні закріплюючі механізми, що не забезпечувало надійності зчеплення при буксируванні та не було призначено для даного виду буксирування, рухаючись в м. Одесі по проїжджій частині вул. Хуторській в районі перехрестя з провулком Шахтинським, після відмови в автомобілі «ЗІЛ», р.н. НОМЕР_5, робочої гальмівної системи, порушили правила безпеки дорожнього руху, передбачені п.п. 2.3«б», 23.4, 31.1 ПДР, не відмовилися від продовження буксирування, в результаті чого виник обрив гнучкого зчеплення, рух цього автомобіля заднім ходом та наїзд на пішохода ОСОБА_2, що спричинило заподіяння тому тяжких тілесних ушкоджень, то вчинене кожним з обвинувачених діяння суд кваліфікує за ч.2 ст.286 КК України.

Судом розглянуто цивільний позов , заявлений прокурором до обвинувачених про відшкодування комунальній установі «Міська клінічна лікарня №11» понесених витрат на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2 на суму 1420,26 грн.

У відповідності з ст.1206 ЦК України особа, яка вчинила злочин, зобов'язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров'я на лікування потерпілого від цього злочину.

Розмір витрат, понесених комунальною установою «Міська клінічна лікарня №11» на лікування ОСОБА_2 у відділеннях інтенсивної терапії та 1-му травматологічному в період з 19 жовтня по 14 листопада 2012 року, підтверджується дослідженою в суді довідкою №116 від 30 січня 2013 року.

В судовому засіданні кожен з обвинувачених не заперечував проти подальшого відшкодування зазначених витрат.

З врахуванням доведеності в суді вини ОСОБА_4 і ОСОБА_3 у спричиненні ОСОБА_2 тяжких тілесного ушкоджень, при відсутності обставин, які б звільняли обвинувачених від відшкодування витрат медичної установи на лікування потерпілого від злочину, суд вважає, що заявлені прокурором вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Заявлені органом досудового слідства до відшкодування з обвинувачених судові витрати на загальну суму 200 грн., пов'язані з проведенням у справі автотехнічної експертизи, також підлягають задоволенню в повному обсязі, в частинах по 100 грн. з кожного.

При призначенні покарання кожному обвинувачених суд визнає їх щире каяття, факт першого притягнення до кримінальної відповідальності, а також позицію потерпілого, який їх вибачив, не має жодних майнових вимог та просить суд не призначати суворе покарання, в якості обставин, які пом'якшують покарання.

Суд також враховує позитивні характеристики за місцем проживання ОСОБА_4 і ОСОБА_3, наявність на утриманні у останнього малолітньої дитини, а також те, що неофіційна робота в якості водія була єдиним джерелом існування кожного з обвинувачених, яку вони фактично втратили через вчинену необережність.

З урахуванням вищевикладеного суд вважає можливим виправлення ОСОБА_4 і ОСОБА_3 без відбуття покарання у виді позбавлення волі із встановленням іспитових строків, у зв'язку із чим, до кожного з них слід застосувати положення ст.ст.75,76 КК України, а також не позбавляти їх права керувати транспортними засобами.

Керуючись ст.ст.368, 374 КПК України, суд,

з а с у д и в:

ОСОБА_3 та ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України, призначивши кожному з них окремо покарання у виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки.

На підставі ст.75 КК України ОСОБА_3 та ОСОБА_4, кожного окремо, звільнити від відбування даного покарання з випробуванням, з іспитовим строком 1 (один) рік.

Відповідно до ст.76 цього ж кодексу зобов'язати ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції та повідомляти в цей орган про зміну місця проживання.

Позовні вимоги прокурора до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 - задовольнити в повному обсязі.

У відповідності з ст.1206 ЦК України стягнути з ОСОБА_3 на користь комунальної установи «Міська клінічна лікарня №11», і.к.02774415, 710 (сімсот десять) грн. 13 коп., витрачених на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2

У відповідності з ст.1206 ЦК України стягнути з ОСОБА_4, і.н. НОМЕР_3, на користь комунальної установи «Міська клінічна лікарня №11», і.к.02774415, 710 (сімсот десять) грн. 13 коп., витрачених на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2

Стягнути з ОСОБА_3, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «НЕЗАЛЕЖНА АВТОЕКСПЕРТИЗА», і.к. 38154520, адреса: м. Одеса, пров. Палубний,4, кв.33, судові витрати на суму 100 (сто) грн.

Стягнути з ОСОБА_4, і.н. НОМЕР_3, на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «НЕЗАЛЕЖНА АВТОЕКСПЕРТИЗА», і.к. 38154520, адреса: м. Одеса, пров. Палубний,4, кв.33, судові витрати на суму 100 (сто) грн.

Після набрання вироком законної сили визнані в якості речових доказів автомобілі «ЗІЛ», р.н. НОМЕР_4, «ЗІЛ», р.н. НОМЕР_5, та сталевий трос - вважати повернутим володільцю, ОСОБА_4

Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області через Суворовський районний суд м. Одеси протягом 30 днів з дня його проголошення.

Головуючий О.В.Деркачов

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення11.03.2013
Оприлюднено14.03.2013
Номер документу29819549
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —523/2480/13-к

Вирок від 11.03.2013

Кримінальне

Суворовський районний суд м.Одеси

Деркачов О. В.

Ухвала від 11.03.2013

Кримінальне

Суворовський районний суд м.Одеси

Деркачов О. В.

Ухвала від 18.02.2013

Кримінальне

Суворовський районний суд м.Одеси

Деркачов О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні