УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2013 року Справа № 9104/6084/12
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Глушка І.В.
суддів: Большакової О.О., Макарика В.Я.,
за участю секретаря судового засідання: Шаблій Х.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Акціонерного товариства "Сільгосптехніка" на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 27.10.2011 р. по справі за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Хуст та Хустському районі Закарпатської області до Акціонерного товариства "Сільгосптехніка" про стягнення заборгованості,-
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в м. Хуст та Хустському районі Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Акціонерного товариства «Сільгосптехніка» про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у розмірі 5107,85 грн.
Позивач свої вимоги мотивує тим, що згідно із статтею 2 пунктом 1 абзацом 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» для платників збору, визначених статтею 1 пунктом 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення». За період з 01.12.2010 р. по 30.04.2011 р. загальна сума, яка підлягає відшкодуванню Акціонерним товариством «Сільгосптехніка», становить 5107,85 грн. Акціонерне товариство «Сільгосптехніка» належного відшкодування сум виплаченої пільгової пенсії не здійснило.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 27.10.2011 року адміністративний позов задоволено. Ухвалено стягнути з Акціонерного товариства «Сільгосптехніка» (90400. Закарпатська область, м. Хуст, вул. Сливова, 34, код 00903831) на користь Управління пенсійного фонду в м. Хуст та Хустському районі Закарпатської області заборгованість в сумі 5107,85 грн. (п'ять тисяч сто сім грн., 85 коп.) грн.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду відповідач оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, з помилковим застосуванням норм матеріального права, порушенням норм процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
В судове засідання сторони, будучи належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи у суді, не з'явились, про причини неявки не повідомили, а тому суд ухвалив у відповідності до ст. 41 КАС України розгляд справи здійснити у відсутність осіб, які беруть участь у справі та фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювати.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам колегія суддів виходить з наступного.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що АТ "Сільгосптехніка" є юридичною особою з 07.04.1994 року, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, виданого Виконавчим комітетом Хустської міської ради Закарпатської області та знаходиться за адресою: 90400, Закарпатська область, м. Хуст, вул. Сливова, 34 (а.с. 7).
Громадянин ОСОБА_1 працював в АТ "Сільгосптехніка" у важких та шкідливих умовах праці, на атестованих робочих місцях, що стверджується довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (а.с. 9). Вказані обставини дали йому право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п.п. "б"-і'з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
В судовому засіданні встановлено, що призначення ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах відповідно до п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", як особі, яка працювала в АТ "Сільгосптехніка" у важких та шкідливих умовах праці, на атестованих робочих місцях відповідачем в судовому порядку не оскаржувалося.
За період з 01.12.2010 р. по 30.04.2011 р. громадянину ОСОБА_1 було виплачено 6664,11 грн. пенсії, відсоток що підлягає відшкодуванню даним підприємством становить 75,47 %, тобто 5029, 39 грн. Також відшкодуванню підлягає і доставка пенсії в сумі 78,46 грн., що підтверджується розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій (а.с. 8).
Згідно довідки № 803720, що надана позивачем, за період з 01 грудня 2010 р. по квітень 2011 року громадянину ОСОБА_1 було виплачено пенсію в сумі 6664,11 грн. Виплата та доставка пенсії за даний період проводилась через центр поштового зв'язку №
Закарпатської дирекції українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» (а.с. 14).
Відповідно до статті 13 частини 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджені Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 6 пункту 6.8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, що затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду місячну суму зазначену в повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, яким відповідно до статті 6 пункту 6.4. цієї Інструкції розмір сум відшкодування на поточний рік визначається щорічно.
Відповідно до наказу Державного комітету зв'язку та інформатизації України, від 22.07.2004, № 166 «Про затвердження тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги» тарифи на оплату послуг, пов'язаних
з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, застосовуються підприємствами (операторами) зв'язку, що надають ці послуги, у відсотках від суми отриманої пенсії: у місті - 0,79%, у селі та смт. - 1.56%.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України № 1058 зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до статті 13 пунктів «б»-«з» Закону України «Про пенсійне забезпечення», який діяв до набрання чинності Законом України № 1058.
Відповідно до статті 6 пункту 6 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, що затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 - не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, зазначених в абзаці другому пункту 6.1 цієї Інструкції, стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій відповідно до норм Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». А отже, норми Закону України № 2181 щодо строків давності, встановлених статтею 15 вказаного Закону, на дані правовідносини не поширюються.
Відповідно до статті 18 пункту 4 Закону України № 1058 страхові внески не включаються до складу податків (інших обов'язкових платежів), що складають систему оподаткування, а також на ці внески не поширюється податкове законодавство. Згідно з пунктом 15 Прикінцевих положень Закону № 1058 до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно прийшов до висновку, що права та інтереси позивача порушені та потребують судового захисту, а відтак позовні вимоги слід задовольнити повністю.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст. 160, ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд -
ухвалив:
Апеляційну скаргу Акціонерного товариства "Сільгосптехніка" залишити без задоволення, а постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 27.10.2011 р. по справі № 2а-2758/11/0770 - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя І.В. Глушко
Судді О.О. Большакова
В.Я. Макарик
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2013 |
Оприлюднено | 12.03.2013 |
Номер документу | 29832365 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Глушко І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні