cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення справи про банкрутство
"12" березня 2013 р. Справа № 922/982/13-г
вх. № 982/13
Суддя Чистякова І.О.
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Промполета", с. Світловщина
про визнання банкрутом - Товариство з обмеженою відповідальністю "Промполета", с. Світловщина
ВСТАНОВИВ:
Голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "Промполета" (боржник) звернувся до суду з заявою про порушення відносно боржника справи про банкрутство на підставі ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки вартості майна боржника, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів.
Розглянувши вищезазначену заяву про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи суд встановив, що заявник не надав доказів сплати судового збору за подачу заяви про порушення справи про банкрутство у розмірі, передбаченому законом.
Згідно ч. 9 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за подання заяви про порушення справи про банкрутство справляється судовий збір у порядку, передбаченому законом.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство розмір судового збору становить 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2013 року складає 1147 грн. 00 коп., отже заявником має бути сплачено судовий збір за подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство у розмірі 5735,00 грн.
Проте, згідно з наданої до заяви квитанції №к12/0/54 від 24.12.2012р. боржником сплачено судовий збір у розмірі 5365,00 грн., отже, боржником не надано до заяви про порушення справи про банкрутство доказів сплати судового збору у розмірі, передбаченому Законом України "Про судовий збір".
Крім того, як вбачається з доданих до заяви про порушення справи про банкрутство документів, боржником надано до заяви копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців на боржника, копію рішення про ліквідацію від 23.03.2012р., копію Бюлетеню державної реєстрації №209 (9) від 03.04.2012р., копію претензії Лозівської об`єднаної державної податкової інспекції Харківської області Державної податкової служби №1509/10/10-013 від 15.05.2012р., копію листа Публічного акціонерного товариства "АЕС Київобленерго" №410 від 11.10.2012р., копію претензії ПАТ "Універсал Банк" від 26.04.2012р., копію заяви ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" про визнання кредитором та включення до реєстру вимог кредиторів №13206/2322 від 30.03.2012р., копію вимоги про сплату боргу №Ю-21/1 від 03.01.2012р., копії повідомлень про розгляд заявлених кредиторських вимог, проміжний баланс на 01.12.2012р., розшифровку основних засобів станом на 01.03.2012р., копію витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.
У відповідності до ч.3 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" боржником до заяви про порушення справи про банкрутство додаються, зокрема: установчі докумени боржника - юридичної особи; відомості про кожного кредитора - його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором; довідку органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) стосовно наявності або відсутності на балансі підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу; відомості про всі рахунки боржника, відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити.
Натомість боржником не надано до заяви про порушення справи про банкрутство вищенаведених документів.
Також, суд встановив, що заява голови ліквідаційної комісії не містить достатніх обставин та відомостей, що передбачені ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі-Закон), а саме: у відповідності до приписів ч.1 ст.95 Закону, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа (ліквідаційна комісія, ліквідатор) зобов'язана звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Але, таке звернення голови ліквідаційної комісії до суду у порядку ст. 95 Закону з заявою про порушення справи про банкрутство боржника передбачає попереднє проведення ліквідатором (головою ліквідаційної комісії) всіх необхідних ліквідаційних дій, передбачених в ЦК, ГК України, в Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
Проте, заява голови ліквідаційної комісії та додані до заяви документи не містять відомостей, підтверджуючих належним чином проведення ліквідації по підприємству у відповідності з ст. 59, ст.60 ГК України, ст. 105, ст.ст.110-112 ЦК України.
Так, головою ліквідаційної комісії не надано до заяви доказів щодо персонального письмового повідомлення відомих кредиторів підприємства- боржника про ліквідацію (ч.3 ст.60 ГК України), не визначений порядок та строк розгляду заяв та претензій кредиторів.
Також, головою ліквідаційної комісії не надано доказів проведення інвентаризації майна юридичної особи (ч.4 ст. 111 Цивільного кодексу України).
Згідно з ч.5 ст. 60 ГК України ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, проте головою ліквідаційної комісії не надано доказів проведення оцінки майна боржника згідно Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", яке було виявлено під час проведення інвентаризації майна боржника.
Крім того, головою ліквідаційної комісії не надано доказів надання ліквідатором органам державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи необхідних для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування (ч.7 ст. 111 Цивільного кодексу України).
Згідно абз. 2 ч.1 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
У відповідності до ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо зокрема, заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі, не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Приймаючи до уваги те, що заявником до заяви не додано доказів сплати судового збору у встановленому розмірі, документів, передбачених ч. 3 статті 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також те, що боржником не надано доказів дотримання порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України, суд повертає боржнику заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду на підставі ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Керуючись ст. ст. 11, 15, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Промполета" заяву вх. 982/13 від 11.03.2013 р. про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи без розгляду на 23 аркушах та конверт.
Роз'яснити, що повернення заяви про порушення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Суддя Чистякова І.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2013 |
Оприлюднено | 13.03.2013 |
Номер документу | 29870203 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Чистякова І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні