№ 424\468\13-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М ' Я М У К Р А Ї Н И
04 березня 2013 року Ровеньківский міський суд Луганської області
в складі: головуючого судді Кулигіна Є.В.,
при секретарі Саюк Н.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Ровеньки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Виробнича компанія «СХІД-СТАЛЬ» , ТОВ «Виробниче підприємство «ПРОМБУД-4», ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Державний реєстратор виконавчого комітету Свердловської міської ради «Про зобов*язання вчинити певні дії»,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідачів з даним позовом, посилаючись на те, що 13 березня 2008 року було зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ». Засновниками Товариства були - ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_4.
26 січня 2009 року було зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4». Засновниками Товариства були - ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
З ОСОБА_4 вона перебувала у шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про одруження.
01 січня 2012 року помер ОСОБА_4. Після його смерті відкрилася спадщина на майно, зокрема на частку в статутному капіталі Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ», що складає 34% Статутного капіталу Товариства і становить 17680,00 (сімнадцять тисяч шістсот вісімдесят) гривень 00 копійок та на частку в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», що складає 50% Статутного капіталу Товариства і становить 30250,00 (тридцять тисяч двісті п’ятдесят) гривень 00 копійок.
Через перешкоди з боку інших учасників зазначених товариств, зокрема ОСОБА_3, який усі документи Товариств забрав собі, їх печатки і нікому їх не дає. При зверненні до нього, він не відповідає, уникає будь-яких розмов, та документи не надає. За таких обставин вона змушена була звернутися за захистом своїх прав до суду.
Рішенням Ровеньківського міського суду від 29 листопада 2012 року по цивільній справі № 2-1918/12 було задоволено її позовні вимоги і визнано за ОСОБА_1 право власності на частку у розмірі 34%, що становить 17680,00 (сімнадцять тисяч шістсот вісімдесят) гривень 00 копійок у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 35562379, яка раніше належала померлому ОСОБА_4, померлому 01 січня 2012 року та право власності на частку у розмірі 50%, що становить 30250,00 (тридцять тисяч двісті п'ятдесят) гривень 00 копійок у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», код ЄДРПОУ 36316246, яка раніше належала померлому ОСОБА_4, померлому 01 січня 2012 року.
Крім того, вказаним рішенням було встановлено обставини порушення іншим засновником - ОСОБА_3 положень статуту Товариств та вимог закону.
Але на сьогодні не відпали обставини, які перешкоджають їй реалізувати своє право на участь в зазначених товариствах.
Так, вона не може зв’язатися з ОСОБА_3, їй за місцем знаходження цих товариств повідомляють, що його не має, він уникає будь-якого спілкування, але повідомлення листи товариствами отримано.
Засновник ТОВ «Виробнича компанія «СХІД-СТАЛЬ» - ОСОБА_2 також не вчиняє жодних дій по реалізації її права на участь в Товариствах та державної реєстрації змін засновників, що відбулися і мотивує свою бездіяльність відсутністю в нього будь-яких документів.
Статтею 147 Цивільного кодексу України передбачено, що частка у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю переходить до спадкоємця фізичної особи або правонаступника юридичної особи - учасника товариства, якщо статутом товариства не передбачено, що такий перехід допускається лише за згодою інших учасників товариства.
Статутами ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4» не передбачено, що потрібна згода інших учасників товариства на перехід частки у статутному капіталі Товариства спадкоємцю.
Оцінюючи положення Статутів ТОВ ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4», вважає що вступ її, як спадкоємця до складу учасників ТОВ можливий без необхідності отримання згоди інших учасників ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4» і не суперечить положенням ст. 147 ЦК України та ст. 55 Закону України «Про господарські товариства» .
Вступ, як певна спеціальна технічна процедура введення спадкоємця вибулого учасника товариства за наявності їх волевиявлення, є необхідною й обов'язковою умовою реальної їх реалізації. В противному випадку право спадкоємця на вступ у товариство за наявності його волевиявлення, однак без проведення спеціальної процедури є декларативним.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про господарські товариства»та п. 10.5.1 Статутів ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4» загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні Учасники (представники Учасників), що володіють у сукупності 60 відсотками голосів.
Відповідно до ст. 114 ЦК України учасником господарського товариства може бути фізична або юридична особа; обмеження щодо участі у господарських товариствах може бути встановлено законом; господарське товариство, крім повного і командитного товариств, може бути створене однією особою, яка стає його єдиним учасником.
Згідно до ч. 1 ст. 140 ЦК України товариством з обмеженою відповідальністю є засноване одним або кількома особами товариство, статутний капітал якого поділений на частки, розмір яких встановлюється статутом.
Відповідно до ч. 2 ст. 141 ЦК України особа може бути учасником лише одного товариства з обмеженою відповідальністю, яке має одного учасника.
Відповідно до положень ст. 116 ЦК України , ст. 10 Закону України «Про господарські товариства» , учасники господарського товариства мають право у порядку, встановленому установчим документом товариства та законом, зокрема брати участь в управлінні товариством у порядку, визначеному в установчому документі, крім випадків, встановлених законом.
Водночас реалізація права на управління товариством, учасником якого є фізична особа можлива за наявності в нього цивільної правоздатності, яка відповідно до положень ст. 25 ЦК України , припиняється у момент її смерті. Отже, право ОСОБА_4 на управління ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4», в тому числі й право на ініціювання питання скликання Загальних зборів товариства та прийняття участі у голосуванні припинено, у зв'язку зі смертю.
Згідно ст. 55 Закону України «Про господарські товариства» при реорганізації юридичної особи, учасника товариства, або у зв'язку із смертю громадянина, учасника товариства, правонаступники (спадкоємці) мають переважне право вступу до цього товариства. При відмові правонаступника (спадкоємця) від вступу до товариства з обмеженою відповідальністю або відмові товариства у прийнятті до нього правонаступника (спадкоємця) йому видається у грошовій або натуральній формі частка у майні, яка належала реорганізованій або ліквідованій юридичній особі (спадкодавцю), вартість якої визначається на день реорганізації або ліквідації (смерті) учасника. У цих випадках розмір статутного капіталу товариства підлягає зменшенню.
Як слідує з положень даної статті, а також відповідає правової позиції Вищого господарського суду викладеної у п. 3.2.4 рекомендацій Президії «Про практику застосування законодавства у розгляді справ, що виникають з корпоративних відносин», прийняття чи відмова у прийнятті спадкоємця або правонаступника до складу товариства надається рішенням товариства в особі його вищого органу управління - загальних зборів учасників. У зв'язку з цим необхідно враховувати, що голоси, які припадають на частку померлого або реорганізованого учасника, не беруть участі у голосуванні з питання про вступ спадкоємця або правонаступника до товариства. Відповідно, ці голоси не враховуються у визначенні правомочності загальних зборів для прийняття рішення про вступ спадкоємця або правонаступника учасника товариства до цього товариства.
Оскільки цивільна правоздатність одного з учасників ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4» - ОСОБА_4 припинилась у зв'язку зі смертю, до інших учасників ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» - ОСОБА_2 та ОСОБА_3, ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4» - ОСОБА_3 фактично перейшли голоси щодо вирішення питання про вступ спадкоємців померлого учасника під час проведення загальних зборів ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4».
За положеннями ст. 7 Закону України «Про господарські товариства»зміни, які сталися в установчих документах товариства і які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, підлягають державній реєстрації за тими ж правилами, що встановлені для державної реєстрації товариства. Товариство зобов'язане протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення про внесення змін до установчих документів повідомити орган, що провів реєстрацію, для внесення необхідних змін до державного реєстру.
Пунктами 10.4.2., 10.5.1., 17.2., 17.3. Статутів ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4» встановлено, що зміни до нього вносяться на підставі рішень Загальних зборів учасників товариства, чи у відповідності з вимогами діючого законодавства. Зміни і доповнення внесені до статуту загальними зборами учасників товариства, чи на підставі вимог законодавства підлягають державній реєстрації.
За таких обставин, відповідно до діючого законодавства потрібно проведення державної реєстрації змін, що відбулися у складі засновників ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4», а саме: виключення зі складу засновників померлого 01.01.2012 року - ОСОБА_4, і включення до складу учасників зазначених ТОВ - її, ОСОБА_5.
Частиною першою статті 167 ГК встановлено, що корпоративними правами є права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Враховуючі викладене, з боку засновників ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» - ОСОБА_3, ОСОБА_2, ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4», - ОСОБА_3 не вчиняються і не вчинені дії по державній реєстрації змін, що відбулися у складі засновників (учасників).
Це є порушенням вимог ст. 11 Закону України «Про господарські товариства», відповідно до якої учасники товариства зобов'язані:
а) додержувати установчих документів товариства і виконувати рішення загальних зборів та інших органів управління товариства;
г) нести інші обов'язки, якщо це передбачено цим Законом, іншим законодавством України та установчими документами.
Пленум Верховного Суду України в п. 3 Постанови «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» від 24.10.2008 року № 13, роз’яснив, що спори за участю спадкоємців учасників господарського товариства, які ще не стали його учасниками, не є підвідомчими (підсудними) господарським судам.
Пленум Верховного Суду України в п. 16 Постанови «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» від 24.10.2008 року № 13, роз’яснив, що на підставі частини другої статті 7 Закону про господарські товариства підвідомчими судам є також справи про зобов'язання внести зміни до установчих документів товариства у випадку виходу учасника з товариства, відчуження частки (її частини) в статутному (складеному) капіталі товариства, вступом правонаступника (спадкоємця) учасника до господарського товариства тощо за позовами таких осіб.
Просить суд: 1. Прийняти позовну заяву до розгляду. 2. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 35562379 в особі директора, скликати загальні збори учасників товариства на яких внести зміни до статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 35562379, виключивши відомості про ОСОБА_4 померлого 01.01.2012 року, як засновника Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 35562379 і включити відомості по учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 35562379 - ОСОБА_5, з часткою у статутному капіталі Товариства у розмірі 34%, що становить 17680,00 (сімнадцять тисяч шістсот вісімдесят) гривень 00 копійок, яка є спадкоємицею померлого 01.01.2012 року ОСОБА_4 і провести їх державну реєстрацію у встановленому законом порядку, шляхом подання відповідних документів державному реєстратору для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру підприємств юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; 3. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», код ЄДРПОУ 36316246 в особі директора, скликати загальні збори товариства на яких внести зміни до статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», код ЄДРПОУ 36316246, виключивши відомості про ОСОБА_4 померлого 01.01.2012 року, як засновника Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», код ЄДРПОУ 36316246 і включити відомості про учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», код ЄДРПОУ 36316246 - ОСОБА_5, з часткою у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», код ЄДРПОУ 36316246 у розмірі 50%, що становить 30250,00 (тридцять тисяч двісті п’ятдесят) гривень 00 копійок, яка є спадкоємицею померлого 01.01.2012 року ОСОБА_4 і провести їх державну реєстрацію у встановленому законом порядку, шляхом подання відповідних документів державному реєстратору для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру підприємств юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
У судовому засіданні позивач просила заявлені позовні вимоги задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав, просив справу розглянути у його відсутність, про що повідомив письмово.
Представник відповідача ТОВ «Виробнича компанія «СХІД-СТАЛЬ» до суду не з*явився.
Представник відповідача ТОВ «Виробниче підприємство «ПРОМБУД-4» до суду не з*явився.
Представник третьої особи до суду не з*явився.
Заслухав позивача, дослідив матеріали даної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що 13 березня 2008 року було зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ». Засновниками Товариства були - ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_4, про що свідчить статут вищезазначеного товариства (ар.с.22-26).
Також з матеріалів справи вбачається, що 26 січня 2009 року було зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4» (ар.с.14-19). Засновниками Товариства були - ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Згідно копії свідоцтва про одруження, ОСОБА_1 з ОСОБА_4 перебувала у шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про одруження (ар.с.4).
Згідно копії свідоцтва про смерть, ОСОБА_4 помер 01 січня 2012 року (ар.с. 10).
Дослідженням обставин та матеріалів справи, судом вбачається, що після смерті ОСОБА_6 відкрилася спадщина на майно, зокрема на частку в статутному капіталі Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ», що складає 34% Статутного капіталу Товариства і становить 17680,00 (сімнадцять тисяч шістсот вісімдесят) гривень 00 копійок та на частку в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», що складає 50% Статутного капіталу Товариства і становить 30250,00 (тридцять тисяч двісті п’ятдесят) гривень 00 копійок.
Згідно рішення Ровеньківського міського суду від 29 листопада 2012 року по цивільній справі № 2-1918/12 за ОСОБА_1 було визнано право власності на частку у розмірі 34%, що становить 17680,00 (сімнадцять тисяч шістсот вісімдесят) гривень 00 копійок у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 35562379, яка раніше належала померлому ОСОБА_4, померлому 01 січня 2012 року та право власності на частку у розмірі 50%, що становить 30250,00 (тридцять тисяч двісті п'ятдесят) гривень 00 копійок у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», код ЄДРПОУ 36316246, яка раніше належала померлому ОСОБА_4, померлому 01 січня 2012 року (ар.с.27).
Судом вбачається, що вищевказаним рішенням було встановлено обставини порушення іншим засновником - ОСОБА_3 положень статуту Товариств та вимог закону. На сьогодні не відпали обставини, які перешкоджають ОСОБА_1 реалізувати своє право на участь в зазначених товариствах.
Так, вона не може зв’язатися з ОСОБА_3, їй за місцем знаходження цих товариств повідомляють, що його не має, він уникає будь-якого спілкування, але повідомлення листи товариствами отримано.
Засновник ТОВ «Виробнича компанія «СХІД-СТАЛЬ» - ОСОБА_2 також не вчиняє жодних дій по реалізації її права на участь в Товариствах та державної реєстрації змін засновників, що відбулися і мотивує свою бездіяльність відсутністю в нього будь-яких документів.
Згідно ст. 147 Цивільного кодексу України, частка у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю переходить до спадкоємця фізичної особи або правонаступника юридичної особи - учасника товариства, якщо статутом товариства не передбачено, що такий перехід допускається лише за згодою інших учасників товариства.
Статутами ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4» не передбачено, що потрібна згода інших учасників товариства на перехід частки у статутному капіталі Товариства спадкоємцю.
Оцінюючи положення Статутів ТОВ ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4», вважає що вступ ОСОБА_1, як спадкоємця до складу учасників ТОВ можливий без необхідності отримання згоди інших учасників ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4» і не суперечить положенням ст. 147 ЦК України та ст. 55 Закону України «Про господарські товариства» .
Вступ, як певна спеціальна технічна процедура введення спадкоємця вибулого учасника товариства за наявності їх волевиявлення, є необхідною й обов'язковою умовою реальної їх реалізації. В противному випадку право спадкоємця на вступ у товариство за наявності його волевиявлення, однак без проведення спеціальної процедури є декларативним.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про господарські товариства»та п. 10.5.1 Статутів ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4» загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні Учасники (представники Учасників), що володіють у сукупності 60 відсотками голосів.
Відповідно до ст. 114 ЦК України учасником господарського товариства може бути фізична або юридична особа; обмеження щодо участі у господарських товариствах може бути встановлено законом; господарське товариство, крім повного і командитного товариств, може бути створене однією особою, яка стає його єдиним учасником.
Згідно до ч. 1 ст. 140 ЦК України товариством з обмеженою відповідальністю є засноване одним або кількома особами товариство, статутний капітал якого поділений на частки, розмір яких встановлюється статутом.
Відповідно до ч. 2 ст. 141 ЦК України особа може бути учасником лише одного товариства з обмеженою відповідальністю, яке має одного учасника.
Відповідно до положень ст. 116 ЦК України , ст. 10 Закону України «Про господарські товариства» , учасники господарського товариства мають право у порядку, встановленому установчим документом товариства та законом, зокрема брати участь в управлінні товариством у порядку, визначеному в установчому документі, крім випадків, встановлених законом.
Водночас реалізація права на управління товариством, учасником якого є фізична особа можлива за наявності в нього цивільної правоздатності, яка відповідно до положень ст. 25 ЦК України , припиняється у момент її смерті. Отже, право ОСОБА_4 на управління ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4», в тому числі й право на ініціювання питання скликання Загальних зборів товариства та прийняття участі у голосуванні припинено, у зв'язку зі смертю.
Згідно ст. 55 Закону України «Про господарські товариства» при реорганізації юридичної особи, учасника товариства, або у зв'язку із смертю громадянина, учасника товариства, правонаступники (спадкоємці) мають переважне право вступу до цього товариства. При відмові правонаступника (спадкоємця) від вступу до товариства з обмеженою відповідальністю або відмові товариства у прийнятті до нього правонаступника (спадкоємця) йому видається у грошовій або натуральній формі частка у майні, яка належала реорганізованій або ліквідованій юридичній особі (спадкодавцю), вартість якої визначається на день реорганізації або ліквідації (смерті) учасника. У цих випадках розмір статутного капіталу товариства підлягає зменшенню.
Як слідує з положень даної статті, а також відповідає правової позиції Вищого господарського суду викладеної у п. 3.2.4 рекомендацій Президії «Про практику застосування законодавства у розгляді справ, що виникають з корпоративних відносин», прийняття чи відмова у прийнятті спадкоємця або правонаступника до складу товариства надається рішенням товариства в особі його вищого органу управління - загальних зборів учасників. У зв'язку з цим необхідно враховувати, що голоси, які припадають на частку померлого або реорганізованого учасника, не беруть участі у голосуванні з питання про вступ спадкоємця або правонаступника до товариства. Відповідно, ці голоси не враховуються у визначенні правомочності загальних зборів для прийняття рішення про вступ спадкоємця або правонаступника учасника товариства до цього товариства.
Оскільки цивільна правоздатність одного з учасників ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4» - ОСОБА_4 припинилась у зв'язку зі смертю, до інших учасників ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» - ОСОБА_2 та ОСОБА_3, ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4» - ОСОБА_3 фактично перейшли голоси щодо вирішення питання про вступ спадкоємців померлого учасника під час проведення загальних зборів ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4».
За положеннями ст. 7 Закону України «Про господарські товариства»зміни, які сталися в установчих документах товариства і які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, підлягають державній реєстрації за тими ж правилами, що встановлені для державної реєстрації товариства. Товариство зобов'язане протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення про внесення змін до установчих документів повідомити орган, що провів реєстрацію, для внесення необхідних змін до державного реєстру.
Пунктами 10.4.2., 10.5.1., 17.2., 17.3. Статутів ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4» встановлено, що зміни до нього вносяться на підставі рішень Загальних зборів учасників товариства, чи у відповідності з вимогами діючого законодавства. Зміни і доповнення внесені до статуту загальними зборами учасників товариства, чи на підставі вимог законодавства підлягають державній реєстрації.
За таких обставин, відповідно до діючого законодавства потрібно проведення державної реєстрації змін, що відбулися у складі засновників ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» та ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4», а саме: виключення зі складу засновників померлого 01.01.2012 року - ОСОБА_4, і включення до складу учасників зазначених ТОВ - її, ОСОБА_5.
Частиною першою статті 167 ГК встановлено, що корпоративними правами є права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Враховуючі викладене, з боку засновників ТОВ «ВК «СХІД-СТАЛЬ» - ОСОБА_3, ОСОБА_2, ТОВ «ВП «ПРОМБУД-4», - ОСОБА_3 не вчиняються і не вчинені дії по державній реєстрації змін, що відбулися у складі засновників (учасників).
Це є порушенням вимог ст. 11 Закону України «Про господарські товариства», відповідно до якої учасники товариства зобов'язані:
а) додержувати установчих документів товариства і виконувати рішення загальних зборів та інших органів управління товариства;
г) нести інші обов'язки, якщо це передбачено цим Законом, іншим законодавством України та установчими документами.
Пленум Верховного Суду України в п. 3 Постанови «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» від 24.10.2008 року № 13, роз’яснив, що спори за участю спадкоємців учасників господарського товариства, які ще не стали його учасниками, не є підвідомчими (підсудними) господарським судам.
Пленум Верховного Суду України в п. 16 Постанови «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» від 24.10.2008 року № 13, роз’яснив, що на підставі частини другої статті 7 Закону про господарські товариства підвідомчими судам є також справи про зобов'язання внести зміни до установчих документів товариства у випадку виходу учасника з товариства, відчуження частки (її частини) в статутному (складеному) капіталі товариства, вступом правонаступника (спадкоємця) учасника до господарського товариства тощо за позовами таких осіб.
Беручи до уваги вищевикладене, дослідив матеріали даної справи, суд дійшов висновку, що даний позов заявлено цілком обґрунтовано, вимоги позивача знайшли своє підтвердження протягом розгляду даної справи.
Керуючись ст.ст. 114,116,147,141 ЦК України, ст. 60 ЗУ «Про господарські товариства», ст.ст. 10,11,60, 118, 119, 120, 209, 212-215 ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 35562379 в особі директора, скликати загальні збори учасників товариства на яких внести зміни до статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 35562379, виключивши відомості про ОСОБА_4 померлого 01.01.2012 року, як засновника Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 35562379 і включити відомості по учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧА КОМПАНІЯ «СХІД-СТАЛЬ», код ЄДРПОУ 35562379 - ОСОБА_5, з часткою у статутному капіталі Товариства у розмірі 34%, що становить 17680,00 (сімнадцять тисяч шістсот вісімдесят) гривень 00 копійок, яка є спадкоємицею померлого 01.01.2012 року ОСОБА_4 і провести їх державну реєстрацію у встановленому законом порядку, шляхом подання відповідних документів державному реєстратору для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру підприємств юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», код ЄДРПОУ 36316246 в особі директора, скликати загальні збори товариства на яких внести зміни до статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», код ЄДРПОУ 36316246, виключивши відомості про ОСОБА_4 померлого 01.01.2012 року, як засновника Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», код ЄДРПОУ 36316246 і включити відомості про учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», код ЄДРПОУ 36316246 - ОСОБА_5, з часткою у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ПРОМБУД-4», код ЄДРПОУ 36316246 у розмірі 50%, що становить 30250,00 (тридцять тисяч двісті п’ятдесят) гривень 00 копійок, яка є спадкоємицею померлого 01.01.2012 року ОСОБА_4 і провести їх державну реєстрацію у встановленому законом порядку, шляхом подання відповідних документів державному реєстратору для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру підприємств юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення надруковано у нарадчій кімнаті.
С У Д Д Я - ОСОБА_7
Суд | Ровеньківський міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2013 |
Оприлюднено | 20.01.2014 |
Номер документу | 29888837 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ровеньківський міський суд Луганської області
Кулигін Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні