cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
05.03.13р. Справа № 904/1089/13-г
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Овен", с. Оленівка,
Магдалинівський район, Дніпропетровська область
до Товариства з обмеженою відповідальністю "А-ПОЛЛО", м. Кривий Ріг
про стягнення заборгованості за договором поставки
Суддя Петрова В.І.
Представники:
від позивача: Синюшкевич О.В., дов. від 01.01.13р.
від відповідача: не з"явився
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро-Овен" звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "А-ПОЛЛО" про стягнення заборгованості в розмірі 22 407,48грн., 837,99грн. - пені, 167,60грн. - 3% річних.
Позовні вимоги обгрунтовує неналежним виконанням відповідачем умов договору поставки №821-ПУ від 26.03.2012року, укладеного між сторонами, в частині повної та своєчасної оплати поставленого товару за період з 04.04.2012р. по 26.04.2012р.
Відповідач явку представника в судові засідання не забезпечив, відзив на позов та витребувані судом документи не подав, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином за адресою, зазначеною у витягу з ЄДРПОУ за №16003572 від 05.03.2013р. (а.с.40-41), з клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не звертався.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
05.03.2013року по даній справі оголошено вступну та резолютивну частини рішення відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
26.03.2012року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Агро-Овен" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "А-ПОЛЛО" (покупець) було укладено договір поставки №821-ПУ, за умовами якого постачальник зобов'язався поставити, а покупець - прийняти та оплатити товар у кількості, за найменуванням та цінами, зазначеними у рахунках-фактурах та накладних (товарно-транспортних або товарних), що виписуються на кожну партію товару.
Відповідно до п.5.1. договору договір набирає сили з моменту підписання і діє строком в один рік. У випадку, якщо жодна із сторін не заявить про своє бажання розірвати договір не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку його дії, дія договору продовжується на один рік.
Згідно п.3.1. договору товар поставляється партіями згідно замовлень покупця, в яких зазначається асортимент, кількість товару та дата (строк) поставки. Замовлення подається в письмовому вигляді (допускається передача по факсу з підтвердженням про отримання) не пізніше ніж за 5 робочих днів до запланованої дати доставки (закінчення строку поставки). Перед подачею замовлення покупець повинен ознайомитись з поточними цінами на товар згідно прайс-листів постачальника.
За п.3.2. договору постачальник здійснює постачання товару на умовах DDP до місця призначення, яке вказуєтся в додатку до цього договору (відповідно до правил тлумачення торгових термінів "Інкотермс" 2010 р., що застосовуються із урахуванням особливостей, що випливають з умов цього договору).
Згідно п.3.3. договору датою поставки вважається дата підписання накладної (товарно-транспортної або товарної) обома сторонами, що засвідчує прийняття товару покупцем від постачальника.
Відповідно до ч.1 ст. 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов"язується передати у встановлений строк товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов"язаних з особистими, сімейними, домашніми або іншим подібним використанням, а покупець зобов"язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно ч.2 ст. 712 Цивільного кодексу України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Як зазначає позивач, він, не чекаючи від відповідача 100% передплати, поставив останньому товар за період з 04.04.2012р. по 26.04.2012р. на загальну суму 108 890,25грн., що підтверджується накладними (а.с.12-19).
Згідно п.2.1. договору ціна кожного найменування і на кожну партію товару визначається на підставі прайс-листів постачальника та вказується в накладних на кожну партію товару і містить у собі податок на додану вартість.
Відповідно до п.2.2. договору якщо інше додатково не погоджене сторонами товар поставляється постачальником покупцю на умовах 100% передплати. До моменту поставки кожної партії товару покупець зобов'язаний сплатити повну вартість партії товару, шляхом внесення грошових коштів в касу постачальника або перерахування їх на розрахунковий рахунок постачальника протягом 5 банківських днів з моменту отримання рахунка-фактури від постачальника та в будь-якому разі до моменту поставки.
За п.2.3. договору покупець зобов'язаний проводити звіряння розрахунків з постачальником за поставлену продукцію до 15 числа кожного місяця шляхом підписання і подання постачальнику акту звірки взаєморозрахунків за попередній місяць, який є підставою для остаточних розрахунків сторін. У разі, якщо до вказаної дати постачальником не було отримано від покупця підписаного і оформленого належним чином акту звірки взаєморозрахунків, постачальник має право призупинити поставки товару за цим договором (виконання заявок Покупця).
Відповідно до ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов"язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідач частково розрахувався за поставлений товар у розмірі 86 482,47грн., станом на момент розгляду справи заборгованість відповідача перед позивачем за період з 04.04.2012р. по 26.04.2012р. становить 22 407,78грн.
04.10.2012р. позивач направив на адресу відповідача вимогу про сплату заборгованості за поставлений товар, однак відповідач відповіді не надав, вимогу не задовольнив (а.с.28-30).
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 ЦК України).
Згідно статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов"язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов"язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов"язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки (ст. 611 Цивільного кодексу України).
Статтею 546 Цивільного кодексу України передбачено, що виконання зобов'язання може забезпечуватися, зокрема, неустойкою. Одним із видів неустойки є пеня, яка обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
За ч.6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.
Відповідно до п.7.2. договору за прострочення оплати за п. 2.2. та п. 4.8. покупець сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на момент прострочення, від суми заборгованості за кожен день прострочення.
За розрахунком позивача пеня за період з 11.10.2012р. по 09.01.2013р. складає 837,99грн.
Згідно ч. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Із матеріалів справи вбачається, що позивач на підставі ч. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України розраховує пеню та 3% річних з 11.10.2012р. Однак, оскільки позивач направив на адресу відповідача вимогу про сплату заборгованості за поставлений товар 04.10.2012р., відповідач повинен був сплатити заборгованість до 11.10.2012р. включно.
Господарський суд, перерахувавши пеню, встановив, що пеня за період з 12.10.2012р. по 09.01.2013р. складає 828,78грн. Суд відмовляє в задоволенні позовних вимог в частині стягнення пені в повному обсязі, як необґрунтовано нараховану.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов"язання, на вимогу кредитора зобов"язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
За розрахунком позивача 3% річних за період з 11.10.2012р. по 09.01.2013р. складають 167,60грн.
Господарський суд, перерахувавши 3% річних, встановив, що 3% річних за період з 12.10.2012р. по 09.01.2013р. складають 165,76грн. Суд відмовляє в задоволенні позовних вимог в частині стягнення 3% річних в повному обсязі, як необґрунтовано нарахованих.
На підставі викладеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню - стягненню з відповідача на користь позивача заборгованості в розмірі 22 407,48грн., 828,78грн. - пені, 165,76грн. - 3% річних.
У зв'язку з частковим задоволенням позову судовий збір за розгляд справи відповідно до ст. ст. 44, 49 ГПК України покладається на сторони пропорційно розміру задоволених вимог.
Керуючись ст.ст. 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "А-ПОЛЛО" (50042, м. Кривий Ріг, вул. Кремлівська, б.25, ЄДРПОУ 35747422, р/р26001060744815 в ПАТ "Приватбанк", МФО 305750) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Овен" (51105, Дніпропетровська область, Магдалинівський район, с. Оленівка, ЄДРПОУ 25522107, р/р26003010039069 в ПАТ "ВТБ Банк", МФО 321767) заборгованість у розмірі 22 407,48грн. (двадцять дві тисячі чотириста сім грн. 48коп.), 828,78грн. (вісімсот двадцять вісім грн. 78коп.) пені, 165,76грн. (сто шістдесят п"ять грн. 76коп.) 3% річних та 468,04грн. (чотириста шістдесят вісім грн. 04коп.) судового збору.
В іншій частині позову відмовити.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя В.І. Петрова Повне рішення складено 11.03.2013р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2013 |
Оприлюднено | 14.03.2013 |
Номер документу | 29889593 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Петрова Валентина Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні