Постанова
від 29.01.2013 по справі 2а/0270/5413/12
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

29 січня 2013 р. Справа № 2а/0270/5413/12

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Вергелеса Андрія Валерійовича,

за участю:

секретаря судового засідання: Федчук Тетяни Юріївни

представника позивача: Бричок О.В.

прокурора: Трачук Т.Є.

відповідача: не з`явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах Жмеринської об`єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби

до: торговельно-виробничого товариства з обмеженою відповідальністю "Добробут"

про: стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ :

В листопаді 2012 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся Жмеринський міжрайонний прокурор в інтересах Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції Вінницької області Державної податкової служби з адміністративним позовом до торговельно-виробничого товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут» про стягнення податкового боргу в сумі 23902,18 грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що внаслідок несвоєчасної сплати податку на додану вартість, податку на прибуток та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності утворилась вищевказана заборгованість.

Представник позивача та представник прокуратури у судовому засіданні надали пояснення, що відтворюють зміст позовної заяви. Позовні вимоги просили задовольнити повністю.

Відповідач письмових заперечень на позовну заяву суду не надав, в судове засідання не з'явився, повноважного представника не направив, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся завчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, оцінивши інші докази, які є у справі, суд приходить до переконання, що заявлений адміністративний позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби являються контролюючими органами та органами стягнення у відповідності із п.п. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент пред'явлення позову).

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Торговельно-виробниче товариство з обмеженою відповідальністю «Добробут» перебуває на податковому обліку у Жмеринській ОДПІ з 07.04.1998 року.

За відповідачем рахується податковий борг в сумі 23902,18., з яких 22373,82 грн. - заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності, 270,00 грн. - заборгованість по податку на прибуток, 1258,36 грн. - заборгованість по податку на додану вартість.

По орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності судом встановлено наступне.

Відповідно до п. 288.7 ст. 288 ПК України податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог ПК України.

Згідно пункту 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку передбаченому ПК України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

В силу п. 287.3 ст. 287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Так, згідно поданої податкової декларації з плати за землю за 2012 рік відповідач повинен був сплатити орендну плату за березень - вересень в сумі 22373,82 грн.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації.

По податку на прибуток відповідачем подано податкову декларацію за квітень 2012 року, згідно якої передбачено податкове зобов'язання в сумі 152,00 грн. За липень 2012 року подано податкову декларацію, згідно якої передбачено податкове зобов'язання в сумі 118,00 грн.

В силу п. 46.2 ст. 46 ПК України платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку передбаченому для подання податкової декларації.

Згідно п.п. 48.18.2 п. 48.18 ст. 48 ПК України податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Заборгованість по податку на додану вартість підтверджується податковими деклараціями за травень 2012 року, серпень 2012 року, уточнюючими документами №6745 від 18.07.2012 року (а.с. 21-26, 7-11) і становить 1258,36 грн.

В силу п. 203.1 ст. 203 ПК України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п. 203.2 ст. 203 ПК України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації з податку на додану вартість, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку передбаченого кодексом.

Згідно із п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк.

Приписами пункту 59.1 статті 59 ПК України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

З метою погашення податкового боргу позивачем сформовано та надіслано податкову вимогу №148 від 21.06.2011 року. Вказана податкова вимога невідкликана, оскільки відсутні підстави, передбачені ст. 60 ПК України.

Підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України органам державної податкової служби надано право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Оскільки грошові зобов'язання відповідача зі сплати податкового боргу в сумі 23902, 18 грн. на момент розгляду справи є непогашеними, вони підлягають стягненню з нього за рішенням суду.

Згідно із п. 95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Нормами абз. 1 п. 95.3 ст. 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Заборгованість товариства підтверджується даними облікових карток з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, орендної плати за землю.

Несплата ТОВ «Добробут» заборгованості по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності та по податку на прибуток підприємства впливає на виконання дохідної частини Державного бюджету України, чим завдається шкода інтересам держави.

Статтею 121 Конституції України однією з функцій прокуратури України передбачено представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Згідно ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", підставою представництва у суді інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняють ся у відносинах між ними або з державою.

Відповідно до ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.

Відповідно до положень статей 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 КАС України).

Вимоги позивача стосовно стягнення податкового боргу є обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи, не спростовані відповідачем, а відтак підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з торговельно-виробничого товариства з обмеженою відповідальністю "Добробут" (23100, Вінницька обл., м. Жмеринка, вул. Барляєва, 29, код 25494821) заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності в сумі 22373 (двадцять дві тисячі триста сімдесят три) грн. 82 коп. до місцевого бюджету м. Жмеринка, заборгованість по податку на прибуток підприємств в сумі 270 (двісті сімдесят) грн. 00 коп. та по податку на додану вартість 1258 (одну тисячу двісті п'ятдесят вісім) грн. 36 коп. до державного бюджету з рахунків в установах банків.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Вергелес Андрій Валерійович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.01.2013
Оприлюднено14.03.2013
Номер документу29893714
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0270/5413/12

Постанова від 29.01.2013

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Вергелес Андрій Валерійович

Ухвала від 28.11.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Вергелес Андрій Валерійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні