Ухвала
від 13.03.2013 по справі 912/408/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д

Кіровоградської області

У Х В А Л А

13.03.13 р. № 912/408/13

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М. розглянувши матеріали за заявою боржника про порушення провадження у справі про банкрутство Світловодського міського комунального підприємства "Зелене господарство", 27501, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Підгірна, 1,

ВСТАНОВИВ:

Боржник звернувся до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство, в порядку передбаченому ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон), з підстав неспроможності Світловодським міським комунальним підприємством "Зелене господарство" виконати грошові зобов'язання перед кредиторами: Світловодською ОДПІ в сумі 54989, 34 грн., в тому числі 7747, 00 грн. податкових зобов'язань, 12643, 51 грн. штрафних санкцій, 34598, 83 грн. пені, та перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Світловодську та Світловодському районі в сумі 232031, 12 грн., в тому числі 13457, 78 грн. штрафних санкцій, 218573, 34 грн. пені.

За ст. 2 Закону провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом.

Справи про банкрутство юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. (ст. 9 Закону)

За частиною третьою статті 10 Закону справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Поняття грошового зобов'язання визначено в ст. 1 Закону.

При цьому з заяви боржника та доданих до неї документів вбачається, що заборгованість управлінням Пенсійного фонду України в м. Світловодську та Світловодському районі в сумі 232031, 12 грн. склається виключно зі штрафних санкцій та пені, а заборгованість Світловодською ОДПІ, кредитора, який в даний час має інше найменування, зі штрафних санкцій, пені і лише 7747, 00 грн. податкового зобов'язання.

Перелік документів (доказів), які в обов'язковому порядку додаються до заяви боржника чітко визначений, зокрема, ч. 3 ст. 11 Закону.

При цьому до заяви № 7 від 07.03.2013 року боржника не додано:

докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом;

рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили;

відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора;

перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;

перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна;

довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) стосовно наявності або відсутності на балансі підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу;

перелік осіб, що мають невиконані зобов'язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов'язань, терміну виконання та підстав виникнення;

відомості про всі рахунки, на яких обліковуються цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити;

протокол загальних зборів (конференції) працівників боржника, відповідне рішення первинної профспілкової організації боржника (за наявності кількох первинних організацій - їхнє спільне рішення), на яких обраний представник працівників боржника для участі у справі про банкрутство, якщо такі збори (конференція) відбулися до подачі заяви боржника до господарського суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

У заяві боржника не вказані відповідні обставин, на яких ґрунтується вимога боржника, та всі відповідні докази, що підтверджують викладені в заяві обставини.

За ч. 1 ст. 15 Закону господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, зокрема, якщо: заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі (пункт 3); з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону (пункт 7).

За таких обставин, господарський суд прийшов до висновку про необхідність повернення вказаної заяви та доданих до неї документів без розгляду боржнику на підставі п. п. 3, 7 ч. 1 ст. 15 Закону та п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України.

Повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку. (ч. 2 ст. 15 Закону)

Керуючись ст. ст. 2, 9, 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву № 7 від 07.03.2013 року Світловодського міського комунального підприємства "Зелене господарство" про порушення провадження у справі про банкрутство та додані до неї документи повернути без розгляду.

Ухвалу про повернення заяви може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області в порядку встановленому Господарським процесуальним кодексом України.

Ухвалу направити боржнику за адресою: 27501, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Підгірна, 1.

Суддя Н.М. Коваленко

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення13.03.2013
Оприлюднено14.03.2013
Номер документу29895533
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/408/13-г

Ухвала від 13.03.2013

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 13.03.2013

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні