Рішення
від 26.04.2007 по справі 3/121-1701
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

3/121-1701

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" квітня 2007 р.Справа № 3/121-1701

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Турецького І.М.             

Розглянув справу

за позовом: Тернопільського районного споживчого товариства  м. Тернопіль вул. Бродівська,47

          до відповідача: 1-го Грабовецької  сільської ради с. Грабівці Тернопільського району Тернопільської області .

                                        2-го Тернопільського районного госпрозрахункового бюро технічної інвентаризації м. Тернопіль вул. Бродівська,17

за участю представників сторін:   

          позивача :          Дмитрик О.Р. –представник по довіреності

          відповідачів: 1-го не явився

                              2-го не явився

          Суть справи: До господарського суду Тернопільської області поступила позовна заява  Тернопільського районного споживчого товариства  м. Тернопіль вул. Бродівська,47   до Грабовецької  сільської ради с. Грабівці Тернопільського району Тернопільської області та Тернопільського районного госпрозрахункового бюро технічної інвентаризації м. Тернопіль вул. Бродівська,17, в якій позивач просить :

- визнати  за  Тернопільським районним споживчим товариством  м. Тернопіль вул. Бродівська,47 право власності на нерухоме майно - нежитлове  приміщення заготівельно - приймального пункту, яке розташоване за адресою  с. Грабівці Тернопільського району Тернопільської області ,

- зобов'язати Тернопільське районне госпрозрахункове  бюро технічної інвентаризації м. Тернопіль вул. Бродівська,17 здійснити державну реєстрацію права власності  на нерухоме майно - нежитлове  приміщення заготівельно - приймального пункту, яке розташоване за адресою с. Грабівці Тернопільського району Тернопільської області за  Тернопільським районним споживчим товариством  м. Тернопіль вул. Бродівська,47, як належним власником,

-   судові витрати покласти на відповідача.

1-й Відповідач своїм конституційним правом на захист не скористався. Явку в судове засідання свого представника не забезпечив, не дивлячись на те, що належним чином був повідомлений про  час та місце проведення судового засідання, свого письмового відзиву на позов суду не надав, а тому спір вирішено в порядку ст.75 Господарсько –процесуального кодексу України, по наявних у справі документах.

2-й Відповідач своїм конституційним правом на захист не скористався. Явку в судове засідання свого представника не забезпечив, не дивлячись на те, що належним чином був повідомлений про  час та місце проведення судового засідання, свого письмового відзиву на позов суду не надав, а тому спір вирішено в порядку ст.75 Господарсько –процесуального кодексу України, по наявних у справі документах.

В розпочатому судовому засіданні представнику позивача роз'яснено його права передбачені ст.ст.20,22,81-1 ГПК України.

      Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно дослідивши обставини справи, та вислухавши  представника позивача , суд встановив наступне:  

Грабовецька сільська рада  с. Грабівці Тернопільського району Тернопільської області прийняла рішення №31 від 20 березня 1996 року  згідно якого  Тернопільському районному споживчому товариству  м. Тернопіль вул. Бродівська, 47 було надано  у постійне користування земельну ділянку  площею 0,09 гектара  для обслуговування  заготівельно - приймального пункту  в с. Грабівці Тернопільського району і було видано  державний акт на право постійного користування землею серії  ІІ-ТР №000253 від 22 липня 1996 року, зареєстрованого в книзі записів актів на право постійного користування за №83.

На вказаній земельній ділянці  Тернопільським районним споживчим товариством  м. Тернопіль вул. Бродівська ,47 своїми силами за свій рахунок було побудовано приміщення заготівельно - приймального пункту і 28 грудня 1984 року  державною прийомною  комісією  було прийнято і введено в експлуатацію, що підтверджується актом приймання в експлуатацію  закінченого будівництва.  

28 грудня 1984 року  розпорядженням  №786 Тернопільською облспоживспілкою   було затверджено акти  державних приймальних комісій  закінчених будівництвом  універсальних приймально –заготівельних пунктів  в с. Баворів - Грабовець та в с. Лозова Тернопільського району Тернопільської області.

Правом власності є право особи на річ (майно) , яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Особливим видом права власності є право довірчої власності , яке виникає внаслідок закону або договору управління майном. (ст. 316 ЦК України).

Власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.

На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місце знаходження майна (ст.317 ЦК України).

Суб'єктами права власності є Український народ та інші учасники цивільних відносин, визначені статтею 2 ЦК України

Усі суб'єкти права власності є рівними перед законом  (ст.318 ЦК України)

Власник володіє, користується , розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь - які дії ,які не суперечать закону.

При здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства.

Усім власникам забезпечується рівні умови здійснення своїх прав.

Власність зобов'язує.

Власник не може використовувати право власності на шкоду права, свободам та гідності , інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.

Держава не втручається у здійснення власником права власності .

Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку встановлених законом.

Особливості здійснення права власності на національні , культурні та історичні цінності встановлюються законом (ст.319 ЦК України).

Власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності ,крім випадків , встановлених законом.

Законом можуть бути встановлені умови використання власником свого майна для здійснення підприємницької діяльності (ст.320 ЦК України)

Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійснення.

Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку встановлених законом.

Примусове відчуження об'єктів права власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності на підставі і в порядку установлених законом та за умови попереднього та повного відшкодування їх вартості , крім випадків , встановлених частиною другою ст.353 ЦК України . ( ст. 321 ЦК України)

Право власності набувається  на підставах ,що не заборонені  законом , зокрема із правочинів.

Право власності  вважається набутим правомірно, якщо інше прямо  не випливає  із закону  або незаконність набуття права власності  не встановлена  судом.(ст.328 ЦК України).

Право власності  на нову річ ,яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено  договором або законом.

Особа, яка виготовила (створила ) річ зі своїх матеріалів  на підставі договору ,є власником цієї речі.

Право власності  на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає  з моменту  завершення будівництва(створення майна).

Якщо договором  або законом  передбачено  прийняття  нерухомого майна  до експлуатації ,право власності  виникає з моменту  його прийняття до експлуатації.

Якщо право власності на нерухоме майно  відповідно до закону  підлягає державній реєстрації ,право власності  виникає з моменту  державної реєстрації.

До завершення  будівництва (створення  майна) особа вважається  власником  матеріалів ,обладнання тощо, які  були використані  в процесі цього будівництва  (створення майна).

У разі необхідності  особа, зазначена в абзаці першому  цієї частини може укласти  договір  щодо об'єкта  незавершеного будівництва , право власності  на який  реєструється  органом , що здійснює державну реєстрацію  прав на нерухоме майно  на підставі  документів , що підтверджують право власності  або користування земельною ділянкою  для створення об'єкта нерухомого майна , проектно –кошторисної документації, а також документів ,що містять опис об'єкта незавершеного будівництва (ст.331 ЦК України).

Враховуючи, що  приміщення універсального приймально –заготівельного пункту в с. Грабовець Тернопільського району Тернопільської області   побудованого позивачем  власними силами за свій рахунок, земельна ділянка , на якій розташоване вказане приміщення  надане позивачу в постійне користування, вказане приміщення в установленому  законом порядку введено в експлуатацію, позивач володіє і користується вказаним нерухомим майном, інше господарським судом Тернопільської області не встановлено, а тому позовні вимоги позивача в частині щодо визнання права власності за  Тернопільським  районним споживчим товариством  м. Тернопіль вул. Бродівська,47, документально обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Право власності та інші речові права на нерухомі речі , обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом ,який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку встановленому законом.

Відмова у державній реєстрації права на нерухомість або правочинів щодо нерухомості , ухилення від реєстрації, відмова від надання інформації про реєстрацію можуть бути оскаржені до суду.

Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість  та підстави відмови в ній встановлюються законом . (ст. 182 ЦК України)

          У відповідності Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно , затвердженого Міністерством Юстиції України від 7.02.2002 року №7\5 у редакції наказу Міністерства Юстиції України від 28.01.2003 року №6\5 зареєстрованого у Міністерстві Юстиції України 18.02.2002 року №157\6445 державна реєстрація права власності на нерухоме майно покладено на Тернопільське  районне госпрозрахункове  бюро технічної інвентаризації" м. Тернопіль вул. Бродівська,17.

Оцінивши представлені документальні докази, господарський суд Тернопільської області прийшов до переконання, що позовні вимоги позивача в частині щодо зобов'язання Тернопільського районного госпрозрахункового бюро технічної інвентаризації м. Тернопіль вул. Бродівська,17 здійснити державну реєстрацію права власності  на нерухоме майно - нежитлове  приміщення заготівельно - приймального пункту, яке розташоване за адресою с. Грабівці Тернопільського району Тернопільської області за  Тернопільським районним споживчим товариством  м. Тернопіль вул. Бродівська,47, як належним власником, документально обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Судові витрати, в порядку ст.49 ГПК України ,покласти на позивача, як ініціатора позову.

      Керуючись ст.ст.43, 49, 82-85 ГПК України, ст. ст. 182, 316, 317, 318, 319,  320, 321, 328, 331 ЦК України, Тимчасовим положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно , затвердженого Міністерством Юстиції України від 7.02.2002 року №7\5 у редакції наказу Міністерства Юстиції України від 28.01.2003 року №6\5 зареєстрованого у Міністерстві Юстиції України 18.02.2002 року №157\6445, суд

                                                     ВИРІШИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

       2.Визнати за Тернопільським районним споживчим товариством  м. Тернопіль вул. Бродівська,47 право власності на нерухоме майно нежитлове  приміщення заготівельно - приймального пункту, яке розташоване за адресою с. Грабівці Тернопільського району Тернопільської області, як належним власником, на законних підставах.

      3.Зобов'язати Тернопільське районне госпрозрахункове бюро технічної інвентаризації м. Тернопіль вул. Бродівська,17 здійснити державну реєстрацію права власності  на нерухоме майно - нежитлове  приміщення заготівельно - приймального пункту, яке розташоване за адресою с. Грабівці Тернопільського району Тернопільської області за  Тернопільським районним споживчим товариством  м. Тернопіль вул. Бродівська,47,як належним власником.

      4.На дане рішення, яке не вступило в законну силу сторонами по справі може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного господарського суду на протязі десяти днів з дня його підписання,  03 травня  2007 року, через місцевий господарський суд Тернопільської області .

      5.Рішення направити сторонам по справі.

 

Суддя                                                                                          І.М. Турецький

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення26.04.2007
Оприлюднено24.02.2009
Номер документу2990401
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —3/121-1701

Рішення від 05.04.2012

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Турецький І.М.

Рішення від 26.04.2007

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Турецький І.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні