10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 березня 2013 року Справа № 812/1815/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Н.В. Мирончук, перевіривши матеріали адміністративного позову Управління пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області до Приватного підприємства «ВУМК» про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені в сумі 5755,72 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
19 лютого 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області до Приватного підприємства «ВУМК» про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені в сумі 5755,72 грн.
В обґрунтування позову, позивач зазначив, що в зв'язку з несвоєчасною сплатою відповідачем страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування позивачем винесено рішенням №113 від 06.05.2008 року про застосування фінансових санкцій в сумі 3759,37 грн. та пені в сумі 1996,35 грн. Зазначена сума фінансових санкцій та пені була включена до вимоги про стягнення боргу № Ю-64 від 04.01.2012 року. До теперішнього часу сума боргу 5755,72 грн. не погашена, що є порушенням діючого законодавства України.
Ухвалою суду від 20 лютого 2013 року було відкрито скорочене провадження.
Відповідачу запропоновано у 10 денний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження надати на адресу Луганського окружного адміністративного суду заперечення проти позову та необхідні документи або письмову заяву про визнання позову.
Відповідачем, у строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, не подано до суду заперечень проти позову. Ухвала про відкриття скороченого провадження направлена відповідачу на адресу яка зазначена в позові, але повернулась до суду з відміткою - за закінченням строку зберігання (а.с.17).
Відповідно до положень ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач - ПП «ВУМК» зареєстрований Виконавчим комітетом Луганської міської ради як юридична особа за № 13821050002000947 від 04.04.2001 року (а.с.4).
Згідно ст. 55 Конституції України, права та свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Згідно ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому законодавством, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
З 01.01.2011р. набрав чинності Закон України від 08.07.2010р. № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", яким запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі, з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, та визначені правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Згідно з пунктом 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення " Закону України від 08.07.2010р. № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Пунктом 6 ч.2 ст.17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що страхувальник зобов'язаний перераховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду України.
Відповідно п.4 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі, шляхом внесення відповідних сум страхових внесків на банківські рахунки відповідних виконавчих органів Пенсійного фонду України.
Згідно зазначеного Закону, сума страхових внесків, своєчасно не нарахованих та/або не сплачених страхувальниками у встановлені строки, вважається простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягується з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій, встановлених цією статтею.
Відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу. Одночасно на суму своєчасно не сплачених ( не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
В зв'язку з несвоєчасною сплатою відповідачем страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування позивачем винесено рішенням №113 від 06.05.2008 року про застосування фінансових санкцій в сумі 3759,37 грн. та пені в сумі 1996,35 грн.(а.с.8), яке було отримано уповноваженою особою відповідача 14.05.2008 року (а.с.9).
У зв'язку з несплатою страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та на підставі рішення №113 від 06.05.2008 року, позивачем була направлена відповідачу вимога про сплату боргу № Ю-64 від 04.01.2012 року на суму 5755,72 грн. (а.с.10).
Зазначена вимога про сплату боргу була направлена на адресу відповідача та отримана уповноваженою особою 21.01.2013 року, що підтверджується конвертом та повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.11).
Проте, заборгованість відповідачем не була сплачена.
Вимога № Ю-64 від 04.01.2012 року про сплату боргу на суму 5755,72 грн., відповідачем оскаржена.
У зв'язку з тим, що відповідач не сплатив заборгованість із сплати страхових внесків у розмірі 5755,72 грн., суддя прийшов до висновку, що позовні вимоги Управління пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області до Приватного підприємства «ВУМК» про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені в сумі 5755,72 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки позивачем не були здійснені судові витрати, та відповідач звільнений від їх сплати, питання про розподіл судових витратах не вирішується.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Управління пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області до Приватного підприємства «ВУМК» про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені в сумі 5755,72 грн. - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «ВУМК» (код 33766475, адреса: 94105, Луганська область, м.Брянка, вул.Саксаганського, 2-а) на користь Управління пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області заборгованість зі сплати фінансових санкцій та пені в сумі 5755,72 грн. (п'ять тисяч сімсот п'ятдесят п'ять гривень 72 коп.).
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню. \
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка не брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанову складено у повному обсязі 12 березня 2013 року о 10 год. 30 хв.
Суддя Н.В. Мирончук
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2013 |
Оприлюднено | 15.03.2013 |
Номер документу | 29910355 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Н.В. Мирончук
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні