cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-18/18693-2012 05.03.13 За позовом Міністерства охорони здоров'я України в особі Державного підприємства «Укрвакцина» Міністерства охорони здоров'я України;
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Старвайс Фарм»;
про стягнення 10 800,00 грн.
Суддя Мандриченко О.В.
Представники:
Від позивача: Тоцька А. О., представник, довіреність №01.05.20-1/13 юр. від 05.02.2013 р.;
Від відповідача: не з'явилися
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.12.2012 р. порушено провадження у справі №5011-18/18693-2012; розгляд справи призначено на 29.01.2013 р.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.01.2013 року відкладено розгляд справи до 14.02.2013 р.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.02.2013 року продовжено термін вирішення спору на 15 днів, відкладено розгляд справи до 05.03.2013 року.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач у поданій до господарського суду позовній заяві просить стягнути з відповідача пеню у розмірі 10 800,00 грн., а також 1 609,50 грн. витрат по сплаті судового збору з мотивів, вказаних у позовній заяві.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач був належним чином повідомлений про час, день і місце розгляду справи, що підтверджується поштовими відправленнями, які повернулися на адресу суду і підтверджують факт направлення ухвал господарського суду на адресу відповідача, зазначену у позові та у витязі з ЄДРПОУ.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Старвайс Фарм», повноважних представників в судове засідання не направив, письмовий відзив на позовну заяву не надав, позовні вимоги по суті не заперечив.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд
В С Т А Н О В И В:
22.07.2011 року між Міністерством охорони здоров'я України (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Старвайс Фарм» (постачальник) було укладено договір про закупівлю товарів за державні кошти №96/21-24, відповідно до умов якого постачальник зобов'язується у 2011 році поставити товари, зазначені в специфікації замовнику, а замовник оплатити такі товари на умовах цього договору.
Закупівля товару здійснюється за рахунок коштів державного бюджету за бюджетною програмою 2301370 «Забезпечення медичних заходів по боротьбі з туберкульозом, профілактики та лікування СНІДу, лікування онкологічних хворих» (Програми і централізовані заходи по боротьбі з туберкульозом).
Товар постачається уповноваженому підприємству замовника - ДП «Укрвакцина», з метою подальшої його поставки до закладів охорони здоров'я.
Згідно з п. 1.2. договору, найменування товару: 24.42.1 препарати лікарські Капреоміцин, фл., амп., шпр. 1000 мг.
Кількість товару: 58 280 одиниць.
Відповідно до п. 3.1. договору, валютою договору є гривня України. Ціна цього договору становить 6 993 600,00 грн. без ПДВ.
Згідно з п. 3.2. договору, ціна цього договору може бути зменшена за взаємною згодою сторін.
Пунктом 4.2. договору передбачено, що оплата здійснюється замовником протягом семи робочих днів після поставки товару за повідомленням уповноваженого підприємства замовника про таку поставку, у разі відсутності фінансування - по мірі надходження фінансування з Державного бюджету України.
Грошові зобов'язання замовника перед постачальником вважаються виконаними в момент зарахування грошових коштів на розрахунковий рахунок постачальника (п. 4.3. договору).
Відповідно до п. 5.1. договору, постачальник забезпечує поставку товару на умовах поставки DDP - м. Обухів на склад уповноваженого підприємства замовника за адресою: Київська обл., м. Обухів, вул. Каштанова, 66-А, у відповідності до узгодженого графіку поставки.
Згідно з п. 5.2. договору, уповноважене підприємство замовника приймає товар для подальшого його постачання до закладів охорони здоров'я відповідно до розподілу товарів за номенклатурою в розрізі адміністративно-територіальних одиниць та закладів охорони здоров'я, що фінансуються з державного та місцевого бюджету, затвердженого наказом замовника.
У п. 5.4. договору зазначено, що приймання-передача товару по кількості проводиться відповідно до товаросупровідних документів, а по якості відповідно до документів, що засвідчують його якість згідно з розділом ІІ цього договору.
Датою виконання постачальником зобов'язань щодо поставки товару у повному обсязі вважається дата надходження товару у кількості та якості, що відповідають вимогам цього договору до закладів охорони здоров'я відповідно до розподілу замовника. Постачальник не несе відповідальності за невиконання зобов'язань щодо поставки до закладів охорони здоров'я у разі, якщо це відбулося з вини уповноваженого підприємства замовника (п. 5.5. договору).
Відповідно до п. 6.1. договору, замовник зобов'язаний:
6.1.1. своєчасно та в повному обсязі сплачувати за поставлені товари;
6.1.2. приймати поставлені товари згідно з видатковою накладною.
Пунктом 6.3.1. договору передбачено, що постачальник зобов'язаний забезпечити поставку товарів у строки, встановлені цим договором.
Згідно з п. 7.2. договору, у випадку затримки поставки товару понад термін, встановлений пунктом 5.1. цього договору, постачальник сплачує замовнику пеню у розмірі 0,1 відсотка від вартості непоставленого товару за кожний день прострочення поставки товару, а за прострочення понад 30 календарних днів з постачальника додатково стягується штраф у розмірі 7% від вартості непоставленого замовнику товару.
У п. 7.9. договору зазначено, що сплата штрафних санкцій, штрафу не звільняє постачальника від обов'язку поставити товар відповідно до умов договору.
Пунктом 7.10. договору передбачено, що сплата штрафних санкцій не звільняє сторону, яка їх сплатила, від виконання зобов'язань за цим договором та від обов'язку відшкодувати збитки.
Зобов'язання постачальника перед замовником вважаються виконаними з моменту підписання акту про поставку (передачу) товару та виконання умов договору (п. 7.14. договору).
Цей договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до 31.12.2011 року (п. 10.1. договору).
Специфікацією до договору передбачено, що постачається замовнику 24.42.1 препарати лікарські Капреоміцин, фл., амп., шпр. 1000 мг в кількості 58 280 одиниць на суму 6 993 600,00 грн.
Відповідно до графіку поставки, який знаходиться в матеріалах справи, постачальник зобов'язався поставити 58 280 одиниць препарату лікарського Капреоміцин, фл., амп., шпр. 1000 мг на суму 6 993 600,00 грн. до кінця листопада 2011 року.
28.10.2011 року між сторонами було підписано додаткову угоду №1 до договору від 22.07.2011 року №96/21-24, якою внесено зміни до графіку поставки.
Відповідно до нового графіку поставки, постачальник зобов'язався поставити товару на суму 1 175 160,00 грн. до кінця жовтня 2011 року та товар на суму 5 818 440,00 грн. до кінця листопада 2011 року.
04.05.2012 року між Міністерством охорони здоров'я України (довіритель) та Державним підприємством «Укрвакцина» МОЗ України (повірений) було укладено договір-доручення №30/21-24.
Відповідно до п. 1.1.4. вказаного договору в редакції додаткової угоди №1 від 04.07.2012 року, за цим договором довіритель доручає, а повірений зобов'язується виконати від імені довірителя певні дії, а саме: здійснювати претензійну та позовну роботу за договорами про закупівлю з усіх питань, що пов'язані з укладанням, виконанням та/або припиненням дії договорів, з усіма правами, наданими стороні по справі процесуальним законодавством України, зокрема: підписувати та подавати позовні заяви, в тому числі про стягнення грошових коштів та сум фінансових (штрафних) санкцій, клопотання, заяви про виконання судових рішень, інші документи; представляти інтереси довірителя в суді, отримувати будь-які належні довірителю процесуальні та інші документи; представляти інтереси довірителя у виконавчій службі з питань виконання судових рішень, подавати та отримувати будь-які пов'язані з таким виконанням документи; виконувати інші дії, пов'язані з виконанням цього доручення.
На цій підставі господарський суд прийняв до провадження позовну заяву подану Державним підприємством «Укрвакцина» Міністерства охорони здоров'я України в інтересах Міністерства охорони здоров'я України.
Згідно зі статтею 626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до частин 1 і 2 статті 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Як визначено абзацом 1 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі статтями 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.
Частина 2 статті 218 Господарського кодексу України зазначає, що учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням визначених змістом зобов'язання умов (неналежне виконання).
Згідно з ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають встановлені договором або законом правові наслідки.
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у встановлений договором або законом строк (ч. 1 ст. 612 ЦК України).
Отже, виходячи із умов договору постачальник зобов'язався поставити товару на суму 1 175 160,00 грн. до кінця жовтня 2011 року та товар на суму 5 818 440,00 грн. до кінця листопада 2011 року, а замовник оплатити такий товар на умовах цього договору.
Відповідно до п. 3.1. договору, валютою договору є гривня України. Ціна цього договору становить 6 993 600,00 грн. без ПДВ.
Грошові зобов'язання замовника перед постачальником вважаються виконаними в момент зарахування грошових коштів на розрахунковий рахунок постачальника (п. 4.3. договору).
Зобов'язання постачальника перед замовником вважаються виконаними з моменту підписання акту про поставку (передачу) товару та виконання умов договору (п. 7.14. договору).
Відповідно до частини 1 статті 662 Цивільного кодексу України, продавець зобов'язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.
Згідно з частиною 1 статті 663 Цивільного кодексу України, продавець зобов'язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього кодексу.
Пунктом 4.2. договору передбачено, що оплата здійснюється замовником протягом семи робочих днів після поставки товару за повідомленням уповноваженого підприємства замовника про таку поставку, у разі відсутності фінансування - по мірі надходження фінансування з Державного бюджету України.
Відповідно до нового графіку поставки, постачальник зобов'язався поставити товару на суму 1 175 160,00 грн. до кінця жовтня 2011 року та товар на суму 5 818 440,00 грн. до кінця листопада 2011 року.
Таким чином, останнім днем поставки товару на суму 1 175 160,00 грн. відповідно до умов договору було 31.10.2011 року, а товару на суму 5 818 440,00 грн. - 30.11.2011 року.
Датою виконання постачальником зобов'язань щодо поставки товару у повному обсязі вважається дата надходження товару у кількості та якості, що відповідають вимогам цього договору до закладів охорони здоров'я відповідно до розподілу замовника. Постачальник не несе відповідальності за невиконання зобов'язань щодо поставки до закладів охорони здоров'я у разі, якщо це відбулося з вини уповноваженого підприємства замовника (п. 5.5. договору).
Пунктом 6.3.1. договору передбачено, що постачальник зобов'язаний забезпечити поставку товарів у строки, встановлені цим договором.
ТОВ «Старвайс Фарм» здійснило поставку зазначеного у договорі товару згідно з видатковою накладною №СФ289 від 31.10.2011 року на суму 575 160,00 грн. - 31.10.2011 року. Однак ТОВ «Старвайс Фарм» не виконало умови договору, що були встановлені додатковою угодою №1, оскільки не поставило у жовтні 2011 року товар на суму 600 000,00 грн.
18.11.2011 року відповідач здійснив поставку товару, що підтверджується видатковою накладною №СФ327 від 17.11.2011 року на суму 6 418 440,00 грн., чим виконав постачання товару у повному обсязі.
Отже, відповідач невчасно здійснив постачання товару на суму 600 000,00 грн. (поставка повинна була бути здійсненою 31.10.2011 року, а фактично здійснена 18.11.2011 року).
Відповідно до положень частини 2 статті 231 Господарського кодексу України, у разі, якщо порушено господарське зобов'язання, в якому хоча б одна сторона є суб'єктом господарювання, що належить до державного сектора економіки, або порушення пов'язане з виконанням державного контракту, або виконання зобов'язання фінансується за рахунок Державного бюджету України чи за рахунок державного кредиту, штрафні санкції застосовуються, якщо інше не передбачено законом чи договором, у таких розмірах: за порушення строків виконання зобов'язання стягується пеня у розмірі 0,1 відсотка вартості товарів (робіт, послуг), з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення, а за прострочення понад тридцять днів додатково стягується штраф у розмірі семи відсотків вказаної вартості.
Згідно з п. 7.2. договору, у випадку затримки поставки товару понад термін, встановлений пунктом 5.1. цього договору, постачальник сплачує замовнику пеню у розмірі 0,1 відсотка від вартості непоставленого товару за кожний день прострочення поставки товару, а за прострочення понад 30 календарних днів з постачальника додатково стягується штраф у розмірі 7% від вартості непоставленого замовнику товару.
У п. 7.9. договору зазначено, що сплата штрафних санкцій, штрафу не звільняє постачальника від обов'язку поставити товар відповідно до умов договору.
Пунктом 7.10. договору передбачено, що сплата штрафних санкцій не звільняє сторону, яка їх сплатила, від виконання зобов'язань за цим договором.
Позивач просить стягнути з відповідача 10 800,00 грн. пені.
Так як прострочення у поставці товару становить 17, а не 18 днів, як вважає позивач, господарський суд вважає за можливе задовольнити вимогу позивача часткового і стягнути з відповідача 10 200,00 грн. пені.
Відповідно до статті 49 ГПК України судові витрати покладаються на сторін пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 43, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Старвайс Фарм» (юридична адреса: інд. 03035, м. Київ, вул. Василя Сурікова, 3; фактична адреса: інд. 03069, м. Київ, вул. Кіровоградська, 100 Б, код ЄДРПОУ 36853910) на користь Міністерства охорони здоров'я України (інд. 01601, м. Київ, вул. М. Грушевського, 7, код ЄДРПОУ 00012925) 10 200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп. пені. Видати наказ.
3. В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Старвайс Фарм» (юридична адреса: інд. 03035, м. Київ, вул. Василя Сурікова, 3; фактична адреса: інд. 03069, м. Київ, вул. Кіровоградська, 100 Б, код ЄДРПОУ 36853910) на користь Державного підприємства «Укрвакцина» Міністерства охорони здоров'я України (інд. 01601, м. Київ, вул. М. Грушевського, 7, код ЄДРПОУ 21508100) 1 520 (одна тисяча п'ятсот двадцять) грн. 08 коп. витрат по сплаті судового збору. Видати наказ.
5. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
6. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя О.В. Мандриченко Дата складання рішення 14.03.2013 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2013 |
Оприлюднено | 14.03.2013 |
Номер документу | 29911952 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні