cpg1251
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
12 березня 2013 року м. Чернівці Справа № 824/15/13-а
11 год. 55 хв.
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Скакун О.П.
за участю:
секретаря судового засідання Кривохижі Н.В.
представника позивача Лещенка Д.М.
представника відповідача не з`явився
розглянувши матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях до Госпрозрахункового державного підприємства "Буковинатунельбуд" про стягнення заборгованості,-
СУТЬ СПОРУ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях звернулось з адміністративним позовом до Госпрозрахункового державного підприємства "Буковинатунельбуд" про стягнення заборгованості в сумі 8105.80 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що відповідач Госпрозрахункове державного підприємства "Буковинатунельбуд" перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України та має заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 8105.80 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про дату і час розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причину неявки суду не повідомив.
На адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову, однак відповідач зазначеним правом не скористався.
Поштове відправлення з повідомленнями про розгляд справи, яке було адресоване відповідачу за його юридичною адресою, повернулося з відміткою "не працюють".
У відповідності до ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
У відповідності до ч.4 ст128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
У зв'язку з цим, справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, суд
ВСТАНОВИВ:
Госпрозрахункове державного підприємства "Буковинатунельбуд" зареєстроване як юридична особа та є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно розрахунку заборгованості за період з 01.10.2012 р. по 26.11.2012 р. відповідач має заборгованість на загальну суму 8105.80 грн. (а.с. 5)
Судом встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду України в м. Чернівцях відповідачу надсилалися розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п. "а" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (крім працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників) (а.с.9-11,16-21). В розрахунку було обчислено фактичні витрати на виплату пенсії працівникам, який працював на даному підприємстві, що підтверджується довідками та копіями трудових книжок (а.с. 26-81).
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини у справі, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Позивачем надано суду Довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 05.02.2013р. Державним реєстратором 30.01.2013 р. проведено реєстраційну дію щодо внесення судового рішення про визнання юридичної особи банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру.
Враховуючи те, що в матеріалах справи відсутні докази ліквідації Госпрозрахункового державного підприємства "Буковинатунельбуд", суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди застрахованим особам, які працювали або працюють на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом (тобто до 01.01.2004р.).
У відповідності з п. "а" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам;
Згідно до п.1 ч.2 розділу 15 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"(редакція від 09.07.03 р.), підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.6.4 розділу 6 Постанови правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно до п.6.8 розділу 6 Постанови правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
На підставі ст.64 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.
Заборгованість з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, у сумі 8105.80грн. Госпрозрахунковим державним підприємством "Буковинатунельбуд" на момент розгляду справи не сплачена.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях до Госпрозрахункового державного підприємства "Буковинатунельбуд" про стягнення заборгованості в сумі 8105.80 грн. підлягає задоволенню.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Госпрозрахункового державного підприємства "Буковинатунельбуд" (код ЄДРПОУ 21415343) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 8105.80 грн.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У судовому засіданні 12 березня 2013р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову складено в повному обсязі 13 березня 2013 року. Копію постанови сторони можуть отримати безпосередньо в суді 14 березня 2013 року.
Суддя О.П. Скакун
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2013 |
Оприлюднено | 18.03.2013 |
Номер документу | 29933678 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Скакун Оксана Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні