Справа № 815/859/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2013 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юхтенко Л.Р.,
при секретарі судового засідання - Каракаш Ю.І.,
за участю сторін:
від позивача представник - не з'явився (заява про розгляд справи без участі позивача)
від відповідача представник - Волочай С.П., за Статутом
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси до Виробничо-комерційної фірми «Модус Ко ЛТД» про стягнення заборгованості зі сплати сум страхових внесків та фінансових санкцій у сумі 1312, 80 грн., -
В С Т А Н О В И В:
До суду звернулося Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси з адміністративним позовом до Виробничо-комерційної фірми «Модус Ко ЛТД» про стягнення заборгованості зі сплати сум страхових внесків та фінансових санкцій у сумі 1312, 80 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 (які діяли у період виникнення заборгованості), не сплачує заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 1312, 80 грн., яку позивач просить стягнути у судовому порядку.
Представник позивача у судове засідання не з'явився про день, час та місце слухання справи повідомлений належним чином та завчасно, через канцелярію суду подав клопотання про слухання справи без його участі.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав та просив суд відмовити у їх задоволенні з підстав, викладених в письмових запереченнях (а.с. 28-30).
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд встановив, що Виробничо-комерційна фірма «Модус Ко ЛТД» була зареєстрована в якості юридичної особи виконавчим комітетом Одеської міської ради 02.02.1995 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.13), та знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
За результатами проведеної фахівцями Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси документальної перевірки Виробничо-комерційної фірми «Модус Ко ЛТД» з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасної сплати зобов'язання зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за відповідачем була виявлена заборгованості зі сплати сум страхових внесків у розмірі 875 грн.20 коп.
На підставі вище зазначеної перевірки Управлінням Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси було сформовано вимогу №ю-1053 від 08.11.2005 року на суму 875 грн.20 коп., яка була направлена на адресу Виробничо-комерційної фірми «Модус Ко ЛТД» та отримана його представником 14.11.2005 року, про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повідомлення (а.с.7)
Судом встановлено, що у строки встановлені ч.6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідач не оплатив визначену у вимозі суму страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на підставі чого рішенням начальника УПФУ в Приморському районі м. Одеси №3780 від 10.11.2005 року до Виробничо-комерційної фірми «Модус Ко ЛТД» було застосовано фінансові санкції у розмірі 437, 60 грн. Загальна сума заборгованості складає 1312, 80 грн., яка також підтверджується даними облікової картки.
Проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулювало спірні правовідносини на час їх виникнення, враховуючи обставини справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю з наступних підстав.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст.17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058- ІV, страхувальник (до яких відноситься відповідач згідно з п.1 ст.14 того ж Закону) зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду України, в порядку та за формою, встановленою Пенсійним фондом. Відповідний порядок встановлений Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до УПФ України», затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1.
Відповідно до п. 11.11. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004року №64/8663, платники, зазначені в підпункті 2.1.1 пункту 2.1. цієї Інструкції (до яких відносився відповідач), щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому самостійно зазначають обчислені суми страхових внесків, за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції, який згідно з пп. 11.13 п.11 цієї Інструкції подається платником незалежно від стану його фінансово-господарської діяльності.
Згідно з ч.6 п. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до ч.6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхувальники (до яких відноситься відповідач) зобов'язанні сплачувати страхові внески не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового періоду. Згідно з п. 2 ст. 106 цього Закону, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та\або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі-недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Судом встановлено, що за результатами проведеної фахівцями Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси документальної перевірки Виробничо-комерційної фірми «Модус Ко ЛТД» з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасної сплати зобов'язання зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за відповідачем була виявлена заборгованість зі сплати сум страхових внесків у розмірі 875 грн.20 коп., яка самостійно ним не сплачена. У зв'язку з чим, рішенням начальника УПФУ в Приморському районі м. Одеси №3780 від 10.11.2005 року до Виробничо-комерційної фірми «Модус Ко ЛТД» було застосовано фінансові санкції у розмірі 437, 60 грн.
Відповідно до п.1 Положення про Пенсійний фонду України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01р. №121/2001, (який діяв на час виникнення заборгованості) Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, який, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового пенсійного страхування, проводить збір, акумуляцію та облік страхових внесків. Частиною 7 пункту 1 статті 64 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено право виконавчої дирекції Пенсійного фонду та її територіальних органів щодо стягнення з платників страхових внесків несплаченої суми страхових внесків. Згідно з п. 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у разі не сплати страхувальником узгодженої суми недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. Відповідно до п. 15 ст. 106 вказаного Закону, строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Абзацом 6 п. 7 розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень «Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Судом не приймається до уваги посилання позивача на п. 6.8 Порядку
розгляду органами Пенсійного фонду України скарг на рішення про накладення штрафу, нарахування пені та заяв страхувальників при узгодженні ними вимоги про сплату недоїмки із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року N 21-2, відносно задоволення скарги Виробничо-комерційної фірми «Модус Ко ЛТД», яка була направлена на адресу Пенсійного фонду України через головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, на яку не було отримано відповіді, оскільки належних доказів у підтвердження вказаного звернення відповідача до Пенсійного фонду України безпосередньо або через головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області до суду не надано, а зі змісту повідомлення надісланого на адресу відповідача (від 28.01.2008 року №1280/03) встановлено, що у головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області відсутні відомості щодо знаходження на розгляді у Пенсійному фонді України скарги Виробничо-комерційної фірми «Модус Ко ЛТД».
Посилання представника відповідача на те, що нарахування страхових внесків здійснено безпідставно також не приймаються судом до уваги, оскільки відповідно до абз. 2 п. 1 ст. 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, що діяла на час виникнення спору), для платників збору, визначених п.1 і 2 ст. 1 цього Закону, які мають найманих працівників, але не здійснюють витрат на оплату їх праці (яким є відповідач), об'єктом оподаткування є сума коштів, що визначається розрахунково як добуток визначеного законом мінімального розміру заробітної плати на кількість працівників такого платника збору, на яких здійснюється нарахування заробітної плати. При цьому, відповідно до ст. 4 вказаного Закону, ставка збору для платників збору, визначених пп. 1 і 2 ст. 1 цього Закону встановлюється у розмірі 32 відсотки від об'єкта оподаткування, визначеного абзацами першим та другим п. 1 ст. 2 цього Закону, що виключає застосування до таких платників ставки 4 відсотка від об'єкта оподаткування, встановленої Законом для працюючих інвалідів, для підприємств, які здійснюють витрати на оплату праці найманим працівникам, яким відповідач не являється.
Враховуючи вищевикладене, з урахуванням наданих доказів суд вважає, що обставини, на які посилаються позивач в позовній заяві в обґрунтування своїх вимог, відповідають чинному законодавству, а отже, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутністю витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного та статей 14, 15, п.4 ч.2 ст. 17, ст.ст.20, 64, 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-ІV, Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004року №64/8663, керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 128, 159-163, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси до Виробничо-комерційної фірми «Модус Ко ЛТД» про стягнення заборгованості зі сплати сум страхових внесків та фінансових санкцій у сумі 1312, 80 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Виробничо-комерційної фірми «Модус Ко ЛТД» (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83, к. 814, код ЄДРПОУ 13912837) на користь Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси (м. Одеса, пров. Світлий, 8, код ЄДРПОУ 26302649, р/р № 256013013705, в Одеському обласному управлінні ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 328845) заборгованість в розмірі 1312, 80 грн. (одну тисячу триста дванадцять гривень 80 коп.).
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений та підписаний 15 березня 2013 року.
Суддя Л.Р. Юхтенко
15 березня 2013 року.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2013 |
Оприлюднено | 19.03.2013 |
Номер документу | 29937652 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Юхтенко Л.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні