ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" березня 2013 р. Справа № 821/904/13-а Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Пекного А.С., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи за поданням Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "ЮГТОРГДІМ"про стягнення коштів за податковим боргом,
встановив:
Державна податкова інспекція у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби (надалі - заявник, ДПІ) звернулась до суду з поданням до Приватного підприємства «ЮГТОРГДІМ»(далі-відповідач, ПП «ЮГТОРГДІМ»), у якому просить стягнути з розрахункових рахунків відповідача у банках, що його обслуговують та за рахунок готівки заборгованість по єдиному податку з юридичних осіб у сумі 1700,00 грн.
Позивач мотивує свої вимоги тим, що ПП «ЮГТОРГДІМ» станом на 11.03.2013 р. має заборгованість по єдиному податку з юридичних осіб у сумі 1700,00 грн.
Даний борг виник через несплату відповідачем узгоджених грошових зобов'язань. Направлена підприємству податкова вимога не привела до погашення боргу.
Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Ухвалою суду від 12.03.2013р. позивача зобов'язано вручити відповідачу копію ухвали про відкриття провадження та призначення справи до розгляду і судову повістку за адресою, указаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідач до суду не прибув. Суду надано акт від 13.03.2013р. № 986/10/10-19 за підписом заступника начальника ДПІ, завідувача юридичним сектором та старшого державного ревізору - інспектора сектору стягнення податкового боргу ДПІ у Цюрупинському районі щодо неможливості встановити місцезнаходження платника податків ПП «ЮГТОРГДІМ» та неможливості вручити копії судових документів, оскільки відповідача не виявилось за юридичною адресою: Херсонська область, м. Цюрупинськ, вул. Польова,60-А, кв. 20.
За змістом ст. 33 КАС України, у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Враховуючи наведене, суд вважає, що відповідач повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи належним чином.
Згідно положень ст. 183-3 КАС України, відсутність відповідача не перешкоджає розгляду подання. Таким чином, справа розглядається у порядку письмового провадження за наявності заяви представника позивача.
Розглянувши подані документи і матеріали, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що викладені в поданні доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як видно з витягу ЄДР приватне підприємство «ЮГТОРГДІМ» зареєстроване як юридична особа 12.09.2008р., код ЄДРПОУ 35613040. Взято на облік до ДПІ у Цюрупинському районі Херсонської області ДПС як платника податків з 15.09.2008р.
Судом встановлено, податковою інспекцією було проведено камеральну перевірку податкової звітності (розрахунок сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва-юридичною особою)за звітний податковий період І квартал 2011 року, ІІ квартал 2011 року, ІІ-ІІІ квартал 2011 р., ІІ-IV квартал 2011 р., про що складено акт від 15.05.2012р. № 132/15-0/35613040. Перевіркою встановлено несвоєчасне подання ПП «ЮГТОРГДІМ» розрахунку сплати єдиного податку в порушення вимог п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-IV. На підставі акту перевірки відповідачу сформоване податкове повідомлення-рішення № 0000501500 від 16.05.2012р.на суму 680,00 грн., яке направлено разом з актом перевірки рекомендованим листом з повідомленням 18.05.2012р. Даний лист повернуто до відправника із закінченням терміну зберігання.
Крім того, 04.09.2012р. проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової декларації платника єдиного податку, якою встановлено несвоєчасне подання податкової декларації за І півріччя 2012 року. За результатами перевірки складено акт № 414/35613040/15-0 та сформовано податкове повідомлення-рішення № 0002101500 від 04.09.2012р. на суму 1020 грн.(сума штрафної санкції відповідно до п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України). Вказаний акт перевірки та податкове повідомлення-рішення від 04.09.2012р. були направлені на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням, проте повернулось із відміткою працівника поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».
З метою погашення податкової заборгованості відповідачу була сформована податкова вимога №6-47/19-011 від 08.01.2013 року на загальну суму 1700,00 грн. та разом з рішенням про опис майна у податкову заставу від 10.01.2013р. № 33/19-011 направлена рекомендованим листом з повідомленням. Лист повернуто із відміткою працівника поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».
В силу п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також
За приписами п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Згідно з п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результатами розгляду скарг.
Відповідно до ст .95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
За даними карток особових рахунків та згідно інформації державного казначейства України, що надійшла до ДПІ 11.03.2013р. о "11"годині "00"хвилин у вигляді технологічного файлу (банк за 11.03.2013р.) відділ обліку та звітності стверджує, що 11.03.2013р. встановлено, що у картках особових рахунків ПП «ЮГТОРГДІМ», код ЄДРПОУ 35613040, наявна заборгованість по єдиному податку з юридичних осіб у сумі 1700,00 грн., строк сплати якого настав, що свідчить про встановлення податковим органом обставин, які зумовлюють звернення з поданням до суду про його стягнення.
Таким чином, матеріали подання повністю підтверджують наявність у відповідача узгоджених податкових зобов'язань на загальну суму 1700 грн.00 коп., які залишаються несплаченими, що дає суду підстави подання ДПІ задовольнити.
Відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
У відповідності до п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України встановлено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Статтею 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно норм ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини здійснюється:
- шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків ;
- шляхом стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків;
Вказана податкова заборгованість підтверджується наданими ДПІ розрахунками та обліковою карткою платника податків, які наявні в матеріалах справи. Таким чином, обставини щодо наявності та розміру боргу є встановленими і доведеними.
Доказів, які б спростовували доводи ДПІ, відповідач суду не надав.
Також судом встановлено, що зазначений податковий борг відповідачем не сплачений, доказів перерахування до бюджету суми податкового боргу до суду також не надано.
Положенням ч. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ст. 20.1.18 Податкового кодексу України передбачено право органу податкової служби звертатися до суду з позовом про стягнення податкового боргу.
Згідно з абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до с.183-3 КАСУ провадження у справах про стягнення коштів за податковим боргом юридичних осіб передбачає подачу подання до адміністративного суду про стягнення коштів протягом 24-х годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду. Ці строки не включають добові години, що припадають на вихідні та святкові дні.
Таким чином,подання повинно бути подане до адміністративного суду протягом 24-х годин від дня встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, зокрема, податкового боргу в особовому рахунку платника податків.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку, що подання є обґрунтованим і підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 183-3 КАС України, суд -
постановив :
Подання Державної податкової інспекції у Цюрупинському районі Херсонської області Державної податкової служби до приватного підприємства "ЮГТОРГДІМ" - задовольнити.
Стягнути з розрахункових рахунків приватного підприємства "ЮГТОРГДІМ"(код ЄДРПОК 35613040) у банках, що його обслуговують та за рахунок готівки заборгованість по єдиному податку з юридичних осіб у сумі 1700 грн.(одна тисяча сімсот гривень)00 коп. на р/р 31513969700284, МФО 852010, одержувач УДК у Цюрупинському районі код ОКПО 38045231, код платежу 18050300.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Пекний А.С.
кат. 8.1.5
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2013 |
Оприлюднено | 19.03.2013 |
Номер документу | 29941414 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Пекний А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні