Постанова
від 12.03.2013 по справі 5016/361/2012(18/7)
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" березня 2013 р.Справа № 5016/361/2012(18/7) Колегія суддів Одеського апеляційного господарського суду у складі:

Головуючого судді: Лашина В.В.

Судді Єрмілова Г.А.

Воронюка О.Л.

При секретарі: Бендерук Є.О.

Склад колегії суддів змінено розпорядженням голови суду №180 від 11.03.2013р.

Представники сторін у справі про банкрутство в судове засідання не з'явилися. Про час, дату та місце його проведення повідомлені належним чином.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний Банк"

на ухвалу господарського суду Миколаївської області

від 15.01.2013р.

справа №5016/361/2012(18/7)

Кредитори: Публічне акціонерне товариство "Всеукраїнський Акціонерний Банк",

Центральний районний центр зайнятості м. Миколаєва,

Банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю "Нікзерногруп",

Ліквідатор: Шибко Олександр Леонідович,

про банкрутство

В С Т А Н О В И Л А:

Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 27 лютого 2012 року за заявою Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» (в подальшому за текстом - ПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк») було порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Нікзерногруп» (далі - ТОВ «Нікзерногруп») за спрощеною процедурою, передбаченою статтею 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі - Закон про банкрутство (у редакції Закону від 02.10.2012 р.)), у зв'язку з наявністю непогашеної заборгованості та відсутністю керівних органів боржника за місцезнаходженням.

Постановою господарського суду Миколаївської області від 23.04.2012 р. боржника визнано банкрутом та відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру; визнані грошові вимоги ініціюючого кредитора в розмірі 128 697 грн.; ліквідатором ТОВ «Нікзерногруп» призначено арбітражного керуючого Шибко О.Л. (ліцензія серії НОМЕР_1 від 23.12.2010 р.), якого зобов'язано здійснити ліквідацію банкрута у відповідності до вимог Закону про банкрутство та повідомити відомих кредиторів про визнання боржника банкрутом із зазначенням строку пред'явлення кредиторами вимог до банкрута.

14 грудня 2012 року до господарського суду надійшло клопотання ліквідатора ТОВ «Нікзерногруп» про затвердження щомісячного розміру оплат послуг арбітражного керуючого у розмірі двох мінімальних заробітних плат за рахунок ініціюючого кредитора - ПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк».

Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 15.01.2013 р. (суддя Давченко Т.М.) клопотання ліквідатора ТОВ «Нікзерногруп» задоволено. Затверджено щомісячний розмір оплати послуг арбітражного керуючого Шибко О.Л. у розмірі двох мінімальних заробітних плат за рахунок ініціюючого кредитора, починаючи з 23.04.2012 р.

Не погоджуючись з цією ухвалою, ПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк» в апеляційній скарзі просить її скасувати, посилаючись на порушення норм матеріального права, оскільки ліквідатором не було виявлено майна банкрута, а кредитори не створювали відповідний фонд для оплати послуг арбітражного керуючого. Також скаржник вказує на те, що ліквідатором не було надано жодного звіту про виконану ним роботу, відтак відсутні правові підстави для задоволення поданого ним клопотання.

Учасники провадження у справі про банкрутство в судове засідання не з'явились, про час і місце його проведення повідомлені належним чином, про причини нез'явлення суд не повідомили і таким чином не скористалися своїм правом на участь в судовому засіданні.

Відзивів на апеляційну скаргу до Одеського апеляційного господарського суду не надходило.

Обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та перевіривши правильність застосування господарським судом норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Відповідно до п.4 ст.3 1 Закону про банкрутство, арбітражний керуючий має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом.

Згідно із ч. 12 зазначеної статті оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника. Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за період від дня винесення господарським судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дня першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, здійснюється кредитором або боржником, за заявою якого порушено справу, у максимальному розмірі, визначеному цією статтею.

Частиною 14 статті 3 1 Закону про банкрутство встановлено, що оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.

Звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку (ч. 16 ст. 3 1 Закону про банкрутство).

Провадження у даній справі здійснюється в порядку, передбаченому статтею 52 Закону про банкрутство.

Відповідно до вказаної правової норми провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника здійснюється за особливою процедурою, яка не передбачає обов'язку ліквідатора щодо скликання зборів кредиторів та утворення комітету кредиторів боржника.

Отже, в даному випадку господарський суд вправі самостійно встановити розмір та порядок оплати послуг арбітражного керуючого, який виконує обов'язки ліквідатора боржника.

Посилання ПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк» на відсутність звітування ліквідатора щодо фактично проведеної роботи / наданих послуг як на підставу відмови у задоволенні клопотання, судова колегія вважає безпідставними, оскільки скаржником помилково ототожнюються поняття «встановлення розміру оплати арбітражного керуючого» та «здійснення оплати арбітражному керуючому, відшкодування його витрат».

Оскаржуваною ухвалою встановлений саме розмір, період та порядок оплати послуг арбітражного керуючого у відповідності до приписів ч. 12, 14 ст. 3 1 Закону про банкрутство, тоді як для здійснення таких виплат, тобто необхідна умова виникнення права на оплату послуг арбітражного керуючого у встановленому господарським судом розмірі, є його звітування за фактично проведену роботу за конкретний період, виходячи з вимог ч. 16 ст. 3 1 , ст. 25, ч. 11 ст. 30 Закону про банкрутство.

В подальшому, за відсутністю виробничої діяльності відсутнього боржника, невиявленням у нього майна та за відсутністю створеного комітету кредиторів, а відповідно, і відсутністю рішення цього органу щодо порядку розподілу між кредиторами витрат на оплату послуг ліквідатора у справі про банкрутство, а також витрат у зв'язку зі здійсненням ліквідаційної процедури, відшкодування вказаних витрат має бути покладено як на ініціюючого кредитора, так і на всіх інших виявлених кредиторів у такій справі пропорційно до заявлених ними вимог.

За таких обставин, судова колегія вважає, що оскаржувана ухвала господарського суду Миколаївської області відповідає вимогам закону, а тому підстав для її скасування не вбачається.

Керуючись ст.ст. 101-106 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів

ПОСТАНОВИЛА :

Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Всеукраїнський Акціонерний Банк» залишити без задоволення, а ухвалу господарського суду Миколаївської області від 15.01.2013 р. по справі № 5016/361/2012 (18/7) - залишити без змін.

Матеріали оскарження ухвали № 5016/361/2012 (18/7) повернути господарському суду Миколаївської області.

Повний текст постанови складено та підписано 14.03.2013р.

Головуючий суддя В.В. Лашин

Суддя Г.А. Єрмілов

Суддя О.Л. Воронюк

СудОдеський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення12.03.2013
Оприлюднено19.03.2013
Номер документу29952156
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5016/361/2012(18/7)

Ухвала від 24.09.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 24.09.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 24.09.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 09.09.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 18.07.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 11.07.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 02.07.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 02.07.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Ухвала від 29.05.2013

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Давченко Т.М.

Постанова від 12.03.2013

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Лашин В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні