435/20-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77
ПОСТАНОВА
Іменем України
"20" листопада 2006 р. 12:40 Справа № 435/20-06
Господарський суд Київської області у складі (зал судових засідань №222)
судді Я.Л. Іваненко
секретар І.О. Карпунов
розглянув матеріали адміністративної справи
За позовомУправління пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області, смт. Макарів
доМакарівської районної громадської організації „Грузецьке земляцтво імені Івана Бондаренка”, с. Грузьке
про стягнення 170,00грн.
В засіданні приймали участь:
від позивачаПетровський С.В., довіреність б/н від 02.10.2006р.
від відповідача
не з'явився
суть спору:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Управління пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області, смт. Макарів (надалі - позивач) до Макарівської районної громадської організації „Грузецьке земляцтво імені Івана Бондаренка”, с. Грузьке (надалі - відповідач) про стягнення 170,00грн. фінансових санкцій.
Ухвалою господарського суду від 23.10.2006р. про відкриття провадження в адміністративній справі розгляд справи було призначено на 06.11.2006р. Розгляд справи відкладався у зв'язку з неприбуттям представника відповідача у судове засідання.
Представник позивача позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими, правомірними та такими, що підлягають задоволенню з підстав, викладених у позовній заяві.
На підтвердження своїх позовних вимог останній посилається на рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій №318 від 27.05.2005р.
Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце судових засідань ухвалами та повістками суду, які надсилались йому за адресою, вказаною в позовній заяві та свідоцтві про реєстрацію об'єднання громадян, в судові засідання 06.11.2006р. та 20.11.2006р. не з'явився.
Відповідно до ч.2 ст.128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони, або третьої особи не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, судом встановлено наступне.
Згідно п. 17 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування” збір на обов'язкове державне пенсійне страхування належить до загальнодержавних податків і зборів.
Об'єкт оподаткування, коло платників збору, ставки і порядок справляння збору на обов'язкове державне пенсійне страхування врегульовані Законом України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” № 400/97-ВР від 26.06.1997 р. (із змінами та доповненнями).
Відповідно до п. 3 ст. 1 Закону України „Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” відповідач як суб'єкт підприємницької діяльності являється платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до вимог статті 3 вказаного Закону, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.
Згідно з ч. 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). Остаточний розрахунок за базовий звітний період (у даному випадку календарний місяць) здійснюється платником страхових внесків не пізніше ніж через 20 календарних днів із закінчення цього періоду відповідно до п.5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.04 р. за № 64/866 (далі - Інструкція)
Відповідно до п.11.11 Інструкції платники, зазначені в підпунктах 2.1.1 та 2.1.2 пункту 2.1 цієї Інструкції, щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків, за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції. У розрахунку вказуються всі передбачені в ній показники. Оригінал розрахунку подається платником до органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням платника. Усі примірники розрахунку страхових внесків підписуються керівником, головним бухгалтером підприємства, установи, організації та завіряються печаткою. Розрахунки подаються зазначеними платниками до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно з п.5 ч. 9 ст. ст. 106 Закону України № 1058-ІV виконавчі органи Пенсійного фонду за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням №318 від 27.05.2005р. про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством до відповідача було застосовано фінансові санкції в розмірі 170,00грн.
Рішення №318 від 27.05.2005р. отримано відповідачем 09.06.05р., про що свідчить зроблений на поштовій квитанції про відправлення рішення підпис уповноваженої особи відповідача, та у встановлені законодавством строки не оскаржено.
Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача 170,00грн. фінансових санкцій є обґрунтованими, документально підтвердженими, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи вищезазначене, керуючись ч.2 ст. 128, ст.ст. 158, 160, 162, 163 п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,–
постановив:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Макарівської районної громадської організації „Грузецьке земляцтво імені Івана Бондаренка” (08052, Київська область, Макарівський район, с. Грузьке, вул. Івано- Франківська, 37, код ЄДРПОУ 26582548) на користь управління Пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області (08000, Київська область, смт. Макарів, вул. Проектна, 5, код ЄДРПОУ 22200722) 170,00грн. (сто сімдесят грн. 00коп.) фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо заява про апеляційне оскарження постанови не буде подана. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана, в двадцятиденний строк після надання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Іваненко Я.Л.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2006 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 299724 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Іваненко Я.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні