Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2013 р. справа № 818/944/13-a
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бондаря С.О.
за участю секретаря судового засідання - Мамонтової К.В.
представника позивача - Проценко Н.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/944/13-a за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю "Лодикон" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Сумське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Лодикон" (далі по тексту - відповідач, ТОВ "Лодикон") про стягнення страхових коштів та штрафної санкції в сумі 2858грн. 47коп. Свої вимоги мотивує тим, що за результатом проведеної документальної перевірки товариства "Лодикон", виконавчою дирекцією Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності винесено рішення від 30.10.2012року №842 про повернення страхових коштів у сумі 1674грн. 60коп. та застосування штрафу у розмірі 50% від суми неправомірно використаних страхових коштів в розмірі 837грн. 30коп., які в десятиденний термін не були перераховані. У зв"язку з невиконанням вказаного рішення, позивачем винесено рішення №7 від 07.02.2013року про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яким до відповідача застосовано пеню за несвоєчасне повернення страхових коштів в сумі 95 грн. 38 коп. та штраф у розмірі 10% від суми несвоєчасно повернутих страхових коштів у сумі 251 грн. 19коп. Проте, відповідачем вказані суми сплачені не були. Тому позивач просить стягнути з відповідача заборгованість в сумі 2858грн. 47коп.
В судовому засіданні представник позивача - Проценко Н.С. позовні вимоги підтримала у повному обсязі, зазначивши, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем не погашена.
Представник відповідача, якому надсилалось повідомлення про день, час і місце розгляду справи за його останнім відомим місцем знаходження, в судове засідання повторно не з'явився. Відповідно до положень ч.11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Про причини неявки, відповідач суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав. Крім того, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило, тому суд визнає можливим справу розглядати без участі в судовому засіданні представника відповідача.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач - ТОВ "Лодикон" зареєстрований як юридична особа та включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України /а.с.16/.
Статтею 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001 року №2240 (далі-Закон №2240), визначено, що страхувальник зобов'язаний, окрім іншого, нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески; вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і своєчасно надавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів; допускати посадових осіб органів Фонду, органу державного нагляду, інших контролюючих органів до перевірок правильності обчислення та сплати страхових внесків, використання страхових коштів, надавати їм необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірок; вести облік заробітної плати застрахованої особи та зберігати ці дані протягом строку, встановленого законодавством; надавати на вимогу застрахованої особи відомості щодо заробітної плати, суми сплачених страхових внесків тощо.
Органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів, є Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ст.9 Закону №2240).
З матеріалів справи вбачається, що 19 жовтня 2012року посадовою особою виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності проведено перевірку ТОВ "Лодикон" з питань повноти нарахування, своєчасності перерахування та законності використання коштів Фонду, про що складений акт №05-10-04/69 від 19.10.2012р. /а.с.6/.
В ході перевірки виявлено неправомірні витрати по матеріальному забезпечення на суму 1674грн. 60коп., чим порушено вимоги ч.1, ч.2 ст.47, ст.48, ч. 2 ст.53 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001р. №2240, абз.3 п.14 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001р. №1266, п.4.1 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009р. №12 та п.1.5 Порядку придбання та забезпечення дитячими новорічними подарунками дітей застрахованих осіб за рахунок коштів фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.10.2007р. №48.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, страховик має право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства.
Згідно абз.1 ч.1 ст.30 вказаного Закону страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.
На підставі акту перевірки та з урахуванням вищевказаних норм, виконавчою дирекцією Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відносно ТОВ "Лодикон" винесене рішення про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності №842 від 30.10.2012року, яким визначено суму повернення неправомірно використаних страхових коштів в розмірі 1674грн. 60коп. та застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 50% від суми неправомірно використаних страхових коштів в сумі 837грн. 30коп. /а.с.9/.
Вказане рішення отримане уповноваженою особою відповідача 19.12.2012року /а.с.9/.
Відповідно до ч.2, 3 ст.22 Закону України №2240 в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, страхувальники, інші отримувачі коштів Фонду зобов'язані у десятиденний строк після отримання рішення органу Фонду про повернення коштів перерахувати страхові кошти, використані з порушенням встановленого порядку використання, а також фінансові санкції, визначені у статті 30 цього Закону. У разі якщо страхувальники та інші отримувачі страхових коштів вважають, що орган Фонду неправильно визначив суми страхових коштів, використаних з порушенням встановленого порядку, та фінансових санкцій чи прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, або виходить за межі його компетенції, такі страхувальники та інші отримувачі страхових коштів протягом десяти календарних днів з дня отримання такого рішення мають право в письмовій формі звернутися до зазначеного органу Фонду із скаргою про перегляд цього рішення.
Вищевказане рішення відповідач не оскаржував, однак кошти не сплатив.
За приписами абз.2, 3 ч.1 ст.30 Закону №2240, в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів.
Одночасно на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Оскільки відповідачем у встановлений термін не були повернені кошти у розмірі 2511грн. 90коп., директором виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відносно ТОВ "Лодикон" винесене рішення про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №7 від 07.02.2013року, яким до товариства "Лодикон" застосована пеня за несвоєчасне повернення страхових коштів в розмірі 95грн. 38коп. та штраф у розмірі 10% від суми несвоєчасно повернутих страхових коштів в сумі 251грн. 19коп. /а.с. 10/.
Вказане рішення було надіслане на адресу відповідача /а.с.10, зворотній бік/, але в установлений законом строк фінансові санкції у добровільному порядку сплачені не були. Крім того, оскарження вищезазначеного рішення ТОВ "Лодикон" не проводилося.
Отже, загальна сума заборгованості ТОВ "Лодикон" перед позивачем становить 2858грн. 47коп., що також підтверджується поясненнями представника позивача.
Частиною 2 статті 30 Закону України №2240 в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, встановлено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Таким чином, враховуючи, що сума боргу відповідачем не була сплачена, заборгованість товариства з обмеженою відповідальністю "Лодикон" перед позивачем на момент розгляду справи залишається не погашеною, тому необхідно стягнути з товариства "Лодикон" на користь позивача страхові кошти та штрафні санкції в сумі 2858грн. 47коп.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю "Лодикон" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Лодикон" (код ЄДРПОУ 36067028) на користь Сумської міської виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на р/р 25600131193003 ПАТ "КБ Надра", м.Київ, МФО 380764, ЄДРПОУ 24019122 страхові кошти та штрафні санкції в сумі 2858грн. 47коп. /дві тисячі вісімсот п"ятьдесят вісім грн. 47коп./.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
Повний текст постанови виготовлений 18 березня 2013року.
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2013 |
Оприлюднено | 19.03.2013 |
Номер документу | 29995755 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.О. Бондар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні