cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"13" березня 2013 р.Справа № 4/114-10-3712
За позовом (заявник) Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "ДОКА УКРАЇНА Т.О.В.";
до відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Генпідряд"
про повернення майна та стягнення 257994,75грн.
за участю першого Приморського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції
Суддя Літвінов С.В. Представники:
Від позивача (заявника): Браташов А.В.- по довіреності №044 від 18.12.12р.
Від відповідача: не з"явився
Від першого Приморського ВДВС Одеського міського управління юстиції: не з"явився
СУТЬ СПОРУ: розглядається в порядку ст.121 Господарського процесуального кодексу України
Рішенням господарського суду від 13.10.10 р. у справі № 4/114-10-3712 зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Генпідряд" повернути майно в кількості 172 одиниць Товариству з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями „ДОКА УКРАЇНА Т.О.В." переданого за Договором оренди майна № 7.146 від 07.08.2007р., а саме: Балка Дока Н20 Еко Р 3,90м в кількості 20штук, Балка Дока Н20 Еко Р 2,65м в кількості 2 штук, Балка Дока Н20 Еко Р 1,80м в кількості 11 штук, Анкерна пластина 12/12 в кількості 43 штук, Барашкова гайка 15,0 в кількості 61 штук, Шестигранна гайка 15,0 в кількості 12 штук, Стояки перекриття ОЙРЕКС 20 300 в кількості 5 штук, Стояки перекриття ОЙРЕКС 20 350 в кількості 1 штука, Швидкодіючий затискач ФРАМАКС РU в кількості 1 штука, Універсальний з'єднувач ФРАМАКС 10 -16 см в кількості 1 штука, Консоль для бетонування ФРАМАКС 90 в кількості 9 штук, Універсальний затискач ФРАМАКС в кількості 1 штука, Опорна плита Фрамакс 6/15 в кількості 4 штук, Підпірний розкіс 340 в кількості 1 штука. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Генпідряд" на користь Товариству з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями „ДОКА УКРАЇНА Т.О.В." заборгованості по орендній платі в розмірі 257 994 грн. 75 кой., державне мито 2664,95 грн. та витрати по сплаті ІТЗ судового процесу 236 грн. про, що 26.10.2010р. видані відповідні накази.
Заявник: Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "ДОКА УКРАЇНА Т.О.В." звернувся до суду з заявою в порядку ст. 121 Господарського процесуального кодексу України про зміну способу виконання рішення від 13.10.2010р. в частині зобов"язання повернути майно.
В обґрунтування даної заяви Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "ДОКА УКРАЇНА Т.О.В." посилається на те, що 30.08.2011р. державним виконавцем Білим К.І. винесено постанову про закінчення виконавчого провадження, у зв"язку з тим, що рішення суду без участі боржника виконати неможливо.
Крім того, заявником надана постанова старшого державного виконавця першого Приморського ВДВС Одеського міського управління юстиції про повернення виконавчого документу Товариству з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "ДОКА УКРАЇНА Т.О.В.", в якій зазначено, що відповідно до акту державного виконавця від 28.03.2012р. на момент виходу за юридичною адресою місцезнаходження боржника, боржник не знайдено.
Відповідно до наданих Товариством з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "ДОКА УКРАЇНА Т.О.В." додатків (специфікацій) до договору № 7.146 від 07.08.2007р. вартість майна , що підлягає поверненню, складає 22424,54грн...
Посилаючись на ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження»та ст. 121 ГПК України позивач просить суд змінити спосіб виконання рішення господарського суду Одеської області від 13 жовтня 2010р. по справі № 4/114-10-3712 шляхом стягнення вартості відсутнього майна, що підлягає поверненню, в розмірі 22424,54грн.
Розглянувши заяву Товариство з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "ДОКА УКРАЇНА Т.О.В." про зміну способу та порядку виконання рішення суду від 13.10.2010р. в частині зобов"язання повернути майно, заслухавши доводи та пояснення заявника, суд зазначає наступне.
Згідно ст. 115 ГПК України рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України „Про виконавче провадження"
В силу приписів ст. 121 ГПК України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання. Про відстрочку або розстрочку виконання рішення, ухвали, постанови, зміну способу та порядку їх виконання виноситься ухвала, яка може бути оскаржена у встановленому порядку.
Аналогічні за своїм змістом положення, якими встановлені права органів державної виконавчої служби на звернення до суду із заявою про зміну способу та порядку виконання судового рішення, містить і стаття 36 Закону України „Про виконавче провадження" від 21 квітня 1999 року N 606-XIV (зі змінами та доповненями), відповідно до якої за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Пунктом 7.1.3. постанови пленуму Вищого господарського суду України „Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" від 17.10.2012 р. № 9 постанови визначено, що під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти прийняття господарським судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у порядку і способом, раніше встановленими. Змінюючи спосіб і порядок виконання судового рішення, суд не може змінювати останнє по суті. Звернення стягнення на кошти за відсутності у боржника майна здійснюється у випадку, коли стягувачу присуджено майно, визначене родовими ознаками. За відсутності індивідуально визначеного майна, присудженого позивачу (за результатами розгляду віндикаційного позову), зміна способу виконання рішення шляхом звернення на кошти неможлива, оскільки в такому разі захист порушеного права власника майна повинен здійснюватися шляхом подання позову про стягнення збитків у вигляді вартості майна та доходів, які власник міг би одержати за весь час володіння таким майном.
В п. 7.2 цієї ж постанови зазначено, що підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
В п. 7.4. вищезазначеної постанови вказано. що за відсутності у відповідача присудженого позивачеві майна в натурі, засвідченої державним виконавцем (наприклад, його постановою про повернення виконавчого документа з підстави відсутності майна), господарський суд може змінити спосіб виконання рішення і видати наказ про стягнення вартості цього майна. При цьому господарський суд повинен виходити з вартості майна, визначеної ним у рішенні про його передачу (повернення).
Пунктом 10 постанові Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003року №14 „Про практику розгляду судами скарг на рішення або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження", визначено, що при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку або розстрочку виконання рішення, встановлення або зміну способу й порядку його виконання суду потрібно мати на увазі, що відповідно до ст. 351 ЦПК і ст. 121 ГПК їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність у нього майна, яке за рішенням суду має бути передане стягувачу, тощо).
Таким чином, в основу судового акту про зміну способу та порядку виконання рішення суду має бути покладений обґрунтований висновок про наявність обставин, що ускладнюють чи роблять неможливим його виконання встановленим господарським судом способом. Вирішуючи питання про зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи.
Отже, для застосування передбачених вищевказаною нормою права заходів, суду необхідно встановити чи є у наявності конкретні обставини, що ускладнюють чи роблять неможливим виконання рішення у справі встановленим господарським судом способом.
В силу вимог ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно з ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Приймаючи до уваги вищезазначене та враховуючи те, що виконання рішення господарського суду Одеської області від 13.10.10р. по справі № 4/114-10-3712 про зобов'язання Товариство з обмеженою відповідальністю "Генпідряд" повернути майно в кількості 172 одиниць Товариству з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями „ДОКА УКРАЇНА Т.О.В." переданого за Договором оренди майна № 7.146 від 07.08.2007р., а саме: Балка Дока Н20 Еко Р 3,90м в кількості 20штук, Балка Дока Н20 Еко Р 2,65м в кількості 2 штук, Балка Дока Н20 Еко Р 1,80м в кількості 11 штук, Анкерна пластина 12/12 в кількості 43 штук, Барашкова гайка 15,0 в кількості 61 штук, Шестигранна гайка 15,0 в кількості 12 штук, Стояки перекриття ОЙРЕКС 20 300 в кількості 5 штук, Стояки перекриття ОЙРЕКС 20 350 в кількості 1 штука, Швидкодіючий затискач ФРАМАКС РU в кількості 1 штука, Універсальний з'єднувач ФРАМАКС 10 -16 см в кількості 1 штука, Консоль для бетонування ФРАМАКС 90 в кількості 9 штук, Універсальний затискач ФРАМАКС в кількості 1 штука, Опорна плита Фрамакс 6/15 в кількості 4 штук, Підпірний розкіс 340 в кількості 1 штука.є неможливим, а відповідно до ст. 115 ГПК України рішення, ухвали, постанови господарського суду, які набрали законної сили підлягають обов'язковому виконанню, суд вважає, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "ДОКА УКРАЇНА Т.О.В." про зміну способу та порядку його виконання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 86, 121 ГПК України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями "ДОКА УКРАЇНА Т.О.В." про зміну способу виконання рішення господарського суду Одеської області від 13.10.10р. по справі № 4/114-10-3712 -задовольнити.
2. Змінити спосіб і порядок виконання рішення господарського суду Одеської області від 13.10.10р. по справі № 4/114-10-3712 шляхом стягнення грошових коштів у розмірі 22424 грн. 54 коп. з Товариства з обмеженою відповідальністю "Генпідряд" ( м. Одеса, вул. Леваневського, буд.. 9-а, кв. 44, код 32288540) на користь Товариству з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями „ДОКА УКРАЇНА Т.О.В." ( м. Київ, пр-т Героїв Сталінграда, 20-а, код 30530955) .
3. Видати наказ щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Генпідряд" ( м. Одеса, вул. Леваневського, буд.. 9-а, кв. 44, код 32288540) на користь Товариству з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями „ДОКА УКРАЇНА Т.О.В." ( м. Київ, пр-т Героїв Сталінграда, 20-а, код 30530955) вартості майна у сумі 22424 грн. 54 коп.
Суддя Літвінов С.В.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2013 |
Оприлюднено | 19.03.2013 |
Номер документу | 29995783 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Літвінов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні