Рішення
від 18.03.2013 по справі 713/571/13-к
ВИЖНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 713/571/13-к

Провадження №1-кс/713/33/13

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.03.2013 м. Вижниця

Слідчий суддя Вижницького районного суду Чернівецької області Кибич І.А., за участю секретаря Паучек Є.В., прокурора Воришко Я.Я., розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду м.Вижниця клопотання слідчого СВ Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області ОСОБА_1, про тимчасовий доступ до документів, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області ОСОБА_1 звернувся в суд з клопотанням, погодженим з прокурором прокуратури Вижницького району Чернівецької області ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до документів.

В клопотанні вказував, що службові особи ВАТ «Завод Нерудних матеріалів «Нерудпром» (юридична адреса: с.Іспас, Вижницького району Чернівецької області), достовірно знаючи про те, що майно заводу перебуває в податковій заставі, а на касу накладено арешт, в період січня-вересня 2012 року видали працівникам нерудні матеріали, а саме гравій, щебінь, пісок на загальну суму 71384,09 грн. та виплатили фінансову допомогу на загальну суму 45640,00 грн.

01.04.2012 року між малим колективним підприємством «Поступ», (юридична адреса: м. Чернівці, вул. Руська, 66/1, код ЄДРПОУ 23249423) в особі керівника підприємства ОСОБА_3 та ВАТ «Завод нерудних матеріалів «Нерудпром» (юридична адреса: с. Іспас Вижницького району Чернівецької області, код ЄДРПОУ 21424402), в особі директора ОСОБА_4, було укладено договір «Про надання послуг» терміном на 1 рік.

В порядку та на умовах, визначених договором, замовник дає завдання, а виконавець приймає на себе обов'язки у відповідності із завданням замовника надавати останньому за плату передбачені договором послуги, в тому числі і бухгалтерський облік.

Зазначав, що беручи до уваги те, що в матеріалах кримінального провадження наявні точні дані про те, що бухгалтерська документація ВАТ «Завод нерудних матеріалів «Нерудпром», яка має значення для встановлення істини та важливих обставин у даному кримінальному провадженні, знаходиться в малому колективному підприємстві «Поступ», (юридична адреса: м. Чернівці вул.. Руська, 66/1, код ЄДРПОУ 23249423), керівником якого є ОСОБА_3, то в ході досудового розслідування, виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів документів, та при доступі здійсненні їх фотокопіювання, а саме, касової книги, прибуткових і видаткових касових ордерів з платіжними відомостями, авансових звітів, розрахункової відомості нарахування заробітної плати, платіжних відомостей, табелю нарахування заробітної плати, довідки про реєстр юридичної особи та статуту малого колективного підприємства «Поступ».

Просив надати тимчасовий доступ до касової книги, прибуткових і видаткових касових ордерів з платіжними відомостями, авансових звітів, розрахункової відомості нарахування заробітної плати, платіжних відомостей, табелю нарахування заробітної плати ВАТ «Завод нерудних матеріалів «Нерудпром», довідки про реєстр юридичної особи та статуту малого колективного підприємства «Поступ», які зберігаються в бухгалтерській документації малого колективного підприємства «Поступ», (юридична адреса: м. Чернівці вул.. Руська, 66/1, код ЄДРПОУ 23249423, тел..548084 ), керівником якого є ОСОБА_3, тобто можливість ознайомитись з ними та здійснити їх фотокопіювання.

В судовому засіданні прокурор Воришко Я.Я. підтримав клопотання про надання тимчасового доступу до документів.

Заслухавши прокурора, дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими прокурор обґрунтовує свої доводи, суд дійшов до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що службові особи ВАТ «Завод Нерудних матеріалів «Нерудпром» (юридична адреса: с. Іспас Вижницького району Чернівецької області), достовірно знаючи про те, що майно заводу перебуває в податковій заставі, а на касу накладено арешт, в період січня-вересня 2012 року видали працівникам нерудні матеріали, а саме гравій, щебінь, пісок на загальну суму 71384,09 грн. та виплатили фінансову допомогу на загальну суму 45640,00 грн. 01.04.2012 року між малим колективним підприємством «Поступ», (юридична адреса: м. Чернівці, вул. Руська, 66/1, код ЄДРПОУ 23249423) в особі керівника підприємства ОСОБА_3 та ВАТ «Завод нерудних матеріалів «Нерудпром» (юридична адреса: с. Іспас Вижницького району Чернівецької області, код ЄДРПОУ 21424402), в особі директора ОСОБА_4, було укладено договір «Про надання послуг» терміном на 1 рік.

27.02.2013 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42013270060000008 внесено запис про повідомлення підприємств, установ, організацій та посадових осіб про кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.191 КК України.

Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно п.5 ч.2 ст.131 КПК України, заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч.3 ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

У клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв’язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п’ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Згідно з ч.7 вказаної статті, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відповідно до вимог ст. 164 КПК України, в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів повинні бути зазначені: прізвище, ім'я, по-батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів; дата постановлення ухвали; положення закону на підставі якого постановлено ухвалу; прізвище, ім'я, по-батькові фізичної особи або найменування юридичної особи, які мають надати тимчасовий доступ до речей і документів; назва, опис, інші відомості, які дають можливість визначити речі і документи, до яких повинен бути наданий тимчасовий доступ; розпорядження надати тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і документи, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом; строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали; положення закону, які передбачають наслідки невиконання ухвали слідчого судді, суду.

Як встановлено судом, клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до документів не відповідає вимогам ч.2 ст.160 КПК України, погоджене з прокурором, однак в клопотанні не наведені доводи та докази слідчого про те, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи МКП «Поступ»; відсутні посилання на опис обставин, що дають підстави вважати про існування реальної загрози зміни або знищення відповідних документів; обґрунтування підстав вважати, що відповідні документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та разом з тим, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; не конкретизовано до яких саме документів необхідно надати тимчасовий доступ; не зазначено особу, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.

Враховуючи викладене, в задоволенні клопотання слідчого прокуратури про надання тимчасового доступу до речей і документів необхідно відмовити.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.131, 159, 160, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання слідчого СВ Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області ОСОБА_1, про тимчасовий доступ до документів - відмовити.

Відмова в задоволенні клопотання не позбавляє права слідчого після усунення недоліків повторно звернутись до слідчого судді з вказаним клопотанням.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_5

СудВижницький районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення18.03.2013
Оприлюднено22.01.2014
Номер документу30009165
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —713/571/13-к

Рішення від 18.03.2013

Кримінальне

Вижницький районний суд Чернівецької області

Кибич І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні