Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
14 березня 2013 р. № 820/763/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Піскун В.О.,
при секретарі судового засідання - Мараєвій О.В.,
за участі:
представника позивача - Гадяцькой Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий будинок "ХАРО УКРАЇНА" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Державна податкова інспекція у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби (надалі - ДПІ у Московському районі м. Харкова), звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд з урахуванням наданих уточнень стягнути з банківських рахунків відповідача в дохід держави кошти у розмірі 1713059,65 грн. на розрахунковий рахунок 31114029700007 УДК у Московському районі м. Харкова ГУДКУ Харківської області, код платежу 14010100 в установі банку ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, призначення платежу - податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий будинок "ХАРО УКРАЇНА" (надалі - ТОВ "ТБ "ХАРО УКРАЇНА") має заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість у розмірі 1713059,65 грн., який виник внаслідок несплати ним суми узгодженого грошового зобов'язання, визначеної в податковому повідомленні - рішенні №0000261540 від 31.10.2012 року та в подані Харківської обласної митниці №27 від 19.09.2012 року. Позивач, посилаючись на факти викладені в позовній заяві, просив суд позов задовольнити у повному обсязі.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, до суду повернуто конверт з відміткою "за закінченням терміну зберігання". У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ "ТБ "ХАРО УКРАЇНА" зареєстровано 07.08.2008 року Виконавчим комітетом Харківської міської ради та перебуває на обліку в ДПІ у Московському районі м. Харкова.
Основним завданням органів Державної податкової служби України є здійснення контролю за своєчасністю достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів установлених цим Кодексом (ст.ст. 19-1, 61 Податкового кодексу України).
Як вбачається з облікової картки платника податку та довідки про стан розрахунків з бюджетом (а.с. 4-8), ТОВ "ТБ "ХАРО УКРАЇНА" має заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 46952,00 грн., який виник внаслідок донарахування податкового зобов'язання з податку на додану вартість та штрафних санкцій за податковим повідомленням - рішенням №0000261540 від 31.10.2012 року на загальну суму 47463,00 грн. (а.с. 14), винесеним на підставі акту перевірки №2385/15-413/35856748 від 18.10.2012 року (а.с. 16-20), з урахуванням наявної у відповідача суми переплати в розмірі 511,00 грн.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу (зокрема, коли дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках) платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно ч. 1 п. 58.1 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
З матеріалів справи вбачається, що податкове повідомлення - рішення №0000261540 від 31.10.2012 року було надіслано відповідачу 31.10.21012 року поштовим відправленням та отримано ним 02.11.2012 року, що підтверджується відміткою на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 14).
Вказане рішення відповідачем оскаржено не було.
У встановлений законодавством строк відповідачем сума визначена податковим повідомленням - рішенням №0000261540 від 31.10.2012 року сплачена не була.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, Харківською обласною митницею було визначено відповідачу суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в поданні про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків від 19.09.2012 року №27 на загальну суму 1666107,65 грн. (а.с. 24).
Відповідно до п. 54.4 ст. 54 Податкового кодексу України у разі надходження від уповноважених органів іноземних держав документально підтверджених відомостей щодо країни походження, вартісних, кількісних або якісних характеристик, які мають значення для оподаткування товарів і предметів при ввезенні (пересиланні) на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України або території вільної митної зони, які відрізняються від задекларованих під час митного оформлення, митний орган має право самостійно визначити базу оподаткування та податкові зобов'язання платника податків шляхом проведення дій, визначених пунктом 54.3 цієї статті, на підставі відомостей, зазначених у таких документах.
Згідно з п. 59.2 ст. 59 Податкового кодексу України якщо контролюючий орган, що визначив суми грошового зобов'язання платника податків, не є органом державної податкової служби, такий контролюючий орган надсилає відповідному органу державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків, а також розрахунок його розміру, на підставі якого орган державної податкової служби надсилає податкову вимогу. Форма зазначеного подання затверджується Кабінетом Міністрів України.
Механізм надсилання контролюючим органом, який не є органом державної податкової служби (далі - контролюючий орган), подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків та інформації про скасування або зміну суми нарахованого грошового зобов'язання до органу державної податкової служби, в якому платник податків перебуває на податковому обліку визначено Порядком надіслання органам державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків та інформації про скасування або зміну суми нарахованого грошового зобов'язання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. № 1237 (далі - Порядок № 1237).
Так, відповідно до п. 2 Порядку № 1237 у разі коли платник податків не сплачує в установлені строки узгоджену суму грошового зобов'язання, контролюючий орган складає подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків за встановленою формою.
Згідно п. 3 Порядку № 1237 подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків для направлення податкової вимоги надсилається органу державної податкової служби не пізніше ніж на п'ятий робочий день після закінчення встановленого законом граничного строку сплати узгодженої суми грошового зобов'язання.
Відповідно до п. 4 Порядку № 1237 для здійснення заходів щодо залучення додаткових джерел погашення податкового боргу подання надсилається органу державної податкової служби не пізніше 71 календарного дня з дати надіслання подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків. У разі самостійного погашення платником податків суми податкового боргу в повному обсязі протягом 70 календарних днів з дати надіслання подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків подання для здійснення заходів щодо залучення додаткових джерел погашення податкового боргу не надсилається.
Пунктами 5, 6 Порядку № 1237 передбачено, що подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків вважається надісланим органу державної податкової служби, якщо його передано посадовій особі органу державної податкової служби під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Орган державної податкової служби на підставі подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків, одержаного від контролюючого органу, здійснює передбачені законодавством заходи з погашення податкового боргу платника податків.
Як вбачається з матеріалів справи, податкове зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 1666107,65 грн. визначено за результатами проведеної невиїзної документальної перевірки відповідно до акту перевірки №0018/12/807000000/0035856748 від 21.05.2012 року (а.с. 26-30).
Харківською обласною митницею направлялися до податкового органу подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків від 18.07.2012 року №16 та від 19.09.2012 року №27 листами від 18.07.2012 року №08/02-8925 та від 19.09.2012 року №08/02-11695, які були отримані ним 23.07.2012 року та 24.09.2012 року відповідно (а.с. 21-24).
Крім того, Харківською обласною митницею було направлено позивачу акт перевірки №0018/12/807000000/0035856748 від 21.05.2012 року та акт про відмову від підписання вказаного акту листом від 26.06.2012 року №14/02-7936 (а.с. 25-31).
27.07.2012 року податковою інспекцією було винесено та направлено до відповідача податкову вимогу №257, в якій зазначено про наявність податкового боргу, яка була отримана відповідачем 10.08.2012 року (а.с. 10).
Сума зазначена в вимозі №257 від 27.07.2012 року відповідачем сплачена не була.
Відповідач не скористався своїм правом апеляційного або судового оскарження, тому сума заборгованості підприємства перед бюджетом є узгодженою та підлягає сплаті.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Крім того, з витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна № 37124060 (а.с. 9) вбачається, що майно відповідача перебуває у податковій заставі.
Таким чином, суд дійшов висновку, що податковим органом було здійснено заходи по стягненню податкового боргу платника податків, передбачені діючим законодавством, однак вони не призвели до погашення в повному обсязі податкового боргу.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Наведені обставини свідчать про невиконання відповідачем свого податкового обов'язку щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України (п. п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16, ст. 36 Податкового кодексу України).
Згідно п.п.20.1.28 п.20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Згідно п.95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Частиною 1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
За відповідачем лічиться податковий борг перед бюджетом у загальній сумі 1713059,65 грн.
На час розгляду справи вказана сума податкового боргу відповідачем не сплачена та складає 1713059,65 грн.
Відповідач не надав до суду доказів сплати заборгованості.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Харківської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий будинок "ХАРО УКРАЇНА" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з банківських рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий будинок "ХАРО УКРАЇНА" (61001, м. Харків, вул. Спартака, б. 9-А, кімн. 203 код: 35856748), а саме:
- МФО Банку: 350697; Назва банку: Ф „СЛОБОЖАНСЬКЕРУ"АТ"Б"ФІН ТА КР"Харків; Номер рахунку: 26002134619980; Дата відкриття: 18.02.2011 р.; Валюта: українська гривня;
- МФО Банку: 350697; Назва банку: Ф „СЛОБОЖАНСЬКЕРУ"АТ"Б"ФІН ТА КР"Харків; Номер рахунку: 26005434619643; Дата відкриття: 18.02.2011 р.; Валюта: російський рубль;
- МФО Банку: 351533; Назва банку: Харків. ГРУ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК", м. Харків; Номер рахунку: 26006057002955; Дата відкриття: 13.10.2008 р.; Валюта: українська гривня;
- МФО Банку: 350697; Назва банку: Ф „СЛОБОЖАНСЬКЕРУ"АТ"Б"ФІН ТА КР"Харків; Номер рахунку: 26007334619978; Дата відкриття: 18.02.2011 р.; Валюта: євро;
- МФО Банку: 350697; Назва банку: Ф „СЛОБОЖАНСЬКЕРУ"АТ"Б"ФІН ТА КР"Харків; Номер рахунку: 26008234619840; Дата відкриття: 18.02.2011 р.; Валюта: долар США;
- МФО Банку: 350697; Назва банку: Ф „СЛОБОЖАНСЬКЕРУ"АТ"Б"ФІН ТА КР"Харків; Номер рахунку: 26054234619980; Дата відкриття: 15.03.2011 р.; Валюта: українська гривня;
- МФО Банку: 351533; Назва банку: Харків. ГРУ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК", м. Харків; Номер рахунку: 26055052308519; Дата відкриття: 13.10.2008 р.; Валюта: українська гривня;
в дохід держави кошти у розмірі 1713059.65 грн. (один мільйон сімсот тринадцять тисяч п'ятдесят дев'ять грн. 65 коп.) на розрахунковий рахунок 31114029700007 УДК у Московському районі м. Харкова ГУДКУ Харківської області, код платежу 14010100 в установі банку ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, призначення платежу - податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 19.03.2013 року.
Суддя Піскун В.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2013 |
Оприлюднено | 21.03.2013 |
Номер документу | 30054236 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Піскун В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні