Справа № 815/1174/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2013 року м. Одеса
09.00 год.
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стеценко О.О., розглянувши в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби до Фермерського господарства «Ізмаїлзаготсільгоспторг» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств на загальну суму 2720,00 гривень з рахунків Фермерського господарства «Ізмаїлзаготсільгоспторг»,-
В С Т А Н О В И В:
Ізмаїльська об'єднана державна податкова інспекція Одеської області Державної податкової служби (далі - Позивач, або Ізмаїльська ОДПІ) звернулася до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фермерського господарства «Ізмаїлзаготсільгоспторг» (далі - Відповідач, або ФГ «Ізмаїлзаготсільгоспторг») про стягнення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств на загальну суму 2720,00 гривень з рахунків Фермерського господарства «Ізмаїлзаготсільгоспторг», який виник у зв'язку з несплатою Відповідачем узгодженої суми грошового зобов'язання. Приймаючи до уваги факт несплати Відповідачем суми заборгованості у строки, встановлені чинним законодавством України, Позивач просить стягнути зазначену суму боргу у судовому порядку.
Ухвалу суду про відкриття скороченого провадження було надіслано Відповідачу, але відповідно до довідки Укрпошти, повістку повернуто відправнику з поштовою відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться» (а.с.30). Згідно ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - ФГ «Ізмаїлзаготсільгоспторг» зареєстровано за адресою: 68640, Одеська область, Ізмаїльський район, смт. Суворове, вул. Пушкіна, буд. 54.
У зв'язку із вказаними обставинами суд вважає, що Відповідач отримав надіслану йому копію ухвали про відкриття скороченого провадження належним чином, проте станом на 15 березня 2013 року у строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 КАС України, Відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.
Відтак, суд доходить висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.
Судом встановлено, що 28 грудня 2009 року за № 15351020000011304 Ізмаїльською районною державною адміністрацією Одеської області було зареєстровано ФГ «Ізмаїлзаготсільгоспторг» (а.с.7,8, 10-11). ФГ «Ізмаїлзаготсільгоспторг» 29 грудня 2009 року було взято на облік Ізмаїльською ОДПІ у якості платника податків за № 1531 (а.с.12).
27 вересня 2012 року Ізмаїльською ОДПІ було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток, за результатами якої складено акт перевірки від 27 вересня 2012 року № 1398150136385021 (а.с.14-15). Відповідно до висновку зазначеного акту, встановлені порушення термінів подання декларації з податку на прибуток за 1 півріччя 2010 року, 9 місяців 2010 року, 2010 рік та 1 квартал 2011 року.
На підставі зазначеного акту Позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 10 жовтня 2012 року № 0001581501, яким до Відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 680,00 гривень (а.с.13).
11 жовтня 2012 року Ізмаїльською ОДПІ було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку прибуток, за результатами якої складено акт перевірки від 11 жовтня 2012 року № 1503150136385021 (а.с.18-19). Відповідно до висновку зазначеного акту, встановлені порушення термінів подання декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2012 року та 1 півріччі 2012 року.
На підставі зазначеного акту Позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від17 жовтня 2012 року № 0001601501, яким до Відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 2040,00 гривень (а.с.17).
Як вбачається з матеріалів справи, вищезазначені податкові повідомлення - рішення були надіслані за юридичною адресою Відповідача, проте були повернуті відправнику з поштовою відміткою «за зазначеною адресою не проживає» (а.с.13,17).
У відповідності до п. 58. 3 ст. 58 Податкового кодексу України, у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення - рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення - рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення - рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Таким чином, вищезазначені податкові повідомлення-рішення відповідно до вимог п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України вважаються врученими та на теперішній час є узгодженими, оскілки не були оскаржені, ані в адміністративному порядку, ані в судовому.
Відповідно п. 57.3 ст.57 Податкового кодексу України (далі - ПК України), у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно пункту 59.3 статті 59 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання та повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
У зв'язку з несплатою ФГ «Ізмаїлзаготсільгоспторг», узгоджених сум податкових зобов'язань, Ізмаїльська ОДПІ направила платнику податків податкову вимогу за № 1/1 від 10.01.2011 року, яка була надіслана за юридичною адресою Відповідача, проте була повернута відправнику з поштовою відміткою «за зазначеною адресою не проживає» (а.с.21).
Відповідно до вимог п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі, якщо після направлення податкової вимоги сума податкового боргу змінилась, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається.
Згідно з п.п. 95.1, 95.2, 95.3 ст.95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи, що з дня надіслання податковим органом відповідачу податкової вимоги минуло 60 календарних днів, в першу чергу вживаються заходи щодо погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення коштів, які перебувають у його власності, з рахунків платника податків у банках за рішенням суду.
Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджено довідкою про суму податкового боргу (а.с.7) та обліковою карткою платника податків станом на 31.12.2012 року (а.с.23-24).
Таким чином, вищезазначені податкове повідомлення-рішення та податкова вимога відповідно до вимог ПК України вважаються врученими та на теперішній час є узгодженими, оскілки не були оскаржені, ані в адміністративному порядку, ані в судовому.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Як вбачається з матеріалів справи, на час розгляду справи МПП «Сальве» вищезазначену заборгованість в розмірі 2273,00 гривень в добровільному порядку не сплатило.
З наведених підстав, суд вважає, що позов Білгород-Дністровської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби до Малого приватного підприємства «Сальве» про стягнення податкового боргу є законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6, 7, 33, 35, 71, 86, 94, 158-162, 167, 184-186 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Ізмаїльської об'єднаної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби до Фермерського господарства «Ізмаїлзаготсільгоспторг» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств на загальну суму 2720,00 гривень з рахунків Фермерського господарства «Ізмаїлзаготсільгоспторг» - задовольнити.
Стягнути з Фермерського господарства «Ізмаїлзаготсільгоспторг» (код ЄДРПОУ 36385021) заборгованість зі сплати податку на прибуток приватних підприємств на загальну суму 2720,00 гривень (дві тисячі сімсот двадцять гривень) до бюджету на рахунок № 31110009700214, код платежу 11021000, одержувач - 39977316 УДКСУ в Ізмаїльському районі Одеської області, банк одержувача - ГУДКСУ в Одеській області м. Одеса, МФО 828011, код за ЄДРПОУ 23214695, банк одержувача - ГУДКСУ в Одеській області, МФО 828011 з рахунків Фермерського господарства «Ізмаїлзаготсільгоспторг» : р/р 26001042491001 в АТ «ТАСкомбанк», МФО 339500.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Стеценко О.О.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2013 |
Оприлюднено | 28.03.2013 |
Номер документу | 30130281 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Стеценко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні