cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2013 року Справа № 925/282/13-г
Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого - судді Скиби Г.М., при секретарі судового засідання Кенкеч О.С., розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Сміла Енергоінвест», Черкаська область, м. Сміла, вул. Тімірязєва, 2
до відповідача: клуб любителів танцю «Вересень» м. Сміла, вул. Боженка, 41А
про стягнення 40111,92 грн. заборгованості та санкцій,
за участю представників сторін:
від позивача: Рогальська Т.А. - за довіреністю;
від відповідача: участі не брали.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Сміла Енергоінвест» звернулось в господарський суд Черкаської області з позовом до клубу любителів танцю «Вересень» м. Сміла про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію згідно договору про надання послуг з централізованого опалення від 01.06.2010р. №20476 в розмірі 40 111,92 грн., в тому числі 36 305,33 грн. основного боргу, 181,53 грн. інфляційних, 587,83 грн. 3 % річних, 3 037,23 грн. пені та відшкодування судових витрат.
В судовому засіданні представник позивача вимоги підтримала.
Відповідач вимоги не заперечив. Повноважного представника в засідання суду не направлено. Суд вважає, що відповідач належним чином і своєчасно був повідомлений про час і місце розгляду спору - ухвала суду від 25.02.2013р. про порушення провадження у справі вручена уповноваженому представнику відповідача 27.02.2013р., про що свідчить відмітка на поштовому повідомленні (а.с. 23). Відповідач мав достатньо часу для підготовки та надання суду мотивованих заперечень проти позову чи надання доказів сплати боргу. Суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній доказами відповідно до положень ст. 75 ГПК України.
В обгрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що 01.06.2010р.
між ТОВ «Сміла Енергоінвест» в особі директора Радченка Є.М., та клубом любителів танцю «Вересень» в особі директора Гончарової Т.Г. було укладено договір про надання послуг з централізованого опалення №20476 (а.с. 13-15) приміщення клубу по пров. Павлова, 16 в м. Сміла.
За період опалювальних сезонів з листопада 2010р. по квітень включно 2012р. позивачем надано послуг з опалення (01.11.2010р.-31.10.2011р.) та поставлено відповідачу на опалення його приміщень (01.11.2011р.-15.04.2012р.) 43,771 Гкал тепла на суму 36305,33 грн. Позивачем враховано перерахунок за порушення теплового режиму у відповідача згідно актів, та зміну тарифу теплопостачання.
Строк сплати визначений п. 2.1 договору - не пізніше 10 числа наступного за споживанням місяця. Саме відсутність оплати за спожите тепло стало причиною звернення позивача до суду за захистом порушеного права та примусового стягнення боргу.
Інших доказів сторонами не подано.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності та за внутрішнім переконанням, враховуючи пояснення представника позивача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають до повного задоволення.
У відповідності з положеннями постанови пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012р. №6 «Про судове рішення» рішення з господарського спору повинно прийматись у відповідності з нормами матеріального і процесуального права та фактичними обставинами справи, з достовірністю встановленими господарським судом, тобто з'ясованими шляхом дослідження та оцінки судом належних і допустимих доказів у конкретній справі.
Сторони спірного договору є самостійними юридичними особами та суб'єктами господарювання в частині отримання та оплати послуг (а.с. 10, 12).
Між сторонами виникли та існують договірні відносини теплопостачання через приєднану мережу на підставі письмового строкового оплатного двостороннього консенсуального договору. За правовою природою договір від 01.06.2010р. №20476 є змішаним договором теплопостачання та послуг і відповідає вимогам статті 714 ЦК України, якою передбачено, що до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено законом, або не випливає з характеру відносин сторін.
Відносини купівлі-продажу урегульовані Главою 54 ЦК України, відповідно до положень якої за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві) та отримати розрахунок, а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму. Поставка є різновидом відносин купівлі-продажу.
Згідно ч.1 ст. 173 ГК України зобов'язання, що виникає між суб'єктами господарювання, в силу якого один суб'єкт зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта, або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку, є господарським зобов'язанням.
Згідно ч. 1 ст. 174 ГК України господарські зобов'язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.
Суд вважає, що сторонами досягнуто згоди по всіх істотних умовах договору. Договір від 01.06.2010р. №20476 не заперечений сторонами, не визнаний судом недійсним та не розірваний в установленому порядку.
Продавець зобов'язаний надати послугу та передати теплоносій за адресою - провул. Павлова, 16 - п. 1.2 договору. Позивач з листопада 2010р. по листопад 2011р. надав послуг з опалення, а з листопада 2011р. по квітень включно 2012р. передав відповідачу на опалення його приміщень 43,771 Гкал тепла, всього на суму 36305,33 грн., що підтверджується щомісячними актами надання послуг та рахунками на оплату, та не оспорюється сторонами. Позивачем враховано проведені перерахунки за спожите тепло згідно актів про порушення температурного режиму.
Претензій щодо кількості, якості та специфікації отриманого тепла (продукції) не заявлено. З урахуванням проведених коригувань вартості спожитого тепла сума боргу відповідача за спірний період складає 36305,33 грн.
Відповідач не спростував споживання ним тепла за спірний період.
Зустрічні вимоги до позивача відповідачем не заявлялись.
Суд враховує застосування позивачем тарифу 1010,436 грн./Гкал (з ПДВ) для не бюджетних організацій - постанова Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України від 20.10.2011р. №214, що набрала чинності з 01.11.2011р. (а.с. 38-39).
Суд враховує обов'язковість застосування нового тарифу на опалення, що затверджений Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг України для позивача. Суд враховує підписання сторонами додаткової угоди від 01.11.2011р. про застосування нового тарифу на опалення (а.с. 15).
Факт наявності заборгованості підтверджується копією Договору, копіями рахунків на оплату, копіями актів та відсутністю оплати, що не спростовано відповідачем. Суд враховує, що на момент прийняття рішення жодних первинних та належних доказів належного та повного розрахунку за отримане тепло в за спірний період, в розумінні вимог ст.ст. 33, 34 ГПК України, відповідач суду не подав.
Відповідно до ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Як встановлено судом, між Позивачем та Відповідачем було узгоджено строк сплати за отриманий товар, який визначений п. 2.1 договору - оплата не пізніше 10 числа місяця, що настає за розрахунковим.
Суд враховує відсутність претензій відповідача стосовно неналежної поставки тепла, недопоставки тепла чи іншого невиконання умов спірного договору.
Суд також враховує, що Відповідач свої зобов'язання в частині належної та повної оплати за вже отриманий товар належним чином не виконав.
Відповідно до ст.ст. 525, 526, 530 ЦК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства. Одностороння відмова від зобов'язання не допускається, якщо інше не передбачено договором або законом.
Частиною першою ст. 692 ЦК України передбачено, що покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару, тому суд вважає обґрунтованим та доведеним право Позивача на стягнення з Відповідача суми заборгованості за поставлене тепло за період з листопада 2010р. по квітень 2012р. у розмірі 36305,33 грн.
Відповідно до ст. 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Згідно ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми.
На підставі вказаних вимог Позивачем нараховано Відповідачу 587,83 грн. 3% річних за час прострочення виконання грошового зобов'язання за період з серпня 2012р. по лютий 2013р., та просить стягнути з відповідача. Розрахунок перевірено судом за допомогою калькулятора санкцій апаратного комплексу «Ліга-Закон». Розрахунок виконано вірно. Стягненню підлягає 587,83 грн. - 3% річних з простроченої суми (а.с. 17).
На підставі вказаних вимог Позивачем нараховано Відповідачу 181,53 грн. інфляційних за час прострочення виконання грошового зобов'язання за період з вересня 2012р. по лютий 2013р., та просить стягнути з відповідача. Розрахунок перевірено судом за допомогою калькулятора санкцій апаратного комплексу «Ліга-Закон». Розрахунок виконано вірно. Стягненню підлягає 181,53 грн. - інфляційних з простроченої суми (а.с. 17).
У відповідності до п. 2.5 договору №20476 від 01.06.2010р. та положень ст.ст. 546, 549-552 ЦК України позивач нараховує відповідачу 3037,23 грн. пені від суми боргу - з мотивів прострочення оплати. Представник позивача вимоги підтримує.
Відповідач вимоги не заперечив.
Договір про забезпечення виконання зобов'язання у виді пені укладено в письмовому виді відповідно до норм ЦК України (ст. 546). Вимоги обґрунтовані. Розрахунок перевірено судом за допомогою калькулятора санкцій апаратного комплексу «Ліга-Закон». Розрахунок виконано вірно. Суд враховує обґрунтування позивача та вважає за необхідне задовольнити вимоги позивача про стягнення пені в сумі 3037,23 грн.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Суд вважає, що позивачем використано належний спосіб захисту порушеного права. Відповідач не подавав суду заяв та доказів про об'єктивну неможливість заперечити позовні вимоги.
Згідно ст. 49 ГПК України судові витрати належить покласти на відповідача та стягнути на користь позивача 1720,50 грн. судового збору. Повернути позивачу з бюджету надмірно сплачений судовий збір в сумі 87,00 грн. Оригінал платіжного доручення №58 від 18.02.2013р. та оригінал платіжного доручення №71 від 22.02.2013р. залишити в справі.
Керуючись ст.ст. 49, 82, 84, 85 ГПК України, господарський суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з клубу любителів танцю «Вересень», м. Сміла, вул. Боженка, 41А, код ЄДРПОУ 21382603, рахунок №26003207206 в АТ «Райффайзен банк Аваль» м. Київ, МФО 380805
на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Сміла Енергоінвест», Черкаська область, м. Сміла, вул. Тімірязєва, 2, код ЄДРПОУ 36779078, р/р 26006001030657 в АТ «Місто Банк», МФО 328760
36305,33 грн. боргу, 587,83 грн. - 3 % річних, 181,53 грн. інфляційних, 3037,23 грн. пені, 1720,50 грн. судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повернути товариству з обмеженою відповідальністю «Сміла Енергоінвест» сплачений по платіжному дорученню № 58 від 18 лютого 2013 року судовий збір в розмірі 43,50 грн. (сорок три гривні 50 коп.). Оригінал платіжного доручення залишається в справі.
Повернути товариству з обмеженою відповідальністю «Сміла Енергоінвест» сплачений по платіжному дорученню № 71 від 22 лютого 2013 року судовий збір в розмірі 43,50 грн. (сорок три гривні 50 коп.). Оригінал платіжного доручення залишається в справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня прийняття рішення. Сторони у справі протягом цього строку мають право подати апеляційну скаргу до апеляційного суду на вказане рішення через Господарський суд Черкаської області.
Повне рішення складено 22.03.2013р.
Суддя Г.М. Скиба
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2013 |
Оприлюднено | 26.03.2013 |
Номер документу | 30143941 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Скиба Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні