Постанова
від 05.03.2013 по справі 801/1650/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 березня 2013 р. (16 год. 25 хв.) Справа №801/1650/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кузнякової С.Ю., секретар судового засідання Устінова І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні"

до Алуштинської міської центральної лікарні

про стягнення 3400,00 грн.

Обставини справи: Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Кримському регіоні" звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до Алуштинської міської центральної лікарні про стягнення штрафу в розмірі 3400,00 грн. Позовні вимоги вмотивовані тим, що постановою № 249 кр від 31.10.2012р. на підставі акту перевірки на Алуштинську міську центральну лікарню відповідно до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" було накладено штраф в розмірі 3400,00 грн. за правопорушення, що виразилось в ухиленні від виконання припису. Зазначений штраф не був сплачений у встановлений законом строк, в зв'язку з чим було подано позов про його стягнення в судовому порядку.

Позивач у судове засідання явку свого представника не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, скерував до суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника, в якому зазначив, що позов підтримує та просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання явку свого представника не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином - судовою повісткою, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.13) письмової позиції щодо предмету спору не надіслав, про поважність причин неявки суд не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, враховуючи, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, суд вважає можливим, на підставі ч. 6 ст. 71, ст. 128 КАС України, розглядати справу за наявними у ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці та регулювання відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі передбачені Законом України від 16.10.1997року № 575/97-ВР "Про електроенергетику" (далі -Закон).

Державна політика в електроенергетиці згідно до статті 5 вказаного Закону базується на таких принципах: державне регулювання діяльності в електроенергетиці; створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики; забезпечення раціонального споживання палива і енергії; додержання єдиних державних норм, правил і стандартів усіма суб'єктами відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії; створення умов для розвитку і підвищення технічного рівня електроенергетики; підвищення екологічної безпеки об'єктів електроенергетики; забезпечення захисту прав та інтересів споживачів енергії; збереження цілісності та забезпечення надійного і ефективного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, єдиного диспетчерського (оперативно-технологічного) управління нею; сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку електричної енергії; забезпечення підготовки кадрів високої кваліфікації для електроенергетики; створення умов для перспективних наукових досліджень; забезпечення стабільного фінансового стану електроенергетики; забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів; сприяння розвитку альтернативної енергетики як екологічно чистої і безпаливної підгалузі енергетики шляхом встановлення "зеленого" тарифу та оплати електростанціям, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише малими гідроелектростанціями), всієї виробленої ними електричної енергії в повному обсязі у грошовій формі, без застосування будь-яких видів заліків погашення заборгованості із розрахунків за електроенергію.

Статтею 7 Закону зазначено, що проектування, будівництво, введення в експлуатацію, експлуатація, виведення з експлуатації об'єктів електроенергетики, систем диспетчерського (оперативно-технологічного) управління, інших об'єктів, підключених до об'єднаної енергетичної системи України, регламентуються нормативно-правовими актами, обов'язковими для виконання всіма суб'єктами електроенергетики.

Відповідно до статті 9 Закону (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.

ВП "Держенергонагляд у Кримському регіоні" створено відповідно до Положення про відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Кримському регіоні" Державного Підприємства «НЕК "Укренерго", затвердженого наказом НЕК "Укренерго" від 20.02.2006 року № 63 "Про утворення відокремлених підрозділів НЕК "Укренерго" і здійснює свою діяльність у складі ДП НЕК "Укренерго".

Відповідно до Положення метою і завданням ВП "Держенергонагляд у Кримському регіоні" є сприяння забезпеченню належного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави й здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії, вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, поставки й споживання електричної та теплової енергії.

Обов'язки і відповідальність споживачів електричної енергії передбачені статтею 26 Закону України "Про електроенергетику".

Споживач енергії зобов'язаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії. Безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.

Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Споживач забезпечує безперешкодний доступ відповідальних представників енергопостачальника, підприємства, що здійснює передачу електричної енергії, до власних електричних установок для контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого порядку. В разі перешкоди у доступі зазначених представників до електричних установок споживача посадові особи такого споживача несуть відповідальність відповідно до закону.

Положеннями статті 27 Закону визначено відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику.

Порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання передбачений відповідним положенням, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України 21 липня 1999 року № 1312 (далі -Положення).

Відповідно до п. 2 вказаного Положення штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за: ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Згідно з пунктом 7 Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду.

Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду.

Постанова або розпорядження про накладення штрафу складається у двох примірниках. Перший примірник постанови або розпорядження залишається в органі, який її оформив. Другий примірник у 3-денний термін після оформлення постанови або розпорядження надсилається (видається повноважному представнику) для сплати штрафу суб'єкту господарювання.

Приписом посадової особи позивача № 04/09-58-042 від 04.05.2012 року на підставі статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», статті 9 Закону України "Про електроенергетику", та акту перевірки від 04.05.2012 року № 04/09-58-042 головному лікарю Алуштинської міської центральної лікарні ОСОБА_1 приписано усунути порушення вимог чинного законодавства в сфері електроенергетики у встановлені приписом строки, встановлено термін повідомлення про усунення порушень до 01.08.2012р. (а.с.8).

Головний лікар Алуштинської міської центральної лікарні ОСОБА_1 от отримання припису відмовився, про що у примирнику припису була зроблена відповідна відмітка та в зв'язку з чим, наведений припис був скерований поштою (а.с. 8 зворотній бік).

07.09.2012 року позивачем проведена перевірка виконання відповідачем вимог припису № 04/09-58-042 від 04.05.2012 року, яка була оформлена актом перевірки № 04/09-58-069 від 07.09.2012 року. Під час перевірки було встановлено, що відповідачем вимоги припису № 04/09-58-042 від 04.05.2012 року не виконані в частині пунктів № 2-5 (а.с.9).

Зазначений акт був належним чином скерований на адресу відповідача.

На підставі вказаного акту перевірки 31.10.2102 року позивачем прийнята постанова № 249 кр про накладення на відповідача штрафу в розмірі 3400,00 грн. за порушення в частині невиконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії № 04/09-58-042 від 04.05.2012 року відповідно до статті 27 Закону України "Про електроенергетику" (а.с. 5).

Зазначена постанова була скерована на адресу відповідача та отримана останнім 05.11.2012р., про що свідчіть наявне у матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 6).

Згідно з пунктом 10 Положення суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідно до пункту 11 Положення рішення про накладення на суб'єктів господарювання штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку.

Частиною 1 ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідачем у порядку, встановленому статтею 71 КАС України не було надано заперечень на позов, доказів оскарження постанови № 249 кр від 31.10.2012р. або доказів сплати штрафу в розмірі 3400,00 грн., накладеного за наведеною вище постановою.

За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

Керуючись ст. ст. 9, 69-71, ст.ст. 158-159, 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з Алуштинської міської центральної лікарні (98500, АР Крим, м. Алушта, вул. Партизанська, 13, ЄДРПОУ 02012993, р/р 35424001001328 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824028) в дохід державного бюджету м. Алушти (код платежу 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", р/р 31116106700007, одержувач коштів УДКСУ у м. Алушта, банк одержувача ГУ ДКСУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824028, ЄДРПОУ 34740913) заборгованість зі сплати штрафу за постановою Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" № 249 кр від 31.10.2012р. в розмірі 3400,00 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кузнякова С.Ю.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення05.03.2013
Оприлюднено01.04.2013
Номер документу30180080
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —801/1650/13-а

Постанова від 05.03.2013

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Кузнякова С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні