Постанова
від 22.03.2013 по справі 822/1136/13-а
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 822/1136/13-а

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 березня 2013 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіДанилюк У.Т. при секретарі Манзяк Ю.Ю. за участі:представника позивача розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроресурс" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроресурс" податковий борг в сумі 12603,51 грн. та накласти арешт на кошти та інші цінності відповідача на таку ж суму.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить їх задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, копія ухвали про відкриття провадження та повістка-повідомлення про відкладення розгляду справи були направлені на адресу відповідача, однак повернулись до суду з відмітками Укрпошти "за закінченням терміну зберігання" та "організація не зареєстрована". Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового повідомлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Агроресурс" як юридична особа зареєстрована 15.11.2004 року (код 32170814).

Судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг в сумі 12603,51 грн. з податку на прибуток приватних підприємств, який виник відповідно до податових повідомлень-рішень №0000051510 від 18.01.2012 року (на суму 2041 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями) та №0001822310/1 від 30.12.2009 року (на суму 7042 грн. за основним платежем та 3521 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями). Відповідачем було частково погашено заборговансіть в сумі 0,49 грн.

Відповідно до п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) відповідач зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Згідно з пп. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Податкове повідомлення-рішення №0001822310/1 від 30.12.2009 року було оскаржено відповідачем в судовому порядку; грошове зобов'язання за ним є узгодженим з дня набрання законної сили ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду по справі №2а-321/10/0870 від 24.03.2011 року. Дана ухвала була отримана позивачем 29.02.2012 року.

Відповідно до п. 95.1. ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Пунктом 95.2. ст. 95 ПК України визначено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Позивачем було направлено на адресу відповідача податкову вимогу форми "Ю" № 57 від 13.02.2012 року.

Відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Згідно з п. 87.2 ст. 87 ПК України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до п.п. 95.3., 95.4. ст. 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини; орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Наявність заборгованості відповідача підтверджується наявними в матеріалах справи розрахунком суми позовних вимог, довідкою про заборгованість, вищевказаними податковими повідомленнями-рішеннями, а тому позовні вимоги щодо стягнення боргу з банківських рахунків відповідача та за рахунок його готівки є такими, що підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог в частині накладення арешту на кошти та інші цінності боржника на суму 12603,51 грн. суд враховує наступне. Позивач обгрунтовує дану вимогу вказівкою на повідомлення БТІ від 08.05.2012 року №659797 та УДАІ у Хмельницькій області від 26.04.2012 року №1633/8/9-00, згідно яких нерухоме майно та транспортні засоби за відповідачем не зареєстровано.

Відповідно до п.20.1.17 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Суд зазначає, що згідно зі статтями 88, 89 ПК України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Статтею 91 ПК України встановлено, що податковий керуючий, зокрема, описує майно платника податків, що має податковий борг, в податкову заставу, здійснює перевірку стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі, проводить опис майна, на яке поширюється право податкової застави, для його продажу у випадках, передбачених цим Кодексом.

Правила призначення та звільнення, функції та повноваження податкового керуючого, а також порядок складання ним акта опису майна, яке передається в податкову заставу регламентує Порядок призначення та звільнення податкового керуючого, а також перелік його функцій та повноважень, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 24.10.2012 № 1112. Зокрема, пунктом 3.6 зазначеного Порядку встановлено, що однією з основних функцій та повноважень податкового керуючого щодо податкової застави є складання акта про відсутність майна, що має бути описане у податкову заставу.

Позивачем не надано суду акту про відсутність майна відповідача, що має бути описане у податкову заставу, а тому суд вважає необґрунтованою та передчасною позовну вимогу щодо накладення арешту на кошти та інші цінності платника податків.

Окрім цього, накладення арешту на кошти відповідача, які знаходяться на рахунках у банку буде перешкоджати виконанню судового рішення в частині стягнення коштів з цих рахунків для погашення податкового боргу.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

На підставі наведеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають часковому задоволенню.

Керуючись ст. ст. 11, 71, 86, 158-163, 254 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з ТОВ "Агроресурс" (код ЄДРПОУ 32170814) податковий борг в сумі 12603 (дванадцять тисяч шістсот три) грн. 51 коп. з банківських рахунків відповідача, за рахунок готівки, що належить відповідачу.

В задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 25 березня 2013 року

Суддя /підпис/У.Т. Данилюк "Згідно з оригіналом" Суддя У.Т. Данилюк

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.03.2013
Оприлюднено29.03.2013
Номер документу30180676
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —822/1136/13-а

Постанова від 22.03.2013

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Данилюк У.Т.

Ухвала від 05.03.2013

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Данилюк У.Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні